58549

Повторення усного віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Закріплення письмового додавання і віднімання

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мотивація навчальної діяльності Була у діда внучка дуже велика чомучка. Куди лізе комашка А як росте ромашка Куди заходить сонце Хто заглянув у віконце І ось одного разу коли Чомучка дуже надокучила діду своїми запитаннями він не витримав...

Украинкский

2014-04-27

62 KB

0 чел.

Тема: Повторення усного віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Закріплення письмового додавання і віднімання.

Мета: закріплювати вміння виконувати усне віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток, письмове додавання і віднімання, вчити працювати над задачею, розвивати вміння порівнювати і робити математичні узагальнення, логічне мислення, пам’ять, увагу. Виховувати людяність, товариськість, готовність прийти на допомогу товаришу, який потрапив у біду.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності

Була у діда внучка — дуже велика чомучка.

Зранку й до обіду спокою нема діду.

«Куди лізе комашка? А як росте ромашка?

Куди заходить сонце? Хто заглянув у віконце?»

І ось одного разу, коли Чомучка дуже надокучила діду своїми запитаннями, він не витримав:

- Ти хочеш, щоб я тобі дав на всі запитання готові відповіді. Ти дуже допитлива. Але знання лише тоді ціняться, коли вони здобуті працею. Ось тобі чарівний клубок, який приведе тебе до Країни Знань. Дідусь взяв з полички книжку і простягнув внучці. Дорога до Країни Знань пролягала через «Море Помилок», «Гори Наполегливої Праці».

Дівчинка взяла книгу і вирушила в дорогу. Але подорожувати самій страшно, і вона вирішила взяти з собою і наш клас. Згода? Отже, щасливої всім дороги!

Вирушила Чомучка в дорогу. І незабаром вона прийшла до берега моря. Кругом було порожньо і безлюдно. Чомучка сіла у самотній кораблик і замислилася. Вона не знала, куди їй пливти. Допомагаємо Чомучці.

ІІ. Усний рахунок

1.

95 - 35

87 — 44

46 — 31

79 — 57

Два учні розставляють кораблики у певному порядку.

2. Перевіримо увагу

Продовжіть ряд: 42, 45, 47, ...

— Але раптом, звідки не візьмись, на берег набігла хвиля. Вона підхопила кораблик і понесла в море. І так швидко, що Чомучка навіть злякатися не встигла. Недалеко від кораблика вода зашуміла, і звідти виринула голова чудовиська. Потім ще одна й ще. Чудовськ було дуже багато.

- Ви хто? — прошепотіла Чомучка.

— Ми помилки твої і твоїх друзів. Ми тебе знищимо. Спочатку Чомучці стало страшно, але вона згадала про книгу. Відшукала, що основна зброя проти помилок — це увага плюс правила.

Допомагаємо Чомучці:

- Як називаються числа при додаванні?

- Які ще правила при додаванні ви знаєте?

- Як називаються числа при відніманні?

- Які правила письмового віднімання?

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

Не вирушимо в дорогу, доки не піднімемо якір.

1. Робота в парах

Один учень пояснює, інший слухає, контролює, потім міняються ролями

88 - 61

29 - 18

76 - 14

2. Самостійна робота

У кожному стовпчику завдання ускладнені. Учні самостійно вибирають стовпчик

4— високий рівень сприймання;

З — достатній рівень сприймання;

2 — низький рівень сприймання.

4

3

2

53 + 18

52 + 11

49 + 18

47 + 37

53 + 13

34 - 16

97 - 58

97 - 52

28 - 19

37 - 18

Ось не залишилось жодного чудовиська, вітер швидко поніс кораблик. Спустившись на незнайомий берег, дівчинка з полегшенням зітхнула і пішла вузькою стежкою вгору. Стало важко дихати. Сміливість і впевненість почали покидати дівчинку. Вона знову згадала про книгу. Відкрила її і прочитала:” Шлях у Країну Знань пролягає через Гори Наполегливої Праці. Голос Лінощів ласкаво шепотів: «Сядь, відпочинь, навіщо тобі ці гори?». Але Чомучка знала, що ні в якому разі не можна дозволити перемогти себе. Потрібно іти вперед. Дівчинка підвела голову і на вершинах побачила задачі, які потрібно розв’язати (Розв’язування задач у підручнику).

Розв'язавши задачі, Чомучка побігла далі. Але раптом земля під ногами захиталася. Ноги почали провалюватися. Дівчинці перехотілося іти вперед.

