58964

Їде панна осінь на золотому коні

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Організація класу до уроку Гайда діти у садок Любо там та мило Подивіться все навколо Осінь як змінила. Осінь. Осінь завітала до нас у гості.

Украинкский

2014-05-02

42 KB

0 чел.

Позакласний захід

Їде панна осінь на золотому коні

Мета:

розширювати знання учнів про характерні ознаки осені у природі;

викликати естетичні переживання, захоплення красою природи;

збагачувати словниковий запас дітей;

розвивати спостережливість, уміння бачити й чути красу осінньої пори;

розвивати мислення учнів;

виховувати любов до природи, до рідного краю.

Місце проведення: шкільне подвір'я, сад.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

Гайда, діти, у садок,

Любо там та мило,

Подивіться, все навколо

Осінь як змінила.

Ви ж до саду завітайте,

Все гарненько розглядайте.

Вихід учнів на шкільне подвір'я, у садок, у куточок краси.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Уточнення понять «рідний край», «Батьківщина».

Учитель. Озирніться навколо, де ми з вами знаходимось? (На шкільному подвір'ї, у садку, у куточку краси.)

Це куточок нашого рідного краю, нашої Батьківщини.

Що ж таке Батьківщина?

Учень.

Батьківщина - це ліс осінній,

Це домівка твоя і школа,

Це гаряче сонячне коло.

Батьківщина - це труд і свято,

Батьківщина - мама й тато,

Це твої найщиріші друзі,

Це бджола у весіннім лузі.

Батьківщина - це рідна мова.

Це дотримане чесне слово.

Учитель. Так, місце, де народився й живеш, є найкращим, найдорожчим. Це твій рідний край, твоя маленька Батьківщина.

Мабуть, найбільшу насолоду та радість, найпалкішу любов до рідної землі, до життя викликає спілкування з природою. Вона завжди зачаровувала людину. Шепіт води, зелених дібров, спів пташок, запах квітів - усе це дорога серцю природа. Природа і Вітчизна невіддільні.

ІІІ. Основна частина

Учитель. Ось сьогодні й вишли ми в куточок краси, щоби ще раз поспілкуватися з природою, побачити її красу в цю чудову пору року. А як називається вона, ви відповісте, коли відгадаєте загадку.

Учень.

Хто вона, ота красуня

В золотім намисті,

Що без пензля і без барвів

Скрізь малює листя?

На деревах листя те

Так блищить, мов золоте.

(Осінь.)

Учитель. Осінь завітала до нас у гості.

Виходить дівчинка Осінь.

Осінь.

Добрий день! В добрий час.

Рада, діти, бачить вас!

Не сама до вас прийшла -

Я синочків привела.

Виходять Вересень, Жовтень, Листопад. У Вересня в руках кошик із плодами, у Жовтня на голові віночок з осінніх листочків, а Листопад тримає гілочки горобини з плодами.

Учитель. Як звати синочків Осені? (Вересень, Жовтень, Листопад.)

Чому вони носять таку назву? (У Вересні верес цвіте, у Жовтні жовтіє листя, а в Листопаді воно опадає.)

Які ще характерні ознаки цих місяців?

Вересень.

Вересневе небо синє,

І сади ще пахнуть літом,

В палісаднику жоржини

Розгорілись дивоцвітом.

Жовтень.

Сяють золотом берези,

Жовтень ним вінчає осінь,

Журавлиний клин мережить

Висоти холодну просинь.

Листопад.

Хмарна не радує днина,

Вітер висвистує в кронах.

Лише молода горобина

Світиться в гронах червоних.

Учитель. Котрий з цих місяців вінчає початок осені, котрий середину, а котрий є передвісником зими? (Вересень - початок осені, жовтень - середина, листопад - кінець цієї пори року.)

Давайте спробуємо скласти казку про синочків Осені. А розпочнемо її так, як зазвичай починаються казки.

Жила-була на світі Осінь.

Як звали синочків Осені? (Вересень, Жовтень, Листопад - сини Осені.)

Де вони жили? (Жили вони окремо від своєї матусі.)

Що вирішила Осінь одного разу зробити? (Вирішила відвідати своїх синів.)

До кого першого Осінь пішла в гості? (До Вересня.)

Що вона побачила в господарстві старшого синочка? (Син веселий, лагідний, багатий.)

Чим же порадував її середній син? (Різнокольоровим убранням дерев, золотими килимами.)

Як зустрів свою матір Листопад? (Голими деревами, пустими полями.)

Тепер доберіть заголовок до казки та перекажіть її.

Осінь іде в гості

Жила-була на світі Осінь. Вересень, Жовтень, Листопад - сини Осені - жили та господарювали окремо. Вирішила мати Осінь відвідати кожного з них, побачити, як вони поживають.

Спочатку заглянула в господарство старшого сина Вересня. Там вона побачила свого сина лагідного, веселого, багатого, щедрого.

