58797
Інформація та інформаційні процеси. Обчислювальна система
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Загальна характеристика теми. Правила техніки безпеки в кабінеті ПЕОМ. Інформатика. Поняття інформації. Інформація і шум. Інформаційні процеси. Інформація й повідомлення.
Украинкский
2014-04-29
128 KB
3 чел.
16
Бройченко А.Г.
ТЕМА І. “Інформація та інформаційні процеси. Обчислювальна система”
№ уроку |
Тема уроку |
1 |
Загальна характеристика теми. Правила техніки безпеки в кабінеті ПЕОМ. Інформатика. Поняття інформації. Інформація і шум. Інформаційні процеси. Інформація й повідомлення. Носії інформації і способи подання інформації. Види інформації. Роль ЕОМ у сучасному суспільстві. Форми й засоби передавання інформації. |
2 |
Кодування інформації. Знакові системи. Опрацювання інформації. Сучасні засоби зберігання та опрацювання інформації. Властивості інформації. Оцінка і вимірювання інформації. |
3 |
Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристики різних поколінь ЕОМ. Основні галузі застосування ЕОМ |
4 |
Структура обчислювальної системи. Апаратна та програмна складові ОС. Основні пристрої апаратної складової, їх функції та взаємодія. Взаємодія апаратної та програмної складових. Процесор і його основні функції. |
5 |
Пристрої введення-виведення інформації. Клавіатура. Типи клавіатур. Дисплей. Типи, основні характеристики та принципи роботи дисплею. Принтер. Сканер. Модем та мережеві плати. Правила підготовки ЕОМ до роботи. |
6 |
Зовнiшнi запам'ятовуючi пристрої ЕОМ. Принципи роботи накопичувача на гнучких магнiтних дисках. Гнучкi та твердi диски. Види дискiв i їх основнi характеристики. Поняття про форматування дискiв. Розмiщення iнформацiї на магнiтних дисках. |
7 |
Практична робота № 1. "Робота з клавіатурним тренажером". |
8 |
Пам'ять ЕОМ. Внутрiшня та оперативна пам'ять. Характеристика рiзних видiв внутрiшньюї пам'ятi ЕОМ. Основні характеристики ЕОМ. Магістрально-модульний принцип будови ЕОМ.Принципи роботи ЕОМ: принцип програмного управління та принцип адресності. Компютерні мережі та апаратні компоненти мереж. |
9 |
Тематичне оцінювання знань учнів з теми № 1. |
Учні повинні знати:
Учні повинні мати уявлення про:
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 1 (1) ( тема І )
( 2 год. на тиждень.)
ТЕМА УРОКУ. Загальна характеристика теми. Правила техніки безпеки в кабінеті ПЕОМ. Інформатика. Поняття інформації. Інформація і шум. Інформаційні процеси. Інформація й повідомлення. Носії інформації і способи подання інформації. Види інформації. Роль ЕОМ у сучасному суспільстві. Форми й засоби передавання інформації.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Дати загальне поняття про інформацію та інформатику. Ознайомити з правилами техніки безпеки. Навчити учнів розрізняти носії інформації та види інформації. Показати роль ПК у суспільстві.
Розвиваюча. Розвивати кругозір учнів. Логічне мислення, память.
Виховна. Виховувати цікавість, допитливість. Бажання навчатися та поважати тих, хто вчить.
ОБЛАДНАННЯ: Компютери класу.
НАГЛЯДНІСТЬ: Презентації:
ХІД УРОКУ.
І. Знайомство з учителем та класом.
1. Знайомство з учителем та вимогами до учнів.
2. Знайомство з класом та особливостями роботи в ньому.
3. Заведення зошитів.
ІІ. Загальна характеристика предмета та теми.
ІІІ. Правила техніки безпеки в кабінеті ПЕОМ.
Вступний інструктаж з техніки безпеки в кабінеті з підписами учнів.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Інформатика. Поняття інформації.
2. Інформація і шум. Інформаційні процеси. Інформація й повідомлення.
(процеси: зберігання, обробка, передача).
(перегляд учнями презентації “Інформатика та інформація”)
3. Носії інформації і способи подання інформації. Види інформації.
4. Роль ЕОМ у сучасному суспільстві.
(перегляд учнями презентації “Роль ПК у житті людей”).
5. Форми й засоби передавання інформації.
(схема Шеннона: джерело інф.-передавач-канал звязку-приймач-адресат).
V. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основних відомостей нового матеріалу.
VІ. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. § 14 прочитати. Конспект. Вивчити правила Т.Б. Пропрацювати § 5-10 самостійно.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 2 (2) ( тема І )
( 2 год. на тиждень.)
ТЕМА УРОКУ. Кодування інформації. Знакові системи. Опрацювання інформації. Сучасні засоби зберігання та опрацювання інформації. Властивості інформації. Оцінка і вимірювання інформації.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Дати загальне поняття про кодування інформації та різні знакові системи. Ознайомити з властивостями інформації та сучасними засобами опрацювання і зберігання її. Навчити учнів розрізняти одиниці вимірювання інформації.
Розвиваюча. Розвивати увагу та математичні здібності учнів. Логічне мислення, память.
Виховна. Виховувати цікавість, допитливість, повагу до товаришів та учителів..
ОБЛАДНАННЯ: Компютери класу.
НАГЛЯДНІСТЬ: Презентації:
ХІД УРОКУ.
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІІ. Актуалізація теми уроку.
1. Як ви думаєте, навіщо інформацію кодують?
2. Як ви думаєте, як можна закодувати інформацію?
3. Як ви думаєте, якою повинна бути інформація?
4. Як ви думаєте, де і як можна зберігати інформацію?
5. Як ви думаєте, якими одиницями вимірюється інформація?
6 Як ви думаєте, які види інформації відповідають різним одиницям вимірювання інформації?
ІІІ. Повторення правил техніки безпеки в кабінеті ПЕОМ.
ІV. Перевірка знань.
Робота учнів з картками та усне опитування минулої теми.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Кодуювання інформації.
(системи кодування: двійкова, десяткова, шістнадцяткова).
2. Властивості інформації.
(повнота, достовірність, актуальність, користність, зрозумілість).
3. Засоби зберігання та опрацювання інформації.
4. Одиниці вимірювання інформації.
(біт, Байт, Кбайт, Мбайт, Гбайт, Тбайт).
VІ. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основних відомостей нового матеріалу.
VІІ. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. § 510 прочитати. Конспект. Підготувати доповіді-реферати про історію розвитку обчислювальної техніки.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 3 (3) ( тема І )
( 2 год. на тиждень.)
ТЕМА УРОКУ. Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристики різних поколінь ЕОМ. Основні галузі застосування ЕОМ.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Ознайомити з історією обчислювальної техніки. Привести основні характеристики різних поколінь ЕОМ. Показати основні галузі застосування ПК.
Розвиваюча. Розвивати логічне мислення, память, серйозне ставлення до навчального процесу.
Виховна. Виховувати цікавість, допитливість, гордість за вчених нашої країни.
ОБЛАДНАННЯ: Компютери класу.
НАГЛЯДНІСТЬ: Презентації:
ХІД УРОКУ.
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІІ. Актуалізація теми уроку.
1. Як ви думаєте, коли почалась історія обчислювальної техніки?
2. Як ви думаєте, чому виникла така техніка?
3. Як ви думаєте, чому продовжувався і продовжується її розвиток та вдосконалення?
4. Як ви думаєте, де і як застосовують ПК зараз?
ІІІ. Перевірка знань.
Усне опитування минулої теми.
ІV. Творча робота учнів.
Доповіді-реферати учнів про історію розвитку ЕОМ.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Основні віхи історії ОЕМ.
2. Покоління ЕОМ.
3. Галузі застосування ЕОМ.
VІ. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основних відомостей нового матеріалу.
VІІ. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Конспект. Ст. 32-37, 42-45 пропрацювати самостійно.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 4 (4) ( тема І )
( 2 год. на тиждень.)
ТЕМА УРОКУ. Структура обчислювальної системи. Апаратна та програмна складові ОС. Основні пристрої апаратної складової, їх функції та взаємодія. Взаємодія апаратної та програмної складових. Процесор і його основні функції.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Ознайомити учнів із структурою обчислювальної системи, її оснлвними пристроями та їх призначенням. Пояснити взаємодію апаратної та програмної складових. Вивчити, що таке процесор та які його основні функції в ПК.
Розвиваюча. Розвивати увагу та память. Логічне мислення, технічний лексикон.
Виховна. Виховувати цікавість, допитливість. Орієнтувати у виборі майбутньої професії.
ОБЛАДНАННЯ: Компютери класу.
