58956

Пристрої введення та виведення інформації

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Що таке інформація За допомогою чого передають інформацію Види інформації Як називають повідомлення яке не несе корисної інформації Що називають елементною базою компютера Що таке швидкодія Що розуміють під терміном апаратне забезпечення...

Украинкский

2014-05-02

178.71 KB

2 чел.

Розробка уроку

6 клас

Тема «Пристрої введення та виведення інформації»

Мета навчальна: Повторити, систематизувати, узагальнити отримані знання.

Оволодіння мовою інформатики та умінням її використовувати для аналізу інформації; формування навичок роботи з

 додатковою літературою, формування у свідомості учнів

                       основних напрямків у розвитку інформатики. Складний

матеріал накласти на суб'єктивний досвід учнів. Відбувається 

інтеграція, під час якої легко засвоюється і стає звичною нова 

та складна інформація. 

Виховна мета: Озброєння учнів раціональним методологічним підходом до

пізнавальної та практичної діяльності; продовжувати виховувати

спостережливість та вміння аналізувати нову інформацію;

працелюбність та наполегливість; естетичне виховання. 

Мета розвитку учнів: Розвивати логічне мислення, уміння користуватись

                          методами індукції та дедукції, аналізу та синтезу на 

прикладі розвитку процеса інформатизації суспільства;

розвиток уміння розв'язувати основні задачі з шкільного 

курсу вивчення інформатики, експериментувати, технічно 

мислити і в сукупності - розвивати творчі здібності. Обладнання:

1. Плакат з девізом гри

иДумати - колективно, діяти - оперативно, сперечатись - доказово, це для всіх обов'язково"

  1.  Завдання до кожного гейму
  2.  Цікаві повідомлення від кожної команди
  3.  Розкреслені таблиці для жюрі
  4.  Грамоти для гравців команди-переможеці
  5.  Приз самому активному гравцю

Хід уроку

  1.  Організаційний момент (попередній поділ на групи)
  2.  Вступне слово вчителя
  3.  Гра - змагання.
  •  Привітання
  •  Марафон
  •  Гра капітанів
  •  Гра "Розумний й лаконічний"
  •  Відгадування кросворду на швидкість
  •  Запитання командам
  •  Захист цікавих доповідей
  1.  Підведення результатів гри.

Вступне слово вчителя.

Сьогодні ми з вами відправляємося в подорож по електронній країні ЕОМ. Займайте місця в загальному вагоні електронного поїзда. Будьте уважні і правильно відповідайте на мої питання.

Прекрасна країна ЕОМ перед вами. Тут усе дуже цікаво, але й дуже заплутане, як у лабіринті. Спробуємо розібратися! Туристів і гостей у цій дивовижній країні завжди дуже багато, кожного потрібно зустріти, привітати й поговорити з ним, надати йому перекладача, щоб гості все побачили, а жителі країни могли зустріти своїх гостей, порозмовляти і поспілкуватися з ними. Прийом гостей виконують спеціальні митні ПРИСТРОЇ ВВДЕННЯ. Гостей із країн ВІЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ приймає митний пункт КЛАВІАТУРА. Інший пункт СКАНЕР приймає інформацію з суворої країни ТЕКСТОВОЇ ЩФОРМАЦІЇ, гості схожі на сторінки друкарського тексту. Балакучих і співучих туристів із раїн ГОЛОСУ І МУЗИКИ приймає пункт МІКРОФОН. Є ще й дуже симпатичні пункти введення інформації МИША, ДЖОЙСТИК, СВІТЛОВЕ ПЕРО, ГРАФІЧНИЙ ПЛАНШЕТ. Усі ці пункти пов'язані з правителем країни електронними дорогами ДРОТАМИ.

Гості і туристи, пройшовши через ПРИСТРОЇ ВВЕДЕННЯ, продовжують подорож уже з провідниками-перекладачами. Ніхто не може говорити на складній мові ЕОМ, тому без перекладачів не обійтися!

Править країною ЦЕНТРАЛЬНИЙ ПРОЦЕСОР. У його підпорядковані дві урядові палати. Одна палата КЕРУЄ всією роботою ЕОМ, тому і називають її КП (Керуючий Пристрій).

