58865
Вправи на закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Розв’язування задачі на кратне порівняння двох часток за поданим планом
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Виконуючи математичні завдання ви познайомитесь із рослинними символами України з яких ми сплетемо вінок. До кінця уроку ми виплетемо вінок який покладемо у наш класний куточок символів України.
Украинкский
2014-04-30
36.5 KB
2 чел.
Урок вінок ( математика, 3 клас )
Тема. Вправи на закріплення вивчених таблиць множення і ділення.
Розвязування задачі на кратне порівняння двох часток за поданим
планом.
Мета. Закріплювати навички табличного множення і ділення.
Формувати вміння розвязувати задачі на кратне порівняння двох
часток.
Розвивати мислення, кмітливість, оперативність у виконанні
математичних завдань.
Виховувати пошану до традицій українського народу, прагнення
вивчати народні символи України.
Обладнання. Структурні записи на дошці. Кошик із вирізаними з кольорового паперу квітами волошки, барвінку, ромашки, маку ( для відзначення правильних відповідей на уроці ). Зелена стрічка.
Хід уроку
I.Організація класу до уроку
У нас на уроці гості. Привітаємося.
- Добрий день !
Сіроокі дівчатка,
Ясноокі хлопята,
Заспокойтеся, сядьте,
Час вже працювати.
II. Повідомлення теми й мети уроку
- Сьогодні на уроці ми повторимо звязок дій множення та ділення, будемо вчитися розвязувати задачі на три дії.
Виконуючи математичні завдання, ви познайомитесь із рослинними символами України, з яких ми сплетемо вінок.
У давнину віночки в Україні виплітали з різного зілля від весни і до пізньої осені. Український віночок служив не тільки окрасою голови. Вважалося, що у ньому є чарівна сила, що і біль знімає, і волосся береже.
- До кінця уроку ми виплетемо вінок, який покладемо у наш класний куточок символів України.
- У цьому кошику є багато паперових квітів: волошки, барвінок, ромашки, маки. Їх ви отримаєте протягом уроку за правильні відповіді і будете класти на свої зелені стрічки. Кожна квітка варта трьох балів.
Відповідальними в групах будуть: Юля, Денис, Євген, Даша.
III.Контроль та корекція знань учнів
а) Робота з перфокартами
- Символом відданості в українському вінку є одна квітка.
- Послухайте загадку:
Сині зірочки пухнасті
Виглядають з жита,
Мов веселі оченята.
Як їх не любити!
Синьоокі волошки завжди приваблювали своєю тендітною скромною красою. Її ми вплетемо, розвязавши приклади на квітах-перфокартах.
- Працюємо по черзі з коментуванням. Коментуємо.
95-8*5 36:6+25 40-24:4 36+18:3
95-72:8 32:8+25 40-27:3 36+21:3
95-63:7 56:8+25 40-5*4 36+6*4
95-7*6 9*5+25 40-3*6 36+7*4
Перевірка.
Цю квітку можна зустріти у житньому полі. Синій колір волошки символізує чисту радість та сподівання, що живуть у кожній людській душі.
( Прикріплюю волошку на вінок )
б ) Робота з компютером. Вправа « Курчата»
Лист зелений і міцний,
Сніг для нього не страшний,
А коли весну стрічає,
Сині очі розкриває.
- Барвінку належить особливе місце у вінку.
Виконавши завдання компютера «Курчата», ми вплетемо у вінок барвінок.
Встали тихенько, сіли за компютери.
Відкрийте вправу « Курчата». Усно розвяжіть приклад і підведіть курку до яйця з відповіддю.
Релаксаційна пауза
Встали, повернулися до мене.
- Хто влітку літає над квітками?
Закрийте очі, уявіть себе легкими метеликами, помахали крильцями, покружляли. Відкрили очі, обвели ними контури метелика, поблимали.
IV.Актуалізація опорних знань
Робота з компютером. Вправа « Телевізор»
- Відгадайте, яку квітку ми зараз вплетемо у вінок.
На стрункій високій ніжці
Біля річки на лужку
У косинці-білосніжці
Стрів я квітоньку таку.
Ясним оком жовтуватим
Усміхнулася мені.
Я хотів її зірвати,
А бджола сказала: - Ні!
Зараз нам треба виконати вправу « Телевізор». Зробити завдання, і ми
зможемо вплести у вінок ромашку.( Робота в парах, таблиця множення)
- Якщо ви правильно розвяжете приклади, перед вами зявиться герой
мультфільму.