НАГЛЯДНІСТЬ: Демонстраційні частини обладнання ПК, процесора.
Презентації:
ХІД УРОКУ.
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІІ. Актуалізація теми уроку.
1. Як ви думаєте, з чого складається ПК?
2. Як ви думаєте, для чого потрібні програми?
3. Як ви думаєте, що ще можна підєднати до ПК і навіщо?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Структура ОС.
2. Апаратна та програмна складові ПК.
3. Основні пристрої ПК.
4. Процесор і його функції.
5. Взаємодія частин ОС.
ІV. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основних відомостей нового матеріалу.
V. Практична робота на ПК.
Учні до кінця уроку працюють з програмами-тренажерами клавіатури та мишки.
VІ. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Ст. 32-37, 42-45 прочитати. Ст. 58-67 пропрацювати самостійно.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 5 (5) ( тема І )
( 2 год. на тиждень.)
ТЕМА УРОКУ. Пристрої введення-виведення інформації. Клавіатура. Типи клавіатур. Дисплей. Типи, основні характеристики та принципи роботи дисплею. Принтер. Сканер. Модем та мережеві плати. Правила підготовки ЕОМ до роботи.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Ознайомити учнів із основними пристроями введення та виведення інформації. Пояснити основні їх модифікації та відмінності. Вивчити правила підготовки ЕОМ до роботи.
Розвиваюча. Розвивати увагу та память. Логічне мислення, практичні навички роботи з ПК.
Виховна. Виховувати вольові риси характеру. Орієнтувати у виборі майбутньої професії.
ОБЛАДНАННЯ: Компютери класу.
НАГЛЯДНІСТЬ: Демонстраційні частини обладнання ПК.
Презентації:
ХІД УРОКУ.
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІІ. Актуалізація теми уроку.
1. Як ви думаєте, що відноситься до пристроїв введення інформації в ПК?
2. Як ви думаєте, що відноситься до пристроїв виведення інформації в ПК?
3. Що ви знаєте про клавіатуру?
4. Що ви знаєте про монітори?
5. Що ви знаєте про принтери та сканери?
6. Що ви знаєте про мережеве обладнання?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Пристрої введення-виведення інформації.
Клавіатура. Типи клавіатур.
Дисплей. Типи, основні характеристики та принципи роботи дисплею.
Принтер.
Сканер.
2. Модем та мережеві плати.
3. Правила підготовки ЕОМ до роботи.
ІV. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основних відомостей нового матеріалу.
V. Практична робота на ПК.
Учні до кінця уроку працюють з програмами-тренажерами клавіатури та мишки.
VІ. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Ст. 58-67 прочитати. Конспект.
Ст. 50-57 пропрацювати самостійно.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 6 (6) ( тема І )
( 2 год. на тиждень.)
ТЕМА УРОКУ. Зовнiшнi запам'ятовуючi пристрої ЕОМ. Принципи роботи накопичувача на гнучких магнiтних дисках. Гнучкi та твердi диски. Види дискiв i їх основнi характеристики. Поняття про форматування дискiв. Розмiщення iнформацiї на магнiтних дисках.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Ознайомити учнів із зовнішніми запамятовуючими пристроями ПК та принципами їх роботи. Вивчити види дисків та їх характеристики. Дати поняття форматування дисків. Пояснити спосіб розміщення інфоромації на дисках.
Розвиваюча. Розвивати память та практичні уміння роботи з клавіатурою і мишею. Логічне мислення.
Виховна. Виховувати уміння проводити обєктивну самооцінку.
ОБЛАДНАННЯ: Компютери класу.
НАГЛЯДНІСТЬ: Демонстраційні диски ПК та вінчестери.
ХІД УРОКУ.
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІІ. Актуалізація теми уроку.
1. Як ви думаєте, що відноситься до запамятовуючих пристроїв ПК?
2. Які ви диски для ПК знаєте?
3. Що ви знаєте про форматування?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Зовнiшнi запам'ятовуючi пристрої ЕОМ.
2. Принципи роботи накопичувача на гнучких магнiтних дисках.
Гнучкi та твердi диски.
Види дискiв i їх основнi характеристики.
3. Поняття про форматування дискiв.
4. Розмiщення iнформацiї на магнiтних дисках.
ІV. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основних відомостей нового матеріалу.
