58513

Властивості інформації. Кодування інформації

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Перевірка домашнього завдання 67 хв. Зараз я пройду та перевірю домашнє завдання. 1 учень: Запиши у якому вигляді подано інформацію в таких прикладах: Хто не виконав завдання слідкуйте і самостійно запишіть відповідь у таблицю.

Украинкский

2014-04-25

82.5 KB

1 чел.

Тема. Властивості інформації. Кодування інформації.

Мета. Формувати уявлення  про властивості інформації та ознайомити із  різними способами передавання числової інформації; навчити учнів визначати властивості інформації, працювати з прикладною програмою в режимах навчання і контролю знань.

           Розвивати увагу та логічне мислення.

           Виховувати цікавість до предмета.

Обладнання: комп’ютерний клас, ілюстрації, наочний матеріал «Властивості інформації», «Римська система числення».

Програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань».

Тип уроку: комбінований.

Література. 1. Зарецька І.Т., Колодяжний Б.Г. Інформатика: Навч. посібник: В 2 ч. Частина І. – 2-ге вид., доповн. – Х.: Факт, 1999. – 400 с.

                        2. Коршунова О.В. Інформатика. 2-4 класи: Навчально-методичний посібник. – 2-ге вид. доп. та перероб. – Х.: ФОП Співак Т.К., 2010. – 368 с.

                                               Хід уроку

І. Організаційна частина ( 3 хв. )

– Добрий день, діти! Сідайте рівненько та приготуйтеся мене уважно слухати. Звати мене Катерина Юріївна і сьогодні я проведу у вас урок інформатики.

  1.  Повторення правил техніки безпеки (2 хв.)

- Зараз ми з вами проведемо гру «Світлофор».  Я вам роздам сигнальні картки зеленого та червонного кольорів, зелений- відповідає значенню «так», червоний «ні». Ними ви будете сигналізувати відповіді на питання.

  •  Під час роботи за комп’ютером можна їсти(червоний)
  •  Біля робочого місця не повинно бути зайвих речей(зелений)
  •  В комп’ютерний клас можна заходити з дозволу батьків(червоний)
  •  Не можна сідати за комп’ютер з брудними руками(зелений)
  •  За монітором не потрібно доглядати(червоний)
  •  Потрібно тримати кімнатні рослини біля комп’ютера (зелений)
  •  Не можна торкатися пошкоджених шнурів та роз’ємів(зелений)
  •  Клавіші натискати з повною силою(червоний)
  •  На відстані 50-60 см повинен сидіти учень(зелений)

       

ІІ. Перевірка домашнього завдання ( 6-7 хв.)

- Розгорніть зошити на с.11.  Вам потрібно було записати інформацію про своїх домашніх тваринок. Зараз я пройду та перевірю домашнє завдання.

- Зачитайте свою інформацію. (Для відповіді викликаю  учнів)

Наприклад: Мій кіт Василь живе у нас уже чотири роки, він дуже любить їсти рибу, гратися з м’ячем і спати на ковдрі. Разом з нами ще живе папуга Аркаша. Він не любить кота Васю, бо той весь час намагається його зачепити.

- Розгорніть зошити на  с. 13. Зачитайте, що потрібно було виконати у домашньому завданні. (1 учень: Запиши, у якому вигляді подано інформацію в таких прикладах:…)

- Хто не виконав завдання, слідкуйте і самостійно запишіть відповідь у таблицю. Я зачитуватиму слова у лівій колонці, а той, кого я назву, зачитає, що він написав напроти у правій колонці.

Листівка

Літери

Приклади з математики

цифри і числа

Картина

Малюнок

Радіопередача

Звук

Телевізійна передача

зображення і звук

  •  Молодці! До тих, хто не виконав домашнього завдання, прохання надалі старатися виконувати.

ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку ( 0,5 хв.)

- Сьогодні на уроці ми дізнаємося, які властивості має інформація та розглянемо різні способи кодування інформації. Попрацюємо в програмі «Скарбниця знань».

ІV.  Основна частина. (     хв.)

  1.  Вивчення нового матеріалу (8 хв)
  •  Властивості інформації

     - Давайте пригадаємо що таке інформація

 ( Інформація -  це відомості, знання, які ми отримуємо із зовнішнього світу.)

