58502

Урок – гра «О, математик!»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Який гвіздок міцніше тримається у дерев’яній стіні (важче витягти із стіни) – круглий, квадратний чи трикутний, якщо їх забивають на одну глибину і площі їх поперечного перерізу рівні? (Трикутний, він має більшу бічну поверхню)

Украинкский

2014-04-25

45.5 KB

0 чел.

Урок розробила Кандиба Людмила Олександрівна, учитель математики Прелеснянської ЗОШ І – ІІІ ст.. с. Прелесне Слов’янського району Донецької області

Предмет: геометрія                                                                                                           Клас: 11                                                                                                                              

Тема. Урок – гра «О, математик!»

Мета. Узагальнення знань з геометрії за курс середньої школи;

          прищеплення інтересу до предмета та розвиток геометричних навичок   і вмінь.

Тип уроку. Узагальнюючий урок.

Хід уроку.

І. Організаційний момент (3 хв.)

   Поділ на команди.

   Назви команд: «Точка», «Пряма».

   На уроці присутні гості – учні 4 класу. Вони теж поділені на команди і  прийняли участь у змаганні.

ІІ.  Розминка. (5 хв.)

   Рекламний блок: прорекламувати геометричні фігури: трикутник та ромб.

(Фігури розміщені на дошці).

ІІІ.    Проведення гри.                                                                                                                               Етап  гри «Історичний» (10 хв.)                                                                                 Завдання для 11 класу.

  1.  Хто, за легендою, із великих геометрів стародавнього світу сказав ворожому солдату, що прийшов убити його: «Не торкайся моїх кругів»?                                                                                                                                         (Герон, Піфагор, Архімед)
  2.  Яка теорема у Середні віки називалась «магістром математики»?                                      (Теорема Вієта, теорема Піфагора, Теорема Ферма.)
  3.  Його називають Коперником геометрії, він створив переворот в геометрії, як Коперник в астрономії.                                                                                                            (Карл Гаус, Піфагор, Лобачевський)
  4.  Кого сучасники називали королем математики? Він високо цінив ідеї Лобачевського.                                                                                                             (Вейєрштрас, Гаус, Ферма).
  5.  Який російський письменник закінчив фізико – математичний факультет?                                                                                                           (Грибоєдов, Гоголь, Чехов.)
  6.  Хто виміряв довжину земного меридіану?                                                                      (Фалес, Ератосфен, Евклід)
  7.  Хто є творцем першої, неевклідової, геометрії, яка дала початок другим геометріям?                                                                                                                           (Риман, Лобачевський, Гільберт.)
  8.  Яке велике творіння древньогрецької математики лежить в основі підручника геометрії для середньої школи у всіх країнах світу? Хто його автор?                                                                                                    (Платон, Евклід «Начала», Архімед)

Завдання для 4 класу.

Перша команда

  1.  Розмістіть числа в порядку зростання.

А) 7          Б) 10         В) 12                 Г) 2

2. Як називається результат додавання двох чисел?

А) різниця       Б) сума       В) добуток      Г) частка

3. Чому дорівнює значення різниці а – а?

А) 2а         Б) а           В) 0                   Г) – а

4. Як називається закон a + b = b + a?

А) переставний     Б) сполучний        В) розподільний     Г) замінюваний

5. 20 = 6. 3 + 2.

2 є   ……………………  від ділення числа 20 на число 6.

А)множник       Б) остача       В) частка       Г) дільник

Друга команда

1.Розмістіть в порядку спадання

А) 0         Б) 8           В) 3           Г) 9

2. Ні одно число не можна ділити:

А) на само себе     Б) на 1        В) на 0        Г) на 10

3. Результат віднімання:

А) сума        Б) добуток        В) частка        Г) різниця

4. Найменше тризначне число:

А) 99            Б) 1000               В) 100            Г) 999

5. Математична рівність у якій одне або декілька букв вважаються невідомими:

А) приклад       Б) нерівність            В) рівняння            Г) задача

Етап гри.   «Знаю теорію» (3хв.)

1.При якій умові перетин циліндра - квадрат?

2. Що представляє собою розгортка бічної поверхні конуса?

3. Назвіть відмінні ознаки сфери і кулі.

4. Назвіть формулу для обчислення бічної поверхні зрізаного конуса.

Етап гри  «Знаю історію математики» (4хв.)

1 Назвіть два прізвища учених – математиків, з іменами яких пов’язані формули, теореми геометрії. (Теорема Піфагора, теорема Герона).

2. Ким і коли було дано визначення циліндра, виходячи з обертання прямокутника навколо однієї з її сторін?  (Евклід в ХІ книзі «Начал», IV ст.. до н.е.)

3. Хто першим дав строге доведення формули для обчислення площі поверхні кулі? (Архімед в своєму трактаті « О шаре и цилиндре», ІІІ ст. до н.е.)

4. Чи вірно те, що Наполеон Бонапарт писав математичні роботи? (Так, більш того, один красивий геометричний факт носить назву «Задача Наполеона»)

Етап гри.   «Цікаві задачі»  (5хв.)                                                                                                                               Для 11 і 4 класів.

11 клас

  1.  Вовк і лисиця змагалися з бігу. Хто яке місце зайняв, коли відомо, що вовк був одним із перших, а лисиця була передостанньою?  (Лисиця – перша, вовк – другий)
  2.  Який гвіздок міцніше тримається у дерев’яній стіні (важче витягти із стіни) – круглий, квадратний чи трикутний, якщо їх забивають на одну глибину і площі їх поперечного перерізу рівні? (Трикутний, він має більшу бічну поверхню)
  3.  Чотири яблука, не ріжучи, потрібно розділити між трьома друзями так, щоб ніхто із них не отримав більше, ніж решта? (Першому – 2 яблука, другому – одне, третьому – одне).