V. Практична робота на ПК.
Учні до кінця уроку працюють з програмами-тренажерами клавіатури та мишки.
VІ. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Ст. 50-57 прочитати. Конспект.
Підготуватися до П.Р.№1. "Робота з клавіатурним тренажером".Ст. 38-42.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 7 (7) ( тема І )
( 2 год. на тиждень.)
ТЕМА УРОКУ. Практична робота №1
"Робота з клавіатурним тренажером".
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Закріпити навички роботи учнів з клавіатурою ПК. Перевірити та оцінити уміння учнів працювати з клавіатурою, швидкість та ефективність набирання символів.
Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів, практичні навички роботи з клавіатурою. Логічне мислення, память.
Виховна. Виховувати самостійність та відповідальність.
ОБЛАДНАННЯ: Компютери класу. Програма клавіатурний тренажер.
НАГЛЯДНІСТЬ: Папки із практичними завданнями для 10 кл.
ХІД УРОКУ.
І. Актуалізація теми уроку.
Інструктаж з Т.Б. Пояснення принципів проведення практичної роботи та оцінювання результатів. Актуалізація ролі даного уроку в темі та курсі інформатики 10 кл.
ІІ. Проведення практичної роботи.
Практична робота №1 із збірника практичних робіт по інформатиці для 10 кл.
(автор Бройченко А.Г.)
ІІІ. Підведення підсумків уроку.
Підводяться підсумки практичної роботи та оголошуються оцінки.
ІV. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки уроку.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Повторити матеріал з конспекту.
ПРАКТИЧНА РОБОТА № 101
ТЕМА. Робота з клавiатурним тренажером
МЕТА. Навчитися користуватися клавiатурою ПЕОМ для набору тексту. Вмiти швидко орiєнтуватися на символiцi клавiатури при роботi в латинському режимi та режимі кирилиці.
ТЕОРЕТИЧНI ВIДОМОСТI.
Клавiатурний тренажер - це програма, яка допоможе вам краще освоїти клавiатуру сучасного компьютера та навчитися достатньо швидко набирати необхiднi команди та тексти.
Для нормальної роботи вам треба пам'ятати, що:
- для того, щоб розпочати роботу треба просто натиснути клавiшу [Enter];
- для того, щоб зупинитись натискайте [Esc];
- клавiшу пiсля натискання слiд зразу ж вiдпустити, а не тримати у натиснутому станi;
- під час виконання запропонованої вправи (тобто при набиранні тексту, що з'явиться на екранi), треба пробiли мiж словами теж друкувати, натискаючи клавiшу [пробiл];
- коли закiнчиться рядок тексту треба просто натиснути клавiшу [пробiл], щоб перейти до слiдуючого;
- щоб отримати велику букву треба натискати комбiнацiю клавiш [Shift+потрiбна буква] або, якщо треба набирати всi великi буви, ввiмкнути режим набору великих лiтер клавiшою [Caps Lock]. Щоб вимкнути цей режим - натиснути цю ж клавiшу;
- пiд час роботи ви будете працювати тiльки з лiтерами i символами, що на клавiатурi зафарбованi у чорний колiр, це - латинськi символи;
- щоб отримати символ, який намальовано у верхнiй частинi клавiшi, вам потрiбно
натискати комбiнацiю клавiш [Shift+потрiбний символ].
ЗАВДАННЯ 1: увiмкнiть комп'ютер i почекайте поки вiн завантажиться.
ЗАВДАННЯ 2: запустіть програму “Тренажер клавіатури”.
ЗАВДАННЯ 3: пiсля завантаження тренажера клавiатури виберiть у запропонованому меню пункт початку роботи i працюйте.
ЗАВДАННЯ 4: по вказівці учителя виберiть у запропонованому меню пункт перемикання режиму з латинського на росiйський (український) та ввiмкнiть росiйський режим роботи тренажера. Працюйте.
ЗАВДАННЯ 5: пiсля вказiвки учителя припинити роботу вийдiть з програми та вимкнiть комп'ютер.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 8 (8) ( тема І )
( 2 год. на тиждень.)
ТЕМА УРОКУ. Пам'ять ЕОМ. Внутрішня та оперативна пам'ять. Характеристика різних видів внутрішньої памяті ЕОМ. Основні характеристики ЕОМ. Магістрально-модульний принцип будови ЕОМ. Принципи роботи ЕОМ: принцип програмного управління та принцип адресності. Компютерні мережі та апаратні компоненти мереж.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Ознайомити учнів із видами памяті ПК, основними принципами роботи ПК, видами та компонентами компютерних мереж. Вивчити характеристики різних видів памяті, принципи функціонування ПК.
