58804

Прикладні програми навчального призначення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Програмні засоби навчального призначення. Програмні засоби для підтримки навчання іноземної мови, інформатики, біології.

Украинкский

2014-04-29

57.5 KB

19 чел.

6   Бройченко А.Г.

ТЕМА  ІХ. “Прикладні програми навчального призначення.”

№ уроку

Тема уроку

1

Заг.хар.теми. Програмні засоби навчального призначення. Програмні засоби для підтримки навчання іноземної мови, інформатики, біології.

2

Інформаційно-пошукові системи (ІПС). Знайомство і робота з ІПС. Програмні засоби для підтримки навчання географії, математики, фізики.

3

Тематичне оцінювання учнів з теми  № 9.

Учні повинні знати:

  •  визначення прикладних програм навчального призначення;
  •  правила роботи з прикладними програмами навчального призначення.

Учні повинні мати уявлення про:

  •  можливості використання прикладних програм навчального призначення;
  •  можливості використання електронних підручників і посібників.

Учні повинні вміти:

  •  добирати потрібну програму для розв’язування конкретної задачі;
  •  запускати на виконання та використовувати програму навчального призначення для розв’язування навчальних задач з різних шкільних дисциплін.

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В  10  КЛАСІ  № 1 (65) ( тема ІХ )

( 2 год. на тиждень.)

ТЕМА УРОКУ. Загальна характеристика теми. Програмні засоби навчального призначення. Програмні засоби для підтримки навчання іноземної мови, інформатики, біології.

МЕТА УРОКУ:

Навчальна. Дати загальне поняття про тему. Ознайомити з правилами техніки безпеки. Навчити учнів використовувати програми навчального призначення для самостійного отримання знань, самоосвіти.

Розвиваюча. Розвивати кругозір учнів. Логічне мислення, пам’ять.

Виховна. Виховувати цікавість, допитливість. Бажання навчатися та поважати тих, хто вчить.

ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Навчальні програми з іноземних мов, біології та інформатики.

НАГЛЯДНІСТЬ: Презентації:

  •  “Види програм”;
  •  “Класифікація ПЗ”.

ХІД УРОКУ.

І. Загальна характеристика теми.

Дається коротка характеристика нової теми. Значення теми в курсі інформатики та у професійній орієнтації.

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Загальне ознайомлення із видами програмного забезпечення для ПК.

 (Учні працюють з презентацією)

2. Ознайомлення та робота із навчальними програмами для вивчення іноземних мов.

3. Ознайомлення та робота із навчальними програмами для вивчення інформатики.

4. Ознайомлення та робота із навчальними програмами для вивчення біології.

ІІІ. Практична робота на ПК.

Учні працюють з навчальними програмами.

ІV. Закріплення вивченого.

Повторення з учнями основних видів програм та принципів роботи з навчальними програмами.

V. Аналіз та підсумки уроку.

Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Конспект прочитати.

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В  10  КЛАСІ  № 2 (66) ( тема ІХ )

( 2 год. на тиждень.)

ТЕМА УРОКУ. Інформаційно-пошукові системи (ІПС). Знайомство і робота з ІПС. Програмні засоби для підтримки навчання географії, математики, фізики.

МЕТА УРОКУ:

Навчальна. Дати загальне поняття про ІПС. Ознайомити з принципами роботи ІПС. Навчити учнів працювати з ІПС та навчальними програмами для вивчення географії, фізики  та математики.

Розвиваюча. Розвивати розумову активність учнів, цілеспрямованість. Логічне мислення, пам’ять.

Виховна. Виховувати цікавість, допитливість, інтерес до науки та досліджень.

ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Програма-ІПС. Навчальні програми з географії, фізики та математики.

НАГЛЯДНІСТЬ: Презентації:

  •  “Моделювання”;
  •  “Штучний інтелект”.

ХІД УРОКУ.

І. Вступна частина.

1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.

2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці

ІІ. Актуалізація теми уроку.

1. Як ви думаєте, що таке ІПС?

2. Як ви думаєте, де використовують ІПС?

3. Як ви думаєте,  чому потрібні навчальні програми?

4. Як ви думаєте, де і як використовуються навчальні програми?

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Фронтальне опитування учнів по матеріалу минулого уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Ознайомлення з ІПС та принципами роботи системи. (Учні працюють з презентацією)

2. Практична робота учнів з ІПС.

3. Ознайомлення та робота із навчальними програмами для вивчення географії.

3. Ознайомлення та робота із навчальними програмами для вивчення математики.

4. Ознайомлення та робота із навчальними програмами для вивчення фізики.

V. Практична робота на ПК.

Учні працюють з навчальними програмами.

VІ. Закріплення вивченого.

Повторення з учнями основних принципів роботи з навчальними програмами та ІПС.

I. Аналіз та підсумки уроку.

Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.  Конспект.

Підготуватися до тематичної атестації.

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В  10  КЛАСІ  № 3 (67) ( тема ІХ )

(2 год. на тиждень.)

ТЕМА УРОКУ.   Тематичне оцінювання знань учнів з теми № 9.

МЕТА УРОКУ:

Навчальна. Закріпити та перевірити теоретичні знання та навички учнів по даній темі. Оцінити теоретичні знання учнів та провести тематичне оцінювання учнів.

Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів. Логічне мислення, пам’ять.

Виховна. Виховувати любов до праці та навчання, самостійність, відповідальність.

ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу.  

НАГЛЯДНІСТЬ:   Програма тестування учнів “Test2006” та ТЕСТ№10-9.

Картки з текстами атестаційних завдань по темі №9 для 10 кл.

ХІД УРОКУ.

І. Вступна частина.

1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.

2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці

ІІ. Актуалізація теми уроку.

Пояснення принципів проведення атестації та оцінювання результатів. Актуалізація ролі даного уроку в темі та курсі інформатики 10 кл.

ІІІ. Проведення тематичної атестаційної роботи.

1. Учні (1 група) працюють на ПК з програмою тестування знань.

2. Учні (2 група) письмово працюють за завданнями Тематичної атестації №9 із збірника тематичних атестацій по інформатиці для 10 кл. (автор Бройченко А.Г.)

3. Через 20 хв. групи міняються місцями.

ІV. Підведення підсумків уроку.

Підводяться підсумки роботи та вивчення теми.

ІV. Аналіз та підсумки уроку.

Аналізуємо, чи досягнуто поставлену на початку уроку мету. Чи зробили те,  що планували.

Підводяться підсумки вивчення теми.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.  Повторити тему за конспектом та підручником.

ИНФОРМАТИКА 10    Атестація № 9

ТЕМА  "Програми навчального призначення"

1. Які програми називаються навчальними?

2. Приведіть приклади навчальних програм, які розглядалися на уроках інформатики.

3. Чим навчальні програми відрізняються від інших програм на ПК?

4. Які особливості обов’язково повинні бути у навчальних програм?

5. Які види навчальних програм бувають?

6. Назвіть галузі використання та застосування навчальних програм.

7. Що означає термін “інтерактивна навчальна програма”?

8. Які вимоги до технічного обладнання ПК ставляться сучасними навчальними програмами?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

13495. СИНТЕЗ СИСТЕМ АВТОМАТИЧЕСКОГО РЕГУЛИРОВАНИЯ. СТРУКТУРНАЯ КОРРЕКЦИЯ 386 KB
  Лабораторная работа №12. Синтез систем автоматического регулирования. СТРУКТУРНАЯ КОРРЕКЦИЯ Дисциплина: ОПД.Ф.15. Теория автоматического управления Цель работы Изучить влияние последовательного включения различных корректирующих звеньев на свойс
13496. СИНТЕЗ САР РЕЛЕЙНЫХ И ЛОГИЧЕСКИХ СХЕМ 97 KB
  Лабораторная работа №8 СИНТЕЗ САР РЕЛЕЙНЫХ И ЛОГИЧЕСКИХ СХЕМ. Цель работы: 1. Изучение методики синтеза релейной а также логической схемы. 2. Разработка САР на базе релейных и логических элементов путем моделирования структурной схемы на ЭВМ. 3. Практическая оценка и ис...
13497. Коррекция статических и динамических свойств САУ 334 KB
  Лабораторная работа №14. Тема: Коррекция статических и динамических свойств САУ 1. Цель работы Эта работа нацелена на приобретение студентами навыков анализа и синтеза САУ: 1 определение характеристик САУ которые необходимо скорректировать; 2 обеспечение
13498. Стеганографические методы передачи информации в сетях TCP/IP 1.27 MB
  Методические указания на проведение лабораторных работ Стеганографические методы передачи информации в сетях TCP/IP по дисциплине специальности. Введение Традиционно для защиты данных передаваемых по открытым сетям используются методы криптографии позв...
13499. Александр Александрович Блок 36.5 KB
  Александр Александрович Блок Родился в Петербурге в дворянской семье. Отец А. Л. Блок был юристом профессором Варшавского университета; мать А. А. Бекетова по второму браку КублицкаяПиоттух дочь ученогоботаника А. Н. Бекетова ректора Петербургского...
13500. Грибоедов Александр Сергеевич 40.5 KB
  Грибоедов Александр Сергеевич 1795-1829 Русский писатель поэт драматург дипломат. Александр Грибоедов родился 15 января по старому стилю 4 января 1795 в некоторых источниках указан 1790 в Москве в старинной дворянской семье. Дворянский род Грибоедовых шляхетск
13501. Гаврила Романович Державин 30 KB
  Гаврила Романович Державин 1743-1816 Державин Г.Р. российский поэт. Государственный деятель бывший статссекретарь при императрице Екатерине Второй сенатор и коммерцколлегии президент при императоре Павле член Верховного совета и государственный казначей а п
13502. Сергей Александрович Есенин 31 KB
  Сергей Александрович Есенин Сергей Александрович Есенин родился в селе Константинове Рязанской губернии в крестьянской семье. С малолетства воспитывался у деда по матери человека предприимчивого и зажиточного знатока церковных книг. Окончил четырехклассное сель...
13503. Фет Афанасий Афанасьевич 35 KB
  Фет Афанасий Афанасьевич 1820 1892 Русский поэт настоящая фамилия Шеншин членкорреспондент Петербургской Академии Наук 1886. Насыщенная конкретными приметами лирика природы мимолетные настроения человеческой души музыкальность: Вечерние огни сборники 1 4 ...