58479

Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя. В.Гринько «Сім». В.Сухомлинський «Тетянка усміхається»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Доброго здоровя всім В добрий день і в добрий час Рада всіх вітати вас. Який розділ ви почали вивчати на попередньому уроці Рідна домівкарідна сімятут виростає доля моя З якими піснями ви ознайомилися на минулому уроці Роде наш красний...

Украинкский

2014-04-25

73 KB

43 чел.

Тема:Рідна домівка,рідна сімя – тут виростає доля моя.В.Гринько «Сім».В.Сухомлинський «Тетянка усміхається»

Мета: удосконалювати навички виразного читання,продовжити роботу над образними висловами,формувати оцінні судження, орієнтуватися в тексті твору; поповнювати словниковий запас учнів;

розвивати уміння чітко визначати головну думку твору,зорову пам’ять, мислення, уяву, зв’язне мовлення, збагачувати активний  словник учнів;

виховувати любов і шану до батьків,доброзичливість, співчутливість.

Тип уроку : ознайомлення з новим матеріалом

Клас : 2-г

Обладнання:роздатковий матеріал(тести),кросворд,піраміда слів,А4 з темою уроку,девіз уроку,ілюстрація сонця,хмарки і ластівки.

Хід уроку:

1.Організація класу  до уроку.

1.1 Привітання з учнями та представлення.

Доброго здоров’я всім

В добрий день і в добрий час

Рада всіх вітати вас.

Сьогоднішній урок з вами проведу я. Мене звуть АнастасіАндріївна.

1.2 Перевірка готовності учнів та робочих місць до уроку.

Діти, погляньте, будь ласка, на своє робоче місце, та приберіть усі непотрібні речі. У вас на парті повинен бути підручник, читацький щоденник,зошит, ручка,

1.3 Створення сприятливого психологічного комфорту

Я хочу, щоб цей урок ви провели з гарним настроєм і отримали масу задоволення.  Отож, подивіться на це сонечко(показую малюнок, де зображено сонце), яке воно усміхнене. Я хочу, щоб у вас була така усмішка протягом цілого уроку.  А зараз, подивіться на хмаринку(показую ) який у неї гарний настрій, я хочу ,щоб такий настрій вас супроводжував під час роботи зі мною.

Тепер, погляньте на ластівку, мені хочеться, щоб ви почували себе легко, вільно на уроці, так як почуває себе птах, літаючи в чистому просторому небі .Отже, налаштувалися на роботу

2.Актуалізація опорних знань,умінь  і навичок учнів.

2.1.Перевірка домашнього завданння

2.1.1. Усне опитування за змістом матеріалу,вивченого на попередньому уроці.

Який розділ ви почали вивчати на попередньому уроці? (Рідна домівка,рідна сімя-тут виростає доля моя)

 З якими піснями  ви ознайомилися на минулому уроці? («Роде наш красний», «В цьому дворку,як у вінку»)

2.1.2. Тестове опитування

а) Інструктаж до проведення тестування

-У вас на партах картки з тестами, які допоможуть перевірити як ви засвоїли прочитані вами пісні («Роде наш красний», «В цьому дворку,як у вінку»)

На листочку в правому верхньому кутку підпишіть своє прізвище та ім’я. Ваше завдання: дати відповіді на запитання, а саме кружечком обвести букву із правильною відповіддю.

Б) ) Розв’язування учнями тестів.

-Отже діти,приступайте до роботи.

1.З якими піснями ви ознайомилися на попердньом уроці?

А)Ой роде наш красний”, “Ой,у лузі червона калина”

Б) В цьому дворку,як у вінку, Ой роде наш красний

2.Хто є автором пісні?

А)Варвара Гринько

Б) народ

3.До чого нас закликають у пісні Ой роде наш красний” ?

А) Не цуратися свого роду

Б) Робити добрі діла

4.Що прославляється у творі “ В цьому дворку,як у вінку?

А) господар

Б) дружна сімя

5.З чим  художник порівняв дружну родинуу пісніВ цьому дворку,як у вінку?

А) з  дворком

Б) з гарним сад

6.З якої пісні ці рядки:…?

У лузі калина,

У лузі червона

Хорошенько цвіте..

А) «В цьому дворку,як у вінку»

Б)»Роде наш красний»

В) Взаємоперевірка

-Обміняйтеся своїми листочками із сусідом по парті і зробіть взаємоперевірку. ( 3 учні на вибір обговорюють роботи)

2.2. Створення проблемної ситуації

2.2.1.Розгадування кросворду.