Розвиваюча. Розвивати память та практичні уміння роботи з клавіатурою і мишею. Логічне мислення. Розвивати аналітичні здібності учнів, уміння проводити аналогії та порівняльний аналіз
Виховна. Виховувати почуття поваги до вчених України та всього світу..
ОБЛАДНАННЯ: Компютери класу.
НАГЛЯДНІСТЬ: Прайс-додаток компютерного магазину (10 шт.).
Презентації:
ХІД УРОКУ.
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІІ. Актуалізація теми уроку.
1. Як ви думаєте, що таке память ПК та навіщо вона потрібна?
2. Які види памяті можуть бути, як ви гадаєте?
3. Як можна охарактеризувати сучасний ПК?
4. Навіщо потрібні компютерні мережі?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Память ПК та її види.
Зовнішня та внутрішня.
Зовнішня:
Внутрішня:
2. Характеристики видів памяті.
3. Основні характеристики ПК.
(Учні працюють з прайс-додатком).
4. Магістрально-модульний принцип будови ЕОМ.
5. Принципи роботи ЕОМ: принцип програмного управління та принцип адресності.
6. Компютерні мережі та апаратні компоненти мереж.
(Перегляд презентації “Компютерні мережі”)
ІV. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основних відомостей нового матеріалу.
V. Практична робота на ПК.
Учні до кінця уроку працюють з програмами-тренажерами клавіатури та мишки.
VІ. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Ст. 67-74, 38-42 прочитати. Конспект.
Підготуватися до тематичної атестації №1.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 9 (9) ( тема І )
(2 год. на тиждень.)
ТЕМА УРОКУ. Тематичне оцінювання знань учнів з теми № 1.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Закріпити та перевірити теоретичні знання та навички учнів по даній темі. Оцінити теоретичні знання учнів та провести тематичне оцінювання учнів.
Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів. Логічне мислення, память.
Виховна. Виховувати любов до праці та навчання, самостійність, відповідальність.
ОБЛАДНАННЯ: Компютери класу.
НАГЛЯДНІСТЬ: Програма тестування учнів “Test2005” та ТЕСТ№10-1.
Картки з текстами атестаційних завдань по темі №1 для 10 кл.
ХІД УРОКУ.
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІІ. Актуалізація теми уроку.
Пояснення принципів проведення атестації та оцінювання результатів. Актуалізація ролі даного уроку в темі та курсі інформатики 10 кл.
ІІІ. Проведення тематичної атестаційної роботи.
1. Учні (1 група) працюють на ПК з програмою тестування знань.
2. Учні (2 група) письмово працюють за завданнями Тематичної атестації №1 із збірника тематичних атестацій по інформатиці для 10 кл. (автор Бройченко А.Г.)
3. Через 20 хв. групи міняються місцями.
ІV. Підведення підсумків уроку.
Підводяться підсумки роботи та вивчення теми.
V. Аналіз та підсумки уроку.
Аналізуємо, чи досягнуто поставлену на початку уроку мету. Чи зробили те, що планували.
Підводяться підсумки вивчення теми.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Повторити тему за конспектом та підручником.
ІНФОРМАТИКА-10 ТЕСТ № 1
1. Iнформатика - це наука про ...
а) комп'ютери; б) iнформацiю; в) закони i методи здiйснення iнформацiйних процесiв; г) методи роботи з ЕОМ.
2. Iнформацiя - це ...
а) все, що вiдображається з навколишнього середовища у мозок людини; б) все, що і в книгах, газетах та пiдручниках;
в) рiзнi iнформацiйнi процеси, що протiкають в ЕОМ; г) все те, що ми чуємо та читаємо.
3. Скiльки поколiнь ЕОМ ви знаєте ?
а) 2; б) 3; в) 4; г) 5.
4. Чим вiдрiзнялись ЕОМ рiзних поколiнь ?
а) розмiрами та назвами; б) технiчними характеристиками та елементною базою;
в) розмiрами дискет та монiторiв; г) цiнами та додатковими пристроями.
5. Напишiть в яких роках якi поколiння ЕОМ були ?
6. Яка найменша одиниця вимiрювання iнформацiї ?
