58861

Координатна пряма, цілі і раціональні числа

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: узагальнити і систематизувати відомості учнів про види чисел; перевірити вміння визначати координати вказаних точок та будувати на координатній прямій точки за вказаними координатами; знаходити значення виразів що містять числа під знаком модуля...

Украинкский

2014-04-30

167.5 KB

3 чел.

Координатна пряма. цілі і раціональні числа.

Модуль числа.

6 – А  КЛАС

Мета уроку: узагальнити і систематизувати відомості учнів про види чисел; перевірити вміння визначати координати вказаних точок та будувати на координатній прямій точки за вказаними координатами; знаходити значення виразів, що містять числа під знаком модуля; відпрацювати навички застосування означення та властивостей модуля для розв’язування рівнянь; розвивати самостійність, творчість; виховувати активність, увагу, наполегливість, інтерес до математики; взаємозв'язок з історією математики.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Обладнання: малюнки, магнітна дошка, конверти з самостійною роботою, картки з таблицями, плакати до математичної хвилинки, підручник «Математика,6» авт. Г.П.Бевз, В.Г.Бевз.

ХІД  УРОКУ

  1.  Організаційний момент.

Знайомство учнів з планом і метою уроку.

  1.  Перевірка домашнього завдання.

Перевіряється домашнє завдання – даються відповіді на запитання, записуються на дошці правильні  розв’язки деяких завдань.

  1.  Актуалізація опорних знань учнів.
  2.  Теоретична розминка (математичний диктант; результати математичного диктанту оцінюються взаємоперевіркою)

МАТЕМАТИЧНИЙ  ДИКТАНТ:

  1.  Чи вірно твердження, що кожне натуральне число є цілим числом?   ( + )
  2.  Чи вірно, що кожне раціональне число є натуральним?   ( – )
  3.  Чи вірно твердження, якщо раціональне число не ціле, то воно дробове?   ( + )
  4.  Чи вірно, що модуль будь-якого числа – число додатне?   ( – )
  5.  Чи вірно вважати модулем числа  відстань від початку координат до точки, що зображає це число на координатній прямій?   ( + )
  6.  Фронтальна бесіда  з метою виявлення рівня практичних і теоретичних знань – розв’язування  задач  № 1, 2, 3 (для закріплення знань, навичок класифікації чисел; вміння визначати положення точки на прямій, означення координатної прямої, координати точки); самостійна робота учнів:

ЗАДАЧА №1 (круги Ейлера, які наочно показують, що натуральні числа (множина N) входять до складу цілих чисел (множина Z), а цілі – до складу раціональних чисел (множина Q)). За допомогою кругів (діаграми) Ейлера  розташуйте числа:  

ЗАДАЧА №2 Які з перелічених ознак є суттєвими для поняття „координатна пряма”:

  1.  На прямій позначено початок відліку.   ( + )
  2.  На прямій позначено одиничний відрізок.   ( + )
  3.  На прямій позначено напрям.   ( + )
  4.  Пряма розташована горизонтально.   ( – )

(Після даної задачі, вчитель або учні, залежно від наявності часу, дають означення координатної прямої, перелічив всі її суттєві ознаки)

ЗАДАЧА №3  Які з прямих на рисунку є координатними прямими?

  1.  Закріплення матеріалу – самостійна робота; задача №4 (підручник №953); математична хвилинка – кросворд. Завдання до кросворду підібрані диференційованим чином. 

САМОСТІЙНА РОБОТА (картки з варіантами самостійної роботи роздаються кожному учню):

ВАРІАНТ 1

  1.  Запишіть координати точок A, E, H, L, зображених на рисунку:

  1.  Накресліть координатну пряму. Позначте на ній точку . Позначте на цій прямій точку, віддалену від точки K:
  2.  у додатному напрямі на 5 одиниць;
  3.  у від’ємному напрямі на 2 одиниці;
  4.  на 4 одиниці.

ВАРІАНТ 2

  1.  Запишіть координати точок B, C, D, P, зображених на рисунку:

  1.  Накресліть координатну пряму. Позначте на ній точку . Позначте на цій прямій точку, віддалену від точки A:

  1.  у додатному напрямі на 7 одиниць;
    1.  у від’ємному напрямі на 3 одиниці;
    2.  на 5 одиниць.

ЗАДАЧА №4  Розв’яжіть рівняння, використовуючи різні означення  модуля числа:

а)  ;      б)  ;      в)  ;      г)  .

К Р О С В О Р Д.  Із чисел, записаних на картках праворуч від кольорової (синьої) риси, виберіть ті, які задовольняють нерівність, записану ліворуч від риси. З відповідних їм букв скласти висловлювання (на російській мові) видатного математика Рене Декарта1:

К А Р Т К И

Н  

-10,5

П

-3

А

5,2

О

-2,73

Д

2,01

Ы

-2,51

У

0,5

М

3

А

0

К

1,5

Т

-1,45

Ь

1,3

Н

-1,45

О

-1,61

Е

0,09

Р

-0,01

А

3,51

З

3,68

Р

3,71

У

-8,5

Е

-8,29

Ш

-8

А

-7,15

Й

-7,5

С

-9,01

В

-6,5

Е

-7,51

Б

-8,3

Я

-1,01

С

0

П

2,4

А

-10,5

О

-10

Р

0,61

Н

10,1

С

0,49

Т

0,01

Е

5,99

Л

-0,05

И

0

ЗАУВАЖЕННЯ : картки роздаються учням залежно від рівня навчальних досягнень останніх. Так, жовті картки отримують учні початкового та середнього рівня навчальних досягнень, зелені – достатнього рівня навчальних досягнень. Червоні картки отримують учні високого рівня навчальних досягнень.

