58959

Урок. Пори року

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розвивати початкові навички використання елементів взаємодії з комп’ютером – списків та закладок у діалогових вікнах; ознайомити учнів з особливостями погоди в різні пори року; розвивати елементи логічного мислення, пам’ять, увагу, кмітливість...

Украинкский

2014-08-21

348 KB

2 чел.

5fan_ru_58959_34481f74d19df4b361cf1530b2e8c2eb.html

Тема: Пори року

          

Мета: розвивати початкові навички використання елементів взаємодії з  

           компютером – списків та закладок у діалогових вікнах;

           ознайомити учнів з особливостями погоди в різні пори року;

           розвивати елементи логічного мислення, память, увагу, кмітливість;

  формувати комунікативну компетентність учнів.

  

Обладнання: електронна складова курсу (добірка навчальних та розвивальних компютерних програм, записаних на компакт-диск, встановлена на компютери).

Хід уроку

І. Організаційний момент (1 хвилина)

Повторення правил техніки безпеки (4 хвилини)

   1. Завдання «Виправ помилку»:

   - діти забігли у клас у мокрому одязі, не змінивши брудного взуття, з мокрими парасольками;

   - хлопці після уроку фізкультури занесли у кабінет інформатики санчата, лижі і ковзани;

   - учні після прогулянки сіли за парти у верхньому одязі, капелюхах і шапках.

   - Які правила ТБ порушили учні ?

ІІ. Розминка (1 хвилина)

1.Загадка про пори року.

Перша сестра від квітів рябіє,

       Друга сестра – палить, як вогнище,

   Третя сестра від дощів мокра,

   А четверта сестра сувора – жах!

      (Весна, літо, осінь, зима)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку (1 хвилина)

  •  ознайомитися з особливостями погоди в різні пори року;
  •  навчитися працювати з новою програмою ( у вправі «Пори року» підібрати для дівчинки Ганнусі одяг та деякі речі для прогулянки в залежності від сезону)

ІV. Вивчення нового матеріалу (13 хвилин)

     1.Завдання для кмітливих за варіантами

     І варіант: підкреслити природні явища, що характерні для кожної пори       

                      року, різними кольорами

                      Осінь – жовтий    Зима – синій

    Весна – зелений   Літо – червоний

 Град    Повінь   Спека   Мороз

 Блискавка             Мжичка                 Відлига                  Грім

 Пороша                Льодохід   Віхола   Мряка

 Снігопад    Гроза   Буря    Роса

 Туман    Веселка   Дощ    Листопад

   ІІ варіант: розставити цифри за послідовністю ознак весни

Стало холодно     Стало тепліше

Розтанув сніг     Випав сніг

Птахи відлетіли у вирій   Розпочався приліт птахів

Сонце світить рідко    Сонце світить частіше

Розпустилося листя    Розпочався листопад

 ІІІ варіант: встав пропущені слова про осінні місяці

Восени з кожним днем сонце піднімається все … У вересні ще багато … і  … днів. На полях та у садах люди збирають …

У жовтні частіше йдуть  холодні … Люди і тварини … запаси на зиму. Птахи збираються в … і … зимувати у … країни.

У листопаді вранці часто бувають … Може випасти … Тварини ховаються у свої … Деякі з них … до весни. Люди … своє житло, готують … одежу.

 

2. Самостійна робота з текстами у парах:

  * прочитати деформований текст

Зима

тоСять ромозні декинь. пеТер рібпотні вокзали і жіли. віДчатка і лопхчики ругтом жібать на вокзанку. ниВо вокзають оп дульо ан вокзалах.

кільки міхус і дарості!

* скласти звязний текст

   Весна

Вона стала схожа на золотий букет. Зацвіла верба. А як пахнуть медом її котики! Прийшла весна. Гудуть над деревами бджоли. Поспішають до верби гості. Біжать маленькі мурашки. Серед них волохатий джміль.

3. Розповідь вчителя про народні прикмети погоди.

Грім у вересні – на теплу погоду.

Сухий вересень – на пізню зиму.

Ранній  падолист – на холодну зиму.

Який перший день грудня, така у уся зима буде.

Як уночі іній на дерева ліг – не випаде вдень сніг.

Квіти пахнуть здалека – на вітер.

 Багато було пролісків – гарно вродить картопля.

4. Слухання вірша

   Коли краще гуляти?

Сніг пухнастий, наче вата, білить в лісі хащі.

Добре взимку погуляти. А весною – краще!

В перший раз приємно дуже йти босоніж по калюжах,

Ось, помножений луною, грім лякає хащі.

Весело гулять весною, а зимою – краще!

Як чудово взимку, друже, ковзани мчать по калюжах!

Я заплутався, малята. Ніде правди діти –

Восени люблю гуляти і в пекуче літо.

Погулять люблю нівроку я у кожну пору року!             (В.Орлов)

5. Питання «мозкового штурму» для «розумників і розумниць».

Що діти надягають взимку, а що – влітку? (чобітки, майку, светр, шорти, шапку, босоніжки, пуловер, панамку, рукавички, плаття, пальто, шарфик)

Як ви вдягаєтеся восени (взимку, навесні, влітку)?

Як слід одягатися під час дощу?

Чи змінюється одяг дитини від зміни погоди? Чому?

Як ви вдягаєтесь узимку, коли йдете кататися на санчатах, ковзанах, лижах, грати в сніжки, хокей?

