58564

Про що розповідає музика

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Робота над вивченням нової пісні. Показ пісні з попередньо поставленим запитанням. Поміркуйте чи трапляється влітку те що описане в цій пісні. Аналіз пісні Яка ця пісня за характером веселаграйливасвітла В якому темпі виконана жваво.

Украинкский

2014-04-27

57.5 KB

13 чел.

Тема: «Про що розповідає музика»

Мета: продовжити роботу над засвоєнням теми :»Про що розповідає музика»,формувати  вміння усвідомлено (активно) твори ;донести до розуміння дітей,що музика – це мистецтво,яке може виражати почуття ,думки,переживання;удосконалювати якості хорового виконання;сприяти розвитку у дітей музичного слуху,пам*яті,ритму;виховувати у дітей любов  та повагу до музичного мистецтва.

Тип уроку:поглиблення теми.

Обладнання: наочності,ТЗН,фортепіано, фото композиторів, сніжинки.

Хід уроку

I.Вхід дітей в клас під музику.

( звучить пісня  Мойса Дарина  сніжинки )

 

ІІ Музичне вітання.

- Діти, будь-ласка, підніміться. Мене звати Анна Сергіївна і сьогодні я буду вашим вчителем музики. Спочатку давайте з вами привітаємось.

  •  Дзвоник кличе нас. Всі прийшли ми в клас. Добрий день.

ІІІ Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Музика супроводжує людину в різні моменти її життя: у радості і в горі, у праці і у відпочинку. Вона є скрізь. І народжується вона серед
безлічі кольорів, звуків, рухів.

А про що розмовляє, розповідає музика, ми будемо говорити сьогодні  на  уроці.

Послухайте  загадку  до  кінця, а  потім  всі  разом  дайте  відповідь, про  що  саме  сьогодні нам  буде  розповідати  музика:

Біла, гарна, чарівна,

Мов Снігуронька вона.

Землю прикрашає,

Сріблом засипає

Все навколо – наче рай!

Нумо! хто це, відгадай!

-Так, зима! Гарна  все  ж  таки  пора  року, зима! -Сьогодні ми розпочали розглядати музику до зими.

Нас  усюди  супроводжує  музика, вона  створює  святковий  настрій  і  розповідає  про  зиму.  

А з  чим  у  вас  асоціюється  зима? ?(зі святами, морозом, снігом, санчатами, ковзанами)

Діти,сьогодні до нас на урок завітала пані Зима,хоч на подвір’ї ще немає снігу  і до зими залишилося ще декілька днів,вона все ж таки хотіла подивитися як гарно діти 1 – В класу слухають  музику,висловлювлюють думки та почуття та як себе поводять на уроках. Сніжинка принесли з собою музику про зиму.

ІV. Вокально-хорова робота.

Як ви вважаєте ,для чого нам потрібні поспівки? Правельно,щоб підготувати голосовий апарат ,для того щоб він був готовий до подальшої активної роботи на уроці.

  1.  Правила співу

  •  Сидіти потрібно рівно.
  •  Класти руки на колінка.
  •  Голову тримати прямо.
  •  Співати природно ,м*яким звуком,не викрикуючи,плавно.

Саме так ми  зараз і будемо розспівуватися. Слухайте уважно,про що буде йти в поспівці?

- Яка по співка за характером?

  •  Тук – тук
  •  Диби – диби
  •  Квочка

V. Робота над вивченням нової пісні

5.1 Вступне слово:

Діти, подивіться ось на ці зображення і скажіть, що ви бачите? Так , морозець. І Сьогодні ми з вами вивчимо нову пісню ,яка називається «Морозець» .Її написала Богдана Фільц. Це відома Українська композиторка. Народилася на Львівщині . Батько в неї був адвокатом. Мама – піаністкою. Сама мама прищепила до Богдани любов до музики,ще з перших років життя. Богдана Фільц закінчила Львівську консерваторію. Її музика відзначається  мелодійністю та виразністю. Надзвичайно багато пісень написала саме для дітей і одну з них ви сьогодні вивчите.

