58999

Державний устрій, закони та звичаї Ліліпутії в романі Дж. Свіфта

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Як у романі пародіюються стосунки між католиками та протестантами Хто й чому промовляє: Я рішуче відмовився бути знаряддям поневолення незалежного й відважного народу Як наказ премєра Англії про грошову винагороду за голову злочинця виявив повагу ірландців до Свіфта.

Украинкский

2014-05-02

35.5 KB

1 чел.

Конспект уроку із зарубіжної літератури

Державний устрій, закони та звичаї Ліліпутії в романі Дж. Свіфта.

Тема: Державний устрій, закони та звичаї Ліліпутії в романі Дж. Свіфта.

Мета: прокоментувати ІІІ і ІV розділи «Подорожей Гуллівера»; розкрити алегорію і сатиру, спрямовану на викриття суспільних недоліків Англії ХУІІІ ст; розвивати навички роботи в групі, вміння аргументовано доводити свою думку, використовуючи цитати; виховувати негативне ставлення до насилля, приниження людини, свідоме ставлення до проблем суспільства.

Обладнання: тести твору, ілюстрації до роману І. Вишинського та учнів, ілюстрація до історичної довідки про нагороди Англії; презентація «Джонатан Свіфт - видатний англійський сатирик», таблиці для проведення гри «Бінго», таблиці для самооцінювання роботи в групах.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань та формування на їх основі вмінь та навичок.

Хід уроку

І Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя. На минулому уроці ми з вами отримали інформацію про новаторство Дж. Свіфта в літературі: викриття недоліків у суспільстві за допомогою фантастики. Сьогодні ми спробуємо з'ясувати, що визначає інтерес сучасників не тільки Свіфта, а й наших до цього роману, чому цей твір не втратив за багато десятиліть і століття своєї актуальності.

ІІ Актуалізація опорних знань

Гра «Бінго»

Сучасники називали «свіфтівським миром» політичну угоду між Англією і Францією у війні 1701-1713 рр. Чому? Наведіть приклади місцевого колориту у «Пригодах Гуллівера», які б свідчили, що саме Англія є прототипом зображуваного Впізнай героя. «..гордість і жах світу,... найвищий серед усіх синів людських, що ногами спирається на центр землі, а головою торкається сонця»

Як у романі пародіюються стосунки між католиками та протестантами? Хто й чому промовляє:

«Я рішуче відмовився бути знаряддям поневолення незалежного й відважного народу» Як наказ прем'єра Англії про грошову винагороду за голову злочинця виявив повагу ірландців до Свіфта?

Як називалося судно, на кому подорожував Гуллівер і яке розбилося біля берегів Ліліпутії?

Як життя Дж. Свіфта пов'язано із собором Св. Патріка у Дубліні?

Наведіть приклади комічного у творі

Аналіз засвоєння змісту тексту та фонових знань за підсумками гри

ІІІ Робота над новим матеріалом

Слово вчителя. «Пригоди Гуллівера» - це в першу чергу сатиричний твір, який задуманий був для викриття недоліків сучасної Свіфту Англії. Те, що неможливо було сказати відкрито, автор викривав через алегоричні образи. Фантастична країна Ліліпутія - чудова нагода розповісти про представників англійської влади, про політичну і релігійну боротьбу. «Зменшувальним склом», через яке можна роздивитися недоліки країни реальної, називає свій твір автор. Давайте послухаємо, які ж закони панували в Ліліпутії.

Доповідь першої групи про закони Ліліпутії.

Доповідач викладає матеріал, який дібрали члени групи у відповідності із завданням:

Закони Ліліпутії:

Як закон ставиться до донощиків та шахрайства?(аналіз ілюстрації, що зображує богиню правосуддя)

Як карають злочинця і за що нагороджують громадян?(супроводжується історичною довідкою про систему нагород в Англії, зображенням англійських орденів Бані, Підв'язки та Св. Андрія)

Який із злочинів важчий: шахрайство чи крадіжка? Чому?

Що впливає на отримання державної посади?(супроводжується ілюстраціями до роману)

Про що свідчить ритуал присяги Гуллівера?

Яку атмосферу у суспільстві створюють закони?

