58860

Твоя країна – Україна. Символи держави

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ознайомити з найвідомішими містами найбільшими річками та озерами України. Розширити та уточнити знання учнів про державні символи України. Обладнання: Карта України костюми компютер виставка книг. Наш урок присвячений Україні її символам найвідомішим містам та найбільшим річкам України.

Украинкский

2014-04-30

50.5 KB

1 чел.

Тема: Твоя країна – Україна. Символи держави.

Мета: Збагатити знання учнів про нашу державу. Ознайомити з найвідомішими містами, найбільшими річками та озерами України. Розширити та уточнити знання учнів про державні символи України. Виховувати патріотичні почуття, прививати любов до рідного краю.

Обладнання: Карта України, костюми, комп’ютер, виставка книг.

             

Хід уроку

Організація класу.

Ми вам раді, добрі люді,

І вітаємо щиро вас.

Та запрошуємо  ласкаво на урок у другий клас.

Повідомлення теми і мети уроку.

Вчитель:

Є багато країн на землі

В них – озера, річки і долини.

Є країни великі і малі,

Та найкраща завжди Батьківщина.

Наш урок присвячений Україні, її символам, найвідомішим містам та найбільшим річкам України.

Поговоримо про них на сторінках нашого усного журналу.

Розглядаючи сторінки журналу, сплетемо з вами віночок. Символ добра й чудовий оберіг нашої української культури. А ще в ньому прихована чарівна сила любові до рідної землі.

І – сторінка нашого журналу «Україна – рідний край».

Україна, рідний край, Батьківщина, Вітчизна - прості прекрасні слова.

Учні:

1. Красивий, щедрий, рідний край
і мова наша солов`їна

Люби, шануй, оберігай
усе, що зветься Україна.

2. Україно, краю милий,

Краю золотавий,

Поля твої широкополі,

Пісні дзвінкоголосі.

3. Міста наші рідні,

Сади пишноцвітні,

Пшениці ряснії,

Городи багатії.

  1.  Струмок серед гаю, як стрічечка.

На квітці метелик, мов свічечка.

Хвилюють, малюють, квітують поля.

Добридень тобі,Україно моя!

Україна – самостійна, незалежна держава. За площею Україна – найбільша серед країн Європи. Протяжність усього кордону України – 7643 км. (Робота за картою).

  •  Перша квітка нашого віночку -  мальва. Символ віри,надії та любові.

ІІ – сторінка нашого журналу «Державні Символи України».

24 серпня 1991 року – в цей день прийнято Акт проголошення незалежності України, за яким Україна є самостійною демократичною державою. Україна має свої державні символи прапор, герб  і гімн, які відображають свою історію.

1 учень.

Прапор – це державний символ,
він є в кожної держави,
Це для всіх – ознака слави.

2 учень.

Синьо-жовтий прапор маємо,
синє - небо, жовте – жито,
прапор свій оберігаємо.

3 учень.

Герб – символ влади.
Наш герб – тризуб,
Це воля, слава, сила.

4 учень.

Наш герб – тризуб, недоля нас косила,
та ми зросли, ми є, ми завжди будем,
добро і пісню несемо ми людям.

5 учень.

Гімн – найголовніша пісня країни.
Слова палкі,мелодія врочиста,
Державний гімн ми знаємо усі.
Для кожного села, містечка, міста –
це клич один з мільйонів голосів.

Друга квітка нашого віночку – барвінок. Це символ життя.

Фізкультхвилинка:

Встаньте, діти, посміхніться,
Землі рідній поклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться,
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте.
І за парти тихо сядьте.

ІІІ – сторінка нашого журналу «Великі міста України».

Найкрасивіше місто, столиця нашої країни – місто Київ. Він був заснований більше півтори тисячі років тому. Головна вулиця Києва – Хрещатик.

  1.  Наш Київ розіслався
    на горах над Дніпром,
    Садами заквітчався,
    мов, дівчинка, вінком.
  2.  Який же красень, Києве, ти мій,
    В убранні осені, багряно-золотий!
    Мені відкрив ти всі свої принади,
    Тобою йду я, наче дивним садом.