  1.  Підсумок уроку

А.  Робляться висновки; звертається увага на ті моменти, де учні помилялися; виставляються оцінки.

В.  Домашнє завдання (з коментуванням).

ЗАУВАЖЕННЯ ДО УРОКУ (для вчителів): Як бачимо, в якості обладнання, на уроці пропонується використовувати доступні всім традиційні засоби, такі як: картки, плакати й т.п. Якщо ж у класі є мультімедіа-проектор та інтерактивна дошка, то їх використання лише прикрасить урок і додасть йому більшу динамічність.

1 ДЕКАРТ Рене (1596 – 1650) – французский философ, физик, физиолог, математик, создатель аналитической геометрии. «Геометрия Декарта вышла в свет ... 1637г. Это, несомненно, прочнейший памятник его славы» (Д.Араго). Декарт был совершенно прав, когда говорил, что «…превзошёл всю предшествующую ему геометрию настолько же, насколько риторика Цицерона превосходит азбуку». «Если ты хочешь быть великим математиком, не разрешай подымать себя с постели до тех пор, пока сам того не пожелаешь», – любил повторять Декарт. При этом образ жизни Декарта, как всегда, был предельно размеренным. Он следовал своей, выработанной с детства, привычке по утрам долго не подниматься с постели, проводя это время в размышлениях. Снисходительность, которую Декарт проявлял к потребностям своего тела, никогда не доходила до лени.  (Из книги: Г.П.Матвиевская «Рене Дкарт»,–1976, с.108, 109).

PAGE  1


д)

г)

в)

б)

а)

EMBED Equation.3  

                          

 

B

    C

             D

   0     1

L

           E

    H

      A

            

  

0    1

\

2

\

1

\

0

\

-1

\

-2

  •     ι     ι     ι     ι     ι     

0      1      2      3      4      5

ι     ι     ι     ι     ι     

-20  -10     0     10    20

ι     ι     ι     ι     ι     

-2     -1     0      1      2

« ЕСЛИ  ТЫ  ХОЧЕШЬ  БЫТЬ ВЕЛИКИМ  МАТЕМАТИКОМ,

ДО  ТЕХ  ПОР,  ПОКА  САМ  ТОГО   НЕ  ПОЖЕЛАЕШЬ »



ι     ι     ι     ι     ι     

2      1     0      -1     -2

ι    ι        ι  ι           ι     

-2  -1         0  1              2

ι     ι     ι     ι     ι     

-2     -1     0      1      2

1

0

EMBED Equation.3  

е)



2,5

-6

12

4

                  ι   ι   ι      ι   ι   ι            ι   ι   ι   ι

       ι    •    •    ι    ι        •       ι         ι

з)

  ж)

0

Q

Z

N


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

948. Знакомство с программными возможностями Volkov Commander 122.5 KB
  Сервисный пакет Volkov Commander обеспечивает в простой и наглядной форме выполнение наиболее употребительных операций при работе с файлами пользователя. Вызов операций, перечисленных в информационной строке экрана, осуществляется нажатием функциональных клавиш с соответствующими номерами.
949. Операционная система Windows XP 67.5 KB
  Запуск задачи в системе, принципы организации многозадачной работы в системе, вход в систему и выход из нее, изменение размеров и положение окон на экране, перемещение и переупорядочивание значков, использование меню, выполнение типичных действий с помощью меню.
950. Основы работы в операционной системе Windows XP 73 KB
  Работа с файловой структурой в программе Проводник. Исследование методов запуска программы Проводник. Поиск файлов. Создание ярлыков.
951. Привод ленточного конвейера 270.5 KB
  Нахождение мощности на приводном валу. Определение возможной частоты вращения вала электродвигателя. Выбор типа и схема установки подшипников. Расчет валов на статическую прочность и сопротивление усталости. Выбор смазочных материалов и системы смазывания. Расчет на сопротивление усталости.
952. Разработка типовой конфигурации для рекрутинговых агентств в системе 1С: Предприятие 8 441 KB
  Краткая характеристика предприятия. Аппаратное и программное обеспечение места прохождения практики. Описание этапов разработки программного продукта. Описание пользовательского интерфейса. Обоснование выбора средств разработки программного продукта.
953. Расчет соединений деталей 236 KB
  Кинематический расчет привода. Проверочный расчет валов на прочность. Определение частоты вращения вала электродвигателя. Проверка прочности шпоночного соединения. Эквивалентные нагрузки на подшипник с учетом переменности режима работы. Предварительный расчет валов Крутящий момент в поперечных сечениях валов
954. Основы экономической теории 541 KB
  Предмет и метод экономической теории. Общие проблемы экономического развития и основные экономические системы. Рынок, его сущность и функции. Правовые предпосылки рыночного хозяйства. Эластичность спроса и предложения. Типы рыночных структур: конкуренция и монополия.
955. Статистический анализ рынка труда 554.5 KB
  Пoнятиe,структурa,знaчeниe рынкa трудa, eгo виды. Спрoс и прeдлoжeниe нa рoссийскoм рынкe трудa. Урoвeнь сбaлaнсирoвaннoсти спрoсa и прeдлoжeния нa рынкe трудa. Стaтистичeский aнaлиз пoкaзaтeлeй oплaты трудa и зaнятoсти. Стaтистичeский aнaлиз oплaты трудa.
956. Изучение и исследование типовых законов регулирования 421.5 KB
  Увеличение значения параметра Тд приводит к увеличению времени дифференцирования и соответственно растягиванию графика по оси времени, а так же к увеличению амплитуды выброса, уменьшение значения параметра Тд приводит к уменьшению времени дифференцирования и соответственно сжатию графика по оси времени, а так же к уменьшению амплитуды выброса.