Учні знаходять засоби творення смішного в сценах, що аналізуються(гумор, сатира, іронія, сарказм)

Доповідь другої групи про значення образу імператора.

Доповідач знайомить з дібраним матеріалом про панування у суспільстві однієї особи - імператора, роль маніфесту як сатиричного засобу викриття пихатості й самозакоханості.

Доповідь супроводжується ілюстраціями до роману, виразним читанням маніфесту. Класу пропонується відповісти на запитання: Через які деталі звучить авторська іронія?

Слово вчителя. Епоха, у якій створено роман, називається Просвітництвом, а діячі культури були просвітителями. Свою головну мету вони бачили в тому, щоб навчати людей, через знання навчити їх керувати суспільством. Тому питання освіти займає неабияке місце у творі.

Доповідь третьої групи про систему освіти в Ліліпутії базується на перспективному завданні знайти відповідь на такі запитання:

Коли батьки віддають своїх дітей у науку?

Чи всі діти мають право отримувати освіту?

Опишіть дитячі будинки в Ліліпутії. Чому вони поділяються на певні категорії?

Розкажіть про виховання дітей кожної категорії, цитуючи відповідні фрагменти твору.

Висловте своє ставлення до підходів у вихованні та навчанні дітей різного походження.

Знайти засоби творення смішного в сценах, що аналізувалися.

Доповідь групи відбувається у формі інтерв'ю журналіста з представниками влади, керівником дитячого будинку та мешканцем столиці Ліліпутії.

Доповідь четвертої групи про політичну боротьбу в Ліліпутії

Доповідач групи знайомить з двома існуючими партіями «гостроконечниками» та «тупоконечниками»та міркуваннями щодо аналізу їх позицій та прототипах - вігі і торі, католиках й протестантах; ролі Гуллівера у війні між Блефуску і Ліліпутією і реакції на це імператора.

ІІІ Підведення підсумків уроку

Слово вчителя. Попереду у Гуллівера ще багато цікавих подорожей: у країну велетнів, мерзенних істот єху, розумних коней, в яких виявиться бажання автора виправити недоліки суспільства. Для того, щоб виправляти недоліки, треба добре знати болючі місця, що заважають суспільству бути щасливим. Цим пояснюється інтерес до цього твору у сучасників? Які власні висновки ви зробили на цьому уроці?

Бесіда за запитаннями:

Як ви вважаєте, чи потрібні суспільству закони? Аргументуйте свою думку.

З якою метою автор докладно знайомить читачів із законами Ліліпутії?

Які закони , на вашу думку, найважливіші для людей?

Як своє місце в літературі Дж. Свіфт визначив у вірші:

Согласен я, декана ум

Сатиры полон и угрюм,

Но не искал он нежной лиры:

Наш век достоин лишь сатиры.

Всем людям мнил он дать урок,

Казня не имя, но порок,

И одного кого-то высечь

Не думал он, касаясь тысяч.

Хотел, чтоб в исправленьи зла

Его сатира помогла,

Сам презирая тех, кто грубо

И беспрестанно скалит зубы.

ІV Оцінка діяльності груп та окремих учнів з використанням таблиць самооцінювання.