У КП дуже важливі і зайняті управлінці, вони весь час наказують і перевіряють, чи правильно виконали їхні накази!

В іншій урядовій палаті працюють розумні й талановиті математики, Вони множать, ділять, додають і віднімають великі і не дуже великі числа, розв'язують складніші математичні, логічні та зовсім прості задачі.

Ця палата має назву АЛП (арифметико-логічний пристрій) Усі дані і результати обчислень команд зберігаються в будинку дуже складної конструкції. Тут архів, бібліотека та інші служби. І назва цього пристрою таємнича і чарівна - ПАМ'ЯТЬ. КЛ й АЛП дуже тісно співпрацює з ПАМ'ЯТТЮ, вони просто не можуть обійтися без неї ні секунди. От який важливий цей пристрій! Ми вже говорили, що ПАМ'ЯТЬ має складну конструкцію і складається з двох не менш складних конструкцій, частин-ПЗП й ОЗП.

У ПЗП (Постійно- запам'ятовуючий пристрій) завжди кипить робота, і його службовці ніколи не йдуть додому (ПЗП - їхній будинок). Помешкання ПЗП завжди переповнені співробітниками - це і математики, і програмісти, і системники тощо.

ОЗП (Оперативнозапам'ятовуючий пристрій) - це величезний зал для конференцій, засідань, концертів і навіть ігрових видовищ. Він буває порожнім вночі або вдень, коли країна ЕОМ відпочиває (тобто ЕОМ виключена). Коли настає робочий день ЕОМ, то величезний зал ОЗП частково або цілком орендується під різноманітні види робіт різних організацій ПРОГРАМ.

Під керівництвом процесора складна робота виконується і її необхідно або продемонструвати(вивести інформацію), або зберегти. Де ж ми можемо побачити демонстрацію результатів? Звісно у невеличких і великих кінотеатрах, що

називаються МОНІТОР або ДИСПЛЕЙ. А почути? Слухаємо за допомогою концертних залів КОЛОНКА, ДИНАМІК. У той же час у країні ЕОМ відмінно працює і редакція ПРИНТЕР. От такі є симпатичні пристрої ВИВЕДЕННЯ інформації в нашій країні ЕОМ. Але ще є дуже цікавий, потрібний і дволикий пристрій-вокзал! На вокзал приїжджають і від'їжджають гості. Він виконує роль і пристою ВВЕДЕННЯ і пристрою ВИВЕДЕННЯ, тому і називають його пристроєм ВВЕДЕННЯ-ВИВЕДЕННЯ. Через такий пристрій можна ввійти в країну і вийти з неї. Він дуже складний, і гості, що користуються ним, живуть тільки в електронних країнах. Приїжджають вони на гарних машинах - ДИСКЕТАХ або прекрасних КОМПАКТ - ДИСКАХ, зустрічають на вокзалі СБ-КОМ. Розпочинаємо гру.

I Привітання. (Представлення, девіз та захист емблем команди.)

II Запитання до гейму "Марафон"

  1.  Як називається предмет, який вивчає внутрішню та зовнішню будову
    комп'ютера та його можливості
    ?
  2.  Що таке інформація?
  3.  За допомогою чого передають інформацію?
  4.  Види інформації?
  5.  Як називають повідомлення, яке не несе корисної інформації?
  6.  Що називають елементною базою комп'ютера?
  7.  Що таке швидкодія?
  8.  Що розуміють під терміном апаратне забезпечення?
  9.  Як називається сукупність апаратних і програмних засобів?

  1.  Що входить до складу процесора?
  2.  Що таке мікропроцесор?
  3.  Що таке Інтернет?
  4.  Сучасні носії інформації?
  5.  Щотаке CD-RW?
  6.  ЩотакеСD-R?
  7.  Що таке СD-RОМ?
  8.  Як називають пристрій, який дозволяє вводити в комп'ютер зображення з
    паперу або іншої плоскої поверхні
    ?
  9.  Призначення клавіші ЕSC?
  10.  Види принтерів?
  11.  Яким є інтерфейс WINDOWS?
  12.  Що потрібно мати для сполучення комп'ютерів у ЛОМ?
  13.  Що розуміють під терміном топологія ЛОМ?
  14.  Хто такий провайдер?

