58550

Випадки додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел. Кути многокутника. Творча робота над задачею

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Пригадати з учнями з прийомами додавання і віднімання, пов’язаними зі знанням нумерації чисел в межах 100; поглибити знання про многокутники; формування уміння творчо працювати над задачею; розвивати кмітливість.

Украинкский

2014-04-27

35 KB

20 чел.

Тема:Випадки додавання і віднімання, повязані з нумерацією чисел.Кути многокутника. Творча робота над задачею.

              Мета:Пригадати з  учнями з прийомами додавання і віднімання,пов’язаними зі знанням нумерації чисел в межах 100;поглибити  знання про многокутники; формування уміння творчо працювати над задачею; розвивати кмітливість.Виховувати бажання надавати допомогу у складній ситуації.

Обладнання: короткий запис задач,картки з прикладами,картинки Вовка і поросят.                      

                                                          Хід уроку

I. Організація класу.

                 Вчити математику прийшла пора,

                 Сідайте  тихо дітвора.

Мене звуть Олександра Валеріївна і сьогодні я проведу у вас урок математики.

-Хто з вас не чув дивовижну казку про “Трьох поросят”?Та чи казка це,чи не було цієї історії насправді?Адже, говорять,досі збереглася лісова галявинка,на якій троє поросят одного разу почали будувати свої будиночки.Поросятам вдалося втекти від вовка і сховатися в камяному будиночку Наф-Нафа з міцними дубовими дверима.

Але ось знову з поросятами сталась неприємність.Вовк все-таки заманив поросят до себе додому і замкнув їх.Вони дуже просили вовка відпустити їх додому,на що вовк погодився,але з однією умовою:поросята повинні впоратися з усіма завданнями,які він їм придумав.Поросята звернулися до нас по допомогу.Давайте допоможемо їм впоратися з усіма завданнями вовка!

  1.  Контроль, корекція і закріплення знань.

І ось найперше завдання вовка таке:

Назвіть з пари чисел більше:25 і 52,22 і 23,83 і 85, 88 і 8

Назвіть найменше:44 і 43,56 і 57,95 і 59.

Розгорніть підручник на ст. 120(один два нуль)

Завдання під номером 71.Потрібно зачитати сусідів числа...

- Назвати число, яке містить 7дес. 4од., 8дес. 1од., 9дес., 10дес.;

- Назвати двоцифрові числа, одноцифрові:  8  12  40  7  10  89  2  100  37;

Яке число не назвали? Чому?(бо воно трицифрове)

А чи знаєте ви як називаються числа при додаванні?Вовк пропоную вам розкласти на розрядні доданки.

12=    +                                       89=    +  

27=    +                                       71=    +

68=    +                                       55=    +

34=    +                                       43=    +

-Молодці!Ви допомогли поросятам і зуміли представити  числа у вигляді суми розрядних доданків.

III. Каліграфічна хвилинка.

Вовк захтів перевірити чи всі вміють  каліграфічно писати і вигадав таке завдання

-Доповніть ряд двома-трьома числами.

3;6;9;12;...

яка особливість цього ряду чисел?(кожне наступне число на 3 більше за папореднє)

  •  Не забувайте сидіти всі рівненько,лікти триамати на партах.
  •  Ходжу між рядами

Всі гарно написали,старались молодці!

  1.  Вивчення нового матеріалу.

Сьогодні на уроці ми працюватимемо з числами від 1 до 100,повторимо назви та ознаки многокутників і їх елементи,розвязуватимемо вирази і задачі

  1.  Підготовча робота.

А зараз на ст. 121 знайдіть номер 75

  1.  10+7=17         15-5=10         18-10=8           3+10=13          6-1=5

2. Пояснення нового матеріалу

(Пропоную учням пояснити розв’язання прикладу 10+4):

10+4=14 1десяток 4 одиниці становить 14

 - Розв’яжемо приклад 20+4;

 - Скільки десятків у числі 20?

