58568

Музичні звуки: голосні та тихі. Розучування пісні «Півникове горе». Слухання музики: Дмитра Кабалевського «Сурмач і луна», Петра Чайковського «Баба-яга»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Діти називають правила: Сидіти під час співу потрібно рівно руки тримати на колінах; Дихання набираємо спокійно наче нюхаємо квіти не піднімаючи плечей; Розподіляємо повітря так щоб його вистачило на всю музичну фразу; Під час співу слухаємо своїх товаришів не викрикуємо прислухаємось до звучання інструмента; Голосні звуки співаємо округлено виразно чітко. Давайте заспіваємо звук соль.Я граю і співаю Повторюємо разом тільки співаємо протяжно і рівним звучанням. Я граю і співаю Також співаємо дзвінко і протяжно.

Украинкский

2014-06-05

46.5 KB

30 чел.

Тема уроку. Музичні звуки: голосні та тихі. Розучування пісні « Півникове горе ». Слухання музики: Дмитра Кабалевського « Сурмач і луна», Петра Чайковського «Баба-яга».

Мета уроку. Вчити учнів розпізнавати голосні та тихі звуки, формувати навички правильного співацького дихання; виховувати інтерес до музики.

Тип уроку. Комбінований.

Обладнання. Нотний текст пісні, ноутбук, ілюстрації предметів(грім, сурма, слони, сопілка, миші).

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку. (1 хв)

- Сідайте тихенько, руки покладіть на коліна, спинку вирівняйте, голівки підняли і підготувались мене слухати.

- Урок проведу сьогодні я, звати мене Юлія Олегівна.

ІІ. Музичне вітання. (3 хв)

- Для початку нашого уроку нам потрібно привітатись, а так як у нас урок музики, то ми привітаємось по-музичному.

- Стали всі тихенько, рівненько, руки опустили, голівки підняли.

- Спочатку привітаюсь я, а потім ви. (Співаю і граю).

Добрий день, добрий день.

Всім добрий день.

- Діти, ви дуже гарно привітались, тихенько сідайте.

- Зараз ми відтворимо пульс і ритмічний малюнок нашого вітання.

- Спочатку відтворимо пульс. Сильну долю відтворюватимемо до стіни, а слабку – до вікна. (Відтворюємо пульс).

- Ритмічний малюнок відтворюємо: плескаємо короткі склади, а довгі склади ляскаємо. (Відтворюємо ритмічний малюнок).

- Молодці!

ІІІ. Розспівування.

- На уроці нам доведеться багато співати, щоб виконати всі завдання.

- Щоб правильно і гарно співати давайте повторимо правила співу. (Діти називають правила):

  •  Сидіти під час співу потрібно рівно, руки тримати на колінах;
  •  Дихання набираємо спокійно, наче нюхаємо квіти, не піднімаючи плечей;
  •  Розподіляємо повітря так, щоб його вистачило на всю музичну фразу;
  •  Під час співу слухаємо своїх товаришів, не викрикуємо, прислухаємось до звучання інструмента;
  •  Голосні звуки співаємо округлено, виразно, чітко.

- Давайте заспіваємо звук соль.(Я граю і співаю)

- Повторюємо разом, тільки співаємо протяжно і рівним звучанням.

- Послухайте звук мі. (Я граю і співаю)

- Також співаємо дзвінко і протяжно. (Діти співають)

- Давайте пограємо з вами у гру «Луна».

- Ці звуки співаємо на звуки а- та у, ку-ку, а потім ді-лі-ДОН.(ді-лі- співаємо швидко, а ДОН протяжно).

- Давайте повторимо розспівку, яку вивчили на попередніх уроках. («Диби»).

Диби, диби, диби би.

Пішла баба по гриби,

А дід по опеньки

в неділю раненько.

- Зараз ми з вами відтворимо пульс та ритмічний малюнок.

IV. Оголошення теми та мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми з вами познайомимось з гучними та тихими звуками. Розучимо пісню «Півникове горе». Послухаємо пісню «Сурмач і луна» та «Баба-яга». Урок у нас буде не простий. Сьогодні до нас на урок завітало багато різних героїв казок. Щоб з ними усіма познайомитись ми будемо подорожувати по країні казок. Сподіваюсь, ви любите казки?