В Україні – понад тисячу міст. Великі міста – Київ, Харків, Донецьк, Одеса, Львів, Запоріжжя, Луганськ, Миколаїв, Херсон.(слайди)

Наступна квітка нашого віночку – ромашка. Це символ доброти і ніжності.

IVсторінка нашого журналу «Річки України».

Річок в Україні налічується 73.000. Серед них є великі і малі. Річки – народне багатство.

1. Моя держава древня-древня,
Ріка Дніпро, Дністер швидкий,
А крізь горбки, діброви, дерни
Пливуть малесенькі струмки.

2. Давно ця річка славна
Народи три єднає
І в Чорне море плине
Простори України
Розкішно прикрашає
Очиці милує дитини.

3. Котить Тиса буйно воду,
Б
`є об скали - хлюп та хлюп!
Ми йдемо гуртком до броду,-
Там стоїть крислатий дуб. (слайди).

Дніпро – найбільша річка України. Із загальної довжини 2201 км територією України тече 981 км . Це третя за довжиною і площею басейну ріка Європи. Крім того – найповноводніша ріка України. Тече з півночі на південь через усю Україну та впадає в Чорне море. Древні греки називали – Борисфеном. Той, що тече з півночі. Старослов’янська назва Дніпра – Славутич. Вчені пов’язують її з назвою племені – слов’яни.  

Наступна квітка – волошки. Символізує чисту радість та сподівання, що живуть у кожній людській душі.

V – сторінка « Цікаво знати».

Кросворд

1. Як називається герб нашої держави? (Тризуб).

2. Які гори України ви знаєте? (Карпати).

3. Як називається найбільша річка України? (Дніпро).

4. Який птах є символом України? (Лелека).

5. Столиця України? (Київ).

6. Кущ-символ України? (Калина).

7. Збірка віршів Т.Г.Шевченка? (Кобзар).

Т

Р

И

З

У

Б

К

А

Р

П

А

Т

И

Д

Н

І

П

Р

О

Л

Е

Л

Е

К

А

К

И

Ї

В

К

А

Л

И

Н

А

К

О

Б

З

А

Р

Наступна квітка – незабудки. Це символ вічності.

VIсторінка «Знайко».

Склади прислів’я. ( Робота в парах).

Людина без Вітчизни – як соловей без пісні.

Рідний край – земний рай.                         

Жити – Вітчизні служити.

Наступна квітка – мак. Ця квітка уособлює собою вічну боротьбу між добром і злом.

VII – сторінка «Ігри».

Гра « Мікрофон». Закінчи речення.

1. Наша Батьківщина - (Україна).

2. Столиця України - (місто Київ).

3. Державними символами України є - (прапор, герб, гімн).

4. День незалежності ми святкуємо - (24 серпня).

5. Найвідоміші міста України - (Київ, Харків, Донецьк, Одеса, Дніпропетровськ).

6. Найвідоміші річки України - (Дніпро, Дністер, Псел, Південний Буг, Десна,

Дунай, Прут, Тиса, Сіверський Донець).

Гра в м’яча. Назви міста України.

Остання квітка нашого віночку – безсмертник. Це символ здоров’я.

Підсумок уроку.

Ми сьогодні сплели свій вінок –оберіг. Вінок добра. У нашому віночку є стрічки. Кожна з них має свій символ.

Коричнева - символ землі годувальниці.
Жовта - символ сонця.
Зелена - символ краси і молодості.
Синя - символ води.
Блакитна - символ неба.
Оранжева - символ хліба.
Фіолетова - символ мудрості.
Рожева - символ щирості та привітності.
Червона - символ добробуту та багатства.

- Виставка книжок.

- Україна – співуча держава. Учні класу приготували танок.

На все добре!!!!!