А от ромашку вплітають у вінок як символ доброти і ніжності. Також ромашка символізує мир.
V.Робота над темою уроку
Колективна творчість у процесі роботи над задачею
- Діти, послухайте. Про яку квітку йдеться?
На городі тичка, а на тичці капличка.
Без вікон, без верха, а в ній людей без числа.
Мак дуже шанована українцями квітка.
Мак зявиться у віночку, коли кожна група правильно розвяже задачу і справиться з завданням тесту.
Відкрийте підручник на сторінці 57, знайдіть № 372.
-Євген, прочитай задачу.
(Тестові вправи, записані на великих аркушах паперу.)
Група « Волошка»
Підкреслити відповідь задачі:9,29,3,7
Група « Барвінок»
Підкреслити вираз, який є розвязком даної задачі:
( 48 : 8 ) (6: 3 )
( 48 : 8 ) : ( 6 : 3 )
( 48 : 8 ) + ( 6 : 3 )
Група « Ромашка»
Яка з поданих схем підходить до міркування над опрацьованою задачею?
Група « Маки»
Який схематичний вираз підходить до розвязку даної задачі
- Зараз кожна група повідомить, який обрано варіант.
VI. Підсумок
Мак уособлює собою вічну боротьбу між добром і злом. Виконавши завдання ми подолали зло.
Вплетемо у вінок мак.
Без калинового цвіту чи грона ягід також не може бути українського віночку, бо калина то пісенний образ самої України.
Вчитель на стрічку прикріплює кетяг калини.
- Усі завдання ми виконали. Підведемо підсумки.
- Нагадую квітка 3 бали. Підрахуйте. Підніміть руки, хто одержав 12, 9, 6, 3 бали.
- Добре попрацювали! Дякую!
- Спасибі гостям, що до нас завітали. Діти отримують оцінки, а гості подарунки.
( Гості отримують кетяг калини на память )
- Встали. Повернулися.
- Попрощалися з гостями: - « До побачення !»
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
9127. | Гуманистические воспитательные системы и технологии | 124.5 KB | |
Гуманистические воспитательные системы и технологии 1. Сущность и структура воспитательной системы школы. Понятие о гуманистической воспитательной системе. 2. Этапы становления воспитательной системы, критерии ее эффективности. 3. Анализ опыта созда... | |||
9128. | Общие сведения о теории управления | 83.5 KB | |
Введение. Общие сведения о теории управления. Говоря об управлении, речь идет об осуществлении целенаправленного воздействия на некий объект (объект управления). Объектом управления может являться живое или неживое, например, устройство, агрегат, си... | |||
9129. | Общие сведения о системах автоматического регулирования | 266.5 KB | |
Общие сведения о системах автоматического регулирования. Существует чрезвычайно большое разнообразие автоматических систем, выполняющих те или иные функции по управлению самыми различными физическими процессами во всех областях техники. В этих систе... | |||
9130. | Примеры систем автоматического управления (регулирования) | 218.5 KB | |
Примеры систем автоматического управления (регулирования) В качестве первого примера рассмотрим систему регулирования скорости вращения вала двигателя постоянного тока. При этом предварительно рассмотрим разомкнутую систему. После анализа... | |||
9131. | Методы анализа непрерывных линейных систем | 304.5 KB | |
Методы анализа непрерывных линейных систем В теории управления, как и во многих других дисциплинах, рассматриваются две противоположные задачи - анализа и синтеза. Первая задача связана с описанием работы системы, определением ее характеристик... | |||
9132. | Преобразование Лапласа. Операторный метод решения (с помощью преобразования Лапласа) | 82.5 KB | |
Преобразование Лапласа. Для сигналаx изображение определяется по формуле одностороннего преобразования Лапласа... | |||
9133. | Типовые звенья систем | 56 KB | |
Типовые звенья систем По виду передаточной функции или дифференциального уравнения различают следующие звенья: 1. Усилительное (безинерционное)... | |||
9134. | Временной анализ. Временные характеристики | 294.5 KB | |
Временной анализ. Временные характеристики При изучении систем ищут реакцию системы на входные сигналы, к которым предъявляются противоречивые требования. С одной стороны, сигналы должны быть ближе к реальным сигналам на входе системы. С другой сто... | |||
9135. | Частотный анализ систем автоматического управления | 1.68 MB | |
Частотный анализ систем автоматического управления Предварительно рассмотрим комплексные числа и основные операции над ними. Существует три формы записи комплексного числа. Обычная форма W = Wx+ j Wy, j = - мнимая единица. ... | |||