(2 десятка) 20=2 десятка, отже 2 десятка 4 одиниці – це 24, 20+4=24.

 - Розглянемо приклад 24-20.

Якщо від 24-20, отримаємо 4, бо 24 без 20 це 4 одиниці, або просто 4.

А зараз на ст. 121 знайдіть номер 75

10+7=17         15-5=10         18-10=8           3+10=13          6-1=5

  •  3. Первинне закріплення

Колективне розвязування прикладів.

 30+5=35;35-5=30;35-30=5

Діти дають пояснення:3 дес. І 5 од. -це число 35,від 3 дес. І 5 од. Віднімемо 5 од.,отримаємо  3 дес. Або 30.

Коментоване розв’язання прикладів з поясненням і запис в зошит:

  50+5=60      92-90=2     20+9=29

   63-3=60      59-50=9     80+6=86

Як обчислили?

50+5=60 50 це 5 дес.додати 5 од. Отримаємо 5 дес.І 5 од. Або 55

92-90=2  92 це 9 дес.і 2 од.відняти 9 дес.отримаємо 2 од. (аналогічно далі)

-Молодці!Вовк бачить,що що ви дружно працюєте і тому у вас все виходить.Він вирішив трохи відпочити,і звісно,пропону це зробити всі разом.

   V. Фізкультхвилинка.

    Сірий зайчик сів і жде,спритно вушками пряде

    Зимно зайчику сидіти,треба трішки пострибати

    Скік,скік...

    Пострибавши,знову сісти і продовжити роботу.\

-Молодці!Поросята дуже задоволенні вошою роботою,але вовк ніяк не заспокоїться і після відпочинку хоче,щоб ви попрацювали над геометричним матеріалом.

VI. Робота з геометричним матеріалом

  1.Бесіда за малюнком.

-Як називаються ці фігури?(многокутники)

-Скільки на малюнку трикутників?(два)Покажіть їх

-Скільки у трикутника кутів?вершин,сторін?(три)

-А в чотирикутника?(чотири)

-Як називається фігура,у якої 8 кутів?(восьмикутник)

-Де ви зустрічалися з кутами?(зошит,підручник,стіл,парти)Де в нашому класу є кути?

 2.Пояснення вчителя про кут.

-Кут- це геометрична фігура,він має вершину і сторони.Сторони кута-промені,що виходять з однієї точки,а їх спільний початок - це вершина кута,вона позначається латинською літерою.

Креслю кут,показую віялоподібно рухом вказівки.Учні креслять в зошиті

Відступіть 5 клітинок до низу і поставте точку.Це вершина кута.Назвемо її наприклад літерою D

Візьміть лінійку і з точки D проведіть два  різні промені так як роблю це я.

Покажіть кути на фігурах.

-Давайте продовжимо сторони кута.Як змінився кут?(не змінився)

Отже величина кута не залежить від довжини сторін.

А зараз ми з вами розглянемо №74

Подивіться на малюнок

Скажіть скільки в трикутнику кутів;вершин;сторін?(три)

Як наз. многокутник,у якого 5 сторін?Скільки в нього вершин?(пятикутник)

Вовк  злиться що   ви все виконуєте,тому він хоче щоб ви ще виконали одні приклади.

Ви бачите на дошці приклади вам потрібно їх обчислити зручним способом.

   20+4+5=29       

Пояснення:

Обчислемо значення виразу зручним способом.Спочатку додамо 4 і 5 буде 9

20 це 2 дес.

2 дес. І 9 од. Це число 29

       3+49+1=53

Як тут зручно обчислити?

Що означає додати одиницю або яке число отримаємо коли збільшим його на 1?(наступне)

Якщо до 49 дадати 1 то отримаємо 50.Чому?(бо 50 наступне після 49)

50 це 5 дес.

5 дес. І 3 од. Буде 53.

