58945

Виконання завдань для курсу узагальнення і систематизації знань і вмінь з рідної мови, математики, читання

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: картки із цифрами від 1 до 6 плакати із завданнями дошки для запису балів. У другий тур потрапляють лише 6 учнів за кількістю балів. Той хто підняв картку з цифрою 5 отримує 30 балів Розкажи як за горою Сонечко сідає Як у Дніпра веселочка...

Украинкский

2014-05-02

145 KB

0 чел.

    Тема. «Виконання завдань для курсу узагальнення і систематизації знань і  вмінь з рідної мови, математики, читання».

    Мета: узагальнити й перевірити знання і вміння учнів, розвивати логічне мислення, мовлення, вміння узагальнювати, спостережливість,кмітливість; виховувати у дітей бажання вчитися, пошуковий інтерес до літератури, любов до краси  поетичного слова.

       Обладнання: картки із цифрами від 1 до 6, плакати із завданнями,       дошки для запису балів.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

Учитель

Знов день почався, діти.

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати –

Кличе в подорож дзвінок.

Сьогодні в нас урок незвичайний,

Він вчить багато нас чому.

Хай буде він для нас повчальний,

За це подякуєм йому.

А що ми будемо робити?

Ви можете усі сказати,

Як спробуєте ребус відгадати.

ІІ. Правила гри

  •  Будемо грати в гру «Зоряна година». Сьогодні ви матимете змогу показати свої:
  1.  Знання
  2.  Уміння
  3.  Навички
  4.  Ерудицію
  5.  Кмітливість

Уважно послухайте правила гри. Перевіримо знання з математики,

української мови і читання одночасно, на одному уроці. урок поділимо на три

тури.

      У першому турі змагаються усі учні. У другий тур потрапляють лише 6 учнів за кількістю балів. 4 учні будуть змагатися у третьому турі, і 2 учні беруть участь на завершальному етапі гри.

Одночасно за сигналом учителя слід піднімати сигнальні картки. Учні, що не вийдуть у фінал, залишаються пасивними її учасниками, а не болільниками, продовжують набирати бали до кінця гри. Тільки за сигналом учителя й підраховують їх загальну кількість.

ІІІ. Гра «Зоряна година»

І тур

1. На дошці записані назви творів Т. Г. Шевченка:

  1.  «Тече вода з-під явора»;
  2.  «Зацвіла в долині червона калина»;
  3.  «Садок вишневий коло хати»;
  4.  «Ой діброво, темний гаю»;
  5.  «Реве та стогне Дніпр широкий»;
  6.  «Зоре моя вечірняя».

З якого твору рядки?

                 І блідний місяць на ту пору

                 Із хмари де-де виглядав,

                 Неначе човен в синім морі,

                То виринав, то потопав.

( Той, хто підняв картку з цифрою 5, отримує 30 балів)

                  Розкажи, як за горою

                 Сонечко сідає,

                 Як у Дніпра веселочка

                 Воду позичає…

( Той, хто підняв картку з цифрою 6, отримує 40 балів)

А качечка випливає

З качуром за ними,

Ловить ряску, розмовляє

З дітками своїми…

( той, хто підняв картку з цифрою 3, отримує 50 балів)

2. На дошці записані  приклади.

  1.  54 – ( 13 + 10 ) = 31
  2.  37 + 8 – 20 =25
  3.  81 – 34 – 21 = 27
  4.  37 – 3 ∙ 8 = 13
  5.  20 + 40 – 18 = 42
  6.  ( 31 – 10 ) ∙ 3 = 7

Який приклад розв’язаний неправильно?

( Картка з цифрою 3 – 50 балів)

3. На дошці назви казок:

  1.  «Їжак та заєць»;
  2.  «Рукавичка»;
  3.  «Телесик»
  4.  «Колобок;
  5.  «Ріпка»;
  6.  «Пан Коцький».

Пригадайте, до яких українських народних казок можна віднести прислів’я:

Не копай яму ближньому, бо й сам у неї впадеш.

(Картка з цифрою 3 – 50 балів.)

Хто боїться, тому в очах двоїться.

(Картка з цифрою 6 – 30 балів.)

Слова ласкаві,та думки лукаві.

(Картка з цифрою 4 – 30 балів.)

-    Закінчився 1-й тур. Підрахуємо бали. Хто набрав 280, 270, 260 балів, той виходить у другий тур гри.

     Відгадайте загадку:

Розсипався горох на чотириста дорог, ніхто його не позбирає -  ні цар, ні цариця, ні красна дівиця. (Зірки на небі)

  •  Спробуємо заперечити народній мудрості – вручаємо зірки першим півфіналістам(6 учням).

