58921

Загальне поняття про іменник. Іменники – назви істот і неістот

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розширити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, познайомити з іменниками – назвами істот і неістот, учити розрізняти їх за характерними ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети; розвивати мовлення...

Украинкский

2014-05-02

35 KB

0 чел.

Тема. Загальне поняття про іменник. Іменники – назви істот і неістот.

Мета: розширити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, познайомити з іменниками – назвами істот і неістот, учити розрізняти їх за характерними ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети; розвивати мовлення, пам’ять; розширити уявлення учнів про різноманітність професій; виховувати любов до рідної землі, до природи.

Обладнання: орфографічний словник, паперова ялинка, паперові сніжинки.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів і мотивація навчальної діяльності

  1.  Прослуховування уривку з композиції П.І. Чайковського „Лускунчик”.

Ця музика перенесла нас в зимову казку, до зеленої ялинки.

  1.  Хвилинка каліграфії

З неба летіла на землю сніжинка.

  •  Підкресліть іменники.
    •  На які запитання відповідають іменники?
  1.  Складання речень за малюнком на тему „Зима”.
  2.  Вибірковий диктант.

Випишіть іменники. Поставте до них питання.

Білесенькі сніжиночки,

вродились ми з води;

легенькі, як пушиночки,

спустилися сюди.

Матуся наша рідная

холодна і суха,

бо дуже змерзла, бідная,

вона без кожуха.

(М. Вороний)

  1.  Бесіда.

–Доведіть, що виписані вами слова є іменниками.

–Розкажіть все, що ви знаєте про іменник.

–На яке запитання відповідає іменник „матуся”, що він позначає?

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

Сьогодні ми розширимо свої знання про іменник, дізнаємось, чим відрізняються іменники – назви істот від іменників – назв неістот.

Ви виконаєте завдання, а наша ялинка вкриється сніжинками.

ІV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

  1.  Пошукове завдання.

Списати, підкреслити іменники, які відповідають на питання хто? однією лінією, а іменники, які відповідають на питанні що? – двома.

Пухнастий сніг падає на землю. Скрізь лежить білий килим. Ріки, озера, ставки покрились льодом. Сонце світить рідко. Горобці, снігурі, синички тримаються біля житла. Вони шукають собі їжу. Вася біжить з ковзанами на каток, а Люда з лижами на гірку. Мороз боляче щипає щічки.

  •  До якої частини мови належать підкреслені слова?
  •  Які іменники відповідають на питання хто?
  •  Які предмети вони називають?
  •  Які іменники відповідають на питання що?
  •  Які предмети вони називають?
  •  Як, на вашу думку, можна відрізнити іменники – назви істот від іменників – назв неістот?
  •  Підсумуйте роботу, розглянувши правило на с. 11 підручника.

Виконали завдання правильно – повісили на ялинку сніжинку.

2. Самостійна робота за варіантами (впр 20, с. 11).

І варіант – зібрати групу іменників, що позначає людей;

ІІ варіант – групу тварин;

ІІІ варіант – групу рослин;

  •  Представники якого варіанта виписували іменники, що позначають назви неістот? Чому ви так важаєте?

Ще одна сніжинка зявилася на ялинці.

3. Робота зі словниковими словами.

–  Прочитайте слова, записані на дошці.

  •  Спробуйте самостійно поставити наголоси. Перевірте за підручником (с. 11)
  •  Що ви помітили в цих словах спільного?
  •  Розкажіть, чим займаються люди цих професій.
  •  Зверніть увагу на те, що всі слова є словниковими. Давайте спробуємо в них визначити орфограми.

V. Підсумок уроку.

  •  Розкажіть, що нового довідалися про іменники.
  •  Як розрізнити ці групи іменників?
  •  Наведіть власні приклади іменників – назв істот та іменників – назв неістот.

Ялинка вкрилася сніжинками і подарувала нам радість.

VІ. Домашнє завдання.

