58971

Спостережливість - шлях до краси і знань

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Назвіть кольори веселки. Що в неживій природі нагадує ці кольори Сонце світло вогонь ліхтар. Тепер розглянемо останні три кольори: блакитний синій фіолетовий. Де в неживій природі можемо побачити ці кольори Небо вода сніг лід.

Украинкский

2014-05-02

39.5 KB

0 чел.

Інтегрований урок 2-й клас

Спостережливість - шлях до краси і знань

Мета:

дидактична - формувати вміння побачити, усвідомити красу та багатство кольорів у навколишньому світі, у творах образотворчого мистецтва; ознайомити учнів із виражальними можливостями кольору для передачі емоцій людини, певного стану, настрою; закріплювати навички практичної роботи з фарбами та пензлем;

корекційна - розвивати вміння спостерігати, співставляти, порівнювати, аналізувати побачене; прислухатися до свого настрою, аналізувати його;

виховна - прищеплення любові до краси природи.

Обладнання: репродукція картини Г. Нісського «Веселка», копії картини М. Глущенка «Зимовий день», І. Шишкіна «Парк у Павловську», ілюстрація схематичного зображення пори року кольоровою гамою; паперові смужки з відтінками одного кольору; натуральні овочі, фрукти, ягоди; осінній букет із листя дерев і кущів; акварельні фарби; аркуші паперу з двома колами.

ХІД УРОКУ

І. Формування інтересу до змісту навчального матеріалу (2 хв)

Вступне слово вчителя (лунає музика П. Чайковського):

За давніх часів сталося велике лихо. Почалася страшна злива. Майже півроку йшов дощ. Вода річок, морів, озер вийшла з берегів і залила всю землю. І тільки декілька людей і тварин врятувалися, перебуваючи у великому човні - ковчезі. Та ось нарешті дощ припинився, вода стала спадати. Люди вийшли на берег і стали дякувати Богу за те, що врятував їм життя. Господь благословив людей і сказав: «Подивіться на небо!». А в небі півколом сяяли різнокольорові смуги. «Що це?» - запитали люди. І промовив Бог: «Я веселку даю у хмарі і стане вона запорукою заповіту між мною та землею... І більше не буде вода для потопу, щоб вигубляти кожне тіло.»

Біблія, Буття, 9 (3,15)

Із тих часів і досі, коли після дощу з-за хмари вийде сонечко, небо осяває веселка. І кожен із нас усміхається, радіє цьому диву, якими є сонце та вода, небо та земля, людина та Бог.

ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду й опорних знань (3 хв)

1. Бесіда про веселку

А ви коли-небудь бачили райдугу? (Так.)

Що ви відчували в цю мить? (Радість.)

А ось як передав почуття від побаченої райдуги художник.

Давайте розглянемо репродукцію його картини.

Робота з репродукцією картини Г. Нісського «Веселка»

Що з'єднує веселка на картині? (Небо та землю.)

Що вона нагадує? (Міст.)

Чи прикрашає веселка краєвид? (Так.)

ІІІ. Сприйняття та первинне усвідомлення учнями нового матеріалу (5 хв)

Робота з підручником

Розгляд схематичного зображення веселки. Бесіда.

Назвіть кольори веселки. (Червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.)

Зверніть увагу на перші три.

Що в неживій природі нагадує ці кольори? (Сонце, світло, вогонь, ліхтар.)

Ось тому їх і назвали теплими.

Тепер розглянемо останні три кольори: блакитний, синій, фіолетовий.

Назвіть їх.

Де в неживій природі можемо побачити ці кольори? (Небо, вода, сніг, лід.)

Від цих слів віє прохолодою. Тому й називають їх холодними.

Сім кольорів веселки, а яке розмаїття барв і відтінків у природі. І ми зараз переконаємося в цьому.

ІV. Осмислення учнями інформації та вражень шляхом спостереження та бесіди (15 хв)

1. Демонстрація фруктів, овочів, ягід червоного кольору з бесідою

Що ви бачите на столі? (Помідор, перець, яблуко, калина.)

Якого кольору ці плоди? (Червоного.)

Скільки різних відтінків червоного? (Чотири.)

Ви бачите, що кожен плід має свій відтінок? (Так.)

2. Демонстрація штучних відтінків зеленого кольору

(Сім смужок зеленого паперу різних відтінків.)