ІІ тур

1. На плакаті записані слова-іменники:

  1.  Метелик;
  2.  Риби;
  3.  Драбина;
  4.  Літак;
  5.  Плуг;
  6.  Джміль.

Знайдіть відгадки до загадок.

Удень спить, а ніч прийде – на вогонь летить.

(Картка з цифрою  1 – 20 балів.)

У хатах прозорих всі вони живуть, можеш ти їх бачити, та не можеш чуть.

(Картка з цифрою 2 – 20 балів.)

Відшукайте серед написаних слів іменник жіночого роду.

(картка з цифрою 3 – 30 балів.)

2. На дошці – картки із  словами-частинами мови.

1)Стрибати              2)море              3)зелене

   співаю                      книжка             сумний

   лежати                     метелик            вірність

   дивлюся                  правда              чесний

На якій із карток допущена помилка?

(Картка із цифрою 3 – 50 балів.)

 

3. На плакаті записані стовпчики слів із синонімами.

1)Гарний                      2)говорити                  3)печальний

   Вродливий                  розмовляти                сумний

   Прекрасний                 мовчати                      невтішний

   Чарівний                       гомоніти                     зажурливий

У якому стовпчику слів допущена помилка?

(Картка із цифрою 2 – 50 балів.)

4. На дошці картки із спільнокореневими словами.

1)Ліс                  2)сад                 3)дуб                   4)вода

  Лісок                  садок               дубок                   водяний

  Лісочок       садочок          дубочок              наводити

  Лісник                садівник         дубинонька       водити

У якому стовпчику слів допущена помилка?

(Картка із цифрою 4 – 50 балів.)

Завершився другий тур конкурсу. Ви стомлені і схвильовані: хто ж знову отримає зірки? Підрахуйте кількість балів. Приємний спів пташок допоможе вам розслабитись (Лунає запис «Спів пташок».) Схиліть голівки на руки, закрийте оченята. Подумки повторюйте за мною:

Аутотренінг

Я прийшов до школи вчитись…

У мене все вийде…

Треба бути уважним…

Треба бути спокійним…

В класі в мене багато друзів…

Вони мене люблять…

Мені приємно…

Я легко дихаю…

В класі сонце, сонце…

Я добре працюю…

ІІІ тур

- Змагаються у третьому тупі 4 учні, але всі діти продовжують набирати бали.

1. За даними малюнка знайти периметр прямокутника.

1) 15 см;

2) 12 см; 2 см

3) 8 см;

4) 13 см. 4 см

(Картка з цифрою 2 –  30 балів.)

2. На дошці прізвища українських письменників, поетів:

Українка, Франко, Шевченко, Пчілка.

Хто з них автор цих рядків:

І до білої хатинки,

Немов мати до дитинки,

Вийшло сонце засвітило

І хатинку звеселило.

(Картка з цифрою 1 – 20 балів.)

Ще треті півні не співали,

Ніхто ніде не гомонів,

Сичі в гаю перекликались,

Та ясен раз у раз скрипів.

(Картка з цифрою 3 – 20 балів)

На плакаті записані пари слів-антонімів.

1) Вершина – низина;

2) прямо – криво;

3) швидкий – прудкий;

4) користь – шкідливість;

5) високо – низько;

6) відкрити – закрити.

Знайдіть пару слів, які не є антонімами.

(Картка з цифрою 3 – 10 балів.)

- Підрахуйте кількість балів.

Двоє учнів отримують по зірочці, вони набрали найбільшу кількість балів.

Два фіналісти одержують 12 балів з читання, математики, української мови.

4. Останній конкурс – «Словникова робота».

  - Зараз два фіналісти будуть змагатися за головний приз і звання переможця гри «Зоряна година».

     З великого слова, що на повітряні кульці, треба утворити нові, але не додаючи інших букв.

 

(Вінок, бар, Віра, кіно, рів, бірка, Іра, нора, кров, рано, ранок, корба, вірно, браво, кора…)

ІV Підсумок.

Весь клас рахує зароблені бали.

Залежно від кількості балів виставляється оцінка з математики, мови і читання.

- Яке завдання було найскладнішим?

- Яке завдання було найцікавішим?

Нагородження

Головний приз – «путівка» від туристичної фірми «Круїз» навколо рідного села.


Квиток-пропуск на щоденне відвідування школи.

Вручення двом переможцям Енциклопедії «Дивосвіт»

Учитель  

Ось уже б’є Годинник Часу,

Час настав прощатися.

Дуже прошу, дорогенькі,

У своїх малих серденьках

Залишити назавжди

Хоч краплинку дивини.