5.2 Показ пісні з попередньо поставленим запитанням .

 -Музика „живе” поруч з кожним із нас і може розповісти геть про все на світі.

 -Прослухайте  пісню української композиторки Богдани Фільц „Морозець”. Вона розповість нам про мороз і дітей узимку, передасть їх любов до зимових забав. Поміркуйте, чи трапляється влітку те, що описане в цій пісні.

5.3Аналіз пісні

- Яка ця пісня за характером? (весела,грайлива,світла)

- В якому темпі виконана? (жваво).

-Про що йдеться у цій пісні?

- Як вона звучить, голосно чи тихо?(помірно)

- Які відчуття викликає у вас ця пісня?

- Які засоби музичної виразності створили характер пісні?

Отже,в пісні розповідається про про зимові розваги дітей,чудову пору року.

5. 4. Пофразове вивчення

Не існує навіть двох однакових сніжинок. Вони – немов звуки музики, рухаються то вгору, то донизу, то завмирають. Уявіть себе сніжинками і продовжіть розучування пісні Богдани Фільц “Морозець”!

А зараз ми з вами розучимо цю пісню.

Розучування  першої фрази.

Розучування  другої фрази.

Поєднання першої і другої  фраз.

Розучування  першої фрази.

Розучування  другої фрази.

Поєднання першої і другої  фраз.

Розучування 2го куплета.

Спів з музичним супроводом.

Робота над артикуляцією.

Виразне виконання пісні (по рядах, хлопчики-дівчатка).

5. 5. Робота над складними місцями

5. 6. Виразне, емоційне виконання пісні. (З рухами колисання)

Музично – ритмічні рухи

Діти, ми багато співали веселих, жартівливих пісень, а скажіть чи є веселі,жваві, бадьорі мелодії , під які так і хочеться  пограти? А чи хочеться вам грати під пісню яку ми розучували « Морозець» Давайте зімітуємо про те, що говориться в пісню.

VI. Слухання музики.

6.1 Розповіль про П. Чайковський. Балет „Лускунчик”. „Танець Феї Драже”

Слухання. П. Чайковський. Балет „Лускунчик”. „Танець Феї Драже”

-Зима – це надзвичайно казкова пора року. Ми можемо це відчути завдяки музиці російського композитора Петра Чайковського. Він написав музичну казку про святкування дітьми новорічного свята і про пригоди чарівного Лускунчика. Музика в казці зображає Лускунчика, дітей, злого Мишачого короля і навіть казкову фею цукерок – Фею Драже! Уявіть себе чарівними цукерками Феї Драже, які прикрашають новорічну ялинку і танцюють разом із дітками.

Прослухайте уважно пісню ,адже я буду задавати запитання.

6.2 Слухання П. Чайковський. Балет „Лускунчик”. „Танець Феї Драже”


Послухайте і скажіть, який настрій несе ця мелодія? На які думки нас надихає?

6.3 Аналіз твору

Скажіть, який настрій цього твору?

Як ми можемо його охарактеризувати?

Переважають сумні мотиви чи веселі?

Які емоції ви відчували, коли прослуховували цей твір?

6.4Повторне слухання на більш високому  рівні сприймання.

VІ Підсумок уроку.

1.Бесіда:

- Якою була тема уроку?

- Яку пісню ми вивчали?

- Про що нам розповіла пісня Богдани Фільц „Морозець” ?

- Які музичні твори ми сьогодні слухали?

- Які почуття вони у вас викликали?

VII. Оцінювання   (Вербальне)

VIII. Домашнє завдання.

-Проспівати декілька разів пісню «Морозець».

-Намалювати ілюстрацію до вивченої пісні.