Дітки,а зараз ми з вами розгадаємо кросворд

1. Донька моєї мами — то моя ... (сестра).

2. Найбільше в нашій хаті свято, коли приходить з роботи ... (тато).

3. Своїх онуків розуму повчає старенький ... (дідусь).

4. Найбільше пестять та голублять своїх дітей ... (мами).

5. Батькам на потіху росте здоровий розумний їхній ... (син).

6. Твою матусю донечкою кличе твоя ... (бабуся).

А тепер прочитайте слово у виділених клітинках зверху вниз (Родина)

2.3 Повідомлення теми і мети уроку. 

— Сьогодні на уроці ми продовжимо говорити і читати різні художні твори про родину, сім'ю

Дітки,пропоную девізом  нашого сьогоднішнього уроку взяти слова В.О.Сухомлинського (Сім'я - це те первинне середовище, де людина повинна вчитися творити добро. Василь Олександрович Сухомлинський)

3.Вивчення нового матеріалу

3.1.Вступна бесіда вчителя про ознаки лічилки.

Дітки,а чи знаєте ви що таке лічилка?

Лічилка в найпростішій формі це рахунок.Рахунком вирішували,визначали кому водити. Колись лічилка не була грою:тому що люди вірили в числа. У лічилках бувають перекручені слова: «пятам,панцирам,шуму,руму». Виявляється,що це- пять,шість,сім,вісім.

Рахунок у лічилці умовний,зрозумілий тільки граючим. Лічилка теж відкриває гру,а гра була наслідуванням серйозних справ: палювання,робота в полі,військовий похід. Із часом серйозний зміст у грі перерахування зник і лічилки стали забавними віршиками: про коня,що скакав у полі,про зайця,що бігає по болоту й шукає собі роботу,про яблуко,що котиться повз сад.

Лічилку відрізняє чіткий ритм,і всюди він виразний.Ритмувати потрібно за кроками.

3.1.1. Читання «Луною» лічилки «Сім» Варвари Гринько на сторінці 55

    А)Дихальні вправи

-Дітьки,давайте з вами проведемо дихальну вправу.

-Як плаче немовля? (У-а)

-Як  мама колише дитину? (А-а)

-Як тато забиває цвях? (тук-тук)

-Як каже бабуся внукові-замазурі? (ай-яй-яй)

-Як сопе дідусь,коли заснув,читаючи газету? ( вдих-видих)

-Дітки,відкрийте свої підручники на сторінці 55  Давайте з вами прочитаємо лічилку,спочатку я ,а потім ви за мною повторюєте.Добре,дітки?

3.1.2. Виконаня завдань з лічилкою

Тепер,дітьки,ми поділимося на 3 групи .Ряд біля вікна-1 група,середній ряд-2 група,ряд біля стіни-3 група.

Даю вам одну хвилинку,щоб ви прочитали мовчки лічилку і дали відповіді на наступні запитання:

I группа дає відповіді на питання :

Чи є лад у цій сім'ї?

Кого з членів сім'ї ви запам'ятали?

II група

— Від чийого імені ведеться оповідь?

— Назвіть усіх членів сім'ї від найстаршого до наймолодшого.

III група

Розгляньте малюнок. Хто на ньому зображений?

Кого із сім'ї на малюнку немає?

-Молодці! Всі 3 групи добре впоралися із завданнями.

А тепер давайте пограємо з вами у ггу,яка називається «Бджілки»

Всі учні читають напівголосно лічилку-кожен у своєму темпі.

-Дітки,а які ви занєте лічилки на українській мові?

-Молодець.11 балів отримуєш.

3.1.3. Фізкультхвилинка

-Дітьки,давайте з вами трошки відпочинемо.Встаньте рівненько.

Чух-Чух! Чух-Чух!

А надворі дощик вщух.

До веселочки руки здіймемо.

Танцювать хутчіш почнемо.

Чок-Чок!Чок-Чок!

То носок,то каблучок.

У долоньки плескать будемо,

Зранку втому ми забудемо

Танцювали-відпочили.

Працювати захотіли.

(Сідайте діти)

3.2.Опрацювання оповідання «Тетянка усміхається»

-Трішки відпочили? Тепер знову приступаємо до роботи.

-Прочитайте слова,які нам автор подає на сторінці 55.Звертаємо увагу на наголоси. Як ви розумієте значення слова «занепокоївся» ?

