58696

Схоже і відмінне в кольорах. Порівняння предметів за кольором. Кольори. Вживання закінчень прикметників -й, -а, -е, -і

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Продовжити засвоєння українських назв кольорів; збагачувати й активізувати словниковий запас учнів; удосконалювати орфоепічні вміння; формувати вміння вживати закінчення прикметників (-й, -а, -є, -і); порівнювати предмети за кольором; розвивати мовленнєві навички; виховувати любов до природи.

Украинкский

2014-04-28

99 KB

80 чел.

Тема: Схоже і відмінне в кольорах. Порівняння предметів за кольором.  Кольори. Вживання закінчень прикметників –й, -а, -е, -і

Словник: синього, синій, рожевий, білий.

Мета: Продовжити засвоєння українських назв кольорів; збагачувати й

активізувати словниковий запас учнів;  удосконалювати орфоепічні вміння; формувати вміння вживати   закінчення прикметників (-й, -а, -є, -і); порівнювати предмети за кольором; розвивати мовленнєві навички; виховувати любов до природи.

Обладнання: Кольорові олівці, кольоровий папір, предметні малюнки

(райдуги, котика, гави ), розмальовки.


Хід уроку

І. Організація класу

Пролунав і стих дзвінок.

Починається урок.

Всі за парти ви сідайте,

Працювати починайте.

II.Активізація засвоєних знань і вмінь

1.Мовна розминка

Промовляння скоромовки (2-3 рази)


Сім братів-королів
 Кожен кольором керує,

В королівстві кольорів.  В королівстві королює.

-Про що йдеться  в цій скоромовці? –Хто ці брати - кольори? (Кольори райдуги)

2.Слухання - розуміння казки «Сім братів»

Жили-були 7 королів-кольорів. Хоч вони були братами, часто сварились. Одного разу голубий колір, який був найменшим, вирішив помирити братів. Він зібрав у торбинку по краплинці кожного кольору, пішов на берег річки і вилив усі кольори. І утворився кольоровий місток, який люди назвали веселкою.

Так помирились усі брати, бо тепер вони злились в одну  райдугу, яка   веселила всіх. (Малюнок 1)

Питання:

- Назвіть цих братів- королів.(Червоний, жовтогарячий, жовтий, зелений,
блакитний, синій, фіолетовий.)
 (Малюнок 2)

Як же люди називають кольоровий місток? (Веселка, райдуга )

III. Оголошення теми і завдань уроку

Сьогодні у нас в гостях казковий герой. А хто це – ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.

Довгі палички кругленькі-

Сині, жовті, червоненькі.

На папері походили-

Кольори свої лишили…

Звуться палички оці

Кольорові … (олівці)

Зовуть нашого гостя   Олівець – Малювець.

Він нам допоможе вивчити кольори, знаходити схоже і відмінне в кольорах, розпізнавати предмети при допомозі кольору і правильно вимовляти слова.

 

ІV. Сприймання та усвідомлення нових знань

1.Разом з Олівцем – Малювцем ми  з вами зараз пограємось в гру «Розмова кольорів» і довідаємось, хто знає кольори найкраще.

(На партах в учнів кольорові олівці)

-Уявіть собі, що ваші кольорові олівці вміють розмовляти. Зараз я вам називаю предмет, а ви піднімаєте той олівець, якого кольору цей предмет. Наприклад : Я – ялинка (Ви повинні підняти олівець зеленого кольору)

Я-мак!    (Червоний)

Я-апельсин! (Жовтогарячий)

Я - сонце! ( Жовтий )

Я-трава! ( Зелений )

Я - небо! (Блакитний )

Я -слива! ( Синій )

Я-фіалка! (Фіолетовий)

(Учні повторюють назви кольорів. Звертаю увагу на закінчення прикметників)

2.Фізкультхвилинка

Йшли ведмедики малі

Нахилились до землі.

Потім встали, руки – в боки

І зробили три підскоки.

Потім розминали плечі,

Рівні спинки у малечі.

Руки вгору, опустили

І за парти тихо сіли.

3.Робота над віршем з передбаченням    (Малюнок котика і ґави)

Білий котик

Білий котик спить на лаві

Серед нашого двора.

Прилетіла чорна ґава

Та як крикне раптом: кра!

-Про кого вірш?

-Що робив котик?

-Що сталося далі, як ви вважаєте?

Кіт прокинувся, злякався

Та в димар на хату-скік.