а) байт; б) бiт; в) кiлобайт; г) мегабайт.
7. Скiльки байт в одному кiлобайтi ?
а) 1000; б) 2000; в) 1004; г) 1024.
8. Двiйкова система числення - це ...
а) система, яка складається з 1-ць та 2-йок; б) система, яка складається з 10-ок та 1-ць;
в) система, яка складається з 0-iв та 1-ць; г) система, яка складається тiльки з 2-йок.
9. З чого складається обчислювальна система ?
а) з апаратної частини та програмного забезпечення; б) з монiтора та системного блока;
в) з комп'ютера та програмiста; г) з рiзних програм та дискiв.
10. Що таке процесор ?
а) це пристрiй, який виконує всi дiї та команди; б) це пристрiй, який керує памяттю ЕОМ;
в) це пристрiй, який запускає комп'ютернi iгри; г) це пристрiй, який живить комп'ютер.
11. ROM i RAM - це ...
а) види дискет; б) види програм для ЕОМ; в) клавiшi на клавiатурi; г) види пам'ятi комп'ютера.
12. Перечислiть пристрої введення-виведення iнформацiї в ЕОМ ?
13. Що таке шина ?
а) пристрій для обміну інформацією між процесором і памяттю ПК; б) клавiатура i монiтор;
в) один із видів памяті ПК; г) пристрій для введення звукової інформації в комп'ютер.
14. На якi групи дiлиться клавiатура ?
а) алфавiтно-цифрова, управлiння, допомiжна; б) основна, допомiжна, управлiння;
в) калькулятор, управлiння, допомiжна, спецiальна; г) алфавiтно-цифрова, калькулятор, управлiння, функцiональна.
15. Що таке курсор ?
а) покажчик мiсця введення інформації на екрані; б) клавіша на клавіатурі;
в) програма для ЕОМ; г) перша буква, що з'являється у рядку.
16. Якi є типи монiторiв ?
а) FGA, SGA, VGA; б) TGA, VGA, SVGA; в) чорно-бiлi та кольоровi; г) графiчнi та текстовi.
17. Яка буває пам'ять ЕОМ ?
а) велика, нормальна та маленька; б) розширена, звичайна та звужена;
в) допоміжна, розширена та основна; г) зовнiшня, оперативна, постійна та внутрiшня.
18. Якi бувають дисководи в комп'ютерi ?
а) вінчестер, 3-дюймовi та CD-ROM; б) 3-дюймовi, 4-дюймовi та SD-ROM;
в) 2-дюймовi, 3-дюймовi та вiнчестер; г) CD-ROM та CD-RAM.
19. Напишiть, що таке модем ?
20. Що таке кеш-пам'ять ?
а) це пам'ять, де знаходяться данi, якi негайно потрiбнi ЕОМ; б) це пам'ять, де записанi поточнi дата та час;
в) це пам'ять, з якої завантажуіться ЕОМ; г) це пам'ять самого процесора.
21. Що таке тактова частота процесора ?
а) це кiлькiсть програм, якi вiн може одночасно виконувати; б) це кiлькiсть операцiй, якi вiн може виконати за секунду;
в) це кiлькiсть iнформацiї, яку вiн обробляє; г) це частота струму на яку вiн розрахований.
22. Коли створили першу ЕОМ ?
а) в 1935 р.; б) в 1946 р.; в) в 1950 р.; г) в 1955 р.
23. Скiльки бiт в словi "парацетамол" ?
а) 80; б) 88; в) 11; г) 44.
24. Який розмiр вiнчестера i оперативної пам'ятi та яка тактова частота процесора у такого комп'ютера ?
