58875
Таблиця ділення на 9
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Ілюстрації зимуючих птахів; картки для усного рахунку; памятки про збереження і охорону природи; диференційовані завдання. Горобчик нам приніс завдання: перевірити домашнє завдання. ІІ Перевірка домашнього завдання.
Украинкский
2014-04-30
52.5 KB
0 чел.
Урок математики у 3 класі
Тема. Таблиця ділення на 9
Мета.
Обладнання. Ілюстрації зимуючих птахів; картки для усного рахунку; памятки про збереження і охорону природи; диференційовані завдання.
Тип уроку. Урок-гра.
Автор: Філоненко І. А., вчитель початкових класів Малинської ЗОШ I-III ступенів №3
Для перегляду завантажте файл.
Хід уроку
І Організаційний момент.
- Сьогодні до нас на урок прийшли гості. Давайте привітаємось із ними.
Нам дзвінок сповістив:
Час за парти сідати,
Уважними бути,
Урок починати.
- Діти, сьогодні до нас на урок завітали ще одні гості, досить незвичайні. А хто вони, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:
Їх тіло вкрите пірям,
І більшість з них літають.
То хто ж оті тварини,
І як їх називають? (Птахи)
- Тож наші гості зимуючі птахи.
- Діти, а яких птахів називають зимуючими? (Тих, що на зиму не відлітають у вирій.)
- Які птахи зимують у нас? (Голуб, синиця, ворона, дятел, снігур, сорока, горобець, сойка, галка, сова.)
- Птахи вірні друзі дерев та людей. Вони знищують безліч шкідливих комах ворогів дерев. Наприклад, одна сімя синичок знищує за день до 4 сотень шкідливих комах. А сова за ніч знищує 10-15 мишей.
- Чи легко пташкам взимку? (Ні)
- Як ви піклуєтесь про птахів? (Робимо годівнички, щоб підгодовувати пташок.)
- Молодці! Птахів потрібно підгодовувати.
- У гості завжди приходять з подарунками. Наші гості також принесли нам подарунки, але не прості, а математичні.
Вивішується малюнок горобчика.
- Горобчик нам приніс завдання: перевірити домашнє завдання.
ІІ Перевірка домашнього завдання.
- Що було задано додому? (№423 жовті, червоні вогники; №424 зелені вогники).
- Зелені вогники я перевірю, коли зберу зошити, а жовті і червоні перевіримо зараз.
- Як знайти невідомий дільник?
- Чому дорівнює Х у першому рівнянні? Перевірка. (Перевіряються всі рівняння.)
64:Х=8 24:Х=8 42:Х=6 18:Х=6
Х=64:8 Х=24:8 Х=42:6 Х=18:6
Х=8 Х=3 Х=7 Х=3
64:8=8 24:3=8 42:7=6 18:3=6
- Молодці! Із завданням Горобчика ми справились.
ІІІ Усний рахунок.
- А наступний наш гість Синичка. Вона принесла нам завдання для усного рахунку.
1. Гра «Мовчанка».
Вчитель на картках показує приклади, а діти пишуть відповіді до них на планшетах. Все виконується мовчки.
8·3 24:8 35:7 8·9 30:6 9·9
2. Розумова розминка. Робота над задачами.
Синичок 24
Снігурів ?, на 6 більше, ніж синичок } ?
- Поставте запитання так, щоб задача розвязувалась двома діями.
Дятлів 35
Сов ?, у 7 разів менше, ніж дятлів ] на ? більше
- Утворіть задачу на порівняння.
ІV Каліграфічна хвилинка.
1. Запис чисел.
- Наступний наш гість Снігур приніс нам каліграфічну хвилинку і завдання до неї.
234 173 585 327 769 671 859.
Вчителька відзначає учнів, які каліграфічно написали числа, показує кращі зошити.
2. Робота в групах.
V Актуалізація опорних знань.
- А Сорока, яка принесла нам завдання, хоче, щоб ми написали математичний диктант.
1. Математичний диктант.
(5+3)∙5=40 8∙3:4=6 35+(30-10)=55
(35-5):6=5 56:8+20=27 30:5=6
2. Взаємоперевірка. Оцінювання.
- Обміняйтесь, будь ласка, зошитами і оцініть роботу свого товариша.
- Хто отримав 12? 11? 10?
- Зробимо комплімент цим дітям.
VІ Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні на уроці ми з вами складемо таблицю ділення на 9 і будемо її застосовувати під час розвязування прикладів та задач.
- Діти, а для чого нам потрібно вміти добре рахувати?
VІІ Вивчення нового матеріалу.
1. Пояснення вчителя. Складання і записування таблиці ділення на 9 у зошити.
9∙2= 18:9=2
9∙3= 27:9=3
9∙4= 36:9=4
9∙5= 45:9=5
9∙6= 54:9=6
9∙7= 63:9=7
9∙8= 72:9=8
9∙9= 81:9=9
- Давайте пригадаємо результати таблиці множення на 9.
- Прочитайте мовчки ще раз таблицю, записану у зошитах.
2. Робота з підручником.
- До нас завітав наступний гість Дятлик. Він приніс завдання розвязати задачу.
Задача 428
- Відкрийте підручники на с.64 і прочитайте пошепки задачу.
- Тепер прочитаємо її вголос.
Короткий запис до задачі:
9 ц. 72 к.
? 48 к.
Аналіз задачі:
…
Складання плану розвязування задачі.
Запис задачі в зошити з коментуванням.
72:9=8 (к.)
48:8=6 (к.)
- Молодці!
3. Фізкультхвилинка.
- А Голуб не вміє рахувати і хоче, щоб ми трішечки відпочили.