-Що зробив кіт?

-Чи співпало ваше передбачення?

-Що, на вашу думку, станеться далі?

Здивувалась чорна ґава:

-Де ж це білий котик зник?

( В. Гринько)

-Що здивувало чорну ґаву?

-Якого кольору став кіт, коли виліз з димаря? Чому?

-Чи співпало ваше передбачення?

-Кому ви співчуваєте у цьому вірші?

4. Вправа «Хто?Який?»

Котик був...     (білий), а став...    (чорний)

Ґава...   ( чорна ).

5. Міркування

-А чи може чорна ґава стати білою? Доведіть свою думку.

6. Робота з підручником

Порівняй за кольором

Лебідь – (білий), горобець - (сірий)

Ведмідь – (коричневий, бурий), зайчик узимку – (білий)

Білочка – (руда), вовк – (сірий).

Запитай у того, хто знає.

  •  Яка тварина вміє змінювати колір? (Зайчик)
  •  Які кольори має веселка? .(Червоний, жовтогарячий, жовтий, зелений,
    блакитний, синій, фіолетовий.)

V. Закріплення знань і вмінь

1. Слухання - розуміння вірша

Осінь на узліссі фарби розчинила.

По листках тихенько пензликом водила.

Ось тополя жовта,

Ось багрові клени,

Тільки дуб зелений.

- Про яку пору року йде мова у вірші?

-У які фарби прикрасила осінь тополі? клени?дуб?

-Як ви розумієте вислів « багрові клени»?

2.Робота за малюнком підручника

- Розгляньте малюнок в підручнику і розкажіть Олівцю – Малівцю:

- Яка пора року зображена на малюнку?

- Які ви знаєте овочі? Якого вони кольору?

- Які фрукти дозрівають восени? Якого вони кольору?

-Чи мають колір прозорі предмети?

3.Схоже і відмінне в кольорах

Жовтий колір мають: сонечко, банан…

Синього кольору може бути …

Веселка з'являється, коли…

Морква має такий колір, як…

4. Бесіда про український прапор

-Які кольори українського прапора? (синій і жовтий)

- Що означають ці кольори? (синій – небо, жовтий – колір пшеничного поля)

4.Вправа «Так чи не так»

Незнайко склав речення.

Знайдіть помилки.

1)Дуб шелестів синіми листочками. (Зеленими)

2) У зеленому небі сяяло веселе сонечко. ( Блакитному)

3) На лузі росли білі  маки та   жовті волошки. (Червоні, сині) 

5. Фізкультхвилинка

             Чорна чапля по болоті

            Часто ходить чап- чалап.

           На одній нозі чатує

          -Хоче наловити жаб.

- Яка чапля?

6. Вправа «Назви й покажи колір»

(Діти працюють в групах )   

Відгадайте загадки.

 

Яка б трава була без мене,

Якби не я така...     (зелена ) 

Якщо лимон знайшов ти,

Поглянь, який він...    (жовтий) 

Сказати хочу по-секрету вам,

що  баклажани  ...    ( фіолетові)

Синець під оком чи на спині

поставить   миттю   фарба...   (синя)

Незабудка тому і помітна,

Що вона, наче небо...   ( блакитна ) 

Фарбую я калині грона,

Тому що фарба я -...   ( червона ) 

Мій апельсин підкаже вам,

що фарба я -... ( жовтогаряча )

-Які з цих фарб є теплими?

-А які є холодними?

7. Робота з розмальовками 

- Розфарбуйте олівця тим кольором, який вам найбільше подобається

VІ. Підсумок уроку

Бесіда:

- Чому ви обрали саме цей колір?
- Для чого треба знати назви кольорів?

  •  Чи сподобався вам урок?
  •   Покажіть, який зараз  у вас настрій  ( веселий і сумний смайлик)