   10+7+10=27

10 це 1 дес. І ще 1 дес. Буде 2 дес.Додамо 7 од. Отримаємо число 27.

VI. Розвиток математичних знань.

  1.  Розв’язання задачі 72.(читати 2 рази)

На дошці  короткий запис задачі.

Доповни задачу і розяжи її.

У першій групі 10 учнів,а в другій — 12.На скільки більше​​/менше учнів у другій групі ніж у першій?

-Про що задача?(про групи учнів)

-Скільки є груп?(2 групи)

-Що означає число 10?(кількість учнів у першій групі)

-Що означає число 12?(кількість учнів у другій групі)

-Яке запитання задачі складемо?(На скільки учнів більше у другій у другій групі?)

-Які дію нам потрібно виконати?(дію віднімання)

-Чому?(Щоб знайти на скільки одне число більше/менше за інше треба від більшого числа відняти менше)

  12-10=2(учн.)

Відповідь:на 2 учні більше.

-Але Вокв ніяк не може змиритися з тим,що йому доведеться звільнити трьох поросят.І він вирішив перевірити чи розвяжете ви ще одну задачу.

№73

Доповни задачу і розяжи її.

У двох групах разом 22 учні.У першій групі 10 учнів.Скільки учнів у другій групі?

-Про що задача?(про групи учнів)

-Скільки груп учнів?(2 групм)

-Що означає число 22?( скільки учнів удвох групах разом)

-Що означає число 10?(кількість учнів у першій групі)

-Яке запитання задачі?(скільки учнів у другій групі)

-Яку дію потрібно виконати?(дію віднімання)

22-10=12(учн.)

22 це 2 дес.і 2 од., відняти 10 тобто 1 дес. Отримаємо 1 дес.і 2 од. це 12.

Відповідь:12 учнів.

І ось Вов вирішив щоб випустити поросят потрібно розвязати ще одне завдання.

№77

Рибалка впіймав 7 йоржів і 5 карасів.Для юшки він узяв 8 рибин.Про що можна  дізнатися,обчисливши такі вирази:

7+5=12(р.)

7-5=2(р.)

7+5-8=4(р.)

-Про кого задача?(про рибалку)

-Що означає число 7?(йоржів впімав рибалка)

-Що означає число 5?(карасів впіймав рибалка)

-Що він зробив з частиною риби?(взяв на уху)

Про що можна дізнатись додавши до 7+5 — скільки йоржів і карасів впіймав рибалка

Від 7 відняти 5-на скільки більше йоржів ніж карасів впіймав рибалка

7 +5-8 =4 ми дізнались скільки рибин залишилось

Яку б відповідь ви написали до 3 виразу?

 VII.Підсумок уроку

-Молодці на уроці вм працювали дружно і тому легко впоралися з усіма завданнями вовка.Поросята вдячні вам.І в подарунок дарують мультфільм”Троє поросят”

-Діти,а яке завдання вовка було найлегшим?

