58943
Київ – столиця України
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Яке слово вийшло Отже тема нашого уроку Київ - столиця України. Розповідь вчителя про місто Київ з демонстрацією слайдів. Сьогодні ми з вами помандруємо в столицю України місто Київ.
Украинкский
2014-05-02
45 KB
0 чел.
Урок українського читання
із застосуванням засобів інформаційно-комунікаційних технологій
Тема: Київ столиця України.
Мета: розширити знання дітей про столицю України. Формувати вміння повноцінно сприймати науково-пізнавальні тексти та художні. Закріпити вміння свідомо, правильно, виразно та інтонаційно читати. Розвивати память, увагу, спостережливість, мовленнєві вміння. Активізувати словниковий запас учнів. Виховувати громадянські якості: любов та пошану до рідного краю, історії, людяність, працьовитість. Виховувати пізнавальний інтерес.
Обладнання: компютер, інтерактивна дошка, ватман, маркер.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
- Доброго дня! Діти сьогодні у нас урок українського читання. Підніміть руки, тільки ті дітки у кого сьогодні хороший настрій, а у кого сумний настрій? (Слайд, на якому зображено смайлики: веселий і сумний).
Я надіюсь, що до завершення уроку у вас у всіх буде прекрасний настрій, адже урок українського читання нікого не може залишити байдужим. Адже на цьому уроці ми взнаємо цікаву, позитивну і нову інформацію.
Тому приступаємо до роботи. Оскільки у нас урок читання, то проведемо підготовчі вправи для виразного правильного і швидкого читання.
2. Актуалізація опорних знань.
Скоромовки відносяться до усної народної творчості. Народ придумав скоромовки для правильного вимовляння звуків і правильної швидкої артикуляції.
Рідний серцю, милий край
Йосипе: його не забувай.
(Слайд, на якому записана скоромовка і завдання).
Читання скоромовки. Про себе (мовчки). Вголос (вибірково).
3. Мотивація навчальної діяльності.
Зафарбуйте квадратики з парними числами та буквами під ними. Використовуючи букви під не зафарбованими квадратиками, прочитайте слово.
24 |
3 |
4 |
7 |
64 |
80 |
1 |
22 |
10 |
5 |
8 |
6 |
у |
к |
а |
и |
р |
т |
ї |
о |
н |
в |
і |
ж |
Київ
Розповідь вчителя про місто Київ з демонстрацією слайдів.
Столиця України - Київ, одне з найдавніших міст Європи.
Сьогодні Київ - це найбільше місто України, політичний, економічний, науково-технічний та культурний центр. Його населення складає понад 2,5 млн. чол. Площа міста становить 820 кв. км .
Крізь Київ проходять головні транспортні магістралі, а також - найбільша ріка України - Дніпро, яка поділяє місто на дві частини. Особливістю Києва є вдале поєднання стародавньої та сучасної архітектури. У місті більше 3 000 визначних пам'яток історії, архітектури й культури.
Найбільш відомі з-поміж них - Софійський собор, Андріївська церква, Києво-Печерська лавра, Золоті ворота, Маріїнський палац, майдан Незалежності.
Київ - важливий політичний центр країни. Тут працюють Президент, Адміністрація Президента України, Верховна Рада (Парламент) України та Кабінет Міністрів.
Центральна вулиця Києва - Хрещатик, який є візиткою міста. Це діловий центр, місце традиційних урочистостей і народних гулянь. Хрещатик прикрашають каскади водограїв, квітники та славетні київські каштани.
Столиця України багата на старе й нове, що варто побачити. Найбільше багатство міста - щирі, добрі, привітні люди.
Щоб дізнатися більше про столицю України прочитайте статтю О.Хорошковської «Київ столиця України».
5. Усвідомлення змісту. Робота з підручником.
Система позначок «Поміч».
Читаючи текст, діти роблять позначки: «+» - «Я це знав»; «- » - «Я це не знав»; «!» - «Це цікаво».
- Прочитайте, будь-ласка, статтю і зробіть позначки.
Рефлексія після читання.
(Учитель на ватмані записує маркером).
Складання таблиці (колективне).
«+» - «Я це знав» Факти, які знали. |
«- » - «Я це не знав» Факти, про які дізналися. |
Засновники міста: Кий, Щек, Хорив та сестра Либідь |
Перший президент України Михайло Грушевський. |
Центральна вулиця міста Хрещатик. |
Кирило і Мефодій уклали словянський алфавіт. |
6. Фізкультхвилинка.
На фізкультхвилинці учні прослуховують пісню про Київ.