II Відповіді до гейму "Марафон"

  1.  Як називається предмет, який вивчає внутрішню та зовнішню будову
    комп'ютера та його можливості
    ? (інформатика)
  2.  Що таке інформація? (відомості, потрібні користувачу)
  3.  За допомогою чого передають інформацію? (повідомлення, послідовність
    сигналів
    )
  4.  Види інформації? (об'єктивна, суб'єктивна )
  5.  Як називають повідомлення, яке не несе корисної інформації? (шум)

  1.  Що називають елементною базою комп'ютера? (те, що лежить в основі
    будови комп'ютера
    )
  2.  Що таке швидкодія? (кількість виконаних операцій за одну секунду)
  3.  Що розуміють під терміном апаратне забезпечення? (пристрої й електронні
    схеми
    )
  4.  Як називається сукупність апаратних і програмних засобів? (інформаційна
    система
    )
  5.  Що входить до складу процесора? (АЛП, КП, регістри пам'яті)
  6.  Що таке мікропроцесор? (невелика за розмірами мікросхема на
    напівпровідникових кристалах
     - мозок комп'ютера )
  7.  Що таке Інтернет? (загальна світова мережа)

  1.  Сучасні носії інформації? (оптичні диски)
  2.  Що таке СD-RW? (оптичний диск для багаторазового запису)
  3.  Що таке СD-R? (оптичний диск для одноразового запису)
  4.  Що таке СD-ROM? (оптичний диск тільки для користування)
  5.  Як називають пристрій, який дозволяє вводити в комп'ютер зображення з
    паперу або іншої плоскої поверхні
    ? (сканер)
  6.  Призначення клавіші ЕSC? (переривання роботи програми)
  7.  Види принтерів? (матричні, струменеві, лазерні)
  8.  Яким є інтерфейс WINDOWS(графічним)
  9.  Що потрібно мати для сполучення комп'ютерів у ЛОМ? (мережеву карту,
    модем)
  10.  Що розуміють під терміном топологія ЛОМ? (вид з'єднання комп'ютерів в
    мережі
    )

23. Хто такий провайдер?(фірма, яка під'єднує до Інтернет та надає послуги)

Ш. Запитання до гейму "Гра капітанів"

  1.  Чому процесор називають мозком комп'ютера?
  2.  Чому оптичні диски кращі за дискети, хоча їх вартість більша?
  3.  На стандартній клавіатурі 101 клавіша, чому за допомогою їх можна
    зарезервувати
     256 символів?
  4.  Як ви розумієте поняття "Інтерфейс ОС"?
  5.  Чому ОС WINDOWS отримала таку назву?
  6.  Чому вартість оптичних дисків різна для СD-RW? СD-R? СD-ROM?

IV. Гра "Розумний й лаконічний" або "Шифровка і розвідник"

За спиною учня старшого класу або вчителя асистент показує картку з написом або малюнком. Гравець не називаючи напису на картці або не називаючи малюнка, намагається пояснити значення цього терміна. Якщо термін вгадано, асистент показує наступну картку, а якщо ні, то учень каже "Далі". За кожну вірну відповідь нараховується один бал. Учень за 1 -2 хвилини повинен надати більшу кількість термінів.

V. Відгадування кросворду на швидкість (по 10 запитань)

VI. Запитання командам (по 4 запитання)

І команда

  1.  Чому пам'ять комп'ютера поділено на дві частини? Що це за па'мять ?
  2.  Як додати на панель форматування редактор формул?

Його призначення?

3. Яку мережу називають локальною?      

. Поміняйте фон робочого столу та наведіть словесний алгоритм.

II команда

1. Який пункт має у своєму контекстному меню будь-який об'єкт?

  1.  Викличте контекстне меню робочого столу.
  2.  Яке призначення клавіші Іnsert?

4.3мінить заставку та встановіть інтервал часу 7 хв.

III команда

1. Для чого призначена заставка?

2. Як зробити так, щоб папки та ярлики на вашому робочому столі не

можна було б пересувати як заманеться?

  1.  Як додати на панель форматування індекс "верхний индекс",
  2.  Як запрограмувати клавіші (створити гарячі клавіші)?
    Запрограмуйте клавішу "модуль" або "тере".

