58930

Орфограми в коренях, префіксах, суфіксах, на межі значущих частин слова та основ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: систематизувати і поглибити знання учнів з орфографії; розвивати орфографічну увагу; виховувати потребу в удосконаленні орфографічної грамотності.

Украинкский

2014-05-02

34 KB

15 чел.

Тема: Орфограми в коренях, префіксах, суфіксах, на межі значущих частин слова та основ. 6 клас.

Мета: систематизувати і поглибити знання учнів з орфографії; розвивати орфографічну увагу; виховувати потребу в удосконаленні орфографічної грамотності.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Обладнання: таблиця, словники, картки.

Хід уроку.

І. Оголошення теми і мети

ІІ. Повторення ключових питань теми.

На дошці таблиця. Скласти висловлювання про значущі частини слова.

ІІІ. Виконання вправ на повторення.

  1.  Запишіть текст, на місті крапок вставте пропущені букви.

   Оз…речко окутане в…рболозом, кущами т…рниння та глоду. Кругле, як волове око, затишне, інтимне. Т…мніє задумливо й тихо осін…я вода.

 Двоє кач…нят благородної кавової барви випл…вали на плесо. Молодюсін…кі. Зовсім спокійно пл….вуть, ч…стять пера, ч…пурні. Із затінку випл…вают… на ряботінь сонця, оглядают…ся, ро…з…рают…ся. Помітили людей і не злякались, не …полохались. Трохи ближче підпл…вли, і стало видно бл…скучі мачинки їхніх очат. Видно т…мнен…кі смуж…чки впродовж голівок. Почуваєт…ся, як їм щасливо в парі, як гарно обом так без…вучно пл….сти по озерцю.

  1.  Групова форма роботи

1 група. Ненаголошені голосні

2 група. Спрощення і уподібнення

3 група. М'який знак

4 група. Апостроф

5 група. Подвоєні букви

6 група. Написання префіксів

3. Робота з орфографічним словником. За допомогою словника перевірити написання наступних слів.

 Ф…ст….валь, пара…елі, д…ф…цит, д…тектив, р…клама, м…даль, г…рой, к…шеня, пр…рода, експ…р…мент, ж…тон.

4.  Різнорівневі завдання. Виконай завдання на вибір.

  4 – 6 б. 1. Записати жіночі імена, вставити на місце крапок, де потрібно, подвоєння літер.

  Ал…а, Богдан…а, Ган…а, Ел…а, Ем…а, Жан…а, Зорян…а, Іван…а, Ірин…, Мар'ян…а, Рим…а, Роксолан…а, Світлан…а, Ульян…а.

  7 – 9 б. 2. Списати прислів’я і приказки. На місце крапок, де потрібно, вставити у словах подвоєння літер.

 1. Маленька праця краща за велике безділ…я. 2. Не зван…я дає знан…я, а навпаки. 3. Вола в’яжуть мотуз…ям, а людину – словом. 4. Яке корін…я, таке й насін…я. 5. Яке зіл…ячко, таке й сімячко.

  10 – 12 б. 3. Записати слова у дві колонки:
1) з подвоєними буквами, які позначають на письмі збіг однакових приголосних на межі значущ. частин слова;
2) з подвоєними буквами для позначення подовжених приголосних звуків.

    Багаття, беззбройний, беззахисний, безладдя, бовваніти, взуття,    

    володіння, віддати, оббити, кінний, ллється, ранній.

5. Диктант для взаємоперевірки

 На території, хазяйська донька, студентський квиток, пізно вночі, від'їхав останній, близький, почуття зніяковіння, безпечний, під’їжджали вдень, розповідаються легенди, молотьба, улесливий.

              [правильний варіант диктанту записаний на дошці]

6. Перед вами уривок з учнівського твору. Знайдіть помилки, виправте їх.

Ознаки осині

 Вкриваєця багрянцем клен. Він стоїть на узлісі, ніби сумує, що надійшов жовтинь. Часом тихо сронить вирізьблений свій лист.

