58541

Читання, запис, порівняння чисел. Одноцифрові та двоцифрові числа. Попереднє і наступне число до даного числа. Додавання і віднімання одиниці

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з одноцифровим та двоцифровими числами, їх записом, утворенням і читанням; формувати вміння утворювати числа шляхом додавання одиниці до наступного числа і віднімання одиниці від наступного; формувати вміння правильно називати попереднє та наступне число до даного...

Украинкский

2014-04-27

55.5 KB

6 чел.

Тема: Читання, запис, порівняння чисел. Одноцифрові та двоцифрові числа. Попереднє і наступне число до даного числа. Додавання і віднімання одиниці.

Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з одноцифровим та двоцифровими числами, їх записом, утворенням і читанням; формувати вміння утворювати числа шляхом додавання одиниці до наступного числа і віднімання одиниці від наступного; формувати вміння правильно називати попереднє та наступне число до даного; сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, кмітливості, спостережливості; виховувати інтерес до вивчення предмета, почуття дружби та взаємодопомоги.

Обладнання: підручник, ілюстрації до казки, наочність чисел та цифр,

                                             Хід уроку

І. Організаційний момент

- Пролунав уже дзвінок,

Починається урок.

Працюватиме старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці!

  •  Привітання вчителя.
  •  Сьогодні на уроці ми з вами будемо рахувати, обчислювати та називати сусідів наших цифр та чисел.
  •  

ІІ. Контроль, корекція, закріплення

  •  Усний рахунок

№66

1. Скільки записано одноцифрових чисел? А двоцифрових?

5

1

6

0

7

   

51

20

66

17

2. Прочитай спочатку двоцифрові числа, а потім одноцифрові?

9

11

40

8

10

99

3

23

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

- Ви любите казки?

- А чи багато ви знаєте казок?

- А зараз я прочитаю вам віршик, а ви здогадайтеся з якої це казки.

Я по засіку метений,

Я із борошна спечений, -

Я від бабки втік,

Я від дідки втік,

Той від тебе втечу!...

- От сьогодні ми і здійснимо подорож до цієї казки, будемо допомагати Колобку виконувати завдання і змінимо кінець казки на щасливий.

ІІІ. Робота над темою уроку

-Спекла баба увечері Колобок і поклала на вікно, щоб прохолонув. Колобок, на диво, вийшов незвичайний. Мало того, що непосидючий, а ще й допитливий. Лежить Колобок на вікні, дивиться на небо і зірки рахує. Допоможемо йому.

№ 67

1. Яка сторінка в книжці йде за сторінкою 37; 49;99

2. Яка сторінка передує сторінці 20; 5; 60.

  •  Сонячні промінчики розбудили Колобка, він стрибнув з вікна і помандрував у ліс. Дорогу ми не знаємо, але повинні скоріше знайти Колобка
  •  

Фізкультхвилинка

У країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірятка,

Вирушали на зарядку.

Похитали головою,

Раз притупили ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо.

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз присіли, піднялись.

Головою похитали

Й працювати знов почали.

 Гра „Заблукало число”

1, 2, 8, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10

Ось по цій числовій доріжці ми вийшли на лісову галявину. А назустріч, хто ж це поспішає?

Каліграфічна хвилинка

9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9

99 99 99 99 99 99 99 99

Раптом бачить: з-за тернинки

Вигляда якась тваринка.

Вушка довгенькі, кожушок сіренький

Хто це, діти? (Зайчик)

- Він вже зустрічався з колобком, але не покаже нам доріжку доти, поки ми не виконаємо його завдання – розв’яжемо задачу.

№68

А виноград заплатили чотирма купюрами по 10 грн. Скільки коштує виноград.

- Молодці, виконали завдання зайчика.

Фізкультхвилинка

У країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірятка,

Вирушали на зарядку.

Похитали головою,

Раз притупили ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо.

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз присіли, піднялись.

Головою похитали

Й працювати знов почали.

- Мандруємо далі. Кого ж ми тепер зустрінемо?

Вовк до школи не ходив,

Вовк уроки не учив,

Не читав і не писав,

І по нотах не співав,

Тож нічого він не знав.

- А якщо він нічого не знає, то хоче хоч подивитись і перевірити, як ви вмієте обчислювати приклади

№69

15+1=16

19-1=18

30-1=29

50+1=51

100-1=99

38+1=39

55+1=56

45-1=44

99+1=100

66-1=65

 

- Молодці, гарно впоралися із завданням.

- Подорожуємо далі. Хто ж зараз допоможе нам, вкаже, де знайти Колобка?

Взимку ляже спати

Дядько волохатий,

Лиш тоді устане,

Як весна настане. (Ведмідь)

-А він покаже нам доріжку до Колобка тільки тоді, коли ми доведемо йому, що вміємо розв’язувати задачі.

а) Розв’язування задач- віршів

Посадив ведмідь в садочку

Шість берізок, два дубочки.

Рахувати сам не вмів

І зозулю попросив.

Почала вона літати,

Почала вона кувати.

Та не може полічить.

А ну, всі допоможіть.

(6 + 2 = 8)

Їжачок по гриби пішов,

вісім рижиків знайшов.

6 грибів поклав в корзину.

Скільки залишились на спині?

(8 – 6 = 2)

Білка- мама, білченя

По горіхи йдуть щодня,

А зриваючи горіхи,

Білченя сказало тихо:

-Ось чотири, ось це п’ять,

Як же їх порахувати?

(4 + 5 = 9)

  Вже чується ,наче, пісенька Колобка. З ким йому залишилося зустрітися?

У темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться,

Як зовуть її?

(Лисиця)

-Поки колобок котиться по дорозі, співаючи свою пісеньку, ми перші зустрінемося з Лисичкою і не дамо їй з’їсти Колобка .