V. Актуалізація опорних знань, пояснення нового матеріалу.

  1.  Музична грамота
  •  Послухайте віршик.

Є речі та слова гучні,

Наприклад: грім, сурма, слони.

Та інші є – тихіші:

Сопілка, шерех, миші.

Щоб гучність звуків розрізнить,

Згадай, як це усе звучить.

- Розгляньте малюнки. На яких малюнках «сховалися» музичні звуки, а на яких –шумові?

Які з них звучать гучно, а які – тихо?

Музичні звуки бувають гучні та тихі. Їх позначають італійськими словами:

Форте (F) – голосно, гучно.

Піано (Р) – тихо.

- Поєднання слів форте і піано дало назву музичним інструментам, які можуть звучати голосно і тихо. Сучасні різновиди фортепіано – піаніно і рояль. (Показую фото).

  1.  Слухання музики

- Діти, зараз ми з вами прослухаємо пісню Дмитра Кабалевського «Сурмач і луна»

Дмитро Кабалевський – російський композитор, написав багато пісень та музичних пєс для дітей. Одна з пєс називається «Сурмач і луна». У ній чергуються голосні та тихі звучання.

Слухання пєси.

Бесіда за прослуханою піснею.

- Коли ви слухали пєсу, що ви собі уявляли?

  1.  Вивчення пісні

- Наступні герої, які завітали до нас це півник та курочка. Вони пропонують нам послухати та вивчити пісеньку про горе, яке сталось з півником. Послухайте пісеньку та згадайте в яких казочках є ще такий герой як півник?(Круть-Верть, Казка про півника і лисичку)

- А зараз послухайте пісеньку. Адже потім вам потрібно буде відповісти на запитання: що сталося з півником? Чому?

Художній показ.

(Граю і співаю)

Бесіда за прослуханою піснею.

  •  Що сталося з півником?
  •  Чому?
  •  Як потрібно виконувати пісню?(Весело, жваво).
  •  Розучуємо пісню.(Читаємо слова).
  •  Словникова робота.

Які слова вам не зрозумілі?(кудкудаче – розмова курочки, тобто так говорить курочка).

  •  Погляньте на ілюстрацію до цієї пісні. Чи відповідає вона змісту пісні?

Розучування пісні

  •  Отже, я заграю І куплет, а ви уважно слухайте. Будемо вивчати по музичних фразах.
  •  Слухаємо І музичну фразу. (Прочитали слова, я заграла).
  •  А тепер всі разом співаємо І фразу, але співаємо тихенько. (Співаємо І фразу).
  •  Ще раз повторимо цю фразу, але трішки гучніше.
  •  Вивчаємо ІІ фразу.(Читаємо всі разом, я заграла і заспівала, потім повторюємо всі разом).
  •  Ще раз давайте заспіваємо, тільки заспіваємо дзвінко, чітко.

Фізкультхвилинка

Наші гості пропонують нам відтворити рухи під нашу пісеньку.

У півника горечко –

(Тримаємось за голову, хитаючи нею в сторони)

Заболіло горлечко.

(Тримаємось за горло, показуючи, що воно болить)

Він холодну воду пив,

(Імітуємо рухи пиття води)

По морозу ходив.

(Ходимо на місці)

А курочка кудкудаче,

(присідаємо)

Біля півника аж плаче:

(імітуємо плач)

  •  Не пий, півнику, води,

(пальчиками сваримось)

По морозі не ходи!

VI. Слухання музики.

  •  Ось і остання наша героїня Баба-яга. Вона пропонує послухати нам пєсу, яку на її честь написав Петро Чайковський. Бабуся дуже пишається тим, що в честь її написано пєску. Слухайте уважно, подумайте, в цьому творі бабуся добра чи зла?
  •  Ця музика поведе тебе у казку.

…Уявіть, що у темному лісі стоїть хатинка на курячих ніжках. Її господарка – Баба-яга. Музичний портрет Баби – яги композитор створив чергуванням гучних і тихих звуків. Перш ніж почати слухати, уважно послухайте запитання на які вам потрібно дати відповідь після слухання.

