58579

Що таке скульптура? Види скульптури. Порівняльний аналіз розмірів і пропорцій форм та їх складових частин. Ліплення котика (пластилін)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Що таке скульптура Види скульптури. Не менш цікавий вид образотворчого мистецтва скульптура: памятники видатним людям і скульптурні групи прикрашають вулиці та майдани фонтани парки та сквери окремі громадські будинки також прикрашені скульптурами.

Украинкский

2014-04-27

43 KB

14 чел.

Урок образотворчого мистецтва в 2 класі

Тема. Що таке скульптура?Види скульптури. Порівняльний аналіз розмірів і пропорцій форм 
та їх складових частин. Ліплення котика(пластилін). 
Мета. Дати учням початкові уявлення про скульптуру як вид образотворчого мистецтва; 
ознайомити з основними ознаками творів скульптури; на основі спостережень, співставлень, 
аналізу сприяти усвідомленню особливостей зовнішнього вигляду тварин; формувати навички 
ліплення (пластичний спосіб ліплення в комбінації з конструктивним). Виховувати естетичне 
почуття до навколишнього світу;любов до тварин. 
Обладнання: ппастилін;стека, приклади робіт. 
Тип уроку.Урок вивчення нового матеріалу; ознайомлення з темою. 
Хід уроку

І.Організація класу. 
Продзвенів уже дзвінок,

Час почати наш урок.

Тож і ти часу не гай,

Працювати починай! 
-Діти ,посміхніться один одному і скажіть ,чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? 
ІІ.Мотивація навчальної діяльності 
Слово вчителя. 
На попередніх уроках ми ознайомилися з живописом і графікою. Кожний вивчений вид мистецтва має свої засоби для створення художнього образу. Не менш цікавий вид образотворчого мистецтва — скульптура: пам'ятники видатним людям і скульптурні групи прикрашають вулиці та майдани, фонтани, парки та сквери, окремі громадські будинки також прикрашені скульптурами. 
Тому сьогодні ми з вами відвідаємо майстерню скульпторів. 
III.Оголошення теми уроку. 
-Отже ми сьогодні дізнаємось.що таке скульптура,які є види скульптур. А кого ми будемо виготовляти ви дізнаєтесь ,якщо відгадаєте загадку. 
В нього лапки м'якенькі, 
Очки маленькі. 
В нього ніс в сметані й ротик 
Відгадайте хто це? (Котик) 
-Отже вирушаймо! 
IV.Вивчення нового матеріалу. 
-1-а кімната, в яку ми потрапили-«Музей скульптури». Слово вчителя. 
Скульптура — ліплення, пластика — один із видів мистецтва, що створює об'ємне зображення з різних матеріалів.На нашій дошці є зображення .виконані на площині (папері,картоні,полотні). Також є зображення в об'ємі.Їх можна розглянути з усіх боків. 
Це- скульптури. 
Скульптура буває двох типів: кругла й рельєф. 
Круглу скульптуру можна обійти з усіх боків, матеріал, з якого вона виконана, оброблений аналогічно. У рельєфі об'ємні зображення вирізані на плоскій поверхні, спрямовані на глядача й оброблені тільки з цього боку. (Див. альбом із шаблонами, с. 21.) Рельєф може бути глибоким, коли зображення врізане, а не виступає над площиною; плоским, коли рівень зображення й рівень поверхні однакові; високим, таким, що виступає над площиною. Якщо рельєф виступає над площиною менше, ніж наполовину, його називають барельєфом, якщо більше — горельєфом. 
Скульптуру розрізняють і за призначенням. 
1. Скульптура, велика за розмірами, яка виражає значні ідеї, закріплена в певному місці, називається монументальною. Монументальна скульптура — це пам'ятники героям, які здійснили подвиг заради людства; культові зображення; меморіальна скульптура, пов'язана з архітектурою. 
2. Скульптурними спорудженнями прикрашені фонтани, фасади соборів і сучасних будинків, стадіони й парки. Це теж велика, закріплена в певному місці скульптура, але її призначення — прикрашати, звідси й назва — декоративно-монументальна скульптура. 
3. Важко уявити невелику скульптуру на майдані: і розміри не ті, і деталі дрібні, вони залишаться непоміченими на великій відстані. Ці скульптури хочеться розглядати зблизька, їх можна перенести з одного місця в інше. Такі спорудження призначаються зазвичай для оздоблення інтер'єрів, роблять їх на спеціальному верстаті, звідси й назва — станкова скульптура. Головним предметом зображення цього виду скульптури є людина або тварина. 
Залежно від змісту скульптури визначається її жанр: портрет, тематична композиція, анімалістична скульптура — зображення тварин. Скульптура може виконуватися з різноманітних матеріалів. 
Пластика — це мистецтво ліплення, скульптура, створена з легких матеріалів (глина, гіпс, віск). До цих матеріалів скульптор звертається тоді, коли шукає задум свого твору, оскільки можна легко змінити форму, образ. Але всі ці матеріали не міцні, тому й недовговічні. Міцність 
— така ж необхідна умова для скульптури, як і для архітектури. 
Один із найтвердіших матеріалів — каміння. Але каміння буває ! тверде, і м'яке: кожне з них має певний характер. 
Поверхня піщаника нагадує людську шкіру, не випадково з нього створений чудовий портрет єгипетської цариці Нефертіті. 
Мармур має інший характер. Цей камінь світлоносний, він світиться зсередини. У мармурі найчастіше втілюють який-небудь прекрасний, ідеальний образ: материнство, любов. Коли хочуть сказати про твердість, говорять: «Твердий, як граніт». Бронза — метал дзвінкий і урочистий. Дерево — матеріал одночасно і твердий, і м'який, міцний і легко піддається псуванню. 
-Ми будемо виготовляти невелике скульптурне зображення з м'якого матеріалу - пластиліну. Але спочатку мандруємо до наступної кімнати. 
2-а кімната - «Підготовча студія». 
-У кого вдома живуть котики? 
-Як ви за ними доглядаєте? 
- Про котиків складено багато скоромовок,загадок,казок,мультиків. 
-Давайте пригадаємо ,в яких казках і мультфільмах є герої - котики.Складемо асоціативний кущ. 
1.-Несе мене лиска по каменному мосту 
На своєму хвосту. 
Порятуй мене! (Котик і Півник) 
2.Вони й почали ховатися: ведмідь лізе на дерево,вовк сідає за кущем,кабан заривається у хмиз,а зайчик лізе в кущ. (Пан Коцький) 
3.Справ мені краще чоботи,щоб я міг у них між люди вийти й себе показати,тоді я скоро тобі в пригоді стану. (Кіт у чоботях) 
4.Я добрий і розумний кіт. У мене є друзі - двоє мишенят. Малята,давайте жити дружно! (Кіт Леопольд) 
5.Я дуже люблю доглядати за своєю корівкою. Приїздіть до мене в гості,я пригощу вас парним молочком. (Простоквашино) 
Фізкультхвилинка.