3.2.1.Робота над заголовком твору

-Прочитайте назву оповідання. Як ви вважаєте,про що розповідатиметься у цьому творі?

3.2.2.Читання твору вчителем

-Зверніть увагу,що автор підручника Оксана Савченко робить наголос у творі на зміну почуттів,тому я читаю твір,а вашим завданням буде дуже уважно слухати його і звернути увагу на зміну почуттів у творі.Вам зрозуміло,дітки?

-Уважно прочитайте кінцівку оповідання від слів «Побіг Тимко в поле до тата..»

-Проаналізуйте,як у цій частині твору автор передав зміну почуттів.

-Якими словами письменник передає стан тата спочатку? Чому він був стурбований?

-Як змінився його настрій,коли Тимко повідомив йому радісну новину?

-Які слова нам допомогли зрозуміти,що настрій тата РІЗКО змінився.Зачитайте ці слова.

-Яка радісна подія сталася у родині Тимка?

-Як назвали Тимкову сестричку?

3.2.3.Словникова робота «Читання пірамідок»

-Дітки,давайте прочитаємо слова у піраміді.Спочатку мовчки,а потім –уголос.Але будьте дуже уважні,слова у лівій «пірамідці» прочитайте згори донизу швидко,весело,голосно.; у правій-повільно,напівголосно з відповідною інтонацією.

Сміх

Занепокоєння

Жарт

Стурбованість

Щастя

Хвилювання

Радість

Співчуття

Чудово

Тривога

Святково

Паніка

Прекрасно

Печаль

Захоплення

Жаль

задоволення

сум

-Хто піде до дошки і підкреслить ті,слова,які передають настрій,почуття героїв оповідання?

3.2.4.Аналіз змісту твору з елементами вибіркового читання.

-Діти,тепер давайте поговоримо про зміст твору. Я вам буду задавати питання,а відповіді ви мені будете зачитувати реченнями з твору,домовились?

-Отож,починаємо.

-У якому класі навчався Тимко?

-Як мама турбується про маленьку донечку?

-Як Тимко намагається привернути увагу сестрички?

-Хто першим побачив усмішку маляти?

-Як Тимко відреагував на усмішку?

-Що сказала мати?

-Де працював батько?

-Хто йому повідомив радісну новину?

-Який настрій після цього запанував у полі?

-Молодці,діти. Ви добре впоралися із завданням.

4.Закріплення і систематизація вивченого матеріалу.

4.1.Вправи на розвиток читацьких навичок:

4.1.1. Гра « Чи є в оповіданні такі речення? »

Пропоную вам пограти в гру,яка називається «Чи є в оповіданні такі речення?»

Я вам зачитую речення,якщо воно є в оповідання ви піднімаєте праву ручку,якщо ж ні-то кладете голівки на парту. Готові?

-Тимкові хочеться,щоб Таня подивилася на нього.(так)

-Біжить Тимко,рукою махає.(так)

-Він усміхнувся,поцілував і обняв Тимка.(так)

-Тимко як тільки підходить до Тетянки вона плаче.(Ні)

-Молодці.Ви дуже уважні були.

4.2. Гра «Небо-земля»

-Наступна гра,в якому ми зіграємо називається «Небо-земля»

-За командою «земля»,ви повинні нахилити свої голівки до книжки і читати текст. За командою «небо»-піднімаєте очки вгору,прибираючи вказівки від тексту. Потім я знову кажу «земля» і ви знаходите очима той рядок,де ви закінчили і продовжуєте читати.

-Починаймо.

4.3.Гра «Юні дослідники»

Вам сподобалось грати?(Так). Хочете ще? Тоді давайте зіграємо ще в одну гру,яка називатиметься «Юні дослідники»

На виконання гри вам дається 2 хвилини.

-Слухайте завдання: вам потрібно знайти у скількох реченнях ужито слово «усміхається». І зачитати ці речення.

Дмитрик,прочитай,скільки речень ти знайшов.

-Ми всі речення знайшли? Чи може про яесь забули?

5.Підсумок уроку

5.1.Підсумок уроку

-Якою була тема нашого сьогоднішнього уроку?

-Про що ми сьогодні з вами говорили?

-Який девіз нашого уроку сьогодні був?

-Що спільного між оповіданням В.Сухомлинського «Тетянка посміхається» та лічилкою Варвари Гринько «Сім» ?

-Які стосунки повинні панувати у сімї?

5.2 Оцінвання учнів.

-11б.-правильно і чітко відповідали на запитання,виразно читали

-10б.-правильно відповідали

-9б.-не чітка відповідь

5.3.Інструктаж до домашнього завдання.

