58901

Закріплення знань про прислівник

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Робота в групах на картках Визначити спосіб творення прислівників: забагато нещиро понашому рановранці заново Смачнесенько Отже прислівники утворюються за допомогою префіксального...

Украинкский

2014-05-02

38 KB

1 чел.

Українська мова

Тема: Закріплення знань про прислівник

Мета: Удосконалювати вміння учнів визначати спосіб творення прислівників; закріпити навички написання н та нн у прислівниках, не і ні з прислівниками, а також словотвірного аналізу прислівників; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати навички культури зв’язного мовлення; виховувати повагу до багатства і виразності української мови.

Тип уроку: Закріплення та систематизація набутих знань, умінь та навичок.

Обладнання: підручник, роздатковий матеріал: картки для індивідуальної роботи та для роботи в групах, таблиці, ілюстрації.

Хід уроку:

I. Організаційний момент

II. Оголошення теми й мети уроку

III. Мотивація до навчальної діяльності

IV. Відтворення теоретичних відомостей

Метод “мозкового штурму”

Діти, домашнім завданням було  скласти таблицю або повідомлення на тему:

1 група “Написання не, ні з прислівниками”

2 група “Написання прислівників”

3 група “Способи творення слів”

4 група “ Ступені порівняння прислівників”

5 група “Написання прислівників”

V. Виконання вправ на закріплення вивченого

Біля дошки один учень виконує завдання:

Виписати прислівники, пояснити морфологічні ознаки, з’ясувати синтаксичну роль, дати повне визначення прислівнику.

Дощі випадали щоденно. Вискочить сонце на мить на блакитну полянку, гляне на себе в калюжу, і знову лізуть на нього важкі хмари. Ми йдемо серед поля. Широко, гарно, спокійно.

Робота в групах на картках

  1.  Визначити спосіб творення прислівників:

забагато –

нещиро –

по-нашому –

рано-вранці –

заново –

Смачнесенько –

Отже, прислівники утворюються за допомогою префіксального, суфіксального, префіксально-суфіксального способів, суфіксально-префіксального способу, злиття основ.

  1.  Утворити просту форму найвищого ступеня порівняння:

Тяжко –

важко –

швидко –

легко –

болюче –

багато –

Отже, ступінь порівняння прислівників утворюється за допомогою:

вищій має просту

складену форми

найвищій просту форму

(на відміну від прикметників, бо прикметники мають в найвищому ступені дві форми

  1.  До поданих слів дібрати синоніми прислівники:

Неправильно-

Недобре –

Недалеко –

Нещиро –

Невесело –

  1.  Записати слова у три колонки:
  2.  Окремо
  3.  Разом
  4.  Через дефіс

Диктую слова, а ваше завдання розподілити слова правильно.

Окремо

без сумніву

з радості

до вподоби

на чолі

без кінця

раз у раз

Разом

вдень

знизу

утрьох

Через дефіс

по-моєму

пліч-о пліч

тихо-тихо

всього-на-всього

  1.  Кросворд “Прихована частина мови”

Запитання - відповідь

  1.  З давніх - давен – споконвіку
    1.  Антонім до слова ліворуч – праворуч
    2.  Ненароком – мимохіть
    3.  Босо – босоніж
    4.  З лівого боку – ліворуч
    5.  Обома руками  - обіруч
    6.  Діючи в боротьбі із супротивником прикладом, холодною зброєю – врукопаш
    7.  В одну нитку, в один прошарок – водносталь
    8.  Ненароком – мимоволі
    9.  Завжди, постійно – всякчас

Добре, яка це частина мови вийшла у насПрислівник.  Які прислівники ви знаєте за видом? (Місця, часу, способу дії, міри і ступеня і .....)

  1.  Творча робота

За ілюстрацією скласти твір-мініатюру або вірш на тему: “Зима” або “Нехай ялинка залишиться в лісі”

VI. Підсумок уроку.

Отже, сьогодні на уроці ми з вами закріпили наші знання з теми “Прислівник”, повторили і систематизували правила з даної теми.

Виставлення оцінок і їх мотивація.

VII. Оголошення домашнього завдання та інструктаж.

Написати твір на тему: “Зустрічаємо Новий рік”, використовуючи прислівники.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

60371. Report 35 KB
  The purpose of the report is to comment on... and to make recommendations for possible improvements. Although conditions are generally good, there are...
60376. Учить учащихся делать записи 1.28 MB
  В конспекте с помощью букв знаков дан материал нескольких параграфов составляющий блок изучаемой темы. Распространены оригинальные подходы к записи учебного материала в которых отображаются...