V Домашнє завдання. Підготуватися до характеристики Гуллівера.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39618. Междисциплинарный курсовой проект 406 KB
  65 Автоматизированные системы обработки информации и управления Волгоград 2011 ББК УДК Рецензент Издается по решению редакционноиздательского совета Волгоградского государственного технического университета Междисциплинарный курсовой проект: метод.65 Автоматизированные системы обработки информации и управления всех форм обучения. Выполнение междисциплинарного проекта основано на материале ранее изученных дисциплин: Информационные технологии Сети ЭВМ и телекоммуникации Маркетинг и менеджмент программных систем Технология...
39619. СТРУКТУРА И ОРГАНИЗАЦИЯ РАБОТЫ АКУШЕРСКОГО СТАЦИОНАРА САНИТАРНО - ПРОТИВОЭПИДЕМИЧЕСКИЙ РЕЖИМ В АКУШЕРСКОМ СТАЦИОНАРЕ 64.5 KB
  АС имеет следующие основные подразделения: приемнопропускной блок; физиологическое I акушерское отделение 5055 от общего числа акушерских коек; отделение палаты патологии беременности 2530; отделение палаты новорожденных в I и II акушерских отделениях; обсервационное II акушерское отделение 2025; гинекологическое отделение 2530. ПЕРВОЕ ФИЗИОЛОГИЧЕСКОЕ АКУШЕРСКОЕ ОТДЕЛЕНИЕ Первое физиологическое акушерское отделение включает в себя приемнопропускной блок родовой блок послеродовые палаты отделение...
39620. Модернизация локальной вычислительной сети административного здания ЗАО «ПромСвязь-Инвест» 2.11 MB
  1 Техническое задание Полное наименование проекта Модернизация локальной вычислительной сети административного здания ЗАО ПромСвязьИнвест. Цель создания системы Модернизация локальной вычислительной сети и создание базы данных принятия заявлений от абонентов на подключение или устранение неисправностей. Назначение системы ЛВС обеспечивает связь компьютеров для обмена информацией совместного использования сетевого оборудования информационных ресурсов устройств хранения информации и обеспечения контроля доступа на предприятии обеспечивает...
39621. Основные направления совершенствования налоговой политики государства 1.87 MB
  Cоциальноэкономическая сущность налогов и налоговой политики.3 Зарубежный опыт организации налоговой политики. Методологические принципы налоговой политики.1 Тенденции современной налоговой политики РФ: элементы состав и эволюция в условиях рыночных отношений.
39622. Приемы измерения социальной установки 141.5 KB
  Это наиболее простой вид шкалы измерения установки. При конструировании шкалы самооценки в форме €œтрадиционного€ вопроса её позиции обязательно располагаются симметрично и состоят из равного числа положительных и отрицательных оценок разделённых €œнейтральной€ позицией. Наиболее простой приём измерения установок по правилам такой шкалы – ранжирование респондентами тех объектов отношение к которым с их стороны интересует исследователя. Более сложный вариант измерения установок при помощи ранговой шкалы – метод парных сравнений.
39623. Разработка типового проекта «дублирующего» родильного дома 748.5 KB
  В рамках своего дипломного проекта я рассматриваю актуальные проблемы существующей системы учреждений родовспоможения в г. Цель – 1 создать условия при которых здоровые беременные женщины и роженицы могли гарантировано получать медицинскую помощь в учреждениях родовспоможения обслуживающих район их места жительства; 2 улучшить условия получения медицинской помощи беременными женщинами и роженицами с патологиями. Таким образом деятельность перинатального центра не разгружает основной поток рожениц приходящийся на учреждения родовспоможения...
39624. Социальная установка. Определение и классификация 65.5 KB
  Исследования понятия и динамики социальных установок Понятие которое в определенной степени объясняет выбор мотива побуждающего личность к деятельности есть понятие социальной установки. Традиция изучения социальных установок сложилась в западной социальной психологии и социологии. Для обозначения социальных установок используется термин аттитюд. Особенности формирования социальных установок связаны с тем что они обладают некоторой устойчивостью и несут в себе функции облегчения алгоритмизации познания а также инструментальную функцию...
39625. Социальные сети как инструмент развития: виды и возможности 45 KB
  Могут ли сети упростить работу тренингменеджера Какие возможности они открывают для получения сотрудниками необходимых им знаний Trainings. Социальные сети в интернете зародились в 90х годах причем как профессиональное музыкальное сообщество а термин появился только в 2004. Стандартные социальные сети позволяют пользователю присоединять людей к своей сети выходить на других пользователей через своих знакомых посылать сообщения размещать фотографии тексты и любой другой контент.
39626. Сборный связевый железобетонный каркас с диафрагмами жесткости 4.5 MB
  1 Нагрузка с перекрытия передается на ригели с ригелей – на колонны с колонн – на фундамента а с фундамента – на основание. Нагрузки в плоскости рамы Нагрузка от собственного веса ригелей Предварительно принимаем для ригелей длиной от 2. Нагрузка при таком условии будет равна: 1.4 Схема загружения от собственного веса балок Нагрузка от пола перекрытия Свойства слоев пола: 1.