58932

Птицю пізнають за пір’ям, а людину – за справами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: удосконалювати навички правильного і виразного читання та навички літературного аналізу твору уміння самостійно працювати; збагачувати мовлення новими словами; розвивати образну уяву увагу память...

Украинкский

2014-05-02

44 KB

0 чел.

Урок читання

2 клас

Тема . Птицю пізнають за пірям , а людину – за справами.

В.Осєєва „Сини”

В.Сухомлинський „Сьома дочка”

Мета :

-  удосконалювати навички правильного і виразного читання та навички літературного аналізу твору, уміння самостійно працювати;

-  збагачувати мовлення новими словами;

- розвивати образну уяву, увагу, память;

- виховувати любов до найріднішої у світі людини – матусі.

Хід уроку

І.Організаційний момент

Дзвоник всім  нам дав наказ:

До роботи швидше в клас.

Біля парти станемо чемно -

Хай мине час недаремно.

Будемо уважні і старанні всі,

Сядемо рівненько на місця свої.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1.Розминка.

Аутотренінг

Я – школяр(ка)

Я – особистість творча

Я – думаю, замислююся

Я – аналізую, висловлюю свої судження

Я – хочу знати

- Виберіть одну із букв на парті та підберіть відповідно на цю букву слово,  „яким я хочу бути на уроці”.

П – пильним, працьовитим

Л – ласкавим, люблячим, логічним

А – акуратним

Н – найрозумнішим, найуважнішим, найшвидшим.

- А для чого людям план? Навіщо вона планує свою роботу?

(щоб поставити мету і її досягти)

ПЛАН( на дошці)

Успіх

Творча робота

Уміння

Нові знання

Відомі знання

Розминка

  •  Подивимось на наш план, із проходженням етапу уроку, запис стає кольоровим і в кінці уроку ми повинні досягти УСПІХУ
  •  (відкриваємо розминку)

2.Відомі знання

- Переведіть погляд на дошку, над якими творами ми будемо працювати?

Яке місце займає урок в системі уроків?

Над яким розділом працюємо? Що чекає нас в кінці вивчення розділу? (вікторина)

Що ми повинні знати і вміти  на уроці? (визначають учні) (критичне мислення)

                   ЗНАТИ                                  ВМІТИ

      - зміст твору;                      - правильно, виразно, свідомо читати

  •  значення нових слів        - визначати головну думку твору

                                             - визначати головних героїв

                                             - міркувати

(відкриваємо - відомі знання)

3.Нові знання

1. Підготовча робота до сприймання

а) Робота зі словничком:

  •  спритний
  •  зупиняються
  •  розпліскується
  •  перевертається
  •  милуються
  •  заливається
  •  заслухалися
  •  Яке слово зайве у нашому словничку? Чому?
  •  Що означає слово спритний?

(скаже нам експерт, який працював із тлумачним словником)

  •  Якими словами можна замінити „милуються”?
  •  Яке значення може мати слово „заливається”? Який фразеологізм є з цим словом.?

Б)

Читання слів для довідок:

  •  жінки
  •  вода
  •  криниця
  •  важкі відра
  •  руки болять
  •  спину ломить
  •  підбіг, узяв, поніс

  •  Ознайомившись із нашим словником та назвою твору, використавши слова для довідок, як ви думаєте , про що буде йти мова в тексті.... (метод очікування)

2. Читання тексту вчителем

- Чи здійснились ваші очікування?

3. Перевірка первинного сприймання тексту

- Між ким відбувалася розмова?

- Як про своїх синів розповідали жінки?

- Якими ви уявляєте цих хлопців?

4.Гра  „Продовж речення”.

- Якими словами ви б закінчили речення?

Щиро любить матір той, хто:

А) спритний і сильний;

Б) співає , як соловейко

В) у всьому матері допомагає.

5. Розминка для очей:

6. Читання оповідання за особами.

- Які дійові особи беруть участь у розмові?

- Як ви розумієте виділене речення?

7. Фізкультхвилинка (під музичний супровід)

8. Гра „ Вітер - чаклун”

Зберіть у речення слова і дізнайтесь, як кажуть у народі про матусю....

Квітам        під      дітям    сонцем    із   як   матір’ю    так   

(як під сонцем квітам, так із матір’ю дітям.)

  •  Як ви розумієте це прислів’я?
  •  А чи завжди діти бувають вдячними своїм батькам, чи вміють вони берегти своїх близьких, любити так, як вони люблять вас, ми дізнаємось із оповідання В.Сухомлинського „Сьома дочка”

  1.  Самостійне читання

(відкриваємо - нові знання)

4. Перевірка знань та вмінь

1.Перевірка розуміння тексту за тестом:

1.Скільки дочок було в матері?

А)5

Б)6

В)7

2. Мати поїхала :

а) відпочивати до сина;

б) в гості до сина;

в) працювати до сина

3. Сьома дочка нічого не сказала мамі, тому що:

а) не любила маму;

б) не скучала за нею;

в) по справжньому любила.

