58505

КНЯЖА РУСЬ - УКРАЇНА

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Дайте відповідь на питання яке ставили учням у часи Київської Русі. Скільки слідів залишить віл в останній борозні під час оранки Відповідь: жодного сліду тому що плуг сліди приоре.

Украинкский

2014-04-25

647.5 KB

0 чел.

Відділ освіти Косівської районної державної адміністрації

Методичний кабінет

Черганівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

 

«КНЯЖА РУСЬ - УКРАЇНА»

                                             Яремин Галина Миколаївна,

                                                 вчитель історії  Черганівської

                                                              загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів

2013

Тема:  Княжа  Русь-Україна

Мета: узагальнити й систематизувати знання, уміння і навички учнів з теми, закріпити уміння учнів працювати з історичною картою, додатковою літературою,виконувати творчі завдання, персоналіями;

формувати уміння і навички індивідуальної та командної роботи, самостійного мислення, уміння виступати перед аудиторією;

використовуючи ігрову форму, виховувати почуття єдності, допитливості і відповідальності у команді, за яку грають учні.

Тип уроку: узагальнення знань та умінь.

Вид уроку: гра «Що? Де? Коли?»

Обладнання: ігрове поле, конверти з завданнями, комп’ютер,фонограми для музичної паузи, сова, скрипічний ключ, круглий стіл, юла, чорний ящик приз, фото князів, історична карта, історична карта за пазлами, таблися з критеріями оцінювання знань учнів на уроці      

Хід уроку

І. Організаційна частина. Вступне слово вчителя. Правила гри.

    1. Гру веде учитель.

    2. Команда 6 учнів.

    3. На ігровому полі 15 конвертів + 1 музична пауза.

    4. Додаткові сектори:

а) музична пауза

         б) сектор «+» ( у гру вступає капітан)

         в) сектор «Приз» ( приз за правильну відповідь)

         г) чорний ящик ( завдання вчителя)

    5. Визначення часу та обдумування запитання і кількості балів за відповідь.

    6. Обирання і призначення арбітрів (з-поміж учнів).

    7. Команда учнів 7 класу:

        1. Ілона Бойчук

        2. Дмитро Мицкан

        3. Микола Риптик

        4. Роман Риптик

        5. Юрій Розбіцький

        6. Роксолана Риптик

    8. Члени команди по черзі крутять диск і відповідають на запитання визначеною стрілою конверта.

        Наш головний символ гри – сова – це мудрість. Тому бажаю всій команді мудрості, розуму, кмітливості.

    9. Увага на екран.

        Привітання учнів 9; 8 і 6 класів учнів 7 класу з грою. Бажання успіхів і перемоги найкращих знавців історії.

       Привіт! Вітаємо з початком гри, сподіваємося ви оціните наші завдання  і знання з історії, ми старалися, думаємо вони цікаві, змістовні, тому це допоможе вам не тільки узагальнити знання, але й розвивати логіку, мислення, кмітливість.

       Нехай переможе найкращий!

 ІІ. Хід уроку-гри відповідно до умов.

     Ігровий матеріал уроку-гри «Що? Де? Коли?»

     Раунди гри + завдання. Увага на екран.

1. Проти учнів 7 класу виступає

   Дайте відповідь на питання, яке ставили учням у часи Київської Русі.

   Скільки слідів залишить віл в останній борозні під час оранки?

    Відповідь: жодного сліду, тому що плуг сліди приоре.

2. Завдання

    Київський князь Святослав любив говорити про те,що з цим народом він воював двічі.

    Вперше – на Волзі, а вдруге – на Дунаї. З ким?

    Додаток знайти за атласом і показати + назвати їх.

    Відповідь: з болгарами.

3. Завдання. Найшвидший.

   Дати відповіді на питання:

   а) Назвіть два значення слова «дружина»;

   б) Що означає займатися бортництвом?

   в) Де протікає річка Либідь?

   г) Чиїм братом був Щек?

   д) Яку релігію запровадив князь Володимир?

е) Ким було засновано першу бібліотеку?

   є) Як називали людей, які продавали товар?

   ж) Як називали ремісників, які виготовляли глиняний посуд?

   з) Як називали людей, які виготовляли підкови?

   и) Як називалася віра в багатьох богів, де обожнювали сили природи?

4. Завдання « Шифрована записка »

   Знайдіть помилки.

   Текст: « На території України проживали південні слов’яни. Союзів цих племен було п’ять. І вели вони кочовий спосіб життя. На річці Дунай поляки заснували місто Київ у ІХ столітті».

   Відповідь: ( східнослов’янські, сім, осілий, Дніпро, поляни, V ст.)

5. Князь Ігор, як і його попередники, воював із Візантією. У  941р. він організував грандіозний похід проти неї, залучивши до нього 10 тис. лодій. Проте цей похід завершився поразкою. Чим був знищений флот русичів?

   Відповідь: грецьким вогнем ( таємна зброя візантійців, це була палаюча суміш, яку під тиском викидали з бронзових труб на ворожі судна, цей вогонь горів у воді, йогосклад досі достовірно невідомо).

6. Завдання. Склади пазли.

   Скласти з пазлів територію України за областями і відповісти на питання, яке ви прочитаєте склавши пазли.

   В якому році вперше було письмово згадано Україну?

   Відповідь: 1187р.

7. Завдання « Чорна скриня » ( пакет солі).

   Цей продукт харчування є подарунком землі, який уособлює вічність і постійність, і водночас символізує безплідність і зло. За нього ставили податки.

