58560

Додавання і віднімання числа 7 із переходом через десяток. Складання і розв’язування задач за схематичними записами їх умов

Конспект урока

Педагогика и дидактика

МЕТА: Закріплювати вміння додавати і віднімати число 7 із переходом через десяток; учити учнів користуватися переставною властивістю при додаванні 57; вчити розв’язувати задачі за схематичними записами їх умов...

Украинкский

2014-04-27

43 KB

5 чел.

Земборовської І. 531 гр.

Урок математики з елементами критичного мислення (1 клас)

     ТЕМА. Додавання і віднімання  числа 7 із переходом через десяток.

           Складання і розв’язування задач за схематичними записами їх умов.

МЕТА: Закріплювати вміння додавати і віднімати число 7 із переходом через десяток; учити учнів користуватися переставною властивістю при додаванні 5+7;

вчити розв’язувати задачі за схематичними записами їх умов; розвивати пізнавальну активність на логічне мислення; виховувати охайність, чуйність, доброту.

 ОБЛАДНАННЯ: таблиця каліграфії цифр, ілюстрацій ний матеріал, таблиці для усного рахунку, абаки, підручники, геометричний матеріал.

                                                     Хід уроку

І. Розминка.

Вступне слово вчителя.

  •  Сьогодні, діти,  коли я йшла до школи, зустріла свого друга – їжачка. Він розповів мені, що  знає , є така гарна країна , яка називається -  МАТЕМАТИЧНА. Він мене запитав  чи знаю я таку країну, чи знаєте ви, мої любі друзі про таку країну. Я відповіла, що знаю і ви теж знаєте. Їжачок дуже просив мене провести його у такий ліс. Він довго хотів навчитися рахувати, розв’язувати приклади, вивчати різні закони, але  ніяк в нього не виходить цьому навчитися.
  •  Діти, давайте їжачкові допоможемо, разом з ним побуваємо в цьому лісі, покажемо йому, як гарно вміти рахувати, лічити. Якщо ви згодні ми вирушаємо в путь.

      Ви вже знаєте, а для їжачка я скажу, що цей ліс незвичайний. В ньому казкові вулиці, провулки, зустрічаються різні тварини, різні перешкоди. Тому я прошу вас будьте уважними, сміливими, допомагайте один одному, розв’язуйте усе правильно і тоді наша подорож  запам’ятається на все життя.

Перша наша зупинка називається “Згадайка”.

ІІ. Актуалізація.

  1.  Усна лічба. (диференційна робота).

А група) Усно розв’язати приклади:

            15

              -5

                  -2

              

                    +3

                     Відповідь: ?    (11)

Б група)  Математичний диктант (усно)

- доданки 5 і 6, знайти суму;                                  (сума 11)

- зменшуване 13, від’ємник 3, знайти різницю;    (різниця 10)

- знайдіть попереднє число числу 16;                    (попереднє число 15)

В група)  Підберіть всі двоцифрові числа, які можна вставити у віконце, щоб нерівність залишилася вірною:

                              9+9 >                                         (10,11,12,13,14,15,16,17)

(ПЕРЕВІРКА  КОЖНОЇ ГРУПИ.   ФРОНТАЛЬНА РОБОТА)  

Молодці!    Це завдання ви виконали. Мені та їжачкові  не страшно з вами йти по цьому математичному лісу.

Ми  продовжуємо   подорожувати по загадковому лісу.

Наступна  зупинка – “Новенька”.

ІІІ. Усвідомлення змісту.

  1.  Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

Мотивація навчальної діяльності учнів.

  •  Сьогодні ми продовжуємо вивчати таблицю додавання та віднімання у межах 20 з переходом через десяток. Я пропоную вам знову скористатися переставною властивістю додавання.
  •  Згадайте, як формулюється переставна властивість додавання?
  1.  Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

  •  Розв’яжіть приклади, які записано на дошці алгоритмом.

                     РОБОТА В ГРУПАХ.

І гр. 4+7     11-7               2 гр. 6+7      7+7           3 гр. 6+7      9+7         4 гр. 7+7     8+7

       5+7     12-7                       13-7     14-7                  13-7   16-7                   14-7    15-7

 Спікер кожної групи доповідає алгоритм розв’язання прикладів.

 Учитель:

- У яких випадках  ви можете скористуватися переставною властивістю додавання?

  •  Знайдіть найлегший спосіб для розв’язання таких прикладів на віднімання:
  •  11-7                12-7          13-7

ІV. Рефлексія.

  1.  Усні обчислення.

Робота за підручником. С.28 № 144

                                         С. 29 № 145

2. Робота в   статичних парах.

                                                   С. 28 № 142

.                                                   С. 28 № 143

                                                        Перевірка за зразком

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 3. Робота над задачами.

- Слідуюча зупинка в нашому лісі називається “Задачна”.

Ця зупинка потребує від вас повну уважність, кмітливість, зосередженість.

ЗАДАЧА: У зоопарку жили  3 папуги, 5 левів , а тигрів на 7 тварин більше, ніж

                      папуг та левів разом. Скільки тигрів жило у зоопарку?