  •  Що ти уявляєш, слухаючи музику?
  •  Який музичний інструмент звучить?

(Слухаємо пєсу)

  •   Так що ти уявляєш, слухаючи музику? Та який музичний інструмент звучить?

VII. Підсумок уроку.

  •  Ось і закінчився наш урок. Ви дізнались про голосні та тихі звуки, їх позначення.
  •  Отже, яку пісню ми сьогодні вивчили? («Півникове Горечко»)
  •  Які пісні ми прослухали? ( «Сурмач і луна», «Баба – яга»).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19207. Движение в неоднородном магнитном поле 333 KB
  Лекция № 3. Движение в неоднородном магнитном поле. Дрейфовое приближение условия применимости дрейфовая скорость. Дрейфы в неоднородном магнитном поле. Адиабатический инвариант. Движение в скрещенных электрическом и магнитном полях. Общий случай скрещенных поля л...
19208. Аналогия световой и электронной оптики. Электронная оптика параксиальных пучков 735 KB
  Лекция № 4. Аналогия световой и электронной оптики. Электронная оптика параксиальных пучков. Движение заряженных частиц в аксиальносимметричном электрическом поле. Основные типы электростатических линз. IV. Электронная оптика. 4.1. Аналогия световой и электрон
19209. Движение заряженных частиц в аксиально-симметричном магнитном поле. Магнитные линзы 412.5 KB
  Лекция № 5. Движение заряженных частиц в аксиальносимметричном магнитном поле. Магнитные линзы. Фокусировка короткой катушкой. Магнитные квадрупольные линзы жесткая фокусировка. Магнитные электронные микроскопы. Аберрация электронных линз. V. Магнитные линзы. ...
19210. Ограничение тока пространственным зарядом в диоде. Формула Ленгмюра и Богуславского для плоских и цилиндрических электродов 325.5 KB
  Лекция № 6. Ограничение тока пространственным зарядом в диоде. Формула Ленгмюра и Богуславского для плоских и цилиндрических электродов. Учет начальных скоростей частиц. Образование виртуального катода. Предельная плотность тока пучка частиц в пролетном промежутке
19211. Расхождение пучков заряженных частиц под действием собственного объемного заряда 421.5 KB
  Лекция № 7. Расхождение пучков заряженных частиц под действием собственного объемного заряда. Прямолинейные пучки электронных лучей электронные пушки Пирса. VII. Формирование электронных и ионных пучков. 7.1. Расплывание пучков заряженных частиц под действи
19212. Электромагнитные ускорители плазмы. МГД приближение для описания динамики 269 KB
  Лекция 8 VIII. Плазменные ускорители. Электромагнитные ускорители плазмы. МГД приближение для описания динамики. Одножидкостная модель. Магнитное давление. Равновесие плазменной границы. Рельсотрон. 8.1. МГД приближение. Для описания ускорения плазмы магни...
19213. Термоэлектронная эмиссия. Статистический и термодинамические вывод формулы плотности тока термоэлектронной эмиссии 557.5 KB
  Лекция № 9. Термоэлектронная эмиссия. Статистический и термодинамические вывод формулы плотности тока термоэлектронной эмиссии. Влияние внешнего электрического поля Эффект Шоттки. Распределение термоэлектронов по энергиям. Средняя энергия термоэлектронов. Эксп
19214. Влияние поверхностной неоднородности материала катода на термоэмиссию 557 KB
  Лекция № 10. Влияние поверхностной неоднородности материала катода на термоэмиссию. Пленочные катоды. Оксидные катоды. Автоэлектронная эмиссия. Изменение температуры эмиттера при термо и автоэлектронной эмиссии. 9.7. Влияние поверхностной неоднородности материала...
19215. Фотоэлектронная эмиссия. Законы Столетова и Эйнштейна. Теория фотоэмиссии 476 KB
  Лекция № 11. Фотоэлектронная эмиссия. Законы Столетова и Эйнштейна. Теория фотоэмиссии. Кривая Фаулера. Применение фотоэмиссии в технике. Фотокатоды. XI. ФОТОэлектронная эмиссия. 11.1. Законы фотоэффекта. В широком смысле фотоэффект – это возникновение или измене