58461

Розповідається про...

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити першокласників визначати жанр твору працювати з тлумачним словни ком удосконалювати вміння працювати з текстом; сприяти формуванню грамотності; розвивати мовлення мислення уважність швидкість читання; збагачувати словниковий запас учнів...

Украинкский

2014-04-25

987 KB

0 чел.

Тема. «Розповідається про...»

Мета: вчити першокласників визначати жанр твору, працювати з тлумачним словни ком, удосконалювати вміння працювати з текстом; сприяти формуванню грамотності; розвивати мовлення, мислення, уважність, швидкість читання; збагачувати словниковий запас учнів; привчати до охайності, стимулювати бажання знати більше, отримувати знання.

Обладнання: малюнки із зображенням вовка та зайця, картки для додаткових завдань; Прищепа К. С., Лук'яненко В. Г. Тематичний словник школяра. — К. : Гала, 1997. — 336 с.: іл.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Повторення відомостей про м'який знак

Хто абетку з вас вивчав,

Різні букви зустрічав,

Кожна з них від А до Я

Промовля свос ім’я.

Лиш одна із них німа.

Здогадався, певно, всяк!

Звать цю букву... (м’який знак).

Півень, горобець, ведмідь —

Знак м’який в словах стоїть.

Журавель, дельфін і рись —

М’який знак, не помились!

О. Кононенко

2. Гра «Швидкочитання»

- Робота з тлумачним словником. Уточнення значення деяких слів.

Бриль — головний убір з широкими полями; капелюх.

Вись — простір на великій відстані від землі.

Мідь — метал червонуватого кольору.

Мить — дуже короткий проміжок часу; момент.

Хміль — найвища трав’яниста рослина в Україні з витким довгим стеблом з колючками, яке в’ється на опору за годинниковою стрілкою. Зустрічається в лісі, а також вирощується на полях для потреб харчової промисловості.

Швець — майстер, що шиє та лагодить взуття; чоботар.

- Читайте швидко слова в стовпчиках, потім — у рядках, не помиляйтесь!

День

біль

бриль

гість

пень

ціль

хміль

кліть

кінь

сіль

сталь

честь

синь

нуль

грець

злість

вись

мазь

жнець

мить

рись

грязь

швець

мідь

- Вибіркове читання.

- Прочитайте назви тварин, професій. (Кінь, рись; жнець, швець)

- Який математичний знак зустрівся? (Нуль)

- Яке слово потрібно додати до прислів’я: «Справедливість,... (честь) і совість — найкращі риси людини»?

- Чи потрібно писати м’який знак в словах ніч, піч, плащ, ніж? Чому?

3. Читання граматичної казки за Г. Плахотнюк «Пригоди м'якого знака» (с. 68)

4. Анаграми

- Розгадайте слова та знайдіть зайве.

шенякоток              кошенятко        стетікоч тістечко

мідевдь             ведмідь          орбш           борщ

яцлиис             лисиця          ележ           желе

руксбо             борсук          мдеж           джем

5. Переказ казки «Троє кошенят» (за Д. Біссетом) за запитаннями підручника (с. 70-71)

III. Робота над матеріалом уроку

1. Розгадування ребусів

2. Ознайомлення з казкою Ю. Ярмиша «Зайчик і Вовчик» (с. 72)

- Спробуйте визначити, прочитаний твір — це казка чи ні?

3. Читання казки дітьми та обговорення прочитаного

- Де зустрілися Вовк та Зайчик?

- Чим займався Вовчик?

- Як повів себе Зайчик після слів Вовчика?

- Яку рису характеру проявив Зайчик у цій ситуації?

4. Читання за особами (Зайчик, Вовк та автор)

►► Фізкультхвилинка

ЗАЙЧИК

Сірий зайчик скік та скік,

По капусту він прибіг.

Нахиливсь, зірвав головку,

Але й мав собі мороку:

Поки в ліс її приніс,

Мокрий став у цього ніс.

(Діти імітують описані рухи.)

5. Гра «Комп'ютер»

Полічіть, скільки разів зустрілися слова засць та вовк. (По 6 разів)

6. Робота над прислів'ям

- Прочитайте прислів’я, поясніть його зміст.

одежі стрічають Людину по, а уму випроводжають по.

(Людину по одежі стрічають, а по уму випроводжають.)

7. Читання вчителем та сильними учнями оповідання «Ката-чепурушка» (заФ.Морою) (с. 74-75)

8. Уточнення розуміння прочитаного

- З яким запитанням звертається автор до дівчаток? Чому його це цікавить?

- Розкажіть, чому Кату звали чепурушкою?

- Як дівчина шубовснула в діжку?

9. Читання оповідання «ланцюжком». Визначення найкращого читача

10. Вибіркове читання

- Прочитайте, якою була Ката-чепурушка.

- Знайдіть опис гарного капелюшка Кати.

- Чим киця була схожа на Кату?

- Які предмети використовувала дівчинка для самомилування?

11. Обговорення-міркування

- Що б ви порадили дівчинці?

- Чим, на вашу думку, потрібно пишатися?

IV. Підсумок уроку

- Яке з оповідань, прочитаних на уроці, вам найбільше сподобалось?

- Чого навчає кожне з них?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

59992. Введение в Дизайн 30.5 KB
  Украшательство было всегда. О дизайне как о явлении мы начинаем говорить с 19 века, из-за Научно-технического прогресса. Дизайн это компромисс между техникой и красотой. Дизайн сначала функция, потом форма.
59993. Основные категории дизайна 34 KB
  Образ –- это идеальное представление об объекте художественно-образная модель созданная воображением дизайна Функция –- это работа которую должно выполнять изделие а так же смысловая знаковая и целостностная...
59994. Подорож до країни Ввічливості 62 KB
  Мета. Узагальнити знання учнів про правила поведінки вдома, в школі, в громадських місцях. Розвивати мислення, увагу. Виховувати шанобливе ставлення до старших, батьків, виявляти піклування про молодших, слабших.
59997. Украина в годы правления Ивана Выговского 63.5 KB
  Охарактеризовать основные причины условия Гадячского договора и его последствия для украинских земель выяснить причины и последствия украино-московской войны 1658-1659гг определить основные причины поражения украинского войска под руководством Выговского...
59998. ВИХОВНА ГОДИНА З ЕЛЕМЕНТАМИ НАРОДОЗНАВСТВА «МОВА, МАМА, ПІСНЯ НА РІДНІЙ ЗЕМЛІ» 1.37 MB
  Дитинство пахне яблуками й медом І матіолою п’янкою під вікном І хмарами що так гойдають небо Дитячим довгим безтурботним сном. В світі все минає тільки зостається Мова мама пісня на рідній землі.
59999. Опис досвіду роботи з виховання особистості 173 KB
  Розбудова української держави ставить на порядок денний надзвичайно важливе і невідкладне завдання виховання нового покоління здатного не тільки осягнути загальнолюдський зміст сутності існування людини а й творчо вирішувати їх згідно з духом свого часу.
60000. Координатна площина. 6 клас 1.54 MB
  Мета уроку: навчити учнів будувати точку за її координатами і визначати координати точки позначеної на координатній площині Задачі уроку: ознайомити учнів з прямокутною системою координат на площині; навчити орієнтуватися на координатній площині...