58675

Вибір місця встановлення металевої тимчасової печі, її встановлення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: навчити учнів правильно вибирати місця для встановлення тимчасової печі. Розвити навики та вміння отримані на попередніх уроках теоретичного та виробничого навчання; Виховувати бережне ставлення до інструменту, охайність, відповідальність за виконану роботу.

Украинкский

2014-04-28

191 KB

6 чел.

Міністерство Освіти і науки, молоді та спорту України

                                    ДНЗ «Охтирський центр ПТО»

                                                 М. Тростянець

                      План-конспект уроку виробничого навчання

Вибір місця встановлення металевої тимчасової печі, її                 встановлення

                                                                                                   Підготувала майстер в/н

                                                                                                  Дашутіна Т. В.

                                                 

                                                          м. Тростянец  2013р.

План-конспект  уроку виробничого навчання

Тема уроку: «Вибір місця встановлення металевої тимчасової печі, її                 встановлення»

Мета уроку: навчити учнів  правильно вибирати місця для встановлення тимчасової печі.

   Розвити навики та вміння отримані на попередніх уроках  теоретичного  та виробничого навчання;

 Виховувати бережне ставлення до інструменту, охайність, відповідальність за виконану роботу.

Навчально-матеріальне оснащення: робочий та контрольно-вимірювальний інструмент, інвентар, учбовий розчин, технологічні карти.

                              ПЛАН  УРОКУ

1.Організаційна частина ____________________________5 хв.

2.Вступний інструктаж ___________________________ 45хв.

3. Основна частина ( вправи, самостійна робота)______240хв.

4. Заключний інструктаж __________________________40хв.

                               ХІД УРОКУ

1.Організаційна частина

  1.  Перевірка присутності учнів
    1.  Перевірка спецодягу.

2.Вступний інструктаж

2.1 Оголошення теми та мети уроку.

    Тема нашого сьогоднішнього  уроку Вибір місця встановлення металевої тимчасової печі, її  встановлення.

2.2 Актуалізація знань і досвіду учнів.

1 . Що таке небезпечна зона в будинку?

2   Назвіть способи кладки?

 3 Що відноситься до контрольно-вимірювальних інструментів?

  4  Назвати зони робочого місця муляра?

  5  Яка витрата на 1 м3 кладки розчину і цегли?

  6   Які бувають версти?

  7   Які ви знаєте системи перевння швів?

  8   Чим відрізняються ці системи?
Показати практично:

  •  викласти вертикальне обмеження в одну цеглину;

       викласти кут в одну цеглину по однорядній системі перев’язки 

  2.3Пояснення та показ Хочу вас націлити на те, щоб ви в подальшому досягли  високого рівня професійної майстерності, тому що робітник, який досяг високого  рівня, вдосконало володіє навичками та вміннями для трудових і робочих операцій з професії, може читати робоче креслення, планувати робочий процес- завжди потрібний ( високо цінується на ринку праці).   Роздаються технологічні карти .

Металеві грубки , зокрема « буржуйки » , відомі давно ( фото 2.5.1 ) . Однак саме в наші дні можна без перебільшення сказати , що металеві печі стали знаменням часу . Навіть побіжний огляд зустрічаються у продажу різних конструкцій печей і камінів , виготовлених промисловим способом , дозволяє зробити висновок, що з розвитком будівництва індивідуальних будинків , дачних будиночків , тимчасового житла інтерес до розробки і удосконалення печей самих різних типів не тільки не в'яне , а й переживає бурхливе зростання . І все ж найбільший прогрес , мабуть , досягнутий в області виробництва компактних металевих печей. Розробники таких печей багато уваги приділяють їх економічності , зручності і простоті експлуатації , дизайну .

У наші дні грубки «буржуйки» знайшли друге життя , і тому є декілька причин. По-перше , вони мають малі габарити. По-друге , не вимагають спорудження фундаменту . По-третє , легко збираються і , по-четверте , економічні ( якщо , звичайно , мати на увазі сучасні « буржуйки »).

Тут доречно зробити одне маленьке зауваження з приводу термінології. Справа в тому , що словосполучення «сучасні буржуйки » в даний час стало своєрідним « штампом » , в силу чого трактується аж надто широко . При цьому мова може йти як про власне « буржуйках » - порівняно компактних металевих печах , так і про сучасних металевих ж камінопечей , камінних вставках ( касетах ) і навіть про печі в металевих кожухах . Плутанина тільки посилюється від того, що остаточна термінологія на сьогоднішній день не усталилася і має місце і зворотне явище , коли один і той же вид опалювальних приладів іменується в різних інформаційних джерелах по- різному. Ось чому корисно відразу зрозуміти , про що власне йдеться в кожному конкретному випадку. 