- Це так важко! Хочу погратися і відпочити! - почала вередувати вона. Але голос книжки вирів її з цього стану. «Опам'ятайся! Вередування ще нікого до добране доводило. Крім слова «хочу», є ще слово «потрібно» і «необхідно».

Допожемо Чомучці повірити в свої сили.

Задачі з логічним навантаженням

1. Скільки років Кості, якщо, коли до його років додати ще 8 і ще 1, то буде 20? (11)

2. У мене 3 сини, і в кожного з них сестра. Скільки у мене дітей? (4)

3. На полиці стоїть 15 книжок. Якою за порядковим номером буде сьома книжка в ряду, якщо рахувати справа наліво? (9)

4. Кавун важить 2 кг та ще стільки ж. Скільки важить його половина? (2 кг)

Чомучка зрозуміла, у яке страшне Вередливе Болото вона могла потрапити. Але ми допомогли їй вибратися з нього.

Дівчинка побігла стежинкою і перед нею відкрилася чудова Країна Знань. Чомучка зрозуміла, що знання, здобуті тяжкою працею, набагато цінніші, ніж готові відповіді дідуся. Це була її велика перемога, А ви зрозуміли? Нам усім час повертатися додому.

ІV. Підсумок уроку

- Діти, що вам вдалося найкраще? Що найгірше? Що запам’яталося з уроку?

За допомогою кольорових олівців намалюйте у зошиті свій настрій.

 

                                      

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт в редакторі КОМПАС-ГРАФІК для Windows 996 KB
  Робота з панелями графічного креслярсько-конструкторського редактора КОМПАС-ГРАФІК для Windows, Ввід даних і виразів в поля Стічки параметрів об’єктів. Використання допоміжних побудов. Проставлення розмірів в КОМПАС-ГРАФІК для Windows.
55. Харьковский украинский драматический театр имени Т.Г. Шевченко 381.5 KB
  Блестящий исполнитель комических ролей в пьесах русских и зарубежных классиков - Н.В. Гоголя, А.С. Грибоедова, Ж.Б. Мольера, — М. Щепкин стоял у истоков украинского национального театра. В историю харьковского театра Л.Ю. Млотковский вошел как организатор строительства первого каменного здания театра.
56. Устройство подземной части здания. Проектирование фундамента 456 KB
  Выбор комплекта машин для производства земляных работ. Технико-экономическое сравнение вариантов. Сводная ведомость объема земляных работ, подсчет объемов по устройству монолитных фундаментов. Расчет технико-экономических показателей комплексного процесса.
57. Создание фирменного стиля модельной студии Модерн 654.5 KB
  Концепция нового фирменного стиля модельной студии Модерн, расценки на услуги рекламной фирмы (нанесение изображения на жилет и диск). Расчет суммы, необходимой на реализацию предложенного фирменного стиля модельной студии \"Модерн\"
58. Отруйні речовини та їх вплив на організм людини 181.78 KB
  Сильнодіючими отруйними речовинами називаються хімічні сполуки, які в певних кількостях, що перевищують ГДК, надають шкідливий вплив на людей, сільськогосподарських тварин, рослини, викликаючи у них ураження різного ступеня.
59. ЗАСВОЄННЯ ОСНОВ РОБОТИ В СЕРЕДОВИЩІ ПРОГРАМИ ELECTRONIC WORKBENCH 5.0 209.34 KB
  Освоєння принципів складання електронних схем в середовищі програми ELECTRONIC WORKBENCH 5.0 (EWB5) на прикладі RC ланцюгів та електронних елементів, дослідження розподілу напруг струмів постійного і змінного струму в ланцюгах схеми, дослідження форми сигналів, амплітудно-частотної і фазочастотної характеристик (АЧХ і ФЧХ)
60. Системний аналіз як науковий метод пізнання 243 KB
  Системний аналіз - науковий метод пізнання, що представляє собою послідовність дій з установлення структурних зв'язків між змінними або елементами досліджуваної системи. Спирається на комплекс загальнонаукових, експериментальних, природничих, статистичних, математичних методів.
61. Учебно-исследовательская деятельность по географии как фактор развития коммуникативных компетенций старшеклассников 994.5 KB
  Исследование как форма организации учебно-познавательной деятельности, коммуникативная компетенция как одна из ключевых компетенций школьников. Особенности формирования коммуникаций в ходе организации исследовательской работы в методике преподавания географии.
62. Проблемы определения и повышения производительности труда на предприятии 536 KB
  Теоретические основы планирования производительности труда и выявление путей ее повышения, расчет производственной программы предприятия. Производительность труда как главный фактор развития экономики.