58984

Весна в житті тварин

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сьогодні на уроці діти ми поговоримо про особливості життя тваринного світу весною. Актуалізація знань Зараз ми відгадаємо загадки про тварин але не просто будемо називати відгадки а і згруповувати тварин за їх зовнішньою будовою.

Украинкский

2014-05-02

31.5 KB

1 чел.

Бінарний урок 3-й клас

Весна в житті тварин

Мета: узагальнити і поглибити знання учнів про особливості життя тваринного світу весною на основі власних спостережень та знань, розвивати спостережливість, активізувати навички та вміння усного мовлення на основі вивченого тематичного матеріалу

Обладнання: ілюстрації тварин, предметні малюнки, індивідуальні картки

Хід уроку

1. Організація класу

2. Вступне слово вчителя

Весна - найпрекрасніша пора року. Вона вступає в свої права після холодної, морозної зими. Тому навіть перші незначні зміни у природи, що несе із собою ця пора року, сприймаються надзвичайно гостро. Вона рясно вбирає землю в яскраві шати. Повітря наповнює безліччю п'янких пахощів, усе навколо пробуджується, оживає. Життя відновлюється, кипить, вирує - і все це яскраво відбивається в симфонії звуків, що лунають у природі.

3. Блок англійської мови

Повідомлення теми і завдань уроку.

- Так звичайно, весна - це час радощі і для людини, і для всього живого на землі.

- Сьогодні на уроці, діти, ми поговоримо про особливості життя тваринного світу весною.

4. Актуалізація знань

- Зараз ми відгадаємо загадки про тварин, але не просто будемо називати відгадки, а і згруповувати тварин за їх зовнішньою будовою. Записи груп тварин будемо вести на індивідуальних картках.

Загадки

1. Влітку любить полювати,

А зимою в лігві спати. (Ведмідь.)

2. Хто комах з кори виймає,

Про здоров'я лісу дбає. (Дятел.)

3. У лісі біля пня біготня і метушня:

Народ робочий весь день клопоче. (Мурахи.)

4. Довгий чорний шнурок поміж трав шелестить. (Гадюка.)

Ланцюжки живлення

Складемо ланцюжки живлення

Сойка, яструб, жолудь, куниця, гриби, білка.

- Від чого залежать ланцюжки живлення?

- Кому, на вашу думку, легше вижити в довкіллі?

5. Новий матеріал

- Для того, щоб краще пізнати тваринний світ, ви вдома працювали по групам і приготували повідомлення про тварин. Крім того, всі прагнули дізнатися про щось цікаве із життя тварин навесні.

- Давайте спочатку поміркуємо.

- Чому весною довкілля стає веселим і гомінким? З чим це пов'язано?

Повідомлення дітей про тварин.

1. Звірі. - Як же поводять себе навесні звірі?

2. Птахи. Весняний ліс.

- Весну неможливо уявити без пернатих друзів. Незвичайно, весна для птахів - гаряча пора.

3. Комахи.

Пісня „Моя сім'я" (англійською мовою).

4. Земноводні.

- Земноводні, мабуть, одні з найдивовижніших, ні на кого гне схожих тварин, чи є життя повне таких несподіванок і сюрпризів, що, здається, наче ці тварини прибули до нас з іншої планети.

5. Риби.

6. Моделювання.

- Змоделюємо „шнуровку" модель житла тварин.

7. Охорона природи.

- Всім вам відомо, зо наша природа знаходиться у небезпечні і потребує від людини обережного дбайливого ставлення до себе.

Учись любити

Учись любити все навколо себе:

Траву і квіти, кущик, деревце.

Жучка і пташку, і блакитне небо,

Синьооке чисте джерельце.

Усе прийшло на білий світ, щоб жити,

Щоб дарувати радість і красу.

Учися дивуватись і любити

Чистеньку, мов перлиночка, росу.

Поглянь на світ - це дивовижна казка!

А квіти - це, мабуть, душа землі.

У кожній з них струмить любов і ласка,

Вони, неначе діточки малі.

Яка земля! Чарівна, пречудова!

Вона нам мати. Ми - її дитя!

Летить на землю весняна обнова,

Бурлить, вирує на землі життя!

6. Домашнє завдання

Скласти власний план спостережень за тваринами весною на наступний рік.

7. Підсумок

Розумова гімнастика.

- Чи бувають перелітні звірі. (Кажан.)

- Чи є пташине молоко? Якщо є, то в яких птахів? (Пінгвін.)

- Куди зайцю зручніше бігти вгору чи згори? (Вгору, передні лапи коротші.)

- Чи всі птахи прилітають з теплих країв одночасно?

- Що найбільше вражає людей у лелеках? (Вірність і довірливість.)

- Які птахи найдружніші? (Чайки, пташки, ластівки.)

Тест

1. Ліс - це...

а) тварини;

б) рослини;

в) тварини й росини.

2. Що спричиняє відліт птахів:

а) холод;

б) нестача їжі?

3. Хто живе у лісі:

а) ластівка;

б) зозуля;

в) гуска?

4. У птахів передні кінцівки перетворилася на:

а) крила;

б) лапи.

5. Поширений в Україні звір з довгими задніми лапами:

а) кріт;

б) заєць;

в) білка.

6. Кажан - це ...

а) звір;

б) птах.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

62925. Воспитание патриотизма на уроках музыки в начальной школе 40.68 KB
  Теоретические основы патриотического воспитания школьников Патриотическое воспитание школьников: цель задачи принципы. Возрастные особенности младших школьников. Общетеоретическое значение для изучения педагогических аспектов патриотического воспитания...
62928. Вторая мировая война: причины, итоги, уроки 97.49 KB
  Пора разобраться с этим вопросом и сказать союзникам простое человеческое спасибо ибо 9 Мая день окончательной победы над фашизмом день одинаково важный для фронтовиков участников Второй мировой войны.
62929. Структура Уголовного кодекса; правила квалифицирования 8 MB
  Задачи: дать детям начальные знания о правовой системе РФ; объяснить актуальность изучения уголовного права; показать взаимосвязь поступков и характеров для развития в детях стремления к сознательному самовоспитанию; предупредить о последствиях противоправного поведения...
62930. Моделирование и стилизация национального костюма народов Поволжья (на примере костюма Казанских татар XIX-начала XX вв.) 15.65 KB
  Цель: изучение самобытных древних традиций становления национального костюма и использование в стилизации и моделировании костюма в создании образа авторской куклы. Развивать познавательное ориентированное отношение к стилистическим элементам национального костюма казанских татар...
62932. Як музика розповідає про зиму? 252.82 KB
  Давайте привітаємось Я до вас а ви до мене. Давайте проспіваємо поспівку Під березу їжачок. Співаю Давайте візьмемо нотку ля розспівуємося А зараз давайте всі разом заспіваємо: Під березу їжачок наносив сінця стіжок.