                                 

-     Хто живе в клітках у зоопарку?

-     Скільки було папуг?                                                                            +                                                                

  •  Скільки було левів?                                                                        +
  •  Що ми знаємо про тигрів?
  •  Зразу можемо  відповісти на запитання задачі? Чому?
  •  Як зрозуміти “на 7 більше”?
  •  Якою дією, та яким прикладом ми можемо  розв’язати та записати задачу?
  •  Запишіть розв’язання .
  •  Перевірка. Скільки тигрів живе у зоопарку?   (3+5)+7=15(т.)

Питання:  На скільки більше тигрів, ніж левів?

                На скільки менше папуг, ніж тигрів?

V. Підсумки уроку та повідомлення домашнього завдання.

- Діти , ми з вами завершили свою подорож по казковому математичному лісу.

Їжачкові дуже сподобалося з вами працювати. Він помітив, що ще багато чого не знає, а за допомогою вас він навчився розв’язувати приклади та задачі.

Давайте  ще раз повторимо:

  •  Що ми отримаємо, якщо від суми віднімемо один доданок?
  •  Що таке сума? Яким словом можна замінити слово “Сума”?

Домашнє завдання:

  •  Ст. 29, № 147 – записати розв’язання та відповідь до задачі;
  •  Ст. 29, № 148 – приклади.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

79738. Бухгалтерский учет банковских кредитов 106 KB
  Любое предприятие, получив в банке кредит, должно, во-первых, правильно выбрать источник списания затрат на оплату процентов за пользование ссудой, и во-вторых, достоверно отразить в учете и отчетности сумму возникшего перед банком обязательства.
79739. Бухгалтерский учет выпуска готовой продукции 76 KB
  Бухгалтерский учет выпуска готовой продукции Методика расчета фактической себестоимости отгруженной продукции на счете. Методика расчета фактической себестоимости отгруженной продукции с использованием учетных цен Методика использования фактической себестоимости по прямому принципу без использования учетных цен Речь идет о решении организации применять или не применять счет...
79740. Бухгалтерский учет материалов 107.5 KB
  Аналитический текущий учет материальных ценностей можно вести: либо в оценке по учетным ценам, либо в оценке по фактической средней себестоимости. На малых предприятиях, где количество наименований материалов невелико
79741. Бухгалтерский учет МБП и инвентаризация производственных запасов 34 KB
  Бухгалтерский учет МБП и инвентаризация производственных запасов Первичные документы по учету МБПУчет МБП в бухгалтерии предприятия Инвентаризация производственных запасов Первичные документы по учету МБП Форма МБ1 Ведомость на пополнение изъятие постоянного запаса инструментов приспособлений применяется для учета изменения запасов инструментов в раздаточных кладовых на тех предприятиях где учет ведется по принципу формирования постоянного оборотного фонда. Форма МБ–2 Карточка учета МБП Служит для регистрации различных МБП...
79742. Учет нематериальных активов 104.5 KB
  Учет нематериальных активов. Учет нематериальных активов. Поступление нематериальных активов А Приобретение нематериальных активов за плату Б Создание нематериальных активов собственными силами Амортизация нематериальных активов А Амортизируемые нематериальные активы Б Неамортизируемые нематериальные активы В Амортизация деловой репутации организации. Выбытие нематериальных активов 1. Учет нематериальных активов Планом счетов для учета нематериальных активов предусмотрен счет 04 Нематериальные активы а для обобщения информации о...
79743. Бухгалтерский учет скидок в организации оптовой торговли 36.5 KB
  Бухгалтерский учет скидок в организации оптовой торговли Порядок отражения в бухгалтерском учете скидки при приобретении товаров в определенном количестве либо на установленную суммуПорядок отражения в бухгалтерском учете скидки за скорейшую оплату проданных товаров Порядок отражения в бухгалтерском учете скидки при приобретении товаров в определенном количестве либо на установленную сумму Торговая скидка – это сумма на которую снижается проданная цена товаров реализуемых покупателю исполнившему условие необходимое для ее получения....
79744. Командировочные расходы: учет и налогообложение 62.5 KB
  Командировочные расходы: учет и налогообложение Состав расходов возмещаемых командировочному лицу Документальное оформление командировочных расходов. Включение командировочных расходов в себестоимость продукции Налоговые отношения возникающие при наличии командировочных расходов...
79745. Операции по оплате труда 98.5 KB
  Все работы на предприятии выполняют члены трудового коллектива, разрешено принимать на работу лиц договором гражданско-правового характера (подряд). На предприятии применяются различные формы оплаты труда: повременная, сдельная, аккордная.
79746. Организация учета производственных запасов 76 KB
  Организация учета производственных запасов Задачи и виды учета производственных запасов Первичные документы по учету материалов Договоры поставки Учет материалов на складе. Предприятие при выборе учетной политики на предстоящий год может предусмотреть один из следующих методов оценки материалов списываемых в производство: по средней себестоимости по учетным ценам с обособленным учетом отклонений от учетной стоимости по себестоимости первых по времени закупок методом ФИФО первая партия на приход первая на расход по...