Нехай щастить!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

80957. Проведення тематичного оцінювання знань учнів з історії України 35.46 KB
  Тема на вибір студента Основною навчальною метою уроку є проведення тематичного оцінювання рівня знаньумінь і навичок. При цьому оцінювані доцільно використовувати такі форми оцінюванняякі не вимагають від пятикласників довгих розгорнутих відповідей. Тематичне оцінювання розглядають як підсумкову роботу кожного учня.
80958. Емпіричний і теоретичний рівні засвоєння учнями навчального історичного матеріалу 35.82 KB
  Емпіричний (від гр. еmреіrіа – досвід) рівень знання – це знання, отримане безпосередньо з досвіду з деякою раціональною обробкою властивостей і відношень обєкта, що пізнається. На емпіричному рівні школярі працюють з фактами, представленими в підручниках
80959. Методика написання плану-конспекту з історії 36.2 KB
  Молоді вчителі у конспекті зазначають: способи прийоми актуалізації опорних знаньосновних понять визначень висновків формул які учні засвоїли раніше і застосовують у практичній діяльності необхідних для сприймання учнями нового змісту; Після підготовчого етапу в конспекті описують зміст активного навчання шляхом взаємодії вчителя та учнів: виділяють логічно повязані етапи організації спільної навчально пізнавальної діяльності вчителя та учнів; зазначають нові факти положення уміння та навички якими повинні оволодіти школярі;...
80960. Поняття про вміння в методиці навчання історії 36.44 KB
  Пізнавальні вміння в методиці навчання історії визначають як підготовленість до свідомих і точних дій розумових і практичних і здатність учня послідовно застосовувати всю сукупність навчальних і розумових дій. Ознакою сформованого вміння є здатність учнів переносити відомі їм навчальні або розумові дії прийом в нову ситуацію вибирати і використовувати адекватні прийоми для розвязання оригінальних задач. У будьякому випадку вміння завжди буде свідомою дією адекватною цілям її застосування і змісту навчального історичного матеріалу.
80961. Складіть календарний план з історії України (Вступ до історії України, 5 клас) 36.37 KB
  Вступ до історії у 5 класі Головною метою курсу є підготовка учнів до успішного опанування систематичних курсів історії України та всесвітньої історії прищеплення інтересу до історії отримання знань у наступних класах через формування в них початкових уявлень про історію як науку та про історію України як складову світової історії елементарних вмінь з історії; поглиблення загальних дидактичних вмінь необхідних для успішного засвоєння історичної інформації в подальшому; прагнення викликати захоплення минулим України. Зміст курсу...
80962. Види пізнавальних умінь, що формуються у шкільних курсах історії 37.59 KB
  Більш складною є класифікація пізнавальних умінь за змістом. До спеціальних умінь належать ті що потрібні у навчанні конкретного предмета споріднених навчальних дисциплін. Загальновизнаною і стабільною групою спеціальних пізнавальних умінь у навчанні історії є хронологічні і картографічні вміння.
80963. Складіть запитання для усного обговорення документа: «Договір про ненапад між Німеччиною та СРСР від 23 серпня 1939 року.» 33.04 KB
  СРСР почав переговори з Англією і Францією з метою підписання договору про відвернення агресії з боку Німеччини. Однак СРСР не довіряв західним державам що посилювало взаємну невпевненість. у Москві між СРСР і Німеччиною було підписано пакт про ненапад.
80964. Методика формування пізнавальних умінь в процесі навчання історії 38.4 KB
  За їх результатами визначаються і плануються основні напрями формування в учнів нових пізнавальних умінь і удосконалення вже освоєних. Учителям рекомендувалося збирати пам\'ятки в кабінетах історії як роздавальний матеріал для самостійної роботи учнів. Такими є повні етапи формування пізнавальних умінь учнів. Профільне навчання вид диференційованого навчання який передбачає врахування освітніх потреб нахилів здібностей учнів; створення умов для навчання старшокласників відповідно до їхнього професійного самовизначення що забезпечується за...
80965. Проблема вивчення пізнавальних можливостей школярів у методиці навчання історії 36.03 KB
  Пізнавальні можливості учнів відносяться до основних факторів процесу навчання і безпосередньо впливають на цілі зміст і характер навчальної роботи. Зокрема з урахуванням пізнавальних можливостей учнів визначається рівень викладу навчального матеріалу у шкільних підручниках адаптується та опрацьовується учителем і учнями матеріал конкретних уроків готуються варіанти пізнавальних завдань і т. Відповідно до пізнавальних можливостей учнів даного класу формулюються й уточнюються завдання конкретного уроку. Без аналізу пізнавальних можливостей...