Задоволена матуся вирушила далі в гості до середнього сина. Жовтень зустрів її різнобарвністю кольорів, золоті килими постелив матері під ноги. Але йому ніколи було й поговорити зі старенькою, весь час малює син, усе в роботі.

Помандрувала Осінь у гості до Листопада, найменшого сина. А він струшує сердито листя з дерев, лякає пташок. Матуся за це розсердилась на сина, повернулася, стомлена, додому й заснула міцним сном.

А коли прийшла її пора, то вона прокинулась і повернулась до рідного краю.

Учитель. Які зміни відбулися з приходом осені у природі?

Яким стало повітря? (Стало прохолодніше, особливо вранці та ввечері, але вдень ще буває інколи сонячно й тепло.)

Чому змінилась температура повітря? Із чим це пов'язано? (З висотою Сонця на небі. Сонечко опустилось нижче на небосхилі, і промінці не прямо попадають на землю, а трохи ковзають у сторони.)

Як змінився колір неба з приходом осені? (Влітку небо прозоре, чисте, блакитне, усміхнене, а восени воно стало сірим, непривітним, важким, особливо коли на ньому збираються дощові хмари.)

Подивіться навкруги. Що ви можете сказати про зміни, які відбулись у рослинному світі з приходом осені? (Листя на деревах змінило свій колір.)

В які кольори пофарбувала чарівниця Осінь листя на деревах? (У жовтий, коричневий, багряний, золотий.)

Яке явище ще відбувається з листям? (Листя опадає.)

Із чим можна порівняти падолист? (Із золотими пташенятами, які зграйками злітають з дерев і кущів і застеляють сад золотим килимом.)

А чому вони золоті? (Жовте листя на сонці блищить, переливається, ніби золото.)

Що ви можете сказати про трав'янисті рослини? (Трава пожовкла, посохла. Квітів стало менше.)

Які квіти залишились у саду та на клумбах? (Весело дивляться на світ чорнобривці, айстри, майорки, жоржини, хризантеми.)

Як називаються такі квіти? (Осінні.)

Чому менше стало квітів, чому збіднів рослинний світ із приходом осені? (Стало холодніше. З холодного ґрунту рослини менше беруть поживних речовин і тому більшість із них відмирає.)

Прислухайтесь до осінньої музики. Які ви чуєте звуки? (Шелестіння падаючих листочків і шум вітру.)

Чи чуєте спів пташок, гудіння комах? (Не чути.)

Чому ж не чути тієї веселої пташиної та бджолиної пісні в саду? (Із приходом осені перелітні пташки збираються у зграї й відлітають у теплі краї, а зимуючі не так весело співають, бо відчувають прихід зими, а це - голод і холод.)

Якими словами можна описати осінь? (Золота, чудова, замріяна, чарівниця, багата, щедра, різнокольорова, різнобарвна.)

Чим багата та щедра осінь? (Своїми дарами, урожаєм хлібів, овочів і фруктів.)

Як ви ставитесь до осені? Чим вона вам подобається?

З усього побаченого та сказаного на уроці попробуйте скласти опис осені. З ким би ви її порівняли, якою уявляєте?

Опис осені

По землі йде гарна, пишна жінка. На ній золотом шитий наряд. На голові віночок із золотих колосків та осінніх квітів. В одній руці вона несе кошик, у якому червонобокі яблука, соковиті груші, сливи, солодкий виноград. А у другій руці - чарівна паличка. Тільки доторкнеться красуня Осінь до дерев, відразу й одягне їх у святковий одяг. Коли махне цією паличкою - уся земля золотим килимом покривається. Різними кольорами переливається цей килим на сонці.

Іде щедра Осінь і пригощає людей своїми дарами. А люди дякують і врожай вихваляють.

Учитель. Так, осінь - чарівна й казкова пора року. Про неї багато складено віршів, написано оповідань, казок, загадок, прислів'їв і приказок. А музика осені своєрідна. Ось послухайте, як композитор П. Чайковський передав осінній настрій у своєму музичному творі.

Слухання твору «Осіння пісня» з альбому П. Чайковського «Пори року».

Учитель. Які картини викликала у вас музика?

Які почуття будить ця мелодія? (Радість і смуток водночас викликає ця музика. Виникає бажання йти лісом і слухати, як шелестить листя під ногами.)

Виходить дівчинка Осінь.

Осінь. А чи знаєте ви про мене загадки?

Учні.

1. Невидимка ходить в гаї,

Всі дерева роздягає.

2. Жовте листячко летить,

Під ногами шелестить.

Сонце вже не припікає.

Коли, діти, це буває?

3. У садках, гаях блукає,

Жовті шати одягає,

Жде сестрицю білу в гості.

Осінь. А чи знаєте ви, що про мене в народі кажуть?

Учні.

1. Осінь сумна, а весело жити.

2. Осінь іде, за собою дощ веде.

3. Восени день блисне, а три - кисне.

4. Восени і горобець багатий.