Виконати впр. 22 ( с. 12); повторити словникові слова і правило (с.11).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20409. УГОЛОВНЫЙ ПРОЦЕСС. Консультации образцы документов судебная практика 3.9 MB
  Серия Справочник адвоката ISBN 5840100099 В справочнике подробно рассмотрены особенности работы адвоката начиная с составления необходимых документов в стадии доследственной проверки заявления и заканчивая подачей жалобы о принесении протеста в порядке надзора а также ведения дела в Международном суде по правам человека. Не случайно уголовные дела прекращаются по различным основаниям как говорят следователи разваливаются чаще всего именно на стадии предварительного следствия а не в судебной инстанции хотя казалось бы все...
20410. Складання процесуальних актів у кримінальних справах 974 KB
  БУРЛАКОВ заслужений юрист України НАУКОВИЙ РЕЦЕНЗЕНТ: Г.Михайленко 1996 Юрінком редакція Бюлетеня законодавства і юридичної практики України 1996 ПЕРЕДМОВА Українською державою приділяється велика увага підготовці висококваліфікованих спеціалістів для державного господарського і соціальнокультурного будівництва які мають володіти ґрунтовними теоретичними знаннями і практичним досвідом. Так КПК України' передбачає складання понад 130 різних постанов 80 ухвал 40 протоколів і т. Даний посібник підготовлений на основі...
20411. Складання процесуальних актів у кримінальних справах. Навчальний посібник 1.12 MB
  ПК України1 передбачає складання понад 130 різних постанов 80 ухвал 40 протоколів і т. Даний посібник підготовлено на основі кримінальнопроцесуального законодавства України містить теоретичні і методичні розробки а також зразки кримінальнопроцесуальних документів які торкаються всіх стадій кримінального судочинства. Він написаний з врахуванням вимог КПК і КК Украї Надалі мається на увазі КПК України якщо не зазначено інше. Це ускладнює використання зразків документів які в них містяться рекомендацій щодо їх складання органами...
20412. КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС: Україна, ФРН, Франція, Англія, США 2.42 MB
  УКРАЇНА 126 Порушення кримінальної справи 126 Основні положення досудового розслідування . УКРАЇНА 181 Підсудність 181 Попередній розгляд справи суддею 185 Загальні положення судового розгляду 192 Порядок судового розгляду 196 ФЕДЕРАТИВНА РЕСПУБЛІКА НІМЕЧЧИНА . Це сприяє збагаченню їхньої правової культури дає змогу уникнути шаблонності в процесуальному мисленні допомагає краще осмислити можливі шляхи удосконалення судової справи в нашій країні. Розрізняють три історичні форми кримінального процесу: змагальний або...
20413. Систе́ма управле́ния ба́зами да́нных (СУБД) 1.44 MB
  12 13 CASEсредства UML отличное средство моделирования но как уже говорилось выше строить диаграммы на бумаге не всегда удобно хотя бы по причине сложностей с редактированием распространением и т. Эти возможности сочетаются в одном интегрированном решении с поддержкой UML помогающем командно разрабатывать высококачественные системы быстрее и эффективнее. Together предоставляет интерактивные возможности моделирования и поддерживает все виды диаграмм UML включая диаграммы классов прецедентов последовательностей кооперации...
20414. Информационные системы. Определение распределенной системы 1.18 MB
  Мультипроцессорные системы шинной архитектуры состоят из некоторого количества процессоров подсоединенных к общей шине а через нее к модулям памяти. Память стала несогласованной и программирование системы осложнилось. Для построения мультипроцессорной системы с более чем 256 процессорами для соединения процессоров с памятью необходимы другие методы.
20415. Разработка и эксплуатация информационных систем 642.5 KB
  Объект сущность в адресном пространстве вычислительной системы появляющаяся при создании экземпляра класса например после запуска результатов компиляции и линковки исходного кода на выполнение. Понятие и назначение информационной системы данных. Архитектурные уровни информационной системы. Три уровня такой системы это: уровень базы данных БД; уровень приложений; уровень представления пользовательский.
20416. Диаграмма взаимодействия 22 KB
  Однако посмотрим что о таких диаграммах говорили классики например Буч. А вот что: Диаграмма взаимодействия это диаграмма на которой представлено взаимодействие состоящее из множества объектов и отношений между ними включая и сообщения которыми они обмениваются. Этот термин применяется к видам диаграмм с акцентом на взаимодействии объектов диаграммах кооперации последовательности и деятельности. Диаграмма последовательностей диаграмма взаимодействия в которой основной акцент сделан на упорядочении сообщений во времени.
20417. Системы управления контентом 47.5 KB
  История управления контентом началась с управления документами в традиционном смысле этого слова т. По мере развития понятия документ системы управления документами стали называть системами управления контентом. Системы управления контентом действительно научились разделять управление документами хранение изменение и т.