Все більшою мірою сучасні печі характеризуються рядом загальних властивостей , зокрема вони є конвекційними , тобто в них передбачені додаткові канали підігріву зовнішнього повітря . Наявність таких каналів дозволяє швидко і ефективно прогрівати кілька приміщень при установці печі в одному з них і є однією з умов підвищення ККД сучасних металевих печей , який може досягати 70-85 %. З тією ж метою практично кожен тип грубки обладнають регулятором подачі повітря в топку. Принципові особливості конструкції калориферною печі :

    практично герметично закривається дверцята ;

    наявність камери допалювання у верхній частині топки печі;

    підвід гарячого повітря в камеру до- жига ;

    відсутність зольника ;

    додатковий кожух навколо власне топки , збільшує конвекцію гарячого повітря.

Булер'ян Можливість точно регулювати подачу повітря в топку і камеру дожиття , власне кажучи , і забезпечує високий ККД і тривалість горіння , т. к. в основному , « економічному » режимі дрова в топці при високій температурі і недоліку кисню « розкладаються » на газ , який і згорає в камері дожиття .

Вибір моделей печей калориферів в даний час надзвичайно широкий , але , мабуть, найбільшу популярність здобула піч Булер'ян . Звичайно , не обійшлося без реклами , яка , як відомо , - « двигун торгівлі » , але піч дійсно хороша і зараз служить еталоном для порівняння з дуже численними аналогами , як близькими , так і не дуже . Зокрема можна зустріти такі характеристики Булер'яна .

Булер'ян - найвдаліша піч для опалення дачі , гаража , майстерні , тому що Булер'ян розігрівається моментально , прогріє приміщення буквально за 15-20 хвилин, тому Булер'ян стане в нагоді і тим , у кого вже є інше опалення, яке , як правило , вимагає набагато більшого часу для розігріву холодного приміщення . Булер'ян працює на одній закладці дров 8 - 12 годин , тобто зарядили Булер'ян на дачі ввечері , і можете бути впевнені , що вранці прокинетеся в теплі , а значить і в затишку .

2.4 Способи самоконтролю при виконанні операцій.

Майстер пояснює учням, що потрібно перевіряти у процесі виконання робіт , для запобігання браку у роботі

2.5 Техніка безпеки.

При будь-яких роботах, щоб запобігати травмуванню потрібно дотримуватись техніки безпеки:

Інструменти потрібно використовувати відповідно до їх призначення;

Працювати потрібно в рукавицях, печатках;

На робочому місці не повинно бути зайвих інструментів чи матеріалів;

Не допускати на робоче місце сторонніх осіб;

До початку роботи перевірити справність інструменту;

Працювати потрібно в спецодязі, рукава якого повинні бути підвернуті, або застебнуті біля кістей рук;

Виконувати тільки ту роботу, по якій проінструктований і допущений майстром;

Утримувати інструмент та робоче місце в чистоті та порядку;

Виконувати правила внутрішнього розпорядку;

Під час роботи не можна повертати інструмент лезом до себе;

 Забороняється залишати на висоті матеріали, інструменти, інвентар під час перерв у роботі;

При виявленні небезпечних факторів негайно доповісти майстру!

По  закінченню роботи:

Прибрати з мурування матеріали, інструмент, інвентар;

Очистити від розчину інструмент та інвентар;

Очистити і впорядкувати робоче місце;

 2.6Перевірка та закріплення матеріалу.

Майстер пропонує кожному учню папірець,на ньому номер ( по черзі учні один одному задають питання, майстер слідкує за правильністю відповідей).

  1.  Критерії  оцінювання

Критерії  оцінювання

Максимальний бал

1

Організація робочого місця.

3

2

Дотримання правил техніки безпеки

3

3

Виконання завдання

3

4

Якість виконаних робіт.

3

 

2.8Видача завдань.

Майстер повідомляє ( відносно кожного учня – враховуючи його особисті можливості) завдання.

 Після закінчення поставленого завдання, учні самостійно проходять по робочим місцям .

2.9Поточний інструктаж.

Майстер під час тренувальних вправ спостерігає за правильним виконанням трудових прийомів учнями.   Індивідуально  допомагає , але не випускає з поля зору всю групу.

Майстер в процесі виконання самостійної роботи учнів проводе цільові обходи звертаючи увагу на:

своєчасний початок роботи учнів і організацію робочого місця;

правильність виконання виробничих прийомів;

дотримання учнями правил з техніки безпеки;

правильність застосування прийомів самоконтролю.

3 Заключний інструктаж.

Майстер підводе підсумки за урок. Відмічає ті роботи, які досягли відмінної якості. Розібрати найбільш характерні помилки, допущенні при виконанні завдання. Аргументувати і оцінити роботи.