І та зірочка-зірничка

Буде вам світити вічно.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20089. Техническое предложение 31.5 KB
  Техническое предложение. Техническое предложение ТП совокупность технических документов которые содержат техническое и техникоэкономическое обоснование целесообразности разработки. 2 Техническое задание. 3 Техническое предложение.
20090. Требования к элементам приборов. Эксплуатационные, конструктивно-технологические, специальные. Чувствительность. Линейность 185.5 KB
  Статическая характеристика может быть выражена аналитически уравнением типа y=fx связывающим выходную величину y с входной величиной х в числовой форме в виде таблицы или графически. такая характеристика выгодна для показывающих и особенно для регистрирующих приборов т. Линейная характеристика преобразователей в вычислительных устройствах упрощает осуществление математических операций. Вместе с тем иногда нужны преобразователи с нелинейными характеристиками например с логарифмическими или квадратичными.
20091. Станки фрезерной группы. Их классификация. Краткая характеристика. Виды выполняемых работ. Приспособления и оснастка к ним 1.57 MB
  Приспособления и оснастка к ним. Приспособления для фрезерных станков. Эти приспия харся применением установов для быстрой настройки фрез и направляющих шпонок для правильного расположения приспия на столе станка. Шпонки крепятся на нижней части основания корпуса приспия их 2 разнесены на наибольшее расстояние.
20092. Инструментальные материалы. Требования, предъявляемые к ним. Классификация 38 KB
  Материалы для изготовления режущих инструментов. Инструментальные материалы подразделяются на следующие группы: Инструментальные стали; Твердые сплавы; Керамические материалы; Алмазы и синтетические сверхтвердые материалы. В результате термической обработки углеродистые стали приобретают твердость от 61 до 63 HRCэ и могут обрабатывать материалы твердостью до 30 HRCэ.
20093. Классификация режущего инструмента. Их технологические возможности 25.5 KB
  Габец Применяемые при обработке деталей машин и приборов режущие инструменты подразделяют как правило по конструкции и по виду обрабатываемых повтей. По конструкции инструменты подразделяются на следующие группы: 1 Резцы: резцы общего назначения и фасонные резцы. 2 Сверла это однолезвийные и многолезвийные режущие инструменты применяемые для получения отверстий в сплошном материале и для рассверливания отверстий. 3 Зенкеры 28лезвийные инструменты используемые для увеличения отверстий.
20094. ПРОЦЕСС ОБРАЗОВАНИЯ СТРУЖКИ И ЕЕ ТИПЫ. УСАДКА СТРУЖКИ.НАРОСТООБРАЗОВАНИЕ ПРИ РЕЗАНИИ. ВЛИЯНИЕ НАРОСТА НА ПРОЦЕСС РЕЗАНИЯ(«ТЕХНОЛОГИЧЕСКОЕ ОБОРУДОВАНИЕ И ОСНАСТКА») 86 KB
  УСАДКА СТРУЖКИ. Классификацию стружки предложил проф. При уменьшении среза повышении скорости резания и увеличении переднего угла отдельные элементы стружки станут менее отчетливыми и будут сходить без зазубки на ее внешней стороне.
20095. Обработка резанием. Кинематические и геометрические параметры и процессы резания. Главное движение и движение подачи. Элементы режима резания и геометрические параметры срезаемого слоя 101 KB
  Кинематические и геометрические параметры и процессы резания. Элементы режима резания и геометрические параметры срезаемого слоя. Для осуществления резания необходимо относительное движение между заготовкой и режущим инструментом. Совокупность движений сообщаемых механизмом станка в процессе резания инструменту и обрабатываемой детали представляет кинематическую схему резания.
20096. Сборочные приспособления . Разновидности , область применения, особенности конструкций, назначение 25.5 KB
  Рабочие повти их тщательно обрся имеют Тобразные пазы для закрепления собираемых деталей изготавливаются из чугуна. Служат для временного скркпления деталей и узлов в собираемых изделиях. Служат для поддержки и выверки громоздких и тяжёлых деталей. Блоки и подъёмники для деталей до 1т а больше краны.
20097. Контрольные приспособления. Разновидности, область применения, особенности конструкции, назначения 32 KB
  При выборе отсчетных измерительных средств в зависимости от допусков и серийности производства необходимо учитывать их метрологические и экономические показатели погрешность средства цена деления шкалы предел измерения чувствительность порог чувствительности и т. При конструировании контрольного приспособления одной из основных задач является уменьшение или полное устранение общей суммарной погрешности измерения. Погрешностью измерения называется отклонение результата измерения от истинного значения измеряемой величины. Обязательными...