58983

Веселі восьминоги

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Самостійне виготовлення з паперу веселого восьминожка. прийомів обробки паперу; стимулювання творчої діяльності учнів. Вони сприймаються ніби вирізаними з паперу чи картону.

Украинкский

2014-05-02

41 KB

1 чел.

Урок з образотворчого мистецтва у 2-му класі

Веселі восьминоги

Цілі: навчальна - ознайомити учнів з об'ємними геометричними формами (тілами), поняттям «паперопластика» різноманітними прийомами обробки паперу (складанням, вирізуванням, прорізуванням, скручуванням тощо); розвивальна - формувати в учнів уяву, фантазію, образне мислення, навичок аналізу, художньо-конструктивні навички роботи в техніці паперопластики; виховна - виховувати в учнів старанність, охайність, творче ставлення до роботи.

Завдання до уроку

1. Ознайомлення з:

- об'ємними геометричними формами (тілами);

- виражальними можливостями об'ємної декоративної форми.

2. Розвиток навичок роботи з папером.

3. Самостійне виготовлення з паперу веселого восьминожка.

Обладнання: касета із записом музики першої частини симфонічної сюїти «Шехерезада» Н. А. Римського-Корсакова; російська народна казка «Садко»; таблиці, малюнки, ілюстрації із зображенням куточків морського «царства», зразки дитячих робіт.

Матеріали: кольоровий папір, ножиці, клей, олівець, лінійка, круг радіусом 10 см, намальований на кольорову папері.

Методи та прийоми, що використовуються вчителем на уроці:

- бесіда;

- організація сприймання;

- порівняльний аналіз;

- створення ігрової атмосфери;

- демонстрування наочності. прийомів обробки паперу;

- стимулювання творчої діяльності учнів.

Види діяльності учнів на уроці:

- сприймання;

- пізнавальна;

- художньо-практична;

- творча.

Зв'язок з іншими видами мистецтв:

- музикою;

- літературою.

Структура уроку

І. Організаційна частина (2 хв).

ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку й мотивація навчання (1 хв).

ІІІ. Актуалізація та корекція опорних знань (7 хв).

IV. Робота над темою уроку (10 хв).

V. Самостійна робота учнів (20 хв).

VI. Узагальнення й систематизація набутих знань (2 хв).

VII. Підбиття підсумків уроку (3 хв).

ХІД УРОКУ

Частини І, ІІ, ІІІ

Вступна бесіда

Учитель. Подивіться на ці малюнки. На них зображено звичайні речі. Ті, що оточують людину, з якими вона має справу кожен день: квіти, плоди, предмети побуту, іграшки. Вони зовсім різні за призначенням, кольором, розміром, за матеріалом, з якого виготовлені. Але все-таки їх можна поділити на групи. Уважно розгляньте зображення на малюнках і спробуйте виділити із загальної маси кілька груп речей, що мають спільні риси. Що, на вашу думку, є спільного, наприклад, у цих предметах? (Учитель показує дітям малюнки із зображенням м'яча та ґудзика.) Чим вони схожі один з одним? (Однаковою формою.) Тобто форма - це зовнішній вигляд предмета. У спрощеному вигляді форма кожного предмета подібна до геометричної фігури. Назвіть, яку геометричну фігуру вам нагадує форма цих предметів? (Круг.) Вірно, молодці!

Проведення дидактичної гри

Малюнки барвисті розглянь, не барись,

Фігури тут різні - до них придивись!

Учитель. Чи зможете ви розкласти речі, однакові за формою, на окремі полиці шафи? Хто в нашому класі найуважніший?

Учні поділяють усі зображені предмети на п'ять груп, що схожі:

1 - на кружечок (м'яч, ґудзик, яблуко);

2 - напівкружечок (шапка гриба, медузи, парасолька);

3 - трикутник (груша, пірамідка, ковпак);

4 - прямокутник (шафа, вікно, книга);

5 - квадрат (кубик, телевізор, картина).

Частина IV

Викладання нового матеріалу (бесіда)

А зараз подивіться на іншу таблицю. Угорі намальовані... (Учитель показує, а діти називають: кружечок, трикутник, навпікружечок, квадрат і прямокутник.) Вони сприймаються ніби вирізаними з паперу чи картону. Це плоскі геометричні фігури. А внизу? Ніби ті самі фігури, але виглядають вони по-іншому. Що саме відрізняє їх? Подивіться уважно на ці зображення: їх можна розглядати з усіх боків, тому що це - об'ємні геометричні тіла або ж об'ємні фігури. Кожна з них має свою назву: куля, піраміда, конус, напівкуля, куб і циліндр.