VIII. Музичне прощання. Вихід дітей з класу під музику.

Анжелiка Ркдницька – Зима прийшла


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23571. Акценты и диалекты в Великобритании 50 KB
  Взаимодействие близкородственных языков английского и скандинавских сказалось в наличии в современном А.В процессе образования нации происходило формирование национального английского языка складывавшегося на основе лондонского диалекта который сочетал в себе южные и восточноцентральные диалектные черты. развития английского языка характеризуется рядом изменений резко отграничивших среднеанглийскую звуковую систему от древнеанглийской. В то время как в 40 70е годы наблюдался расцвет скучного английского БиБиСи в 80е годы начали...
23572. ОППОЗИЦИЯ ЯЗЫКОВАЯ 53 KB
  В этом смысле говорят о фонологической оппозиции например между русскими фонемами k и r слова кот и рот различаются не только по звучанию но и по значению или о семантической оппозиции 'ед. Подобное истолкование позволяет использовать понятие оппозиции чтобы разграничить отношения между различными языковыми единицами так называемые оппозитивные отношения и отношения между различными вариантами одной и той же языковой единицы неоппозитивные отношения.Трубецкой употребляли термин оппозиции не только по отношению к функциональным...
23573. Различие между транскрипцией фонологической и транскрипцией фонетической 34.5 KB
  Обозначение фонем 3. Обозначение отдельной фонемы должно четко отличаться от обозначения группы фонем. Если в данной транскрипционной системе отсутствуют специальные знаки для некоторых фонем например для аффрикат или дифтонгов и если они обыкновенно передаются группой из двух или более букв символизирующих их конститутивные элементы то группа знаков соответствующих фонеме такого рода должна связываться снизу дужкой например чешское ou немецкое pf. Когда обозначение определенных дизъюнктивных фонем диакритиками или определенных...
23574. ФОНЕТИКА 37 KB
  расчленяется в четырех направлениях: 1 антропофоника физиология звуков речи изучающая произносительную собственно физиологическую и слуховую акустическую сторону языка и фонология изучающая использование звуков для выражения значений для образования слов и фраз; 2 учение о фонетических элементах аналитическая Ф. Схематический разрез гортани и надставной трубы: a голосовая щель; b щитовидный хрящ; c надгортанный хрящ; d увула Звучание речи создается модификацией выдыхаемой воздушной струи истекающей изо рта и из носа в...
23575. Теория языка 2.51 MB
  bz Карл Бюлер Теория языка Оглавление Предисловие автора Введение. Теория языка вчера и сегодня Глава I. Модель языка как органона а формы существования конкретных языковых явлений 3. Знаковая природа языка в модель структуры языка 4.
23576. ЭЛЕМЕНТЫ ОБЩЕЙ ЛИНГВИСТИКИ 1.42 MB
  Иными словами выяснение общеязыковых закономерностей внутренней логики и механизма действия языка с необходимостью входит в сферу общего языкознания. В то же время автор надеется что адекватным окажется и западноевропейское понимание этого слова: ср. Передача информации один из существеннейших видов и аспектов общения между людьми поэтому по словам В. 246 иначе говоря всякое слово есть результат абстрагирующей работы мысли слово дерево обозначает дерево вообще и наоборот абстрактное понятие общее для всех членов данного...
23577. История языкознания: Учебное пособие для cтудентов старших курсов и аспирантов 1.4 MB
  Здесь даны очерки посвящённые истории формирования и развития самобытной лингвистической мысли в государствах Востока и в странах Западного мира где лингвистическая традиция сложилась на основе грекоримских идей по философии языка и грамматике. Читатель обратит внимание на то что становление и развитие языкознания в восточных и западных культурных ареалах шло во многом своими путями отражая особенности как своих языков так и своих культур и что лишь в последние одиндва века наблюдается переориентация ряда восточных школ на европейские...
23578. Плезиохронная цифровая иерархия 32.5 KB
  Технологии передачи информационного сигнала развивались параллельно с развитием телефонных сетей. Постоянно растущее число пользователей и рост телефонного трафика привел к появлению систем мультиплексирования сигналов с разделением по частоте
23579. Отсутствующая структура Введение в семиологию 2.96 MB
  Код [2. Коды и лексикоды [2. Коды и их модификации [2. Кодифицируемость уровней [2.