4 клас

1.Скільки отримаємо десятків, якщо два десятки помножимо на два десятки? (40 десятків)

2. Половина числа 12 дорівнює 7. Як це могло статися? II – поділити рискою навпіл)

3. Яке число ділиться на всі числа без остачі? ( 0 )

4. Коли добуток двох чисел дорівнює множникам? ( 1. 1 = 1)

Завдання для обох класів (на швидкість)

1. У трикутниках розставте усі дев’ять цифр так, щоб сума їх на кожній стороні дорівнювала 20.

2.. У трикутниках розставте усі дев’ять цифр так, щоб сума їх на кожній стороні дорівнювала 17.                                                                                                        Етап гри « Задачі підвищеної складності» (6 хв)

  1.  Чому дорівнює кут АВС, утворений двома діагоналями двох граней куба? (60) 
  2.  Скільки граней у шестигранного олівця? (8 гр.)
  3.  Лампочка висить на відстані двох метрів від підлоги. Вважаючи лампочку точкою, скажіть: яку фігуру представляє собою множина всіх точок в множині поля, які віддалені від лампочки на три метри?              ( Коло).

Шостий етап «Весела математика» (5 хв)

  1.  Проспівайте строчки із пісень, де зустрічаються числа.
  2.  У заголовках яких літературних творів, фільмів, картин згадуються числа?

IV. Підсумки гри. (2 хв.)

V.  Нагородження.  (2 хв.)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42829. Автоматизація технологічного процесу виробництва азотної кислоти комбінованим методом 328.31 KB
  Реле аварійного захисту КМ19 спрацьовує та створює аварійний сигналза допомогою якого повинно вимикатись живлення електродвигуна М7. Мікропроцесорний прилад ІТМ11 в якому використовується твердотільне реле через контакт якого не можна підключати напругу 220 В. Рекомендується через твердотіле реле ІТМ11 під’єднувати електромагнітне реле яке працює на напрузі 24 В від джерела постійного струму. Враховуючи цю особливість в схемах електрозахисту треба використовувати два електромагнітних реле.
42830. Получение напайных и сменных многогранных режущих пластин путём прессования твердосплавных порошковых смесей и спеканием прессовок 5.77 MB
  Доминирующая роль в решении этой задачи принадлежит методам порошковой металлургии обладающими большими потенциальными возможностями с точки зрения создания инструментальных материалов различного назначения с заданными физикомеханическими свойствами изготовление которых методами традиционного металлургического передела во многих случаях практически неосуществимо. Подпись Дата Лист креплением СМП Фреза торцевая универсальная регулируемая с механическим креплением твердосплавных в том числе с износостойким покрытием безвольфрамовых и...
42833. Точные и высокопроизводительные металлорежущие станки, их расчет и основные характеристики 1.71 MB
  В частности к приводам главного движения и подач предъявляются требования: по увеличению жёсткости повышению точности вращения валов шпиндельных узлов. В большинстве станков в качестве привода главного движения применяют коробки передач со ступенчатым регулированием частоты вращения соединённые с асинхронным электродвигателем. Для обработки на станках деталей машин с разными размерами и режущим инструментом с различными режущими свойствами при большом числе технологических операций для получения оптимальных режимов резания необходимо...
42834. Організація аналітичного обліку розрахунків з постачальниками і підрядниками на КППНБМ 719.5 KB
  Теоретичні основи зобов’язань що виникають з постачальниками і підрядниками.2 Нормативноправове регулювання з обліку зобов’язань що виникають з постачальниками і підрядниками.3 Документування розрахунків з постачальниками і підрядниками. Синтетичний облік розрахунків з постачальниками і підрядниками на КППНБМ.
42835. Электронный измеритель временных интервалов в диапазоне от 0 до 1 с, с детализацией измерений до 1 мс 271.94 KB
  Для построения системы воспользуемся микропроцессорным комплектом К1810 (центральный процессор К1810ВМ88). Для реализации времязадающих функций воспользуемся таймером К1810ВИ54. Взаимодействие с пользователем организуем с помощью контроллера клавиатуры и индикации КР580ВВ79
42836. Моделирование зависимости выходного параметра, управляющего напряжения, от угла поворота 183.42 KB
  Естественной входной величиной реостатных преобразователей является перемещение движка а выходной величиной – сопротивление. Реостатный преобразователь Выходное сопротивление реостатного преобразователя периметр каркаса и входное перемещение связаны между собой зависимостью: где – сопротивление 1 метра провода Ом; – число витков на единицу длины преобразователя. Для этого по закону Ома найдем ток : Из условия равновесия моста следовательно: Напряжение определяется по формуле: Учитывая что получим...
42837. Проектирование лесных культур в различных условиях местопроизрастания 58.79 KB
  Помимо указанных выше на территории лесхоза имеется развитая сеть естественных лесных дорог общая протяженность которых по данным настоящего лесоустройства составляет 1931 км или 800 от общего объема дорог. Подавляющее большинство лесных дорог нуждается в периодическом ремонте что актуально для дорог находящихся в зоне отселения НовоБарсуковское и Хойникское лесничества. На равнозначную величину за ревизионный период произошло уменьшение площади нелесных земель. Относительный рост нелесных земель объясняется интенсивной передачей в...