- Щоб інформація була потрібною, вона повинна мати певні властивості. Розглянемо деякі з цих властивостей. ( На дошці табл. «Властивості інформації»)

Повнота

Достовірність

Зрозумілість

Своєчасність

Важливість

  •  Повнота - інформація повинна бути вичерпною. Наприклад, швидка допомога отримала повідомлення, що в місті трапилася аварія, але точної адреси їм не повідомили. Лікарі отримали неповну інформацію. Чи зможуть вони вчасно допомогти потерпілим?
    •  Достовірність -  інформація повинна надходити без помилкових відомостей. Наприклад, один із ваших однокласників пожартував із вами і повідомив, що зараз буде урок української мови,і сказав щоб ви дістали зошити..Він повідомив вам недостовірну інформацію, оскільки зараз у вас урок інформатики.
    •  Зрозумілість - інформація, яку ми отримуємо, повинна бути зрозумілою. Наприклад, я вам скажу ось такий вислів (Іо воліо джелато- я хочу морозива) Чи зрозумілий вам цей вислів?
    •   Своєчасність - інформація повинна надходити до нас вчасно. Наприклад, сьогодні 3 листопада, а Василь повідомив батькам, що батьківські збори відбудуться  2 листопада. Чи своєчасною була інформація?
    •  Важливість - інформація повинна бути потрібною нам (важливою). Наприклад, ви дізнаєтесь від друга, що незнайома вам людина любить слухати рок-музику. Чи важливу інформацію ви отримали від друга?

Фізкультхвилинка ( 1 хв.)

  •  Ви стомилися, то ж вам потрібно відпочити. Вийдіть з-за парт, станьте так, щоб не заважати один одному.

Раз! Два! Час вставати, будемо відпочивати.

Три, чотири! Всі присіли і угору підлетіли.

П’ять! Шість! Засміялись, а тепер понахилялись.

Сім! Вісім! Час настав повернутися до справ.

  •  Кодування інформації ( 7-8 хв.)

    а) Римська нумерація.

Закодовувати різноманітну інформацію ми можемо за допомогою різних способів, наприклад: За допомогою ребусів, ієрогліфів, цифр, малюнків, смайлів.

В повсякденному житті ми користуємося арабською системою числення, наприклад: 1,2,3…

-  До старовинних номерацій, що збереглися донині і досить широко використовуються, належить римська. У наш час її використовують для позначення сторіч, нумерації розділів у книгах.

Для зображення чисел у цій системі використовують сім основних знаків:

(На дошці табл. «Римська нумерація»)

І

V

X

L

C

D

M

1

5

10

50

100

500

1000

- У римській системі числення відсутній знак для зображення нуля. Кожний знак не можна використовувати для запису одного числа більше 3 разів.   При записуванні чисел менше число може стояти праворуч від більшого; у цьому випадку воно додається до більшого. А якщо менше число записане ліворуч від більшого, то його слід відняти від більшого. Розглянемо, як записуються деякі числа:

Число 60. Складемо це число із чисел, поданих у табличці.

60 = 50 + 10.

Число 50 позначається знаком L, число 10 – знаком  Х, тому число 60 за римською системою запишемо як  LX.

Число 73. Представимо це число числами,  які є в таблиці.

73 = 50 + 10 + 10 + 1 + 1 + 1.

Число 50 записується знаком L, число десять записується знаком Х і число 1 – знаком  І, тому римською системою число запишеться так LXXIII.

Число 99.

99 = (100 – 10) +  (10 - 1).

Число 90 записується знаками ХС, число 9 – ІХ, тому римською системою число 99 має такий вигляд: ХСІХ.

 

      Робота з зошитом ( 2  хв.)

  •  Розгорніть зошити на с. 19  Виконаємо Завдання 2.

45

XLV

57

LVII

64

LXIV

72

LXXII

81

LXXXI

98

XCVIII

V.  Практична робота (10 хв)

   - Віднайдіть на робочому столі ярлик програми «Скарбниця знань» та відкрийте її,  двічі клацнувши по ярлику лівою клавішею миші. У вкладці «3 клас» виберіть розділ «Римська система числення», потім «Перевірка знань1», «Перевірка знань2».

  Релаксація (0,5 хв.)

   -  Закрийте оченята, коли я дорахую до 10 -  повільно їх відкрийте. 1, 2, 3… Не повертаючи голови, подивіться вліво, вправо, догори, донизу. Повторіть

ще 2 рази. Знову закрийте очки. Відкрийте і швидко-швидко покліпайте. А тепер подивіться якомога далі.  

    - Продовжуйте роботу далі.

VII. Підсумок уроку (2 хв.)

Робота з зошитом.( 3 хв.)

