58995

Грати за правилами. Конспект уроку з основ суспільствознавства, етики

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Для другої гри: декілька залежить від кількості гравців однакових копій настільної гри типу Подорож така ж кількість ігрових костей по одній унікальній ігровій фігурці наприклад з яєць Сюрприз для кожного із гравців...

Украинкский

2014-05-02

38.5 KB

4 чел.

Конспект уроку з основ суспільствознавства, етики

Грати за правилами

Предмети: основи суспільствознавства, етика.

Мета: виховувати повагу до прав інших, критичне аналітичне мислення.

Посібники

Для першої гри:

дві однакові колоди карт;

загорнені у фантики цукерки, кількість яких приблизно у п'ять разів перевищує кількість гравців;

посуд для цукерок;

аркуші з копіями правил гри.

Для другої гри:

декілька (залежить від кількості гравців) однакових копій настільної гри типу «Подорож», така ж кількість ігрових костей, по одній унікальній ігровій фігурці (наприклад, з яєць «Сюрприз») для кожного із гравців;

аркуші з копіями правил гри, інструкції спостерігачам.

Методи: ігри-експерименти, критичний аналіз, бесіда, дискусія.

Пояснення: насправді ця тема мала була б називатись «Несправедлива гра», оскільки в першій грі вчитель створить несправедливі умови гри, а у другий правила створять самі гравці. Однак ці ігри являють собою експерименти, що імітують реальне життя, тому зазначені тут обставини не повинні бути заздалегідь відомі учням.

Ігри можуть використовуватись як уведення, що стимулює, актуалізує особистий досвід під час бесіди про корупцію на уроках. Грати у дві гри підряд, напевно, необов'язково - виберіть яку-небудь одну.

ХІД УРОКУ

Перша гра

1. Для гри необхідна одна колода карт. Перед уроком витягніть з неї всі карти пік, окрім двох, а щоб учні цього не помітили, поповніть колоду карт іншими картами із запасної колоди.

2. Посадіть учнів навколо великого «круглого» стола. Роздайте кожному з них по п'ять цукерок і попередьте, що цукерки не можна їсти до кінця гри, оскільки вони будуть використовуватись у грі.

3. Покладіть на стіл кілька копій інструкції до гри, крім того, прочитайте інструкцію вголос.

4. Домовтесь, коли закінчите гру: після закінчення певного часу, після вибуття із гри певної кількості гравців або ж якщо купа цукерок у середині стола сильно розростеться.

5. Покладіть у центр стола колоду перевернених картинкою вниз перемішаних карт (дві карти пік, що залишились, повинні бути десь у її верхній частині). Сядьте серед гравців і починайте гру.

6. Наприкінці гри повідомте, що зараз оголосите кращого гравця, якому дістануться зібрані в центрі стола цукерки. Зробивши паузу, скажіть, що цей гравець - ви, і заберіть собі всі цукерки. У жодному разі не піддавайтеся спокусі роздати потім цукерки іншим.

7. Обговоріть гру - її «режисуру» та почуття гравців.

Запитання для дискусії:

1. У цієї гри були чіткі правила. Чи були правила справедливими?

2. Чи можна назвати справедливою саму гру? Поясніть свою думку.

3. Як ви себе почували під час гри? Як ви почувались по закінченні гри?

4. Чи не нагадує вам ця гра що-небудь із реального життя? Якщо нагадує, то що?

5. Чи не порушила ця гра ваших прав? Якщо порушила, то які з них?

Друга гра

1. Поділіть клас на однакові за кількістю гравців групи та кожній із груп виділіть як мінімум по одному спостерігачу.

2. Покладіть на столи, за якими сидять групи, по одній копії гри, гральну кістку, фігурки (якщо ви не попередили заздалегідь гравців, щоб вони принесли їх із собою).

3. Роздайте інструкції гравцям - половині груп варіант А, іншій половині - варіант В. Спостерігачам також роздайте інструкції.

4. Роз'яснивши правила гри, оголосіть її початок.

5. Поздоровте групу, що закінчила гру першою, але проінформуйте про те, що вас цікавить, і те, скільки часу будуть грати інші групи, тому дочекайтеся закінчення їхньої гри.

6. Після того як гру закінчить остання група, попросіть спостерігачів підсумувати, як групи дотримувались правил. У варіанті А порушення правил розцінюється суворіше, ніж у варіанті В, оскільки у випадку А воно було заборонено, а у випадку В про нього не було згадано.

