58940

Звук (ш), позначення його буквами «Ш», «ш» (ша)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Ознайомити учнів з буквами «Ш», «ш» (ша), їх назвою та звуковим значенням; виробляти навички читання зв’язного тексту, вчити виразно читати текст. Розвивати фонематичний слух, усне мовлення, логічне мислення, увагу, спостережливість.

Украинкский

2014-05-02

419 KB

4 чел.

Урок навчання грамоти. 1 клас

Звук [ш],

позначення його буквами «Ш», «ш» (ша)

Мета. Ознайомити учнів з буквами  «Ш», «ш» (ша), їх назвою та звуковим значенням; виробляти навички читання звязного тексту, вчити виразно читати текст.

Розвивати фонематичний слух, усне мовлення, логічне мислення, увагу, спостережливість.

Виховувати у дітей любов до природи,  інтерес до спорту, викликати бажання дотримуватися здорового способу життя.

Обладнання. Каса букв, звукові фішки, індивідуальні картки, картки із словарними словами,  

          сюжетний малюнок «Ведмедик-хокеїст», предметний малюнок «Шпак».

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Хід уроку:

І. Організація класу.

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Повідомлення теми уроку.

–  Сьогодні ми познайомимося з новою буквою та зі звуком, який вона позначає, будемо читати з цим звуком склади, слова, речення.

  1.  Мовна розминка. Словниково-логічні вправи.

Гра «Ніч – день».

На команду «Ніч» учні заплющують очі і слухають. Вчитель називає окремі звуки, а учні зєднують їх у слова. На команду «День» називають ці слова.

[ д ] [і ] [т] [и]  – діти

 [с] [н’] [і] [ж] [к] [и] – сніжки

 [в] [з] [и] [м] [к] [у] – взимку

[г] [р] [а] [л] [и] – грали

– Використовуючи дані слова, складіть речення. Прочитайте речення, роблячи логічний наголос на кожному слові по черзі.

  1.  Виділення звука [ш] . Гра «Визначіть звук»

– Зима скоро закінчується. Яка пора року прийде за нею. (Весна). З приходом весни прилетять до нас із теплих країв птахи. Відгадайте загадку і дізнаєтесь який птах прилетить до нас першим.

У садочку понад тином

Я зробив йому хатину.

Він навколо обдивився,

Засміявсь  і оселився.       (Шпак)

–  Є, навіть, така народна прикмета: «Побачив шпака – знай: весна біля порога». З якого звука починається слово «шпак»? ([ш])

  1.  Спостереження за артикуляцією звука [ш]. Вимова цього звука.

           – Вимовте цей звук.

– Який він? (Приголосний).

– А які бувають приголосні? (Тверді й м’які, дзвінкі та глухі).

– А який саме приголосний [ш]? (Шиплячий)

– Чому шиплячий? (Тому, що при його вимові утворюється шум, який нагадує шипіння).

  1.  Позначення звука [ш] буквою Ш.

– Звук ми з вами чули і вимовляли. Час вже  познайомитися з буквою.

  1.  Розгляд друкованої букви.

– Хто знає, як називається ця буква? На що схожа ця буква? (На паркан, на гребінець)

  1.  Утворення та читання прямих та обернених складів.

– Зима ще не закінчилася. Розкажіть у які зимові ігри ви граєте. А які зимові види спорту  знаєте? (Фігурне катання, хокей). До нас завітав ведмедик-хокеїст. Він допоможе нам краще вивчити букву Ш. Перед грою спортсмени завжди тренуються. То ж сьогодні всі разом потренуємося читати склади з буквою Ш.

Гра «Забий гол!»

Учні виходять парами до дошки. Один учень складає склади з буквою Ш (забиває у ворота шайбу), а другий – читає ці склади (відбиває шайбу). Якщо прочитати без допомоги класу не зміг, значить пропустив «гол». Виграє той, хто не пропустив жодного «гола».

                          А     О      У      И      Е      І

    

Ш

  1.  Робота по картках. Складання звукової моделі слів «шайба», «шолом».

– Для гри в хокей потрібні ковзани, ключка, шолом, шайба. Складемо звукові моделі слів «шайба», «шолом».

Двоє учнів працюють біля дошки, решта – за партами. Фронтальна перевірка правильності виконання.

  1.  Фізкультхвилинка.

Із-за парт всі миттю встали,

Гарно спинки підрівняли.

Вгору тягнемось усі,

Мов трава в дрібній росі.

Потім легко всі присіли,

Наче ноги заболіли.

Потім встали, руки в боки

І зробили два підскоки.

Чобітками  цок-цок.

І продовжим знов урок.

  1.  Робота над текстом «Хороша гра» («Буквар», стор. 107)

а) читання тексту вчителем:

– В яку гру грали хлопці?

б) словникова робота:

шайба – диск з гуми чи пластмаси для гри в хокей на льоду

уболівальники – ті, хто турбуються, переживають за спортсменів

тренер – фахівець, який навчає, систематично вправляє в чомусь, з чогось.

в) читання колонок слів з дошки:

гра                 команду                  створили

грати             капітан                    розпочалася

пограти         ковзани                   уболівальники

г) напівголосе читання тексту учнями. Гра «Вулик» (Перед грою уболівальники збираються на стадіоні, з хвилюванням чекають початок гри).

д) вибіркове читання. Гра «Слідопити» 

– Наш тренер-ведмедик приготував завдання. (На картках записаний  початок речення, треба знайти це речення в тексті й  прочитати повністю)

е) робота над виразністю:

– Знайти в тексті питальні, окличні речення.