  - Розгорніть зошит на с. 15. Виконайте:  

            Завдання 1 – обведіть у кружечок номер фрази, у якій подано важливу для навчання інформацію (5).

            Завдання 2 – обведіть у кружечок номер фрази, у якій подано достовірну інформацію (4).

            Завдання 3 – обведіть у кружечок номери фраз, у яких подано своєчасну інформацію (1, 2).

            Завдання 4 - обведіть у кружечок номери фраз, у яких подано повну інформацію (3).

            Завдання 5 – обведіть у кружечок номер фрази, у якій подано зрозумілу інформацію (2).

- З якою комп’ютерною програмою ми сьогодні працювали?

VІ. Повідомлення домашнього завдання .( 1хв.)

- У домашньому завданні на с. 19, вам потрібно:

1) розв’язати приклади;

2) записати  приклади і відповіді римською нумерацією.

1. Розв’яжи приклади.

а) 18+32 =                                    б) 13+57=

в) 64-21=                                      г) 61-5=

  1.  Запиши приклади і відповіді римською нумерацією.

       а) XVIII + XXXII = L               б)LXIVXXI = XLIII

       в) XIII + LVII = LXX                г)LXIV = LVI

     - Запишіть у щоденники на четвер, 10 жовтня, 6 урок інформатики. Домашнє завдання с. 19.

  •  Ми виконали всі завдання сьогоднішнього уроку, на цьому урок закінчено. Дякую. До побачення!

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Вищий комунальний навчальний заклад

«Коростишівський педагогічний коледж імені І.Я.Франка»

Житомирської обласної ради

                       План-конспект

                    уроку інформатики,

                  проведеного у 3 класі

                       Коростишівської

                гуманітарної гімназії №5

                    студенткою 134 групи

спеціальність 5.01010201 «Початкова освіта»

          Коростишівського педагогічного

                  коледжу імені І.Я. Франка

               Товкач Катериною Юріївною

                                             Коростишів – 2011

Дата: 3 листопада 2011р.

«Затверджую»    _________________ С.В.Герасимчук

«До уроку допускаю» _______________ Т.М. Мартинюк

На уроці присутні: методист  Герасимчук С.В,

 вчитель Мартинюк Т.М., студенти 134 групи в кількості _______ чоловік          

Оцінка за урок _____________


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

68409. Дифференциальные уравнения динамического пограничного слоя 1.09 MB
  Область действия сил вязкости можно определить первой подобластью, то есть пограничным слоем. Точнее в этой подобласти силы инерции и силы вязкости рассматриваются как величины одного порядка. Во внешнем потоке силами вязкости можно пренебречь. То есть можно считать внешний поток жидкости идеальный.
68411. Автоматизация измерений, контроля и испытаний 910.5 KB
  Предметом настоящей дисциплины являются теоретические и практические задачи, которые встречаются при эксплуатации подобных систем. Выходная контролируемая переменная Y1 преобразуется датчиком Д в переменную Y2 (как правило, электрический сигнал) и далее прибор ВП...
68412. Теоретические основы управления государственной и муниципальной собственностью 57.5 KB
  Одна из причин низкой результативности экономических преобразований в России связанных с формированием и развитием рыночной экономики заключена в недостаточно продуманном и умелом проведении преобразований форм и отношений собственности.
68413. Система управления государственной собственностью 77.5 KB
  Управление государственной собственностью представляет собой сознательное, целенаправленное воздействие со стороны государства на все объекты принадлежащей ему собственности. На практике это означает, что государство как собственник устанавливает определенные правила, условия владения...
68414. Система управления муниципальной собственностью 179 KB
  Система управления муниципальной собственностью Объекты и субъекты местного самоуправления Муниципальная собственность как материальная основа местного самоуправления. Основные способы формирования муниципального имущества Государственная политика в области управления и развития рынка недвижимости...
68415. РАБОТА С ДАТАМИ И ВРЕМЕНЕМ 49.5 KB
  Excel хранит даты – в виде целых чисел, отсчитывая дни начиная с 1 января 1900 года. На каждые сутки отводится число 1. Порядковое число 1 соответствует 1 января 1900 года, 2 - 2 января 1900 года, 3 - 3 января 1900 года, и т.д.
68416. Экология микроорганизмов 47.5 KB
  Микрофлора почвы. Микрофлора воды. Микрофлора воздуха. Особое значение имеет микрофлора закрытых помещений накапливается при выделении через дыхательные пути человека.