58693

Звязок прикметників з іменниками

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Навчаюча: допомогти учням засвоїти матеріал про звязок прикметників з іменниками; закріплювати вміння встановлювати логіко-граматичні звязки; вдосконалювати вміння розрізняти прикметники серед інших частин мови...

Украинкский

2014-04-28

47 KB

3 чел.

План-конспект уроку з української мови

Проведеного в 3-в класі

Тема: Зв'язок прикметників з іменниками . 

Мета:  

Навчаюча:

  •  допомогти учням засвоїти матеріал про зв'язок прикметників з іменниками;
  •  закріплювати вміння встановлювати логіко-граматичні зв’язки;
  •  вдосконалювати вміння  розрізняти прикметники серед інших частин мови;
  •  вчити учнів правильно визначати зв'язок між прикметниками і іменниками;
  •  вчити правильно ставити запитання ;

Розвиваюча:

  •  формувати орфографічну навичку письма;
  •  розвивати вміння точно і доречно вживати прикметники у мовленні
  •  розвивати логічне мислення, увагу учнів;

Виховна:

  •  сприяти вихованню у дітей загальнолюдський якостей, таких як: чесність,доброзичливість,любов до близьких і.т.;
  •  естетичне відчуття прекрасного в природі.
  •  виховувати інтерес до книги,.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання: картки з малюнками,опорні схеми,таблиц,зразки каліграфічної хвилинки.


Хід уроку

І. Організаційний момент.

Добрий день! Мене звати Валентина Миколаївна і сьогодні я проводитиму урок української мови.

Продзвенів дзвінок

Починається урок,

Будемо старанно працювати

Щоб мову рідну гарно знати!

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок учнів.

1.Перевірка Д/з (Вправа 86):

а) Який заголовок ви  вигадали для казки?

б)Зачитайте виписані прикметники.

2.Евристична бесіда

а)Що таке іменник?

б)Що таке прикметник?

3.Каліграфічна хвилинка

Лл дз ди н т та на

ввв ввв ввв ввв

ве ва ви вн

вгору - вниз

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Робота над загадкою про журавля. На дошці - таблиця зі схованими

прикметниками: Великий перелітній птах з довгими ногами і довгим прямим

дзьобом.

-Чи можливо визначити про якого птаха йдеться мова?

-За допомогою чого ми це дізналися ?

.Оголошення  теми мети уроку:

Як ви можливо вже здогадалися сьогодні на уроці ми будемо говорити про : «Зв'язок прикметників з іменниками».

ІV Первинне сприймання і усвідомлення нового матеріалу

  1.  Робота з мовним матеріалом(виконання вправи 87 усно )
  •  Прочитайте іменники, додаючи до них прикметники запитаннями та змістом.)

2. Робота з опорною схемою

3. Робота з таблицею

4.Робота над формулюванням правила

V. Осмислення  знань, умінь учнями.

1. Робота з дошкою на дошці написано слово людина, і діти повинні дописати по одному прикметнику, який на їхню думку характеризував би гуманну людину.)

2.Роботиа над вправою(виконання Вправи 88 на дошці та в зошиті)

Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти, Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз, На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки, І зроби чотири кроки.

Вище руки підніміть - І спокійно опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз. За роботу - все гаразд.

VI. Систематизація узагальнення  умінь та навичок

Самостійне виконання учнями вправи у зошиті.

ВПРАВА(добав прикметник)

І Варіант                           ІІ Варіант

Риба (яка?)- Вітер (який?)-

Щастя (яке?)- Кохання (яке?)-

Підсніжник( який?)- Робота (яка?)-

(Добав іменник)

Щирий-(хто?) Брудна(що?)_-

Холодна(що?)- Маленьке(хто? що?)-

Цікаві(що?)- Сміливий (хто?)-

Яскраві(що?)- Різнобарвний(що?)-

Дидактична гра

Гра «Впізнай слово»:за поданими прикметниками «впізнати»іменники:

-рідна,лагідна,найдорожча(матуся),

-запашний,білий,смачний(хліб),

-пухнаста,руда,хитра(лисиця),

-великий,просторий,світлий(клас),

-прозора,холодна,джерельна(вода),

-яскраве,тепле,лагідне(сонце).

VII. Підсумок Уроку

     Підсумкова бесіда

  1.  Про які частини мови ми згадували з вам на уроці?
  2.  За допомогою чого ми зв’язуємо прикметники з іменниками?
  3.  Від якого слова ми ставимо питання?
  4.  На що вказують прикметники?

Задання домашньої роботи з поясненням (.Вправа 90, правило сторінка 40.)

Оцінювання з мотивацією


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10484. Одержання кисню в лабораторії. Реакції розкладу. Поняття про каталізатори 56 KB
  Тема: Одержання кисню в лабораторії. Реакції розкладу. Поняття про каталізатори. Навчальна мета: розглянути основні лабораторні способи добування кисню дати уявлення про реакцію розкладу каталізатор. Виховна мета: виховувати в учнів самостійність вміння виконува
10485. Оксисен. Кисень, склад його молекули, фізичні властивості 53 KB
  Тема: Оксисен. Кисень склад його молекули фізичні властивості. Мета: навчальна: повторити класифікацію речовин за складом. Ознайомити з хімічним елементом Оксигеном. Вивчити склад фізичні властивості способи добування і збирання фізіологічну дію кисню. Сформувати
10486. Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва. Поняття про періоди і групи. Структура періодичної системи 54.5 KB
  Тема: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва. Поняття про періоди і групи. Структура періодичної системи. Мета: навчальна: сформувати знання про структуру періодичної системи малі та великі періоди групи елементів та поділ їх на підгрупи: головні та по
10488. Измерение направленных и поляризационных параметров рупорных антенн 116 KB
  Исследуемые рупорные антенны с присоединенными к ним волноводными детекторными секциями по очереди можно устанавливать в антенно-поворотном устройстве. АПУ позволяет -поворачивать и измерять угол поворота рупорной антенны как в горизонтальной плоскости
10489. Поняття про амфотерні гідроксиди й оксиди 62 KB
  Тема: Поняття про амфотерні гідроксиди й оксиди. Навчальна мета: пригадати та поглибити поняття про оксиди і гідроксиди їхню класифікацію властивості; з’ясувати поняття амфотерності; удосконалити вміння спостерігати та пояснювати хімічні явища. Виховна мета: ви
10490. Реакції іонного обміну між розчинами електролітів 68 KB
  Тема уроку: Реакції іонного обміну між розчинами електролітів Вид заняття: лабораторне заняття Цілі уроку: навчальні: поглибити знання учнів про механізм реакцій обміну між розчинами електролітів; сформувати вміння розв’язувати практичні задачі з д...
10491. Розвязування задач по темі Ненасичені вуглеводні 80.5 KB
  Навчальний предмет: хімія Клас: 10 Тема уроку: Розв’язування задач по темі Ненасичені вуглеводні Вид заняття: практичне заняття Цілі уроку: навчальні: пригадати та поглибити знання про ненасичені вуглеводні їхню класифікацію номенклатуру вла
10492. Рух електронів в атомі. Поняття про орбіталі 96.5 KB
  Навчальний предмет: хімія. Клас: 8. Тема уроку: Рух електронів в атомі. Поняття про орбіталі. Вид заняття: комбінований урок урок повторення і засвоєння нових знань на якому активізування чуттєвого досвіду учнів закріплення знань умінь та навичок проводиться з вико...