7. Робота з підручником (у парі) .
- Виберіть і прочитайте один одному про історичне місце у Києві, яке вам найбільше сподобалося.
8. Вибіркове читання.
9. Рефлексія (робота у парі).
- А зараз ми побудемо поетами. Складіть сенкан і вірш про Київ. Працюємо в парі.
Сенкан
10. Представлення та обговорення віршів про столицю України.
11. Підсумок уроку.
12. Домашнє завдання
І рівень ( 1 4 балів). Прочитати підручник, с. 45-46.
ІІ рівень (5 9 балів). Навчитися переказувати текст.
ІІІ рівень ( 10 12 балів). Підібрати додатковий матеріал текст про Київ і вміти його представити.
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
66724. | Перевозки грузов автомобильным транспортом | 123.5 KB | |
За последнее десятилетие существенно изменились экономические связи в стране. Директивные методы управления уступают рыночным отношениям. Грузовой транспорт стал работать в условиях развивающейся конкуренции. Повышаются требования к срокам доставки грузов, что влияет и на процессы подготовки и приемку грузов. | |||
66725. | АЛЕКСЕЙ АНДРЕЕВИЧ РОДЕ | 246 KB | |
Труды А.А. Роде — не просто источник исчерпывающей информации по многим конкретным проблемам почвоведения. По ним можно учиться глубокому творческому подходу к познанию сложнейших проблем мироздания, высокой принципиальности в отстаивании своих убеждений... | |||
66726. | ЛАЗЕРНЫЕ ПРИНТЕРЫ | 242.5 KB | |
Лазерные принтеры менее требовательны к бумаге, чем, например, струйные, а стоимость печати одной страницы текстового документа у них в несколько раз ниже. При этом недорогие модели лазерных и светодиодных монохромных принтеров уже способны конкурировать... | |||
66727. | Решение алгебраических и трансцендентных уравнений | 220 KB | |
Часто приходится находить корни уравнений вида, где f(x) определена и непрерывна на некотором интервале. Если f(x) представляет собой многочлен, то уравнение - алгебраическое, если в функцию входят функции типа: тригонометрических, логарифмических, показательных и т.п., то уравнение называется трансцендентным. | |||
66728. | Либеральные реформы 60-70гг. XIX в., их противоречивость | 34 KB | |
Городская реформа 1870 создала городское самоуправление: городскую думу и управу решавшие коммунальные вопросы борьба с пожарами контроль за санитарией проблемы школ приютов лечебниц и др. Судебная реформа стала историческим фактом. Реформа школы в основном была осуществлена двумя актами: 14 июня 1864 г. | |||
66729. | Сущность лизинга | 59 KB | |
Существует множество определений лизинга: Лизинг это приобретение оборудования с предоставлением его в аренду организациям лизингополучателю в обмен на лизинговые платежи. Лизинг предусматривает возможность выкупа оборудования по истечении срока действия лизингового договора или досрочно по остаточной стоимости. | |||
66730. | Ивент-менеджеры как профессиональная группа: процесс формирования в современной России | 1.37 MB | |
Кардинальные экономические, социальные, культурные преобразования конца XX века способствовали трансформации профессиональной структуры российского общества. Так, изменение статусных позиций традиционных профессий, распространение новых форм занятости... | |||
66731. | Исследование действия препарата «Байкал ЭМ1» на параметры роста и развития пшеницы на ранних этапах развития в условиях слабого засоления субстрата | 428 KB | |
Современный мир с растущим населением предъявляет природе всё больше требований. Плодородных земель становится всё меньше. Некогда здоровые плодоносящие земли, в результате неграмотного применения орошения засоляются и становятся непригодными для выращивания важных... | |||
66732. | КЛИНИКО-ФУНКЦИОНАЛЬНАЯ ЭФФЕКТИВНОСТЬ УДАРНО-ВОЛНОВОЙ ТЕРАПИИ У ПАЦИЕНТОВ С ИШЕМИЧЕСКОЙ БОЛЕЗНЬЮ СЕРДЦА В СОЧЕТАНИИ С НАРУШЕНИЯМИ СЕРДЕЧНОГО РИТМА | 1.02 MB | |
Особое положение в общей структуре ИБС занимают больные, ранее перенесшие инфаркт миокарда (ИМ) с исходом в кардиосклероз. Состояние левого желудочка (ЛЖ) после ИМ в значительной мере определяет выживаемость пациентов с ИБС. Возникающая при этом сократительная дисфункция миокарда зачастую приводит... | |||