58872

Антуан де Сент-Екзюпері. «Маленький принц»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: познайомити учнів із життям і творчістю А. де Сент-Екзюпері; допомогти засвоїти поняття філософська казкапритча зрозуміти ідейнохудожній та філософський зміст твору Маленький принц його гуманістичну спрямованість...

Украинкский

2014-04-30

34.5 KB

5 чел.

Тема:       Антуан де Сент-Екзюпері. «Маленький принц»

Мета:       познайомити учнів із життям і творчістю А. де Сент-Екзюпері;

                      допомогти  засвоїти поняття «філософська казка-притча»,  

                      зрозуміти ідейно-художній та філософський зміст твору

                      «Маленький принц», його гуманістичну спрямованість; сприяти

                       формуванню соціальних і комунікативних компетентностей;

                       сприяти морально-етичному вихованню учнів

Обладнання: мультимедійний пристрій, комп’ютер, виставка книг

                                письменника, тексти казки-притчі «Маленький принц»,

                                словник літературознавчих термінів.

                                        Хід уроку

                                                     Найскладніший політ – це

                                                     політ над собою.

                                                                      А. де Сента - Екзюпері

І. Оголошення теми, мети та завдань уроку  

ІІ. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу

  1.  Робота з епіграфом
    1.  Як ви розумієте слова французького письменника?
    2.  Якою ви уявляєте людину, що висловила таку думку?
    3.  Чи кожна людина здатна на політ над собою?

          2.   Розповідь вчителя про життя   і творчість А. де Сент-Екзюпері, звертаючись до презентації ( презентацію може підготувати як сам вчитель, так і творча група учнів під керівництвом вчителя. Тоді можна представити цю частину уроку, як захист їхньої презентації)

                           Приблизний план презентації

1.  «Я родом із Дитинства». Дитячі роки письменника

2.   Мрії про небо. Пілот Сент-Екс.

3.   Творчий шлях Антуана де Сент-Екзюпері.

4.   Історія створення казки-притчі «Маленький принц»

5.   Доля людини у часи Другої світової війни.

6.   Вічний політ великого мрійника. Трагічна загибель льотчика Сент-Екса.  

3.Слово вчителя.

       Сьогодні ми познайомимося з найулюбленішим героєм автора, виразником його найпотаємніших думок. Людина, яка створила такий світлий образ, сама повинна бути чистою душею, думками . Яким же є Маленький принц, ми дізнаємося під час роботи над цим твором. А зараз давайте познайомимося із ним ближче.

          4. В клас заходить учень, переодягнений у костюм Маленького принца ( або можна вивести на екран зображення цього літературного героя, а оповідь записати на магнітофон)

                   

        -      Добрий день, жителі великої і прекрасної планети Земля. Мене звати Маленький принц. Я народився і жив на далекому астероїді В-612. Ця планета зовсім маленька, трішки більша за мене, але я її дуже люблю. Кожного ранку я прибираю її, викорчовую баобаби, які так небезпечні для такої маленької планети, як моя.

                   Більш за все я люблю дивитися на захід сонця – це так красиво!

Моєю найулюбленішою істотою в цілому світі є роза. Вона так прекрасна,       але так беззахисна! Але зараз я починаю розуміти, що вона також мене любить, бо відпустила мене у цю далеку мандрівку.

                   Мандруючи космосом, я познайомився з дивними людьми: Пияком, Ділком, Королем, Честолюбцем, Ліхтарником, Географом. Які дивні люди ці дорослі! Я сподіваюся, що жителі планети Земля розумніші за тих людей, яких я бачив. А ви, любі діти, допоможіть мені розібратися в земному житті. Добре?

        

Вчитель запрошує Маленького принца прийняти участь у обговоренні твору.

           

         5. Робота із словником літературознавчих термінів.

Притча – повчальна алегорична оповідь, у якій фабула підпорядкована моралізації частини твору. У притчі зосереджена певна дидактична ідея.

Казка - один з основних жанрів народної творчості, в основі якого захоплююча розповідь про незвичайні вигадані події. Різновидом жанру є літературна казка.

    Завдання: Знайдіть риси казки і притчі в творі.

( Незвичайний сюжет, персоніфікація рослин, тварин, чітке розподілення героїв на позитивних і негативних – це ознаки казки. Алегорії, морально-філософські роздуми письменника – це риси притчі.)

ІІІ. Закріплення матеріалу

         1. Робота в групах

І група.    Кому присвячена ця казка? Як ви розумієте слова у присвячені «коли він був дитиною»? Кому, за вашим розумінням, адресована казка: дітям чи дорослим?

ІІ група.   Які цінності людського життя захищає автор в своєму творі?

ІІІ група.  У чому полягає гуманістичний зміст твору?

ІУ група.  Пригадайте, в які часи була написана ця казка? Чи пов'язаний зміст казки із тими подіями, які відбувалися в світі за тих часів?

ІУ Домашнє завдання.