 Золота бирізка опустила свої віти і теж журиця, що скоро прейдуть холоди. Деякі квіточки ще не хочуть здаватися, поспішають доцвісти, поки перші морозці не ударять по них.

7.  Диктант-переклад. Перекладіть текст українською мовою

 С каждым днем огонь осени все больше разгорался в горах. Осень спускалась в долину. Поднялись красные осенние травы на болотах. Зажелтели кое-где листочки, и на озере по ночам кричали дикие гуси.

8.Тест.

IV. Домашня робота 

І рівень Виконати завдання на картках.

ІІ рівень Виписати уривок з художнього тексту на вивчені орфограми.

ІІІ рівень Написати твір "Барви осіннього лісу", використати слова з

вивченими орфограмами.

V.  Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

6246. Абсолютизация идеализма у Г.В.Ф. Гегеля 102.5 KB
  Абсолютизация идеализма у Г.В.Ф. Гегеля. Вопрос 1 Истоки и основные параметры философской системы Гегеля. Всё действительное разумно, всё разумное действительно (Гегель). Жизнь и труды Гегеля. Немецкий философ Георг Вильгельм Фридрих Гегель (1770-18...
6247. Россия в начале XVII в. Смутное время 83.5 KB
  Россия в начале XVII в. Смутное время Борьба за власть в период правления Федора Ивановича (1584-1598). Борис Годунов (1598-1605). После смерти Ивана IV Грозного царствовать начал его сын Федор Иванович (род. 21 мая 1557). Власть фактически пе...
6248. Фармакопейный анализ кислоты борной и натрия тетрабората, железа сульфата, натрия гидрокарбоната 101 KB
  Фармакопейный анализ кислоты борной и натрия тетрабората, железа сульфата, натрия гидрокарбоната Бор и его соединения В природе бор встречается в виде борной кислоты, которая содержится в воде горячих источников. Соединения бора содержатся также в н...
6249. CD и DVD 104 KB
  CD и DVD Что такое СD? Конструкция диска CD-DA (Compact Disk - Digital Audio, компакт-диск - цифровой звук) и способ записи звука на нем описывается стандартом предложивших его фирм Sony и Philips, изданным в 1980 году под названием Red Book...
6250. Генетика популяций. Выполнение закона Харди–Вайнберга в природных популяциях 137.5 KB
  Генетика популяций 1. История понятия популяция. Современное определение популяции. Генетическая структура популяции 2. Закон Харди–Вайнберга - основной закон популяционной генетики 3. Выполнение закона Харди–Вайнберга в природных поп...
6251. От философии Гегеля к марксизму 93.5 KB
  От философии Гегеля к марксизму. Вопрос 1 Философия Л. Фейербаха и К. Маркса: поворот к материализму. Не Бог человека, а человек Бога создал по образу и подобию своему (Л. Фейербах). Философы различным образом объясняли мир, но дело за...
6252. Внешняя политика России в середине - второй половине XVII века 92.5 KB
  Внешняя политика России в середине - второй половине XVII в. 1. Основные задачи и направления внешней политики России в середине - второй половине XVII в. Поражение в Ливонской войне и тяжелые последствия Смутного времени не повлияли на х...
6253. Фармакопейный анализ солей магния и кальция 107.5 KB
  Фармакопейный анализ солей магния и кальция Соединения магния Наиболее широко распространены в природе карбонаты магния. Они содержатся в минералах: доломит (MgCO3 · CaCO3) и магнезит (MgCO3). Магний также входит в состав силикатов, например т...
6254. Генетика человека (антропогенетика) 160 KB
  Генетика человека (антропогенетика) 1. Методы изучения наследственности человека: генеалогические, близнецовые, цитогенетические, биохимические и популяционные 2. Генетические заболевания и наследственные болезни. Значение медико-генетических консул...