Усі смуги зелені? (Так.)

Скільки різних відтінків? (Сім.)

Як ви думаєте, скільки всього існує відтінків зеленого кольору? (Дуже багато, безліч.)

3. Бесіда

Пригадаємо природне розмаїття кольорів та їх відтінків.

Назвіть фрукти, овочі, ягоди або квіти оранжевого кольору. (Апельсин, мандарин, квасоля.)

А жовтого кольору? (Груша, яблуко, лимон, кульбаба.)

Пригадаємо, яке може бути небо в погожий день? (Блакитне.)

У негоду? (Синє, сіре.)

Якого кольору може бути море? (Синє, блакитне, зелене, сіре, жовто-зелене.)

4. Розгляд букету

(Різнокольорові листки клену, лоза дикого винограду, кетяги калини, гілки дубу тощо.)

Назвіть барви, які ви бачите. (Жовті, зелені, червоні, оранжеві, коричневі.)

Це ви назвали теплі чи холодні кольори? (Теплі.)

Це букет якої пори року? (Осені.)

Тобто, його можна назвати... (осінній).

Цими теплими фарбами осінь віддає нам останнє літнє тепло.

5. Читання вірша О. Олеся «Ліс восени»

Давно вже скошені лани,

Стоять степи похило,

А в лісі, в лісі восени

Так любо ще, так мило.

На липах листя золоте

Тріпоче понад вами,

Неначе знову лист цвіте

Осінніми квітками.

Там наче макові квітки

На гілці зайнялися,

Там наче жовті нагідки

Промінням пройнялися.

Тут в росах квіти лісові,

Там струмені прозорі,

Ось кущ біліє на траві,

Як шум на синім морі...

Дивовижна краса природи надихнула поета на ці рядки.

А зараз ми подивимось, якою побачили красу природи художники та відтворили у своїх картинах.

6. Робота з копіями картин І. Шишкіна «Парк у Павловську» та М. Глущенка «Зимовий день»

(Демонструються ілюстрації картин «Парк у Павловську» І. Шишкіна та «Зимовий день» М. Глущенка)

Яка пора року зображена? (Осінь.)

За якими ознаками ви здогадалися? (Колір листя, небо похмуре...)

Які кольори переважають? (Теплі.)

Для порівняння роздивіться ще одну картину. (Копія картини «Зимовий день» М. Глущенка.)

А які кольори переважають на цій картині - теплі чи холодні? (Холодні.)

Яка пора року зображена на цій картині? (Зима.)

Тому й обрані холодні кольори. Отже, дві картини написані в різних кольорових гамах.

Учені довели, що тепла кольорова гама діє на людей збуджуюче, піднімає тонус, настрій, а холодні тони заспокоюють, розслабляють.

Це пам'ятають художники, коли хочуть передати свої почуття або викликати певні почуття у глядачів. Колір відіграє дуже важливу роль в образотворчому мистецтві. Ви в цьому впевнитеся, коли відгадаєте загадку, яку я вам запропоную.

7. Розгляд схематичних зображень пір року

Перед вами чотири малюнки, на яких нічого не зображено, крім кольорових плям.

(Діти впізнають пори року, міркують, які кольори переважають узимку, навесні, восени, улітку.)

Поясніть свою думку. (Діти відповідають.)

Ви правильно виконали завдання, і тепер кожен із вас може уявити себе художником, який готується до великої та цікавої роботи, пофантазувати, знайти необхідні кольори для своєї майбутньої роботи.

V. Фізхвилинка

VІ. Практична робота (15 хв)

Створення абстрактних художніх образів осені та зими за спостереженням і з пам'яті на основі своїх почуттів, естетичних переживань.

1. Настанова до роботи

Учитель. Перед вами аркуш паперу з двома колами. Два кола - два умовні віконця: одне - в осінь, друге - у зиму. Вам треба підібрати необхідні фарби і, не малюючи жодного предмета, зобразити кожну пору року тільки кольоровими плямами.

2. Повторення правил техніки роботи з акварельними фарбами

Учитель. Ми малюємо акварельними фарбами. «Аква» - у перекладі вода. Тобто ці фарби «люблять» воду. Від її кількості залежить відтінок, насиченість кольору. Для зручності спочатку користуємося світлими кольорами. Після кожного ретельно промиваємо пензлик.