Кіт збирався до роботи  

Та завадили турботи:

Треба висушить хвоста,

Накрутити вуса,

Почесати живота.    

І помити личко.

Цілий день такі турботи,

Що не встигнеш до роботи!
V.Практична робота. 
3-а кімната-«Майстерня ліплення» 
-Ти, певно, бачив дорослих котів і кошенят. Чим , дорослий звір відрізняється від маляти? 
-У кошеняти тільце і хвостик коротші; усі частини тіла тваринки здаються круглішими. Кошеня нагадує кумедний пухнастий клубочок. 
- Зараз ми спробуємо виліпити з пластиліну котика, передавши його характерні риси та рухи. Наприклад, у котика тулуб овальної форми з пластичними передніми і задніми лапками (кінцівками), голова — кругла, з короткими гострими вушками. Ліпити котика найпростіше з окремих частин. Спочатку виліпимо тулуб з ніжками і голівку, врахувавши їх пропорції та форму. Потім приєднаємо ці частини (вушка, хвостик). З невеликих однакових шматочків дротика можна зробити вуса. 
-Давайте повторимо правила роботи з пластиліном. 
1 .Працювати в робочому одязі. 
2.Пластилін потрібно розім'яти. 
З.Розминаємо пластилін на дощечці. 
4.Працюємо охайно. 
VI. Практична діяльність учнів. 
VII. Підсумок уроку. 
Перегляд і демонстрування дитячих робіт. 
-Придумайте своїм котикам клички. 
-Чи задоволені ви своєю роботою? 
-Про що дізналися на уроці?Що сподобалось?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

6218. Формализация задачи принятия решения 120 KB
  Постановка задачи Характерным примером практической реализации методов формализованного представления систем является формализация и решение задачи принятия решения. Рассмотрим применение данных методов на фоне формализации данной задачи. Введ...
6219. Основы медицинской генетики. Человек как объект генетических исследований 52.5 KB
  Основы медицинской генетики. Человек как объект генетических исследований. Генетика человека изучает явления наследственности и изменчивости в популяциях людей, особенности наследования нормальных и патологических признаков, влияние генетической кон...
6220. Программное обеспечение для института селекции растений 535 KB
  Аннотация В данной курсовом проекте разработано программное обеспечение для института селекции растений на языке программирования С++. Эта программа создана для хранения, ввода-вывода и обработки информации о покупках (номер покупки растения, ...
6221. Лекарственные средства неорганической природы. Классификация. Вода очищенная и вода для инъекций. Фармакопейный анализ препаратов водорода пероксида 87 KB
  Лекарственные средства неорганической природы. Классификация. Вода очищенная и вода для инъекций. Фармакопейный анализ препаратов водорода пероксида Лекарственные препараты неорганической природы составляют значительную часть ассортимента лекарствен...
6222. Генетика онтогенеза 109.5 KB
  Генетика онтогенеза 1. Общая характеристика онтогенеза (самостоятельно) 2. Генетическая детерминация онтогенеза. Генотип и среда. Поливариантность онтогенеза. Программы онтогенеза 3. Механизмы реализации программ онтогенеза 1. Общая характеристика о...
6223. Гонорея. Хламидиоз. Трихомониаз 130.5 KB
  Содержание Гонорея. Хламидиоз. Трихомониаз. Определение Этиология Тактика среднего медицинского работника при данных заболеваниях Принципы лечения Особенности ухода за пациентами Диспансеризация Профилактика...
6224. Конкуренция и монополия 66.5 KB
  Конкуренция и монополия. Цели изучения темы: уяснение сущности и функций конкуренции, умение дифференцировать различные типы рыночных структур, измерение уровня концентрации рынка, понимание природы монополий. Основные термины и понятия: конкуренция...
6225. Перевод числа из инфиксной формы в постфиксную 199 KB
  Одной из главных причин, лежащих в основе появления языков программирования высокого уровня, являются вычислительные задачи, требующие больших объёмов рутинных вычислений. Поэтому к языкам программирования предъявлялись требования максима...
6226. Решение задач на языке программирования Pascal 323 KB
  Введение Паскаль (англ. Pascal) - это язык программирования общего назначения. Один из наиболее известных языков программирования, широко применялся в промышленном программировании, обучении программированию в высшей школе, является базой для р...