Пташка високо літає,
Зайчик весело стрибає,
Тихо лис десь пробіжить,
Равлик у траві сидить,
Десь в барлозі спить ведмідь,
Всіх звіряток цих любіть!
5. Підготовча робота. Робота з планшетками.
- Покладіть, будь ласка, перед собою планшетки. Я показую вам приклад на множення, а ви складаєте і записуєте приклад на ділення на 9.
9∙5=45 9∙4=36
6. Поділ учнів на групи для виконання диференційованих завдань.
7.Диференційовані завдання.
- А наша наступна гостя Сова хоче, щоб ми з вами попрацювали диференційовано.
1. №427 (2 ст.) 1. Зменш кожне число 1. Школярі працюють з вчителем
63:9+54:9 у 9 разів. Склади і запи- біля дошки. Складають і запису-
(100-55):9 ши приклади: ють приклади на ділення: 72, 54
81, 18, 27. зменшити у 9 разів.
Перевірка виконаних завдань. Слухають всі школярі.
2. №429 2. №427 (3) 2. Зменш кожне число у 9 разів.
Знайти девяту час- 45-18:9=43 36, 45.
тину від 36, 18. 27+27:9=30
Перевірка виконаних завдань. Слухають всі школярі.
3. Порівняти: 3.№429 (1) 3. №427(1)
18:9 27:9 Знайти половину: 72:9+32=40
54:9 45:9 8, 14, 4. 81:9-9=0
Перевірка виконаних завдань. Слухають всі школярі.
8. Спільне завдання.
№429 (2)
- А зараз попрацюємо разом. Знайти третину від 2дм 4см.
2дм 4см = 24см
24см:3=8см
9. Робота з геометричним матеріалом.
- Наш наступний гість Сойка. Вона хоче, щоб ви подивились уважно на цю пташку і сказали:
- Які фігури заховалися у цій пташці?
VІІІ Домашнє завдання.
- Шишкар приніс вам домашнє завдання.
Зеленим вогникам - №432, №431;
Червоним та жовтим вогникам - №431;
Всім довчити таблицю ділення на 9.
ІХ Підсумок уроку. Оцінювання діяльності учнів.
- Діти, птахи вдячні вам за роботу на уроці і на згадку залишають вам таке прохання:
ЛЮБІТЬ І БЕРЕЖІТЬ РІДНУ ПРИРОДУ!
-А що означає берегти рідну природу?
- Ми з вами повинні допомогти птахам перезимувати.
- Давайте пригадаємо разом, як треба поводити себе у лісі.
- А тепер хором промовимо такі віршовані рядочки:
Не стріляй у пташку,
Не лови комашку,
Не топчи травинку,
Не зірви рослинку,
Бо Земля без них,
Як без зірочок ясних.
Їх створив Господь для тебе,
Їх краса для всіх під небом.
- На цьому наш урок закінчено. Дякую вам за співпрацю!
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
7289. | Комунікативна діяльність людини | 84.5 KB | |
Комунікативна діяльність людини Мовне спілкування в еволюції людини. Відмінності комунікації людей і тварин. Гіпотези про походження мови. І. Мовне спілкування в еволюції людини. Чарльз Дарвін назвав людину дивом і славою сві... | |||
7290. | Точка в системі трьох площин проектування | 402 KB | |
Точка в системі трьох площин проектування При виконанні комплексних креслень у ряді випадків буває недостатньо зображень на двох площинах проекцій, тому доводиться будувати третю проекцію. Введемо в систему П1П2 ще одну перпендикулярну площину - про... | |||
7291. | Відносини власності в економічному житті суспільства | 130.96 KB | |
Тема 5. Відносини власності в економічному житті суспільства Власність як економічна та юридична категорія. Її сутність, форми місце в економічній cистемі. Права власності. Еволюція форм власності. Сучасні форми приватної власності. Суспільна власні... | |||
7292. | Докази і доказування у кримінальному процесі | 88.49 KB | |
Докази і доказування у кримінальному процесі ПЛАН: Вступ 1. Поняття, сутність та значення кримінально-процесуального доказування. 2. Предмет і суб’єкти кримінально-процесуального доказування. 3. Процес доказування у кримінальному судочинстві. 4... | |||
7293. | Основи організації і проведення заходів щодо надання допомоги потерпілим та життєзабезпечення населення | 57 KB | |
Тема: Основи організації і проведення заходів щодо надання допомоги потерпілим та життєзабезпечення населення. План: Мета і зміст рятувальних і невідкладних робот (РНР) Перша медична допомога Карантин і обсервація. Мета і з... | |||
7294. | Міжнародно-правове регулювання праці | 75.5 KB | |
Міжнародно-правове регулювання праці. План 1.Поняття та розвиток міжнародно-правового регулювання праці. 2. Всесвітні (універсальні) міжнародні стандарти праці. 3. Міжнародна організація праці та її нормотворча діяльність. 4. Європейські... | |||
7295. | Эмоции и психические состояния личности | 113.5 KB | |
Эмоции и психические состояния личности Вопросы для обсуждения: Общее понятий об эмоциях и чувствах. Характеристика основных форм переживаний человека. Классификация эмоций и чувств Понятие и значение психологических защит в адаптации че... | |||
7296. | Відносини власності. Тенденції розвитку відносин власності в Україні | 540.5 KB | |
Відносини власності План лекції Власність як економічна категорія. Структура власності, її типи, види і форми. Власність на засоби виробництва. Тенденції розвитку відносин власності в Україні. На самостійне опрацювання... | |||
7297. | Психологічні особливості підліткового віку | 104 KB | |
Психологічні особливості підліткового віку Загальна характеристика ситуації та особливостей розвитку підлітків Стосунки з однолітками та дорослими Розвиток пізнавальних процесів Формування особистості підлітка ЗАГАЛЬНА ХАРАК... | |||