 3.1 Домашнє завдання.

Повторити пройдений матеріал.

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42357. Опрацювання результатів вимірювання при виконанні лабораторних робіт фізичного практикума з використанням математичної системи MCAD 1.22 MB
  Метою математичної обробки результатів прямих вимірювань є обчислення найбільш достовірного значення вімірюваної величини та оцінка її точності. Така обробка основана на методах теорії ймовірності та математичної статистики яка передбачає випадковий характер зміни величини що аналізується. Основними характеристиками випадкової величини є математичне сподівання середнє значення випадкової величини усереднення якої здійснюється для великої кількості вимірювань та дисперсія кількісна міра флуктуацій випадкових величин що...
42358. ЭЛЕКТРОННЫЕ И КВАНТОВЫЕ ПРИБОРЫ СВЧ 190 KB
  Управление и контроль за ходом выполнения работы осуществляется с помощью выводимых на экран дисплея базового меню и меню отдельных этапов работы. Организация начального этапа выполнения работы Исполнимый модуль запускается средствами предусмотренными данной операционной системой после чего на экране дисплея появляется базовое меню. Выполнение работы начинается с набора и ввода номера соответствующего пункта базового меню которым на начальном этапе является номер 2 номер 1 используется для завершения работы в целом или ее...
42359. Technologies of the aircraft systems refilling by the special gases 2.54 MB
  Brief theoreticl dt The onbord ircrft systems re refilled by the following specil gses: medicl oxygen for brething of crew nd pssengers in the cse of cockpit depressuriztion; nitrogen is refilled in chmbers of shock bsorbers of lnding ger gseous chmbers of hydrulic ccumultor tnks superchrging system for the hydrulic system nd fuel system; compressed ir for refilling in chmbers of shock bsorbers of lnding ger nd wheels tires. Refilling of the onbord ircrft systems by medicl oxygen is the most difficult nd dngerous technologicl...
42360. Technologies of the aircraft systems refilling by the special liquids 4.27 MB
  Technologies of the ircrft systems refilling by the specil liquids The purpose of work is to study the technologicl equipment nd fetures of its ppliction technology for refilling of the ircrft onbord systems by the specil liquids Brief theoreticl dt 1. Servicer by the specil liquids ZSG66 is intended for refilling of the ircrft onbord systems by synthetic nd minerl oils oil mixtures strting fuel gsoline hydrulic mixtures. Servicer by the specil liquids cn crry out the following procedures: refilling of own tnks by the own pump; ...
42361. Air start up of aviation engines 487.5 KB
  ir strt up of vition engines The purpose of work is fmiliriztion with equipment intended for ir wy jet engines strt up. Brief theoreticl dt To perform n ir gs turbine engine strt up without uxiliry power unit PU running specil selfpropelled or towed ir Strt Units SU re pplied. They deliver compressed continuous ir strem to the ircrft onbord strter inlet for driving the ir strting turbine wheel locted on ech jet engine tht rottes the high pressure engine stge shft ccomplishing the gs turbine engine strt up procedure. Intention generl...
42362. Electric power start up of aviation engines 689 KB
  Electric power strt up of vition engines The purpose of work is fmiliriztion with the equipment intended for ircrft onbord power circuit supply for engine strt up nd power delivery of onbord consumers. Brief theoreticl dt To supply the prticulr electric power proper to the ircrft onbord power circuit when the min engines nd uxiliry power unit re not running specil selfpropelled or towed Ground Power Units re pplied for tht purposes. It lso llows performing n electricl power strt up of min ircrft jet engines by spinning the high...
42363. Technologies of towbar towing of aircraft 2.32 MB
  Technologies of towbr towing of ircrft The purpose of work is fmiliriztion with the bsic technologicl fetures of ircrft towing nd pushbck procedure sfety of towing procedure lbour precution issues. Filure to do so cn result in dmge to the ircrft cncelltion of flight delys or disruption of trvel for our customers pssengers s well s potentil dngerous dmge to other ircrft or vehicles. Fmiliriztion with the equipment nd towbrs being used including prctice with the pushbck vehicle nd ttched towbr to chieve necessry control to follow...
42365. Двумерные графики. Дифференцирование. Интегрирование функции одной переменной. Интегрирование функции многих переменных. Действия с матрицами 218 KB
  Построить на отдельных рисунках графики функций Бесселя первого рода Jn(x) для различных ее номеров n в интервале. Функции Бесселя вызываются командой BesselJ(n,x), где n – номер функции Бесселя, x – независимая переменная. Построить первые 6 функций Бесселя для. Как они выглядят и чем отличаются друг от друга Сделать подписи осей курсивом