- Лисичка пропонує нам скласти та розвязати задачу.

Задача: Літачок коштує 80 грн, а ведмедик на 40 грн дешевший. Скільки грн. коштує ведмедик.

Задача: Кораблик коштує 90 грн, а лялька на 10 грн дешевша. Скільки коштує лялька.

-Як виконаєте завдання Колобок – ваш!

- Молодці діти, допомогли залишитися цілим Колобку. Покотився він далі і опинився в 1-В класі. Побачивши учнів, Колобок подякував за гарну роботу на уроці.

ІІІ. Підсумок уроку

- Молодці, діти, ви допомогли Колобку. Ви показали, що вмієте розв’язувати приклади і задачі, а головне дружити. Допомагайте один одному так, як ви це робили на уроці.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32277. Возведение кирпичных зданий следует осуществлять только поточным методом, предусматривающим деление здания на несколько одинаковых по трудоемкости захваток: по одно-, двух- и трехзахватной системам 67 KB
  Билет 7 Однозахватная система организации работ применяется преимущественно при строительстве небольших в плане односекционных домов при одноэтажном строительстве когда кладку ведут на всю высоту этажа при трехъярусном членении. В этот же день во вторую смену выполняют вспомогательные работы: установку подмостей доставку кирпича на подмости и т. На захватке рабочем участке где выполняют монтажные работы по условиям техники безопасности не могут одновременно работать каменщики и наоборот. В сельскохозяйственном строительстве при...
32278. Организация возведения кирпичных стен 26 KB
  Численность комплексной бригады может изменяться от 20 до 40 человек в зависимости от конструктивных особенностей здания и особенно кладки. При поточном выполнении каменной кладки основные понятия технологии работ имеют свое специфическое определение. Захватка типовая повторяющаяся в плане часть здания с приблизительно равными на данном и последующих за ним участках полсекции секция две секции объемами кладки предоставленная бригаде каменщиков для поточного выполнения работы на целое число смен.
32279. Конструктивных схемы и порядок монтажа конструкций каркасных многоэтажных гражданских зданий 47.5 KB
  Конструктивная схема каркасного здания:1 колонны 2 ригели 3 рядовые плиты перекрытий 4 связеваяплита перекрытий 5 навесные стеновые панели Каркасными рис. 5 сооружают общественные и административные здания. Колонны и ригели образуют несущие рамы воспринимающие вертикальные и горизонтальные нагрузки здания.
32280. Конструктивные схемы и порядок монтажа конструкций многоэтажных гражданских зданий с неполным каркасом и бескаркасных 138 KB
  Бескаркасные здания из кирпича и мелких камней и блоков возводят обычно с продольными несущими рис. В зданиях с поперечными несущими стенами рис. Возводятся также бескаркасные здания у которых несущими являются как поперечные так и продольные стены. Конструктивные схемы бескаркасных зданий с несущими стенами:а продольными б поперечными Бескаркасные крупноблочные здания со стенами из бетонных и других блоков имеют конструктивные схемы с поперечными и продольными несущими стенами рис.
32281. Схемы монтажа конструкций жилых крупнопанельных зданий с учетом конструктивных особенностей, условий устойчивости элементов, удобств и безопасности монтажа 81 KB
  Схемы монтажа конструкций жилых крупнопанельных зданий сучетом конструктивных особенностей условий устойчивостиэлементов удобств и безопасности монтажа Основные схемы монтажа крупнопанельных зданий Последовательность монтажа здания зависит от многих факторов: конструктивных особенностей здания; последовательности установки элементов рекомендуемой технологической картой; наличия подкосов фиксаторов монтажной оснастки. Схема монтажа крупнопанельных зданий с приобъектного склада рис. Схема монтажа элементов с приобъектного склада...
32282. Роль правосознания в правотворчестве и реализации права 30 KB
  Роль правосознания в правотворчестве и реализации права. Уровень правосознания законодателя его представления о значимости тех или иных правовых институтов его отношение к отдельным правовым явлениям напрямую выражаются в нормах права создаваемых в процессе правотворческой деятельности. юристыпрактики привлеченные к разработке проектов нормативных актов помогут обеспечить реальную применимость права его соответствие общественным реалиям связь права с общественной жизнью и юридической практикой. В процессе реализации права уровень...
32283. Правовая культура и правовое воспитание. Их понятие, соотношение и значение в условиях современной России 44.5 KB
  Юридическая культура важнейший элемент правовой системы общества непременное условие нормального функционирования государства. Правовая система без правовой культуры не действует. В отечественной литературе над проблемой правовой культуры активно работают такие ученыеправоведы как Н. Под правовой культурой предлагается понимать систему овеществленных и идеальных культурных элементов относящихся к сфере действия права и их отражение в сознании и поведении людей 'А.
32284. Понятие правоотношений. Их место в правовой системе и значение. Виды и структура правоотношений 47.5 KB
  Юридическую науку естественно интересуют прежде всего юридические или правовые отношения. Регулируя те или иные отношения оно тем самым придает им правовую форму в результате чего эти отношения приобретают новое качество и особый вид становятся правовыми облекаются в юридическую оболочку. Именно с помощью такого нормативного воздействия государственная власть переводит определенные отношения под свою юрисдикцию и защиту придает им упорядоченность стабильность устойчивость желаемую направленность вводит в нужное русло. Любые...
32285. Субъекты права как элементы правоотношений. Понятие и виды субъектов права по российскому зак-ву. Индивиды как субъекты права. Граждане и иностранцы – субъекты российского права 50 KB
  Субъекты права как элементы правоотношений. Понятие и виды субъектов права по российскому закву. Индивиды как субъекты права. Граждане и иностранцы субъекты российского права.