58525

Додатні і відємні числа. Число 0

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Разом з нею Олівець креслив різноманітні фігури це давало змогу дітям вимірювати довжину відрізків та узнавати периметри різних фігур. Олівець вважав свою подругу дуже освіченою. Але Олівець ніяк не міг збагнути чому на шкалі у Лінійки є цифра...

Украинкский

2014-04-27

29 KB

2 чел.

Математика 6 клас

Урок – казка

Тема: Додатні і відємні числа. Число 0.

Мета: сформувати уявлення учнів про зміст понять «додатні числа», «від’ємні числа», а також виробити вміння відрізняти ці види чисел і виконувати прості вправи, що передбачають таку класифікацію, виховувати увагу, спостережливість, взаємоповагу.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

Обчислити:

7+12,5:5=?

4,8+33,64:2,9=?

13:2+15:25=?

6,5-6:5=?

ІІІ. Формування знань

На уроках математики ви досі мали справу з натуральними і дробовими числами, які були відомі освіченим людям ще понад чотири тисячоліття тому. Але набагато пізніше в математику ввійшли числа, про які ми будемо говорити при вивченні нової теми – раціональні числа. Я хочу запропонувати вам невелику подорож до казкової країни чисел. Ця країна незвичайна, тому я пропоную вам зустрітися з персонажами казки, яку я назвала «Пригоди Олівця в країні чисел». Під час подорожі вам потрібно буде виконувати вправи і шукати відповіді на запитання. Кожна правильна відповідь дає вам змогу отримати прапорці, якими ми зможемо прикрасити мапу казкової країни чисел.

Жив собі Олівець, звичайний простий  Олівець, яким всі діти користуються в школі. Він ніколи не сумував, бо на кожному уроці для нього знаходилося заняття. На уроці малювання він із задоволенням бігав по чистому аркуші паперу і залишав за собою сліди у вигляді чудових малюнків. На уроці української мови він виділяв суфікси, префікси, корені, підкреслював частини речення та багато іншого. Але найцікавіше йому було на уроці математики. В нього була подруга – Лінійка. Разом з нею Олівець креслив різноманітні фігури, це давало змогу дітям вимірювати довжину відрізків та узнавати периметри різних фігур.

Завдання: накреслити  довільний трикутник, знайти його периметр.

Олівець вважав свою подругу дуже освіченою. На ній було 25 поділок,що позначали 25 сантиметрів, а ще кожен сантиметр був поділений ще на 10 поділок –міліметрів.

Завдання: записати визначений периметр в міліметрах.

Але Олівець ніяк не міг збагнути, чому на шкалі у Лінійки є цифра, яка за його розумінням нічого не пояснює і не вимірює. І ось одного разу він запитав свою подружку, навіщо її ця незрозуміла цифра? Він казав: «Дивись, Лінійко, кожна твоя поділка щось означає, а ця поділка ні до чого, ніякої користі від неї.»

«Розумієш, - відповіла Лінійка,- для того, щоб щось поміряти, нам потрібно з чогось почати. Памятаєш, в задачках пишуть умову «Від пункту А до пункту В вирушив пішохід…» Потрібна точка, яка позначає початок відліку. Отже, для цього мені і потрібна цифра 0. Ходімо! Я познайомлю тебе з одним моїм приятелем. Його звати Термометр. Він тобі дещо пояснить.»

Олівець дуже любив знайомитися з друзями і родичами Лінійки. Він доволі часто ходив в гості до дядечка Метра, якій мешкав в ательє мод, чи до тітоньки Рулетки з столярної майстерні.

Завдання (робота в групах): за допомогою метра и рулетки виміряти довжину і ширину класної кімнати і визначити її площу.

І ось тепер Олівець із задоволенням погодився піти разом з Лінійкою в гості до Термометра,що жив на віконній рамі. Термометр одразу сподобався  Олівцю, і він вирішив намалювати портрет свого нового знайомого. Почавши малювати, Олівець побачив на шкалі у Термометра таку саму цифру 0. Термометр пояснив, що число нуль – це значення температури, при якій вода починає перетворюватись на кригу, і це число – межа між числами, що позначають більш теплу температуру (зі знаком «+»), і числами, що позначають більш низьку температуру (зі знаком «-»).

Тепер Олівець зрозумів, що числа можна поділити на додатні,

від’ємні, і число 0, яке ні додатне, ні від’ємне.

ІV.Закріплення матеріалу

За кілька хвилин портрет був готовий, після чого нові друзі грали в одну дуже цікаву гру. Давайте ми з вами пограємо разом з ними.