3. Самостійна робота

Учитель. У роботі нам допоможе музика. Сьогодні на уроці ми слухаємо твори П. Чайковського зі збірки «Пори року».

Діти працюють, учитель надає індивідуальну допомогу.

VІІ. Підсумок (5 хв)

1. Аналіз учнівських робіт

Чия осінь яскравіша, чия похмура; у кого зима холодніша, у кого люта...

2. Заключне слово вчителя

Чарівна природа завжди надихала людей на відтворення її краси. Поети складали вірші, композитори писали музику, художники передавали свої почуття в картинах, чудові майстри прикрашали вишивкою одяг, створювали прекрасні рушники, розписували посуд, ужиткові предмети. Усе своє життя людина прагне краси, намагається її створити.

Але найдосконалішою, найкрасивішою є сама природа. Треба тільки зупинитись, озирнутися навколо, подивитись уважніше, приємно здивуватися й отримати насолоду. Тоді ми побачимо і красу людини, її вчинків, людських стосунків. Ми станемо любити та цінувати не тільки природу, а й один одного.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73316. ВОСПРИЯТИЕ РЕКЛАМНОЙ ПРОДУКЦИИ (ТВ - РОЛИКОВ) ДЕТЬМИ ДОШКОЛЬНОГО ВОЗРАСТА 247 KB
  Реклама в мире бизнеса обрушивает на потребителей огромное количество информации. Психологическое воздействие рекламной информации проявляется в процессах переработки рекламных сообщений - эмоциях, мыслях, возможных решениях, обусловливающих конкретные поведенческие акты покупателя. Так или иначе, рекламный процесс оказываются вовлеченными феномены переработки информации - ощущения, восприятия, внимание, память.
73317. Биопленки, Методы изучения 324.5 KB
  Дальнейшее изучение механизмов формирования биопленки и ее функций открывает новые возможности для лечения и профилактики целого ряда заболеваний. Для того чтобы доказать присутствие именно биопленки а не других бактериальных структур используют разнообразные методические подходы направленные на обнаружение: элементов биопленочного внеклеточного матрикса...
73318. Застосування прогресивних технологій у сфері торгівлі 310 KB
  Інновації в оптовій торгівлі в основному обумовлені тенденціями розвитку оптового ринку такими як: глобалізація міжнародного бізнесу і ресурсні обмеження; висока швидкість матеріальних фінансових і інформаційних потоків; великі обсяги операцій; асортимент товарів що розширюється; складна територіально розгалужена структура філій складів і керуючих центрів; скорочення життєвих циклів товарів; прагнення роздрібну до зниження обсягів Тому в умовах модернізації економіки особливу значимість набувають прогресивні технології які повинні...
73319. Новообразования в подростковом возрасте 166 KB
  Подростковый возраст обычно характеризуют как переломный, переходный, критический, но чаще как возраст полового созревания. Л.С.Выготский различал три точки созревания: органического, полового и социального. У шимпанзе точки органического и полового созревания совпадают, оно наступает примерно в 5 лет, когда у этих человекообразных обезьян заканчивается детство
73320. Проблемы омонимии японского языка и пути её решения 136.5 KB
  Проблема омонимии при устном общении является весьма существенной для японского языка, так как омонимы – серьезное препятствие при передаче информации. Основной целью работы является рассмотрение основных проблем омонимии в японском языке и методах их решений.
73322. Розрізнення дієслів неозначеної форми за питаннями що робити? що зробити? 729.73 KB
  Сьогодні у нас незвичайний урок. На нас чекає різноманітна і цікава робота. Тому ви повинні бути уважні, працювати активно. Ви вже непогано знаєте мову. Отож ми з вами зараз відправимося у велику чарівну країну Грам
73323. Преобразование целых выражений с помощью формул сокращённого умножения 391.59 KB
  Разработка урока проверки и коррекции знаний по теме Преобразование целых выражений с помощью формул сокращённого умножения 7 класс Из опыта работы Кисель Галины Васильевны: учитель математики; высшая категория; звание учитель-методист; педагогический стаж 25 лет Город Донецк УРОК тема: Преобразование целых выражений с помощью формул сокращенного умножения Дидактические цели урока: Проверка глубины усвоения знаний и умений преобразо Воспитательная цель: выватьвыражения с помощью формуя сокращенного умножения;...