Запитання для дискусії:

1. Яка із груп має бути оголошена переможцем? Чому?

2. У житті групи людей найчастіше прагнуть до мети, конкуруючи один з одним. Яка конкуренція чесна, а яка - ні?

Зв'язки з антикорупційною освітою: корупція являє собою аналіз порушення публічних і справедливих правил гри - не дотримуються норми й установлені процедури або створюються порочні норми та процедури. На підставі прикладу несправедливої гри легше роз'яснити суть корупції та показати, як вона порушує права особистості.

Додаток

Правила гри

Кожен гравець по черзі бере по одній карті. Що робити далі, залежить від того, яку карту ви витягли:

червова - повинен віддати одну зі своїх цукерок людині, яка сидить праворуч;

трефова - повинен віддати одну зі своїх цукерок людині, яка сидить ліворуч;

бубнова - повинен покласти цукерку в посуд у центрі стола;

пікова - можна взяти дві цукерки з посудини в середині стола; якщо вона порожня - у будь-якого іншого гравця.

Ті, хто втратив усі свої цукерки, видаляється із гри.

Вилучена із гри людина має залишитися сидіти за столом і чекати, поки хто-небудь передасть йому цукерку відповідно до вищезгаданих правил. Маючи цукерку, він може взяти участь у грі.

Наприкінці гри вчитель повідомляє, що він і був кращим гравцем. Кращому гравцеві дістаються всі цукерки з посудини в центрі стола.

Переможцем гри стає гравець, у якого залишилось більше всіх цукерок. Усі цукерки, які на момент закінчення ігри залишились на руках у гравців, стають їхньою власністю.

Правила гри «Подорож» (А)

Це звичайна настільна гра: кожний кидає кістки й переставляє свою фігурку на стільки кроків уперед, скільки очків випало. Якщо фігурка опинилась на полі, в якому зазначено повернутись назад, треба повернутись назад відповідно до вказівок. На поле фінішу фігурка попадає тоді, коли кількість очків, що випала гравцеві, збігається з кількістю кроків, що залишились до фінішу. Якщо очків більше, ніж кроків, що залишились, треба перемістити фігурку до фінішу й повернутись назад на кількість кроків, що дорівнює кількості зайвих очків.

Гра ведеться командами. Гру виграє команда, що першою пересунула всі фігурки на поле фінішу.

Члени команди кидають кістки по черзі в тому самому порядку. Не можна міняти порядок ходів, якщо положення фігурки іншого гравця більш зручне (йому не треба буде повертатись назад, він відразу потрапить на поле фінішу).

Правила гри «Подорож» (В)

Це звичайна настільна гра: кожний кидає кістки й переставляє свою фігурку на стільки кроків уперед, скільки очків випало. Якщо фігурка опинилась на полі, в якому зазначено повернутись назад, треба повернутись назад відповідно до вказівок. На поле фінішу фігурка попадає тоді, коли кількість очків, що випала гравцеві, збігається з кількістю кроків, що залишились до фінішу. Якщо очків більше, ніж кроків, що залишились, треба перемістити фігурку діл фінішу й повернутись назад на кількість кроків, що дорівнює кількості зайвих балів.

Гра ведеться командами. Гру виграє команда, що першою пересунула всі фігурки на поле фінішу.

Члени команди кидають кістки по черзі в тому самому порядку.

Інструкція спостерігачів гри «Подорож»

Це звичайна настільна гра: кожний кидає кістки й переставляє свою фігурку на стільки кроків уперед, скільки очків випало. Якщо фігурка опинилась на полі, в якому зазначено повернутись назад, треба повернутись назад відповідно до вказівок. На поле фінішу фігурка попадає тоді, коли кількість очків, що випала гравцеві, збігається з кількістю кроків, що залишились до фінішу. Якщо очків більше, ніж кроків, що залишились, треба перемістити фігурку до фінішу й повернутись назад на кількість кроків, що дорівнює кількості зайвих балів.

Гра ведеться командами. Гру виграє команда, що першою пересунула всі фігурки на поле фінішу.

Члени команди кидають кістка по черзі в тому самому порядку. Не можна міняти порядок ходів, якщо положення фігурки іншого гравця більш зручне (йому не треба буде повертатись назад, він відразу потрапить на поле фінішу). Твоє завдання - стежити за тим, як виконується ця вимога. Щоб ти міг зробити це, гарненько запам'ятай, якою з фігурок грає кожний із гравців. Познач собі кожне порушення, щоби потім знати їхню кількість.