Гра: за допомогою макету термометра визначити температуру, яку він показує зараз. Потім учні по черзі визначають температуру, яку він буде показувати, якщо стовпчик термометра підніметься на 3, на 5, на 9; опуститься на2, на 6, на 7 поділок?

На цьому ми на деякий час залишимо наших нових казкових друзів  і виконаємо кілька вправ із нашого підручника(Г.П.Бевз, В.Г.Бевз – Математика 6 клас, К.:Генеза,2006)

№ 848 -851 – усні вправи

№856,858 – письмові вправи

V. Підсумок уроку.

Підраховуємо кількість отриманих учнями прапорців, найбільш активним учням виставляємо оцінки. Прапорцями прикрашаємо мапу казкової країни на дошці.

VІ. Домашнє завдання. Опрацювати параграф 25, виконати вправи №854, 861.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22063. Поэтический реализм 43 KB
  Герои Граббе гибнут в столкновении с необузданными жестокими силами истории которые драматург представляет как непостижимые массы и величины Дон Жуан и Фауст 1829; Битва Германа 1836. Более позитивную концепцию истории дают произведения Р. Попытка Вагнера вновь оживить германскую мифологию ныне отошла в область истории и все же Вагнер как никто другой представил миру персонажи и легенды германского Средневековья в Тангейзере 1845 Кольце Нибелунга законч. Бюхнер вышел за пределы чистой истории подчеркивая безнадежное...
22064. Натурализм 36 KB
  оказал Фридрих Ницше 18441900. Сын пастора воспитанный в атмосфере протестантского благочестия и намеревавшийся изучать богословие Ницше однако решительно сменил теологический факультет Боннского университета на факультет классической филологии. Жизнь Ницше была по словам С. Первые симптомы ужасной болезни Ницше ощутил в 1873 г.
22065. Литература раннего Средневековья (ХII-ХIII вв.) 40 KB
  Литература раннего Средневековья ХIIХIII вв. Клирикальная литература В средневековой литературе Западной Европы христианская традиция преобладала над античной. На этапе раннего Средневековья было два основных потока литературы: литература устная и литература письменная. Куртуазная литература Начиная с XII века в Западной Европе возникает богатейшая литература на латинском и на национальных языках.
22066. Литература позднего Средневековья( XIV- XV вв.) 46.5 KB
  В культурной жизни Германии XV и XVI вв. Правда на закате Средних веков еще иногда раздавались в Германии голоса представителей рыцарской поэзии. В свою книгу Гуго вплетает многочисленные рифмованные поучения басни моральные аллегории притчи и шванки в которых с большим количеством реалистических деталей живо отражена жизнь средневековой Германии. Подобно своим предшественникам он развертывает широкую панораму неустройства царящего в Германии.
22067. Ренессанс 43 KB
  преобладали мотивы и формы Позднего Средневековья и в ряду европейских литератур эпохи Возрождения она была едва ли не самой старомодной то в XVII в. В эпоху Возрождения начало меняться общественное положение литератора произошло ускорение информационных процессов. Поэт Возрождения уже не ремесленник но творец. Именно этим смыслом и наполнена поэтическая тема уединения столь характерная для всех поэтов Возрождения.
22068. Гуманизм и Реформация 55 KB
  Ненависть народа направлена была также и против католической церкви которая пользуясь государственной слабостью Германии старалась выкачать из нее как можно больше денег. Города и прежде всего вольные города становились важнейшими очагами духовной жизни Германии вступившей в эпоху возрождения. По той резкости с какой наиболее воинствующие гуманисты Германии нападали на алчность развращенность и обскурантизм католического клира не щадя при этом официального богословия они несомненно превосходили своих итальянских учителей. Для...
22069. Методика і техніка організації експерименту 70.5 KB
  Методика і техніка організації експерименту План 1.Етапи проведення експерименту. Види експерименту і методика їх проведення.Типові помилки в проведенні експерименту.
22070. Обробка, аналіз та інтерпретація отриманої інформації 313.5 KB
  Потім близькі за смислом відповіді обєднуються і кожній групі приписується певний код. Таким чином при класифікації відкритих відповідей необхідно дотримуватися наступних правил: виділяти групи відповідей у відповідності до мети дослідження; всі відповіді в одній групі повинні мати загальну логічну і смислову основу; різні групи повинні розрізнятися чітко по смислу. Наприклад: середній бал у групі де ознаки мають такі варіації 54. Наприклад аналіз відвідування занять студентами 2х груп в першій групі 20 студентів в другій 30...
22071. ОФОРМЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТЕОРЕТИКО-ЕКСПЕРТНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ 21.5 KB
  Загальні вимоги до оформлення науководослідної роботи. Правила оформлення науководослідної роботи. Літературне оформлення науководослідної роботи. Організація і методика науководослідницької діяльності.