Сьогодні темою уроку в нас будуть об'ємні геометричні форми. Але створюватимемо ми їх не з глини чи пластиліну, а з паперу, тобто в техніці паперопластики. Яке цікаве слово! Що ж воно означає?

Словникова робота

Паперопластика - це конструювання об'ємних та напівоб'ємних форм з паперу шляхом його механічної обробки та трансформації. А саме: складання, скручування, згинання, вирізування, прорізування, гофрування, склеювання тощо.

Продовження бесіди

Давайте згадаємо казку про гусляра Садко, який опинився на дні моря у володіннях морського царя. (Звучить перша частина симфонічної сюїти «Шехеразада», музика Н. А. Римського-Корсакова. Учитель зачитує уривок з казки.) «Панує над морями Нептун, і всі мешканці підводного царства, усі хвилі моря слухаються найменшого поруху його руки, озброєної грізним тризубцем. А глибоко в безодні моря стоїть чудовий палац, в якому і живе Нептун. Дочки Нептуна - Русалки - весело хлюпочуться у хвилях моря, сяючи своєю божественною вродою.

Пробудився Садко на самісінькому дні моря, біля палат білокам'яних. Навкруги в заростях водоростей і схожих на казкові дерева коралових рифах плавають морські зірки та дивні риби, граціозно виграє своїми щупальцями тендітна медуза. Біля входу в палац, наче вартові, завмерли морські коники. А це що за дивне створіння? Поважно пересувається, хизуючись своєю красою, наче султан, велетенський восьминіг з величезними, наче тарілки, очима. І повів він Садко у царські хороми.»

Поки Садко відпочиває в чудовому палаці Нептуна, давайте виготовимо з паперу веселих маленьких восьминіжок. Дивні істоти ці восьминіжки, чи не так? «Ноги» у них ростуть прямо з голови. За це вчені назвали їх головоногими. А якщо насправді, то ніякі це не ноги, а руки-щупальці з безліччю присосків, якими зручно хватати здобич. Доторкнеться восьминіг своїми щупальцями до краба або рибки - і вони прилипли!

Декламування вірша О. Орача «Восьминіг»

Восьминогий восьминіг в морі плава краще всіх!

Та не може бідолага по землі ходити.

Що ж йому робити?

Білий світ хитається, ноги заплітаються:

Перша за другу, третя за четверту,

П'ята за шосту, сьома за восьму.

І зітхає восьминіг: «Не стачає пари ніг.

От було б їх десять, то й на гору здерся б!»

Пояснення та демонстрація поетапного виготовлення вибору вчителем

Розглянемо послідовність виготовлення з паперу веселого восьминога. (Перегляд демонстраційного матеріалу з коментарем учителя.) Роздивіться зображення восьминога на таблиці. Зверніть увагу: за формою він нагадує геометричну фігуру. Яку саме? (Трикутник.) А тепер зверніть увагу на об'ємне зображення восьминога, виконане з паперу в техніці паперопластики. В його основі лежить об'ємне геометричне тіло. Назвіть його. (Діти називають за допомогою вчителя - «конус».) Тобто основні елементи, з яких складається тіло восьминога, - це конус і смужки-щупальця.

Спочатку навчимося робити конус. Виріжте із паперу круг і розріжте його навпіл. Нам буде потрібен тільки один півкружечок. З нього зробимо конус, зклеївши його краї. Для цього з незафарбованого блоку паперу намажте клеєм тільки до половини не заокруглений край. Згорніть конус таким чином, щоб частина, що була намазана клеєм, була зверху, і стисніть краї. Трошки зачекайте для того, щоб клей застив.

Щоб цей конус перетворити на веселого восьминога, треба доповнити його елементами (частинами). Це - очі, рот, щупальця, чупринка.

Для того щоб зробити щупальця, візьміть прямокутний клаптик паперу та наріжте його на смужки. Приклейте ці смужки до конусу, трохи закрутіть за допомогою олівця. Можна зробити їх кучерявими чи хвилястими.

А тепер придумайте самостійно, як прикрасити восьминіжка, щоб він вийшов гарним і веселим. Для цього можна використати кольорову аплікацію, смужку, скручену за допомогою олівця (наочний показ). Можете додати щось від себе. Залишки кольорового паперу складайте в конверт, щоб використати їх на інших уроках.

Перед початком роботи хочу нагадати, що треба дуже обережно поводитися з ножицями. Згадайте, як правильно передавати їх один одному, щоб не травмувати один одного.

Нарешті починайте працювати.

Частина V

У міру потреби проводиться фронтальна та індивідуальна робота з учнями:

- попереджаються та виправляються помилки;

- пояснюються типові для багатьох помилки.