Тобі не можна втручатись у гру, коментувати її, виправляти гравців словами, жестами або мімікою. Спостерігай, але не бери участь!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52756. Drama Techniques for Teaching English 37 KB
  Using drama to teach English results in real communication involving ideas, emotions, feelings appropriateness and adaptability; in short an opportunity to use language in operation which is absent in a conventional language class. Such activities add to the teachers repertoire of pedagogic strategies giving them a wider option of learner-centered activities to chose from for classroom teaching, thereby augmenting their efficiency in teaching English
52757. Древнеруский языкъ. Этимология. 91 KB
  Корень ров н суффикс ая окончание потому что ровную. А что Если корень ров к примеру. Ров это понятие что это яма канава. Поэтому я вам начало положу а дальше будем уже Я не хочу чтобы вы как в школе механически всё воспринимали.
52758. Множення звичайних дробів 258.5 KB
  Мета уроку: закріпити навички та вміння учнів виконувати множення звичаних дробів та розв’язувати задачі на множення звичайних дробів; розвивати творчу та розумову активність увагу інтерес до математики використовуючи історичний матеріал виховувати культуру математичних знань. Подивимось може й у нас є особливий спосіб множення звичайних дробів. Пропоную Вам спосіб швидкого усного множення на та .
52759. Множення і ділення дробів 221 KB
  Дату народження якого українського письменника ви отримали Отже Іван Франко народився 27. Учень: Видатний український письменник Іван Якович Франко народився в селі Нагуєвичі Дрогобицького повіту на Львівщині в родині сільського коваля. Потім Іван Франко перейшов до школи при монастирі в Дрогобичі а згодом – до дрогобицької гімназії. Розв’язавши задачу ми з’ясуємо скільки мов знав Іван Франко і скількома мовами перекладені його твори.
52760. Додавання і віднімання десяткових дробів (5 клас) 45 KB
  Вчити застосовувати правила додавання та віднімання десяткових дробів до розвязування прикладів рівнянь задач спрощення виразів. Розвивати навички логічного мислення математичну мову навички зручного обчислення прикладів. Виконуючи вправи ми побачимо що нам потрібно вміти додавати та віднімати десяткові дроби для спрощення виразів розв’язування рівнянь розв’язування задач в одній системі вимірюваннякм год. Розв’язування вправ.
52761. Розвиток толерантності 48.5 KB
  Робота в групах зашифроване слово Жидрути Васпра Легнека Тижидру Батре Тивмі З`являється напис Дружити справа нелегка але дружити треба вміти. Разом ми клас Тож будемо вчитися дружити щоб не було як у байці Л. Бесіда: Що ж там лад Як досягти ладу в колективі Що ж означає: дружити Як ви розумієте це поняття А зараз послухайте вірш Оксани Сенатович. Що це значить не дружити Що це значить не дружити Жити так одинаком Не дружити це ходити Не дверима а вікном.
52762. Сложение и вычитание обыкновенных дробей 316 KB
  Цель: - актуализировать знания учащихся по теме «Сложение и вычитание дробей с равными знаменателями»; - развивать навыки применения теоретических знаний при решении различных видов практических упражнений; - формирование положительной мотивации к предмету через нестандартную форму реализации урока, развитие познавательного интереса учащихся; - воспитание культуры работы в группе; - поддержать акцию «Сохраним первоцветы».
52763. Дії над звичайними дробами. Розв’язування вправ 154.5 KB
  Мета: повторити і систематизувати знання з теми; продовжити розвивати вміння працювати самостійно в групах; виховувати в учнів творчі здібності; прищеплювати любов до математики; вчити їх об'єктивній самооцінці та вмінню коригувати свою навчальну діяльність; виховувати впевненість у своїх силах та самостійність.
52764. Уявлення про звичайні дроби. Правильні та неправильні дроби. Порівняння дробів 94 KB
  Правильні та неправильні дроби. МЕТА: вивчити означення дробового числазвичайного дробу ознайомити з поняттям правильний і неправильний дріб навчити розпізнавати звичайні дроби читати записувати їх; розвинути уяву увагу культуру математичного запису та мови; виховати самостійність допитливість та прагнення успіху. Приклад 2 правильні дроби.