4. Як зустріла сьома дочка маму:

а) принесла води, щоб напитися;

б) принесла води, щоб помити ноги;

в) роздягнула матір

Взаємоперевірка:

1.в

2.б

3.в

4.б

В кого вірно позначаємо посмішкою

  •  Як дочки говорили про свою любов до матері? (словами з тексту)
  •  Хто з дочок по справжньому любив матусю?

Обґрунтуйте відповідь.

  1.  Читання  „З покликом друга”.

Чи одне й те саме означають виділенні слова?

  1.  Гра „Продовж речення”
  •  Було у матері.........
  •  Повернулась додому..............
  •  Мені тяжко було...........
  •  Я виглядала тебе...........
  •  Вона зняла з ніг матусі .....

(відкриваємо уміння)

Чи схожі ці оповідання? Яка головна думка цих оповідань?

Домашнє завдання :

- Підготувати розповідь , „Як я допомагаю мамі;

- стор.87-89 – читати за особами, відповідати на запитання підручника

5.Підсумок

Хто найбільше сподобався? Чому?

Що схвалює автор ? Засуджує?

Яка тема творів?

Робота в групах :

Що корисного ви дізналися на уроці, чого навчилися?

  •  На уроці ми познайомилися з творами...(автор та назва)
  •  Удосконалювали навички..............читання
  •  Збагачували мову ...............словами
  •  Розвивали..........
  •  Виховували любов до .......

(відкриваємо творча робота)

Активними були на уроці .....

Дякую всім за урок!

(успіх)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32624. Дати технічну характеристику колієпроводів 992.5 KB
  Минимальная длина путепроводной развязки в плане определяется в зависимости от радиуса кривой и угла пересечения. Рис 1 К расчету путепроводной развязки в плане. Длина путепроводной развязки в плане должна быть не менее длины развязки в профиле Lnл Lпp Длина путепроводной развязки в профиле зависит от характера подходов. Минимальная длина развязки в профиле: Lпр=lпод0.
32625. Особливості проектування вузлових дільничних станцій (ВДС). Принципи розташування основних пристроїв на дільничних станціях 98 KB
  Докладно описати такі питання: особливості проектування вузлових дільничних станцій ВДС; принципи розташування основних пристроїв на дільничних станціях; розрахунок числа приймальновідправних колій на ВДС При проектировании УУС следует выполнять такие требования: 1 на подходах к станции должны предусматриваться развязки маршрутов в одном или в разных уровнях; 2 расположение главных путей на подходах к станции конструкции горловин должны обеспечивать одновременный прием и отправление поездов со...
32626. Описати принципи і особливості проектування залізничних вузлів великих і столичних міст 559.5 KB
  В генеральной схеме развития узла особенно тщательно должна быть проработана охрана окружающей среды бережного отношения к природным ресурсам минимального использования земель и угодий ценных для других отраслей хозяйства отдыха населения и дальнейшего развития жилищного строительства. При проектировании железнодорожных узлов необходимо руководствоваться следующими принципами: общая эффективность комплексная оптимизация концентрация децентрализация специализация сохранение равновесия и пропорциональности развития отдельных...
32627. Описати принцип роботи системи КГМ-РИЗТ, а також основні системні задачі комплексу, основні достоїнства та недоліки 2.91 MB
  ВАГОННЫЙ ЗАМЕДЛИТЕЛЬ КЛЕЩЕВИДНОНАЖИМНОЙ ПОДЪЕМНЫЙ КНП5 Клещевиднонажимной подъемный двухрельсовый пневматический вагонный замедлитель используется преимущественно на спускной части сортировочных горок при новом строительстве и модернизации. Вагонный замедлитель КНП5 изготавливается пятизвенным шестисекционным. Вагонный замедлитель может имев следующие положения: отторможенное тормозная система занимает нижнее положение. Через вагонный замедлитель может пропускаться ся весь габаритный подвижной состав вагонного и локомотивного...
32629. Докладно описати порядок виконання конструктивних і технологічних розрахунків сортувальних гірок на сортувальних станціях 238.5 KB
  До технологічних розрахунків відносяться: переробчу спроможність гірки Nпер; технологічний гірковий інтервал tгор; продовжуваність цикла Тц; кількість вагонів які формуються через гірку у кожному циклі Вфц. Для передачі у предгірковий парк в обхід гірки на гірках повишеної потужності проектують дві обвідні колії. На гірках великої потужності проектуються двітри колії насуву дві спускних і дві колії в обхід гірки.
32630. Пассажирский комплекс 679 KB
  Пассажирский комплекс это коплекс станций ПС и ПТС предназначенный для обслуживания пассажиров и пассажирских поездов всех категорий в том числе и пригородных. ПТС оборудована всеми устройствами для экипировки и ремонта подвижного состава: вагоноремонтные и экипировочные депо с ремонтными цехами и отделениями пункты технического осмотра ПТО специальные мастерские вагономоечные машины системы электровоздуховодоснабжения склад топлива пути и устройства для газовой обработки составов и т. Обоснование размещения станций в...