    Відповідь: сіль.

8. Завдання « Князі Київської Русі » та інформація про них.

   Князь Ігор

   Князь Олег

   Княгиня Ольга

   Князь Святослав

   Князь Володимир

   Князь Ярослав

9. Чому і кого називали тестем Європи?

    Відповідь: Ярослава Мудрого ( він проводив шлюбну дипломатію – укладання вигідних міждержавних союзів через династичні шлюби).

10. За часів Ярослава Мудрого на його честь було збудовано Георгіївський храм. Чому його назвали Георгіївський, а не Ярославський?

    Відповідь: Тому що християнське ім’я Ярослава було Георгій.

11. Назвіть торгівельні шляхи, що проходили через Київську Русь.

     Відповідь: Грецький – з півночі Європи до Візантії.

Залозний – з Європи через Кавказ до арабського Сходу.

                          Соляний – з Криму до Києва.

12. Чому Князь Володимир Великий вирішив охрестити Київську Русь і прийняти християнство?  

      В якому році?

      Відповідь: Для централізації влади князя ці об’єднання східно-словянських племен в одну державу.

      988 рік.

13. Кому з Київських князів належать дані вислови й у зв’язку з чим вони були виголошені?

     І. « Хай буде Київ матір’ю городам руським…»

     ІІ. « Якщо не з’явиться хто завтра на річці – то мені той противником буде».

     ІІІ. « Іду на Ви».

     Відповідь:   І. Олег ( у 882 р. він прибув з Новгороду до Києва з Ігорем і захопив владуу Києві, і правив від імені Ігоря і тоді ці слова сказав)

                            ІІ. Володимир Великий ( Хрещення Русі)

                            ІІІ. Святослав ( перед битвою)

14. Під час набору слова розсипалися. Допоможіть відновити їх згідно із наведеними визначеннями. ( Приз ).

15. Розв’яжіть ребус і прочитайте ім’я князя.

      За часів правління якого князя відбулися якісні зміни в управлінні державою.

      Відповідь: Ярослав Мудрий.

      Капітан(+).

16. Музична пауза.

ІІІ. Підбиття підсумків.

  1.  Гру закінчено ( арбітри підраховують бали )
  2.  Перевірка домашнього завдання ( ілюстрація малюнків і їх захист на тему « Княжа Русь- Україна»).
  3.  Оцінювання учнів ( бали за гру + бали за домашнє завдання за шкалою оцінювання).
  4.  На закінчення уроку- гри  пісня.
  5.  Домашнє завдання. Повторити параграфи 6-9. Підготуватися до тематичного оцінювання

ІV. Заключне слово вчителя.

Додаток: матеріали надсилаємо Вам поштою.

1. Диск уроку-гри (завдання).

2. Диск урок-гра «Що?Де?Коли?».

3. Диск уроку-гри (фото)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

71694. Архивация данных 432 KB
  Цель работы: Научится создавать архивные файлы при помощи программы WinRAR Освоить приемы извлечения из архива Пособия и оборудование: ПК IBM PC/AT; Инструкция по выполнению лабораторной работы; Методические...
71695. Элементы Рабочего стола Window Приемы работы 7.32 MB
  Порядок выполнения работы. Ознакомился с методическими указаниями. Изучили элементы Рабочего стола. Определил, какие элементы входят в состав оформления Рабочего стола. Открыл несколько любых окон на Рабочем столе и выполнил следующие манипуляции: развернули; восстановили...
71696. Настройка рабочего стола, Панели задач, Главного меню 6.27 MB
  Цель работы: Закрепить теоретические знания по теме Настройка рабочей среды ОС Windows Закрепить теоретические знания по теме Основные объекты Windows и их назначение Самостоятельно овладеть навыками настройки работы основных элементов оформления ОС Windows.
71697. Детские болезни. Периоды детства конспект лекций 1.59 MB
  Период внутриутробного развития (утробное детство). Длительность - с момента имплантации до рождения (270 дней). Естественное вскармливание. Смешанное и искусственное вскармливание. Перинатальное поражение ЦНС у новорожденных. Перинатальное поражение ЦНС у новорожденных...
71698. ТЕХНОЛОГИЯ ПОМЕХОУСТОЙЧИВОГО КОДИРОВАНИЯ 54.12 KB
  Разработка методов помехоустойчивого кодирования, была инициирована основанной теоремой Шеннона для дискретного канала с шумом, указывающей на существование практически безошибочного метода передачи информации по такому каналу со скоростью, не превышающей пропускную способность этого канала.
71699. Модуляция 1.88 MB
  Передаваемая информация заложена в управляющем (модулирующем) сигнале, а роль переносчика информации выполняет высокочастотное колебание, называемое несущим. Модуляция, таким образом, представляет собой процесс «посадки» информационного колебания на заведомо известную несущую.
71701. Технология помехоустойчивого кодирования 64.71 KB
  При передаче информации в пространстве или во времени имеет место где вектор ошибки знак – обозначает суммирование по модулю 2. 3 Вектор в 3 называемый синдромом будет равен вектору нуль только в двух случаях: либо ошибки нет либо имеет место так называемая необнаруживаемая ошибка.
71702. Модуляция гармонических колебаний 540.84 KB
  Под модуляцией понимают процесс изменения одного или нескольких параметров физического процесса по закону передаваемого сообщения. Так, например, если моделью физического процесса является функция f(a, b, c, d, t), то параметры a, b, c, d можно использовать для осуществления модуляции.