V. Фізкультурна хвилинка (1 хвилинка)

    - Морозець, морозець,

Не щипай за щічки.

Теплі валянки у нас,

Шубки й рукавички.

    Морозець, морозець! -

Плещемо в долоні.

У дівчаток і хлопят

Носики червоні.

VІ. Практична робота учнів з програмою «Пори року» (20 хвилин)

1. Бесіда (опис прийомів роботи з новою програмою – 5 хвилин)

   - На уроці ви працюєте з робочою частиною вікна, в якій знаходиться надпис «Збираємось на прогулянку!» і велике діалогове вікно з закладками назв пор року. Натисканням на закладках можна переходити з активної при відкритті програми

(«Літо») у інші пори року. Для того, щоб одягнути Ганнусю відповідно до сезону, необхідно обрати з випадаючих закритих списків елементи одягу та взуття, а також, якщо потрібно, головний убір і предмет, з яким Ганнуся піде на прогулянку. Головний убір та предмети видно на вішаку, якщо вони необхідні. Для того, щоб відкрити закритий список, потрібно натиснути лівою кнопкою миші на трикутнику праворуч від назви тієї групи речей, з якої обираємо (наприклад, «Одяг», «Взуття»). Випаде список речей, серед яких потрібно обрати одну, натиснувши на її назві лівою кнопкою миші. Так саме потрібно обрати інші речі. Після натискання кнопки «Готово» при вірному виборі зявляється Ганнуся, одягнена за сезоном, при невірному – звикле діалогове вікно з пропозицією: «Подумай ще». Для переходу до наступної пори року потрібно натиснути на

кнопку керування «Продовжити» (на неї обертається при правильному виборі речей кнопка «Готово»).

Вихід з уроку – за допомогою кнопки «Закрити».

2. Самостійна робота учнів за компютерами (вчитель допомагає учням) – 14 хвилин)

3. Релаксація (1 хвилина)

* в середньому темпі зробити 3-4 кругових рухів очима праворуч і так само ліворуч, «малюючи сонечко»;

* розслабивши мязи очей, подивитись у вікно, спостерігаючи, як гойдаються віти дерев і пливуть хмарки;

* швидко поморгати, закрити очі і, рахуючи до 10, уявити як іде дощик (летять сніжинки).

VII. Узагальнення результатів уроку ( 2 хвилини)

      Повторення правил профілактики застудних захворювань:

  •  зміцнення організму необхідними вітамінами та мікроелементами;
  •  одягання відповідно до погоди для запобігання перегріванню та переохолодженню;
  •  місцеве загартовування;
  •  дихання носом;
  •  додержання правил особистої гігієни та гігієни житла.

VIII. Підсумок уроку (2 хвилини)

  •  З якою новою програмою ви сьогодні познайомились?
  •  Чому новому навчилися?

PAGE  1

  •  

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

44646. Собственные и нарицательные имена существительные 21.1 KB
  Орг момент Отгадаем ребус: отец Какие орфограммы встречаются в этом слове Можем ли мы ее проверить Значит это слово словарное. на какие вопросы оно отвечает на какие две большие группы мы можем поделить и. сущ Как отличить Еще на какие чем они отличаются Какие группы слов мы пишем с заглавной буквы фронтальный опрос и. Прочитай1 ученик устно какие группы слов могут быть собственными.
44648. Имена существительные - названия явлений природы и качеств людей 20.63 KB
  Имена существительные названия явлений природы и качеств людей. Тип урока: комбинированный ФОУД: фронтальная индивидуальная групповая Дидактическая цель: создать условия для систематизации знаний учащихся по теме Имя существительное Задачи: 1.Образовательные: познакомиться с лексическим значением групп существительных; находить отличительные особенности групп; учиться использовать их в своей речи; 2. О какой части речи это стихотворение Что такое имя существительное им.
44649. Единственное и множественное число имен существительных 19.43 KB
  Образовательные: систематизировать и углубить знания об именах существительных единственного и множественного числа; учить находить имена существительные единственного и множественно числа в тексте и подбирать их самостоятельно; учить классифицировать имена существительные единственного и множественного числа; отрабатывать умения изменять имена существительные по числам. Даны существительные в единственном числе преобразовать в существительные множественного числа. Даны существительные во множественном числе преобразовать в...
44650. Итоговый конспект урока. Единственное и множественное число имен существительных 19.98 KB
  Минутка чистописания: пропишем ее три раза 1 человек у доски 1 букву с комментированием пропишем соединение буквы т с буквой о в тетради 3 раза1 человек на доске с комментированием запишем все словарное слово в н. мн ед ч по смыслу умения находить слова мн ед ч и правильно определят чила имен сущ. доске записаны слова сосны с_сна хлеба хле_ грибы гри_ травы тр_ва горы г_ра Что заметили По какому признаку слова записаны в два столбика Запишем первое слово из второго столбика1ч к доске ост. Как мы ее можем проверить С...
44653. Контроль знаний по теме: «Имя существительное» 19.06 KB
  Образовательные: выявить умение находить имена существительные и ставить к ним вопросы выявить уровень усвоения понятия одушевленные и неодушевленные имена существительные умение ставить вопросы; проверить умения отличать имена существительные нарицательные от собственных; проверить умение классифицировать имена существительные на имена существительные единственного и множественного числа; 2.Спиши имена существительные перед каждым словом поставь вопрос и определи одушевленное это имя существительное или неодушевленное.Спиши...