– З якою інтонацією треба їх читати?

и) вправляння у читанні тексту. Гра «Дощик» (читання тексту у різному темпі).

– Під час гри хокеїсти рухаються по льодовому полю з різною швидкістю. Читайте в такому темпі, який задає гра.

  1.  Закріплення вивченого на уроці.

Гра «Утвори нове слово» (нові слова утворюють, змінивши букву в слові)

– Подумайте, як за допомогою букви  Ш можна змінити слова.

С У М             С А П К А            М И С К А            К І С К А

Ш                    Ш                                  Ш                         Ш

ІІІ. Підсумок уроку.

           – З якою новою буквою ми сьогодні познайомилися?

– Який звук вона позначає?

  •  Що нового для себе ви дізналися на уроці?

Фрагменти уроку навчання грамоти

Тема.   Звук [ш]. Позначення  його буквами  «Ш», «ш» (ша)

Гра «Ніч – день».

На команду «Ніч» учні заплющують очі і слухають. Вчитель називає окремі звуки, а учні зєднують їх у слова. На команду «День» називають ці слова.

[ д] [і ] [т] [и]  – діти

 [с] [н’] [і] [ж] [к] [и] – сніжки

 [в] [з] [и] [м] [к] [у] – взимку

[г] [р] [а] [л] [и] – грали

– Використовуючи дані слова, складіть речення. Прочитайте речення, роблячи логічний наголос на кожному слові по черзі.

У садочку понад тином

Я зробив йому хатину.

Він навколо обдивився,

Засміявсь  і оселився.       (Шпак)

Гра «Забий гол!»

Учні виходять парами до дошки. Один учень складає склади з буквою Ш (забиває у ворота шайбу), а другий – читає ці склади (відбиває шайбу). Якщо прочитати без допомоги класу не зміг, значить пропустив «гол». Виграє той, хто не пропустив жодного «гола».

            

            

Робота по картках. Складання звукової моделі слів «шайба», «шолом».

– Для гри в хокей потрібні ковзани, ключка, шолом, шайба. Складемо звукові моделі слів «шайба», «шолом».

Двоє учнів працюють біля дошки, решта – за партами. Фронтальна перевірка правильності виконання.

           

Гра «Слідопити» 

– Наш тренер-ведмедик приготував завдання. (На картках записаний  початок речення, треба знайти це речення в тексті й  прочитати повністю)

     

Гра «Утвори нове слово» (нові слова утворюють, змінивши букву в слові)

– Подумайте, як за допомогою букви  Ш можна змінити слова.

С У М             С А П К А            М И С К А            К І С К А

Ш                    Ш                                  Ш                         Ш

       


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1154. Изучение основных принципов языка Delphi и C++ 436.5 KB
  Разработка приложений с графическим интерфейсом пользователя. Изучение принципов процедурного программирования. Сравнение языков С++ и Delphi. Объявление класса и инкапсуляция, наследование. Графическая среда Delphi. Сравнение графических оболочек и текстовых редакторов Visual Studio и Delphi 7.
1155. Основы электроники 1.27 MB
  Изучением физических принципов функционирования электронных элементов. Изучением принципов построения, особенностью действия, основ характеристик электронных устройств и систем. Теоретическим и экспериментальным исследованием элементов, устройств и систем.
1156. Отношение молодежи к Великой Отечественной Войне 2.01 MB
  Исследовательская. Отношение молодежи к Великой Отечественной Войне по Москве. Социологическое исследование среди молодежи города Зеленограда с целью выявления отношения и уровня знаний молодежи о Великой Отечественной Войне.
1157. Программирование приложений для WINDOWS с использованием функций WinAPI 114.5 KB
  Программирование на С++. Общие положения программирования в среде Windows. Создание приложений Windows с использованием OWL. Отличительные особенности Borland C++. Общие положения создания и обработки окон приложений. Решение проблемы корректного вывода.
1158. Понятие граф в математике 360 KB
  Примеры построения диаграммных графов. Степень вершины графов и их изолированность. Изображение одного и того же графа. Эйлеровы графы. Решение задачи о семи кенигсбергских мостах. Двудольные графы. Планарные и плоские графы. Графы с цветными ребрами.
1159. Расчет строительства центральной ремонтной мастерской 307 KB
  Район строительства, его климатическая и геологическая характеристика. Описание технологического и функционального процесса. Административно-бытовой корпус. Фундаменты и фундаментные балки. Перекрытия для административно-бытового здания. Расчет оборудования бытовых помещений. Теплотехнический расчет стены промышленного здания.
1160. Источник стабилизированного напряжения по схеме однотактного прямоходового преобразователя с активным ограничение напряжения на базе ШИМ-контроллера UCС2897 286 KB
  Расчет однофазного мостового выпрямителя с емкостным фильтром. Расчет элементов преобразователя. Расчет трансформатора. Расчет обвязки микросхемы. Выбор конденсатора и расчет дросселя.
1161. Организация, нормирование и оплата труда в пивоваренном производстве на примере ОАО Вятич города Кирова 316 KB
  Теоретические основы нормирования труда на автотранспортных работах. Определение норм труда на автотранспортных работах аналитически-расчетным методом. Совершенствование системы оплаты труда водителя автотранспортного средства на ОАО Вятич. Теоретические основы оплаты труда.
1162. Усеченное испытание по плану NБT 141.5 KB
  Сведения об объёме отчёта, количестве иллюстраций, таблиц, приложений, количестве книг отчёта, количестве использованных источников. Прогнозные предположения о развитии объекта исследования. Метод исследования и аппаратура.