VII Захист цікавих доповідей (по 2 бали) Підведення результатів гри. Нагородження переможців.

Назва гейму

І група

II група

III група

1

Привітання (тах 2 бали)

2

Марафон ( кількість вірних відповідей по 1 балу)

3

Гра капітанів (відповідає один каштан тах 4 бали)

4

Гра "Розумний й лаконічний"

5

Відгадування кросворду на швидкість (тах 3 бали)

6

Запитання командам (по 4 запитання по 1 балу)

7

Захист цікавих доповідей

Результати гри

'


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

81225. Происхождение религии и ее ранние формы 25.23 KB
  Тотемизм вера в сверхъестественное родство между определенной группой предметов и людей. Магия совокупность представлений и обрядов в основе которых лежит вера в возможность влияния на людей предметы и явления объективного мира с помощью определенных символических действий. Анимизм вера в существование духов и душ. Существует как вера в духов не только умерших людей но и в духов природных явлений.
81226. Национальные религии Индии. Ведизм 20.79 KB
  Ведизм. К национальным религиям Индии относят ведизм индуизм джайнизм и сикхизм. Ведизм считается самой древней из всех национальных религий и одной из самых древних среди мировых. Характерная черта ведизма обожествление сил природы часто в мифологических образах.
81227. Вероучение и культ индуизма 25.24 KB
  В индуизме есть образ Тримурти космического духовного начала имеющего три ипостаси Вишну Шива Брахма. Два других бога Вишну богохранитель и Шива бог разрушитель. Поскольку боги Вишну и Шива стали наиболее популярными божествами это привело к формированию двух основных направлений: вишнуизм вайшнавизм и шиваизм шайвизм. Для вишнуизма характерна вера в аватары буквально: нисхождения то есть периодические воплощения Бога на земле для спасения праведных и наказания грешников.
81228. Специфика джайнизма 23.39 KB
  Стержнем вероучения джайнизма принявшего общую для индийских религий концепцию кармы и конечного освобождения нирваны является самосовершенствование души. Путь освобождения души Джина определил как следование трем драгоценностям: совершенное воззрение совершенное знание совершенное поведение. Главный признак души развитие сознания только знания могут освободить душу поэтому учителя и могут учить других так как победили свои страсти. Из индуизма заимствована идея реинкарнации души воздаяния человеку за его поступки.
81229. Особенности возникновения и основные характеристики сикхизма. 21.74 KB
  Сикхизм наиболее молодая религия Индии. Сикхизм это монотеистическая религия хотя и складывалась в рамках индуизма отвергающая многобожие индуизма.
81230. Разработка учебно-методических комплексов и внедрение их в учебный процесс 38.74 KB
  Модель электронного учебного курса ЭУК. ЭУК применяются в различных целях: для обеспечения самостоятельной работы обучаемых по овладению новым материалом реализации дифференцированного подхода к организации учебной деятельности контроля качества обучения и т. В первую очередь при проектировании ЭУК необходимо заложить в него технологические характеристики позволяющие впоследствии сделать учебновоспитательный процесс максимально эффективным. Выступая в качестве автоматизированной обучающей системы ЭУК должен выполнять следующие функции:...
81231. Предпрофильные и профильные курсы как средство дифференциации обучения информатике в общеобразовательной школе 35.83 KB
  В нормативном плане возможность реализации дифференциации в изучении информатики обеспечена рядом документов министерства образования РФ. Рекомендован переход к непрерывному изучению информатики в средней общеобразовательной школе предусматривающий три отмеченных выше этапа: пропедевтический базовый и дифференцированный. Общие цели и задачи профильнодифференцированных курсов информатики таковы: Способствовать учету интересов каждого из учащихся; Учитывать направленность допрофессиональной подготовки; Формировать основы научного...
81232. Методика изучения темы «Представление информации и информационные процессы»; подходы к измерению информации; формирование представлений о сущности информационных процессов в системах различной природы 41.47 KB
  Выработать ориентиры в существующих научных взглядах на феномен информации; сформировать умения: определять вид и свойства информации измерять информацию. Различные подходы к определению и измерению информации Подход к определению Подход к измерению в быту сведения сообщения их новизна новизна не измеряется в вычислит.