-Гарно дякую за співпрацю. До побачення.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83453. Поняття та зміст міжнародної правосубєктності 33.66 KB
  Зміст міжнародної правосубєктності залежить від виду субєкта міжнародного права. Найширший він у держав, міжнародна правосубєктність якихєуніверсальною (повною) тавключаєздатністьдо:
83454. Обмеження міжнародної правосубєктності 37.78 KB
  Ці території характеризувалися обмеженням або відсутністю суверенітету а звідси міжнародної правосуб\'єктності. Колонії це залежні території що знаходяться під владою іноземної держави метрополії без самостійної політичної та економічної влади управління якими здійснюється в особливому порядку. В залежності від ступеню самоврядування колонії поділялися на: самоврядні колонії домініони які пройшли розвиток від повної відсутності міжнародної правосуб\'єктності до часткової правосуб\'єктності а згодом й до повної правосуб\'єктності;...
83455. Міжнародна правосуб’єктність держав. Зміст правосуб’єктності держав. Основні права та обов’язки держав 37.61 KB
  Слід підкреслити що всі держави мають статус суб\'єкта міжнародного права. Саме держави можуть створювати інші суб\'єкти міжнародного права. Єдиним міжнародним договором в якому надано дефініцію держави є Конвенція про права та обов\'язки держав 1933 р. Не дивлячись на регіональний характер цієї Конвенції в доктрині міжнародного права стаття 1 Конвенції використовується для визначення держави як суб\'єкта міжнародного права.
83456. Унітарні та складні держави 37.87 KB
  Федерація це союзна держава субєкти якої володіють значною самостійністю у внутріїпніх справах а зовнішні зносини віднесені до компетенції центральної влади. Субєкти федерації не мають права на зовнішньополітичні зносини але можуть підтримувати економічні культурні наукові стосунки з іншими державами. Субєктом міжнародного права виступає федерація в цілому. За принципом виділення субєктів федерації поділяються на: національні побудовані за національним принципом виділення субєктів федерації наприклад Індія; територіальні ...
83457. Правосубєктність націй і народів, що борються за національне визволення 33.91 KB
  Нації і народи, що борються за національне визволення, як субєкт міжнародного права набули актуальності в 60-ті роках XX століття в період розпаду колоніальної системи. Народ, який в процесі визвольної боротьби набуває елементи державності, створює органи.
83458. Міжнародна правосуб’єктність міжнародних організацій 37.25 KB
  Міжнародна міжурядова організація може бути визначена як формальна структура створена в рамках міжнародного договору укладеного між державамичленами організації яка має конкретну ціль що проявляється у спільному інтересі державчленів. В деяких випадках членами міжнародних організацій крім держав можуть бути також інші міжнародні організації та певні автономні утворення. На відміну від міжнародних організацій членами яких виключно або головним чином є держави і які зазвичай іменуються міжнародними міжурядовими організаціями...
83459. Міжнародна правосуб’єкгність Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Червоного Півмісяця 32.68 KB
  Наприклад Міжнародний Рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця є організацією яку важко однозначно віднести як до одної так і до іншої групи. Складається вона з трьох складових: Міжнародного Комітету Червоного Хреста членами якого є фізичні особи громадяни Швейцарії; Ліги Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця членами яких є національні товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця; Національні товариства в кількості понад 120ти. Незважаючи на це держави співпрацюють з Міжнародним Рухом Червоного Хреста та...
83460. Міжнародна правосубєктність Євросоюзу 38.14 KB
  До підписання Лісабонських договорів про Євросоюз і функціонування Євросоюзу питання міжнародної правосубєктності ЄС не були врегульовані. Міжнародну правосубєктність мали тільки європейські співтовариства. Відповідні повноваження Європейського співтовариства були визначені в установчих документах та розвинуті практикою Суду
83461. Міжнародна правосубєктність державоподібних утворень 37.76 KB
  Ватикан це містодержава яка є резиденцією центра католицької церкви Святого Престолу. Святий Престол слід розуміти як сукупність центральних органів з Папою Римським на чолі в свою чергу містодержава Ватикан є геополітичним формуванням створеним на підставі договору між Святим Престолом та Італією від 11 лютого 1929 р. Згідно з цим договором Ватиканська держава є власністю Святого Престолу який здійснює над нею виключну та необмеженою владу та суверенну юрисдикцію. Показово що як член Міжнародної агенції з атомної енергії Ватикан...