   Дібрати матеріал про подорожі Маленького принца; намалювати карту-схему мандрівки Маленького принца до Землі; виписати вислови Маленького принца про сенс життя.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

81464. Биосинтез глюкозы (глюконеогенез) из аминокислот, глицерина и молочной кислоты. Взаимосвязь гликолиза в мышцах и глюконеогенеза в печени (цикл Кори) 215.46 KB
  Глюконеогенез процесс синтеза глюкозы из веществ неуглеводной природы. Его основной функцией является поддержание уровня глюкозы в крови в период длительного голодания и интенсивных физических нагрузок. Эти ткани могут обеспечивать синтез 80100 г глюкозы в сутки.
81465. Представление о пентозофосфатном пути превращений глюкозы. Окислительные реакции (до стадии рибулозо-5-фосфата). Распространение и суммарные результаты этого пути (образование пентоз, НАДФН и энергетика) 135.5 KB
  Окислительные реакции до стадии рибулозо5фосфата. Распространение и суммарные результаты этого пути образование пентоз НАДФН и энергетика Пентозофосфатный путь называемый также гексомонофосфатным шунтом служит альтернативным путём окисления глюкозо6фосфата. Пентозофосфатный путь состоит из 2 фаз частей окислительной и неокислительной.
81466. Свойства и распространение гликогена как резервного полисахарида. Биосинтез гликогена. Мобилизация гликогена 173.81 KB
  Биосинтез гликогена. Мобилизация гликогена. Таким образом в молекуле гликогена имеется только одна свободная аномерная ОНгруппа и следовательно только один восстанавливающий редуцирующий конец.
81467. Особенности обмена глюкозы в разных органах и клетках: эритроциты, мозг, мышцы, жировая ткань, печень 110.65 KB
  Метаболизм глюкозы в эритроцитах. В эритроцитах катаболизм глюкозы обеспечивает сохранение структуры и функции гемоглобина целостность мембран и образование энергии для работы ионных насосов. Около 90 поступающей глюкозы используется в анаэробном гликолизе а остальные 10 в пентозофосфатном пути.
81468. Представление о строении и функциях углеводной части гликолипидов и гликопротеинов. Сиаловые кислоты 110.57 KB
  Сиаловые кислоты Гликопротеины – сложные белки содержащие помимо простого белка или пептида группу гетероолигосахаридов. К полипептидуприсоединяются гетероолигосахаридные цепи содержащие от 2 до 10 реже 15 мономерных остатков гексоз галактоза и манноза режеглюкоза пентоз ксилоза арабиноза и конечный углевод чаще всего представленный Nацетилгалактозамином Lфукозой или сиаловой кислотой; в отличие от протеогликанов гликопротеины не содержат уроновых кислот и серной кислоты. Сиа́ловые кисло́ты ациальные производные...
81469. Наследственные нарушения обмена моносахаридов и дисахаридов: галактоземия, непереносимость фруктозы и дисахаридов. Гликогенозы и агликогенозы 139.56 KB
  Гликогенозы и агликогенозы Нарушения метаболизма фруктозы Неактивный фермент Блокируемая реакция Локализация фермента Клинические проявления и лабораторные данные Фруктокиназа Фруктоза АТФ → Фруктозе1фосфат АДФ Печень Почки Энтероциты Фруктоземия фруктозурия Фруктозе1фосфатальдолаза Фруктозе1фосфат → Дигидроксиацетон3 фосфат Глицеральдегид Печень Рвота боли в животе диарея гипогликемия Гипофосфатемия фруктоземия гиперурикемия хроническая недостаточность функций печени почек. Наследственная непереносимость...
81470. Важнейшие липиды тканей человека. Резервные липиды (жиры) и липиды мембран (сложные липиды). Жирные кислоты липидов тканей человека 113.78 KB
  Жирные кислоты липидов тканей человека. Жирные кислоты структурные компоненты различных липидов. В составе триацилглицеролов жирные кислоты выполняют функцию депонирования энергии так как их радикалы содержат богатые энергией СН2группы. В составе фосфолипидов и сфинголипидов жирные кислоты образуют внутренний гидрофобный слой мембран определяя его свойства.
81471. Незаменимые факторы питания липидной природы. Эссенциальные жирные кислоты: ω-3- и ω-6-кислоты как предшественники синтеза эйкозаноидов 125.89 KB
  Эссенциальные жирные кислоты: ω3 и ω6кислоты как предшественники синтеза эйкозаноидов. В эту группу входит комплекс полиненасыщенных жирных кислот которые принимают значительное участие в биологических процессах: линолевая кислота омега6 линоленовая кислота омега3 арахидоновая кислота омега6 эйкозапентаеновая кислота омега3 докозагексаеновая кислота омега3 Полиненасыщенные жирные кислоты препятствуют развитию атеросклероза и снижают уровень триглицеридов липопротеидов низкой плотности в крови холестерина и его...
81472. Биосинтез жирных кислот, регуляция метаболизма жирных кислот 192.83 KB
  Источником углерода для синтеза жирных кислот служит ацетилКоА образующийся при распаде глюкозы в абсорбтивном периоде. Образование ацетилКоА и его транспорт в цитозоль. Активный гликолиз и последующее окислительное декарбоксилирование пирувата способствуют увеличению концентрации ацетилКоА в матриксе митохондрий. Так как синтез жирных кислот происходит в цитозоле клеток то ацетилКоА должен быть транспортирован через внутреннюю мембрану митохондрий в цитозоль.