Intel Pentium-1400 MHz /RAM 128 Mb /Cache 512 kb /HDD 40 Gb /FDD 1.44 Mb/Video 32 Mb
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
45323. | Конституционно-правовой механизм обеспечения прав и свобод человека и гражданина | 19.09 KB | |
Основные принципы государственной службы в Российской Федерации. Вопрос о принципах государственной службы является важнейшим в структуре института государственной службы правовой системы не только Российской Федерации но и других стран мира. Термин принципы государственной службы указывает на основополагающие черты сущностные характеристики важнейшее содержание и значение самой государственной службы а также на главнейшие юридические положения в структуре одноименного правового института. Анализируя принципы государственной службы... | |||
45324. | Принципы российского федерализма | 27.75 KB | |
Российская Федерация состоит из республик краев областей городов федерального значения автономной области автономных округов равноправных субъектов Российской Федерации. В составе Российской Федерации в соответствии со ст. Государственная целостность Российской Федерации. Государственная целостность федеративного государства гарантируется тем что государственный суверенитет как верховенство и независимость государственной власти на всей своей территории и в международных отношениях принадлежит только Федерации но... | |||
45325. | Избирательный процесс в РФ: общая характеристика | 25.17 KB | |
Представительный орган муниципального образования Представительный орган муниципального образования может осуществлять свои полномочия в случае избрания не менее двух третей от установленной численности депутатов. Уставом муниципального образования определяется правомочность заседания представительного органа муниципального образования. Заседание представительного органа муниципального образования не может считаться правомочным если на нем присутствует менее 50 процентов от числа избранных депутатов. | |||
45326. | Право на объединение, многопартийность и правовой статус политических партий в РФ | 25.91 KB | |
Политическая партия определяется как общественное объединение созданное в целях участия граждан Российской Федерации в политической жизни общества посредством формирования и выражения их политической воли участия в общественных и политических акциях в выборах и референдумах а также в целях представления интересов граждан в органах государственной власти и органах местного самоуправления. Деятельность политических партий должна осуществляться на принципах добровольности равноправия самоуправления законности и гласности. Иначе... | |||
45327. | Гражданство РФ - принципы, основания его приобретения и прекращения | 22.21 KB | |
Основы конституционного строя детальная же регламентация этого конституционно-правового института закреплена в Федеральном законе О гражданстве Российской Федерации. Конституция РФ и Закон о гражданстве закрепляют следующие принципы гражданства Российской Федерации: Единство гражданства. В соответствии с этим принципом республики субъекты РФ не могут устанавливать собственное гражданство предусматривающее изъятия из общего единого статуса гражданина Российской Федерации; гражданин республики одновременно является... | |||
45328. | Референдум – понятие, виды правовое регулирование | 25.75 KB | |
Форма прямого волеизъявления граждан РФ по наиболее важным вопросам государственного и местного значения в целях принятия решений осуществляемого посредством голосования граждан РФ обладающих правом на участие в референдуме. Виды референдума в зависимости от территории: 1 всероссийский референдум он проводится по вопросам общефедерального значения на основании решения Президента РФ; 2 референдум субъекта РФ он проводится по вопросам ведения соответствующего субъекта РФ или совместного ведения РФ и субъектов РФ если указанные вопросы не... | |||
45329. | Функции Президента Российской Федерации | 21 KB | |
Назначение с согласия Государственной Думы Председателя Правительства РФ других членов Правительства РФ направление его политики и принятие решения об отставке Правительства РФ; 2 представление Государственной Думе кандидатуры на должность Председателя Центрального банка РФ постановление перед ней вопроса об освобождении от должности Председателя Центрального банка РФ; 3 представление Совету Федерации кандидатур для назначения на должности судей Конституционного Суда РФ... | |||
45330. | Порядок избрания и освобождения от должности Президента Российской Федерации | 23.1 KB | |
Порядок избрания и освобождения от должности Президента Российской Федерации. Президент Российской Федерации избирается сроком на шесть лет гражданами Российской Федерации на основе всеобщего равного и прямого избирательного права при тайном голосовании. Президентом Российской Федерации может быть избран гражданин Российской Федерации не моложе 35 лет постоянно проживающий в Российской Федерации не менее 10 лет Одно и то же лицо не может занимать должность Президента Российской Федерации более двух сроков подряд. Порядок выборов Президента... | |||
45331. | ИНСТИТУТ УПОЛНОМОЧЕННОГО ПО ПРАВАМ ЧЕЛОВЕКА В РФ | 22.83 KB | |
ИНСТИТУТ УПОЛНОМОЧЕННОГО ПО ПРАВАМ ЧЕЛОВЕКА В РФ В РФ защитой прав и свобод граждан их соблюдения государственными органами власти органами местного самоуправления и должностными лицами занимается Уполномоченный по правам человека в РФ. В пределах своей компетенции Уполномоченный по правам человека в РФ: 1 рассматривает жалобы граждан РФ и находящихся на территории РФ иностранных граждан и лиц без гражданства; 2 рассматривает жалобы на решения или действия государственных органов органов местного самоуправления должностных лиц... | |||