5. Весна красна квітами, а осінь снопами.

Осінь. Молодці, знаєте про мене загадки, прислів'я та приказки. За це я вас і почастую своїми дарами.

Роздає з кошика фрукти.

Учитель. Люблять люди осінь за її чарівність і щедроти. У давні часи вони зустрічали її святково. Співали пісні, водили хороводи. Ось і ми заспіваємо їй пісню!

Осінь, осінь,

В гості тебе просим

З щедрими хлібами,

З високими снопами,

З листопадом і дощем,

З перелітним журавлем.

IV. Підсумок уроку

Ось і закінчується наш урок. Про що нове ви дізнались? Чого навчились?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83659. Анализ цепей с индуктивно связанными элементами 150 KB
  Такие элементы могут связывать цепи электрически гальванически разделенные друг от друга. В том случае когда изменение тока в одном из элементов цепи приводит к появлению ЭДС в другом элементе цепи говорят что эти два элемента индуктивно связаны а возникающую ЭДС называют ЭДС взаимной индукции. Степень индуктивной связи элементов характеризуется коэффициентом связи 1 где М – взаимная индуктивность элементов цепи размерность – Гн; и собственные индуктивности этих элементов.
83660. Особенности составления матричных уравнений при наличии индуктивных связей и ветвей с идеальными источниками 118 KB
  В общем случае разветвленной цепи со взаимной индукцией матрица сопротивлений ветвей имеет вид Z . Здесь элементы главной диагонали комплексные сопротивления ветвей схемы; элементы вне главной диагонали комплексные сопротивления индуктивной связи i й и k – й ветвей знак ставится при одинаковой ориентации ветвей относительно одноименных зажимов в противном случае ставится...
83661. Методы расчета, основанные на свойствах линейных цепей 165.5 KB
  Метод наложения Данный метод справедлив только для линейных электрических цепей и является особенно эффективным когда требуется вычислить токи для различных значений ЭДС и токов источников в то время как сопротивления схемы остаются неизменными. Аналитически принцип наложения для цепи содержащей n источников ЭДС и m источников тока выражается соотношением . 1 Здесь комплекс входной проводимости k – й ветви численно равный отношению тока к ЭДС в этой ветви при равных нулю ЭДС в остальных ветвях; комплекс взаимной ...
83662. Метод эквивалентного генератора 123.5 KB
  как сумму двух составляющих одна из которых вызывается источниками входящими в структуру активного двухполюсника и источником ЭДС расположенным между зажимами 1 и 2 слева а другая – источником ЭДС расположенным между зажимами 1 и 2 справа. Параметры эквивалентного генератора активного двухполюсника могут быть определены экспериментальным или теоретическим путями. В первом случае в частности на постоянном токе в режиме холостого хода активного двухполюсника замеряют напряжение на его зажимах с помощью вольтметра которое и равно ....
83663. Пассивные четырехполюсники 223.5 KB
  При анализе электрических цепей в задачах исследования взаимосвязи между переменными (токами, напряжениями, мощностями и т.п.) двух каких-то ветвей схемы широко используется теория четырехполюсников. Четырехполюсник – это часть схемы произвольной конфигурации, имеющая две пары зажимов (отсюда и произошло его название), обычно называемые входными и выходными.
83664. Электрические фильтры 146.5 KB
  Качество фильтра считается тем выше чем ярче выражены его фильтрующие свойства т. Классификация фильтров Название фильтра Диапазон пропускаемых частот Низкочастотный фильтр фильтр нижних частот Высокочастотный фильтр фильтр верхних частот Полосовой фильтр полоснопропускающий фильтр Режекторный фильтр полоснозадерживающий фильтр и где В соответствии с материалом изложенным в предыдущей лекции если фильтр имеет нагрузку сопротивление которой при всех частотах равно характеристическому то напряжения и соответственно токи на...
83665. Трехфазные электрические цепи 108.5 KB
  Поэтому в энергетике строго следят за тем чтобы нагрузка генератора оставалась симметричной. Можно было бы использовать систему в которой фазы обмотки генератора не были бы гальванически соединены друг с другом. В этом случае каждую фазу генератора необходимо соединять с приемником двумя проводами т.
83666. Расчет трехфазных цепей 143.5 KB
  Равенство модулей указанных сопротивлений не является достаточным условием симметрии цепи. Если к симметричной трехфазной цепи приложена симметричная трехфазная система напряжений генератора то в ней будет иметь место симметричная система токов. Такой режим работы трехфазной цепи называется симметричным.
83667. Применение векторных диаграмм для анализа несимметричных режимов 159 KB
  При этом будем проводить сопоставление с симметричным режимом работы цепи фазные напряжения и токи в которой будут базовыми. Для этой цепи см. 5 ; при этом сами токи и в силу автономности режима работы фаз при соединении нагрузки в треугольник такие же как и в цепи на рис. и для симметричной трехфазной цепи свойство уравновешенности доказано.