-А яке викликало утруднення?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29476. ЧЕЛОВЕК ПРИСПОСОБЛЕННЫЙ 152.5 KB
  Проблема приспособления человека к изменившейся социальной среде становится предельно острой и общезначимой в условиях крутых общественных переломов когда практически все общественные слои и группы оказываются перед выбором вынужденного приспособления или самораспада. период перестройки общества и человека оказался более долгим располагал более массированными средствами включая тотальный террор и последствия двух мировых войн притом объектом воздействия оказывался расшатанный ранее тип социального человека. Ориентируясь на идеологию...
29477. ЧЕЛОВЕК НЕДОВОЛЬНЫЙ: ПРОТЕСТ И ТЕРПЕНИЕ 114.5 KB
  Чтобы преодолеть видимый парадокс нужно определить те социальные условия и структуры которые формируют и поддерживают такое сочетание а точнее взаимодействие недовольства и терпения в обществе. или к неэффективности современного социального недовольства фонового констатируют бесспорные факты но не объясняют их. Состояние общественно значимого недовольства возникает как реакция на сравнение то ли с лучшим по крайней мере более спокойным прошлым то ли с неосуществленным светлым будущим точнее с иллюзией такого будущего...
29478. ЧЕЛОВЕК ЛУКАВЫЙ: ДВОЕМЫСЛИЕ ПО-РОССИЙСКИ 150 KB
  Он приспосабливается к социальной действительности ища допуски и лазейки в ее нормативной системе то есть способы использовать в собственных интересах существующие в ней правила игры и в то же время что не менее важно постоянно пытаясь в какойто мере обойти эти правила. Успех этой системы на долгие десятилетия по крайней мере был бы невозможен если бы она опиралась только на массовое принуждение и массовый обман. Практическое отсутствие общеобязательных авторитетов создает многополярную структуру нормативного поля где...
29479. «ЧЕЛОВЕК ОГРАНИЧЕННЫЙ»: УРОВНИ И РАМКИ ПРИТЯЗАНИЙ 107.5 KB
  Стабильность притязаний На протяжении ряда лет данные ВЦИОМ охватывают как реальные так и воображаемые приписанные показатели положения человека: данные о полученном и желаемом нормальном по мнению опрошенных доходе и т. При этом 72 опрошенных считали что они получают намного меньше или несколько меньше чем заслуживают; 19 что они получают столько сколько заслуживают; 8 что получают больше чем того заслуживают. Если бы в распоряжении опрошенных исследование типа Мониторинг март 1997 г. При сходной формулировке...
29480. НАШИ ДЕСЯТЬ ЛЕТ: ИТОГИ И ПРОБЛЕМЫ (околоюбилейные размышления) 128 KB
  было подписано Постановление Президиума ВЦСПС и Госкомтруда СССР О создании Всесоюзного центра изучения общественного мнения по социальноэкономическим вопросам формальная дата появления на свет ВЦИОМ. Первое десятилетие жизни и работы ВЦИОМ можно рассматривать под разными углами зрения перебирать опросы отчеты оценивать кадры вспоминать конфликты и т. Что такое ВЦИОМ Условия и время создания нашего центра естественно наложили свой отпечаток на характер ВЦИОМ как организации или даже как своеобразного организма. Вопервых...
29481. Общественные перемены и общественное мнение 23 KB
  Человек политический: сцена и роли переходного периода 9. Человек толпа и масса в общественном мнении 17. Средний человек: фикция или реальность 19. Советский человек пять лет спустя: 19891994 гг.
29482. ОТ МНЕНИЙ К ПОНИМАНИЮ 90 KB
  Москва 2000 ОТ АВТОРА В книге собраны статьи публиковавшиеся в журнале Мониторинг общественного мнения1 с 1993 по 2000 гг. В этой формуле выражен один из основных принципов работы нашего центра: использовать данные изучения общественного мнения для понимания процессов и перемен в социальной экономической политической и культурной жизни общества. ВЕКТОРЫ ПЕРЕМЕН: СОЦИОКУЛЬТУРНЫЕ КООРДИНАТЫ ИЗМЕНЕНИЙ Уровни и предмет анализа в социальном исследовании Результаты массовых опросов общественного мнения как зарубежные так и отечественные чаще...
29483. ОБЩЕСТВЕННОЕ МНЕНИЕ В ГОД КРИЗИСНОГО ПЕРЕЛОМА 64.5 KB
  Дело не просто в падении или росте доверия к отдельным лидерам организациям институтам власти и пр. Первая относится к марту апрелю парламентский кризис попытка импичмента президента референдум как стремление найти выход из парламентского а точнее конституционного тупика при помощи прямого обращения президентской власти к авторитету общественного мнения. Обратная сторона этой медали изменение содержания таких традиционных категорий политической жизни как лидерство доверие поддержка властных структур или оппозиция власти. оказалась...