58440

Все починається з мами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Удосконалювати навички виразного читання, збагачувати активний словниковий запас; виховувати любов і повагу до матері красою художнього слова.

Украинкский

2014-04-25

45.5 KB

2 чел.

УРОК 36.

Тема. Все починається з мами. В. Гринько "Сім". Лічилка. А. Костецький "Все починається з мами". В. Лучук "Тільки мама", "Кріп в окріп". Скоромовка. Д.Павличко "Мамина рука".

Мета. Удосконалювати навички виразного читання, збагачувати активний словниковий запас; виховувати любов і повагу до матері красою художнього слова.

Хід уроку:

І. Мовна розминка.

1. Розгадування кросворда.

— Ким для вас є ці люди, дізнаєтесь, розв'язавши кросворд. Закінчіть
речення. Ці слова впишемо в клітинки.

  1.  Донька моєї мами — то моя... (сестра).
  2.  Найбільше в нашій хаті свято, коли приходить з роботи... (тато).
  3.  Своїх онуків розуму навчає старенький... (дідусь).
  4.  Найбільше пестять та голублять своїх дітей... (мами).
  5.  Батькам на потіху росте здоровий, розумний їхній... (син).
  6.  Твою матусю донечкою кличе твоя... (бабуся).

А тепер прочитайте слово у виділених клітинах зверху вниз. (Родина.)

Доберіть до нього слова, близькі за значенням.

4. Читання прислів’я « Нащо кращий клад, коли в сімї лад».

II. Повідомлення теми і мети уроку.

— Сьогодні на уроці ми продовжимо говорити і читати різні художні і пори про родину, сім'ю.

III. Робота над лічилкою В. Гринько "Сім".

Послухайте лічилку і скажіть, чи є, на вашу думку, лад у цій сім'ї.

Кого з членів сім'ї ви запам'ятали?

Прочитайте ще раз лічилку мовчки. Від імені кого ведеться розповідь?

Назвіть усіх членів сім'ї від найстаршого до наймолодшого.

Розгляньте малюнок. Хто тут є? Кого із сімейки на малюнку немає?

А у кого така сама сім'я?

Як би ви розповідали лічилку про свою сім'ю? Як її назвали б?

Для чого складають лічилки?

Потренуйтеся читати лічилку. (Парами)

IV. Опрацювання вірша А. Костецького "Все починається з мами".

1. Відгадування загадки.

— Про кого з членів сім'ї йдеться в цій загадці?

Знаю я слово — у цілому світі

Краще й тепліше від сонця і квітів.

Слово це пестить, голубить і гріє,

В душу дитячу вселяє надії.

Помандрувало від роду й до роду

І освятило людину й природу. (Мама)

2. Бесіда.

— Так, це мама — найдорожча, найрідніша, найласкавіша, найдобріша, яка на весь світ одна-єдина і вибрати її не можна, як Батьківщину.

Скільки б тобі не було років — 5 чи 50 — завжди потрібна мама, її ласка, її погляд. І що більша твоя любов до мами, то радісніше життя. У своїх радощах і тривогах, зустрічах і розлуках ми звертаємося до своєї порадниці. Вся дорога життя — до мами. Материнська ласка гріє нас до старості.

3. Читання анаграм.

аммуся сенькамаму тиам

нямума сечмамука  няен

4. Робота над заголовком.

— Як ви розумієте заголовок?

5. Виразне читання вірша вчителем.

6. словникова робота.

Які слова незрозумілі?

Де можна знайти пояснення незрозумілих слів?

Прочитайте що означає здолати, хащі.

7. Повторне читання учнями (хором).

— У яких словах виражено головну думку твору?

8. Різновиди читання. Гра "Поясни дію ".

— Я читаю слово, що означає дію. Ви повинні знайти у тексті і прочитати пояснення до дії. (Наприклад: "зробити" — "можна у світі чимало").

Слова для гри можна називати або показувати на картках -"блискавках": стоїть, пройти, узяти, здолати, перетворити, починається.

V. Фізкультхвилинка.

VI. Опрацювання вірша В. Лучука "Тільки мама".

Послухайте вірш і скажіть, між ким відбувається розмова.

Прочитайте ще раз вірш, зверніть увагу, як мама запитує, повчає, будить.

Коли мама лагідно питала? Поясніть вираз "лагідно сварила".

Прочитайте, як мама лагідно будить.

Доберіть слова, близькі за значенням до слова "лагідно".

Прочитайте вірш в особах. Чиї слова треба читати голосніше, ніж звичайно, впевнено і швидко? А чиї — спокійно, лагідно?

VII. Опрацювання вірша Д. Павличка "Мамина рука".

Заплющіть очі. Пригадайте свою маму, її голос.

Якого кольору очі вашої мами?

А які руки?

Прочитайте вірш Дмитра Павличка і скажіть, з чим порівнює поет мамині руки.

Як ви розумієте значення виділених виразів?

Що це за "золоті пісні"? А де можна побачити "льодову квітку"? З якою порою року порівнює поет маму?

Які почуття треба передати, читаючи вірш?

Прочитайте вірш виразно.

IX. Підсумок уроку.

— Кому були присвячені сьогоднішні твори?

— Подумайте і продовжіть речення: "Я люблю свою маму за те, що..."
Мати маму — це велике щастя. Вам, дітям, і нам, дорослим, дуже

потрібна мама, її ласкавий погляд, ЇЇ мудре і лагідне слово, її ніжні і легкі руки.

Мати піде, в серці лишить рану —

Всохне корінь твій і верховіть.

Закликаю: бережіте Маму,

Діти світу, Матір бережіть!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

72633. Типы данных в МS-Фортране 23.89 KB
  На многих микропроцессорах команды, необходимые для выполнения 16-битовой арифметики, значительно быстрее и короче соответствующих команд для выполнения 32-битовой арифметики. Поэтому, пока Вы не используете метакоманду МS-Фортрана...
72636. ПОДПРОГРАММЫ-ФУНКЦИИ 13.95 KB
  С использованием функции RRMX непосредственно возвращающей значение максимального элемента массива и с помощью функции NUMX возвращающей номер максимального элемента массива. Так в приведенном ниже примере имя функции NUMX типизировано как целое по умолчанию а для функции RRMX необходима явная типизация.
72637. DATA 16.89 KB
  В тех случаях, когда переменные нужно присваивать в начале программы какие-либо значения , которые не должны меняться от одного прогона программы к другому, вместо операторов присваивания можно с большей эффективностью воспользоваться оператором DATA.
72638. Оператор PARAMETER 13.2 KB
  С помощью этого оператора можно любой константе дать символьное имя. Этот неисполняемыми оператор должен находиться перед исполняемыми операторами программы. Часто в разных местах программы употребляются длинные константы, такие как 3.14159265.
72640. ОПЕРАТОРЫ ЦИКЛА 20.64 KB
  Операторы цикла предназначены для многократного выполнения некоторых операторов. Эти операторы называются телом цикла. Различаются операторы цикла с предусловием и с постусловием. Блок-схемы операторов цикла показана на рисунке 1.2.
72641. Структурный IF 21.71 KB
  Сначала вычисляется условие e, а затем в зависимости от его истинности выполняется на выбор один из двух блоков, а после этого - следующий оператор. Один оператор if можно вкладывать в другой оператор IF. Один из таких случаев вложения, а именно if в блок НЕТ другого IF допускает...