PAGE  1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

76890. Ромбовидная ямка, её рельеф, проекция на нее ядер черепных нервов 183.14 KB
  В ней различают мало заметные но важные структуры: треугольник подъязычного нерва узкая часть медиального возвышения в нижнем углу с проекцией двигательного ядра этого нерва; треугольник блуждающего нерва кнаружи от треугольника подъязычного нерва в нем проекция парасимпатического заднего ядра данного нерва; мозговые полоски IV желудочка проходящие поперечно между латеральными углами ямки и содержащие отростки клеток улитковых ядер. На ромбическую поверхность ямки в направлении спереди назад проецируются все ядра черепных нервов с...
76891. Четвертый желудочек головного мозга, его стенки, пути оттока спинномозговой жидкости 182.17 KB
  В его строении различают следующие структуры: Нижняя стенка дно ромбовидная ямка образованная дорсальными поверхностями моста и продолговатого мозга и ограниченная по бокам ножками мозжечка: сверху и спереди верхними с боков средними снизу и сзади нижними. Сверху и спереди через верхний угол ромбовидной ямки в IV желудочек впадает водопровод мозга. Четвёртый желудочек через нижний угол ромбовидной ямки прикрытый задвижкой открывается в центральный канал спинного мозга.
76892. Экстероцептивные проводящие пути 178.53 KB
  Первые псевдоуниполярные нейроны находятся в спинномозговых узлах. Вторые нейроны лежат в собственном ядре заднего рога спинного мозга. Третьи нейроны лежат в дорсолатеральном ядре таламуса. Четвертые нейроны во внутренней зернистой пластинке постцентральной извилины и верхней теменной дольки.
76893. Проводящие пути проприоцептивной чувствительности мозжечкового и коркового направления 181.16 KB
  1е нейроны псевдоуниполярные находятся в спинномозговых узлах. 2е нейроны лежат в тонком и клиновидном ядрах продолговатого мозга их аксоны формируют: внутренние дугообразные волокна начало медиальной петли перекрест ее происходит на уровне нижнего угла ромбовидной ямки; передние наружные дугообразные волокна перекрещиваются и уходят в нижнюю мозжечковую ножку и кору полушарий мозжечка; задние наружные дугообразные волокна не перекрещиваются и уходят в нижнюю ножку мозжечка и кору червя. 3и нейроны расположены в коре червя...
76894. Медиальная петля, состав волокон, положение на срезах мозга 180.14 KB
  Тела первых псевдоуниполярных нейронов бульботаламического пути находятся в спинномозговых узлах а их периферические отростки в составе спинальных нервов подходят к опорнодвигательным органам в которых заканчиваются рецепторами. Центральные отростки первых нейронов вступают в синаптические контакты с телами вторых нейронов которые находятся в тонком и клиновидном ядрах продолговатого мозга. Аксоны вторых нейронов образуют в продолговатом мозге дугообразные волокна: внутренние и наружные. Аксоны вторых нейронов участвующих в образовании...
76895. Двигательные проводящие пирамидные и экстрапирамидные пути 182.52 KB
  Первые нейроны представлены большими пирамидными клетками коры мозга. Вторые нейроны находятся в ядрах мозгового ствола и передних рогах спинного мозга а их аксоны заканчиваются в органах опорнодвигательного аппарата. Первый проходит от нейронов прецентральной извилины до двигательных нейронов сосредоточенных в ядрах ствола мозга это кортикоядерный путь. Два других тракта: кортикоспинальные передний и боковой идут от прецентральной извилины до ядер передних рогов спинного мозга.
76896. Ретикулярная формация 180.5 KB
  Далее проходит через мозговой ствол и его составляющие продолговатый мозг мост ножки мозга и четверохолмие зрительные бугры и достигает базальных ядер и коры конечного мозга. Крупные нейроны сосредотачиваются в ядрах ретикулярной формации: субталамическом красном черной субстанции мостовом ретикулярных ядрах продолговатого мозга и др. Причем один отросток имеет восходящее направление вплоть до клеток коры другой нисходящее к нейронам мозжечка спинного мозга.
76897. Оболочки и пространства мозга 183.61 KB
  В отверстиях основания твердая оболочка окружает и фиксирует проходящие через них сосуды и нервы. Паутинная оболочка состоит из волокнистой соединительной ткани покрытой эндотелием. Вблизи менингеальных синусов паутинная оболочка образует эти самые грануляции врастающие в просвет синусов и вен костного диплоетического вещества.
76898. Спинальные нервы 181.13 KB
  Спинномозговой нерв смешанный по составу волокон образуется: передним корешком двигательным из длинных отростков нейронов расположенных в ядрах передних рогов спинного мозга; отростки нейронов в составе нервов достигают органов где образуют нервные окончания исполнительного типа эффекторы; задним корешком и спинальным узлом дендриты псевдоуниполярных клеток которого составляют задний корешок и достигают задних рогов спинного мозга а длинные отростки этих клеток входят в состав спинальных нервов и их производных образуя в...