Частина VI

Згадайте:

Що таке форма? (Це - зовнішній вигляд предмета.)

Чим відрізняються об'ємні геометричні форми від плоских фігур? (Об'ємні форми можна розглядати з усіх боків.)

Частина VII

1. Виставка учнівських малюнків.

2. Оцінка діяльності учнів на уроці.

3. Домашнє завдання: у вільну хвилину виготов із другої половинки кружечка подружку для восьминога.

4. Проголошення уроку завершеним.

5. Прибирання робочого місця.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

46472. Развитие и кодификация советского права в 1950-60-х гг. 16.7 KB
  были приняты Основы законодательства в области судоустройства уголовного процесса и уголовного права. принимаются Основы гражданского законодательства и Основы гражданского судопроизводства. Верховным Советом СССР были приняты новые Основы уголовного законодательства СССР и союзных республик. Основы состояли из 4 разделов и 47 статей.
46473. Концепция социальной ответственности 16.71 KB
  Концепция социальной ответственности основана на идее что компании могут достигнуть более высоких эффективности и качества благодаря повышению степени доверия к ним со стороны общества и его членов. В практике ведения бизнеса в своем социальном видении компании выделяют четыре основных аспекта социальной ответственности: 1. Поэтому частью миссии компании является обогащение жизни общества. Чтобы судить о степени приверженности бизнеса к КСО очень важна система измерителей позволяющих судить об эффективности и...
46474. НАЗНАЧЕНИЕ ТЕХНОЛИГИЧЕОНИХ БАЗ 16.74 KB
  От правильности решения вопроса о технологических базах в значительной степени зависят: фактическая точность выполнения линейных размеров заданных конструктором; правильность взаимного расположения обрабатываемых поверхностей; точность обработки которую должен выдержать рабочий при выполнении запроектированной технологической операции; степень сложности и конструкция необходимых приспособлений режущих и мерительных инструментов; общая производительность обработки заготовок. При автоматизации производства развитии гидрокопировальных...
46475. Культура России XIX века 16.75 KB
  Русская культура первой половины XIX в. Начало XIX века время культурного и духовного подъёма России. В первой половине XIX века в России было образовано семь университетов.
46476. Объектное обобщение 16.81 KB
  Организация объектного обобщения: clss С1 { int x y z; public: void D1 { . clss Shpe { public: virtul void In = 0; ввод данных virtul void Out = 0; вывод данных virtul double re = 0; площадь }; Наследование механизм объектноориентированного программирования позволяющий описать новый класс на основе уже существующего родительского при этом свойства и функциональность родительского класса заимствуются новым классом. Наследование: Cинтаксис в языке C Наследование: Синтаксис в языке C clss { clss {...
46477. Рак легкого. Формы периферического рака легкого. Дифференциальная диагностика с доброкачественными заболеваниями легких. Методы хирургического лечени 16.82 KB
  Распространение повсеместно. Вызывается заболевание эхинококкус гранулезус. Окончательный хозяин –собака, волк. Промежуточный –копытные. Содержимое кисты жид-ть, сколексы и дочерние пузыри. Оболочки: герминативная (зародышевая), кутикулярная (хитиновая), фиброзная капсула
46478. Становление новой российской государственности (1993-1999 гг.) 16.87 KB
  После распада СССР началась ликвидация прежних структур власти и управления. Отсутствие четкого разграничения полномочий между ними вызывало острое противостояние двух ветвей государственной власти законодательной и исполнительной. под давлением законодательной власти ушло в отставку правительство Е. Противостояние ветвей власти усилилось осенью 1993 г.
46479. Психология человека при ЧС и профилактические меры 16.93 KB
  Реакция людей попавших в зону ЧС может быть как индивидуальной так и коллективной. Индивидуальные реакции людей при этом возможны положительного или отрицательного вида. Отрицательные реакции у людей проявляются в виде тревоги беспокойства неуверенности в себе обострения чувства самосохранения страха острой борьбы мотивов долга и личной безопасности растерянности непонимания происходящего деавтоматизации навыков допущения ошибок в работе недостаточной мобилизованности утраты самоконтроля панических действий острых психозов и...
46480. Понятие социализации в психоанализе и в теории Ж. Пиаже 17.07 KB
  Она рассматривает детское развитие как процесс постепенной социализации ребенка подчиняющийся закону перехода от принципа удовольствия к принципу реальности. Фрейду усиливается влияние на ребенка внешнего мира З. Фрейд защита от элементов детской жизни таких как жадность корысть ревность пожелание смерти которые толкают ребенка в направлении десоциализации. Продвижение ребенка от принципа удовольствия к принципу реальности наступает когда различные функции Я достигают определенной ступени развития.