59017

Казки Шарля Перро

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Казкові перегони Кожний учень отримує квитокпазл за допомогою яких клас учнів ділиться на три команди: Попелюшка Кіт у чоботях Червона шапочка Завдання: кожна команда має скласти з пазлів малюночок і правильно вказати назву казки.

Украинкский

2014-05-03

34.5 KB

1 чел.

Позакласний захід у початковій школі

Казки Шарля Перро

Мета: закріпити знання та розширити уявлення учнів про літературну казку як жанр, розвивати інтерес до самостійного читання, до літературної творчості Шарля Перро, розширити уявлення про багатство та красу української мови, виховувати повагу та любов до літератури

Обладнання: пазли, картки, кросворди, демонстраційний матеріал, магнітофонний запис музичних фрагментів, виставка різних видань казок Шарля Перро, дитячі ілюстрації до казок.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вступне слово вчителя. Немає у світі людини, яка би хоч раз на віку не мандрувала чарівною країною казок. Знайомство з казкою, зустріч із нею - це завжди свято. І сьогодні ми маємо чудову нагоду потрапити до цієї дивовижної країни.

Казок чимало є на світі

Веселих та сумних.

Питання полягає в тому,

Чи можна жить без них.

Казка стукає у двері,

Привітаємо її,

І щоб там не говорили,

Ви впізнаєте її.

Хлопці та дівчата!

Прошу позмагатись.

Гуртом веселіше

Грати та навчатись.

Для того щоб розпочати нашу гру, поділимось на три команди.

1 етап. «Казкові перегони»

Кожний учень отримує «квиток-пазл», за допомогою яких клас учнів ділиться на три команди: «Попелюшка», «Кіт у чоботях», «Червона шапочка»

Завдання: кожна команда має скласти з пазлів малюночок і правильно вказати назву казки.

2 етап. «Чарівна скринька речей»

Кожна команда отримує по два предмети. Деякі з них змінились, набули вигляду сучасних предметів.

Завдання: ви маєте назвати предмети, з якої вони казки та кому з героїв казки належали.

Перша команда отримує пакет з борошном та ліки; друга команда - пластиковий пакет «Сільпо» та нитки, голки; третя команда - капелюх та електронний годинник.

Відповіді

Перша команда - Мішок з мукою, брат-мірошник, «Кіт у чоботях», Ліки, бабця, «Червона шапочка»;

Друга команда - Кошик, Червона шапочка, «Червона шапочка». Нитки, голки, Попелюшка, «Попелюшка»;

Третя команда - Капелюх, Кіт, «Кіт у чоботях», Годинник, «Попелюшка».

3 етап. «Відновлення таємного манускрипту»

Завдання: на стрічках паперу написано фрагменти тексту. Пронумеруйте стрічки та прочитайте текст відповідно до змісту казки.

І

Один багатий удівець одружився вдруге з багатою вдовою.

Упоравшись із роботою, дівчина йшла в куток і сідала просто на попіл, натрушений біля каміна.

Якось син короля, молодий і гожий принц, улаштував бал і запросив на нього всіх знатних людей королівства.

А Попелюшці додалась робота - прати й прасувати білизну для сестер, крохмалити комірці та манжети.

Попелюшка довго стояла під брамою й сумно дивилась їм услід.

Рада та весела сіла Попелюшка в карету.

Попелюшка пообіцяла, що так і зробить.

ІІ

Мама дуже потерпала, що дівчинка може заблукати. Тоді вона пошила донечці червону шапочку, яку було помітно здалеку.

Дівчинка взяла кошик і, весело наспівуючи пісеньку, попростувала лісовою стежиною до бабусі.

У тому лісі жив злий і постійно голодний вовк.

Вовк прожогом помчав навпростець через хащі.

Дівчинка зайшла в будиночок, поставила кошик з гостинцями на стіл, підійшла до ліжка й сіла біля бабусі.

Повз будиночок бабусі проходив мисливець.

Вони кинулись обіймати мисливця та дякувати своєму рятівникові, радіючи, що все так добре закінчилось.

ІІІ

Старшим братам поталанило, й вони могли заробити собі на хліб, а молодший не знав, що робити з такою спадщиною.

«Купи мені чоботи, плаща, капелюха й великого мішка.» Син мірошника дуже здивувався, проте виконав прохання кота.

Кіт попрямував до королівського палацу.

Король наказав слугам витягнути маркіза з води, потім звелів принести йому одяг і запросив до карети.

Побачивши королівську карету, косарі дружно закричали: «Слава маркізу де Карабасу, нашому хазяїну!».

«Зараз ти сам побачиш!» - гаркнув велетень і відразу перекинувся на сіре мишеня. Кіт є кіт, він спіймав і проковтнув мишку.

З нагоди весілля в королівському палаці було влаштовано гучне свято.

Відповіді

І

1. Один багатий удівець одружився вдруге з багатою вдовою.

2. Упоравшись із роботою, дівчина йшла в куток і сідала просто на попіл, натрушений біля каміна.

3. Якось син короля, молодий і гожий принц, улаштував бал і запросив на нього всіх знатних людей королівства.

4. А Попелюшці додалася робота - прати й прасувати білизну для сестер, крохмалити комірці та манжети.

5. Попелюшка довго стояла під брамою й сумно дивилась їм услід.

6. Рада та весела сіла Попелюшка в карету.

7. Попелюшка пообіцяла, що так і зробить.

ІІ

1. Мама дуже потерпала, що дівчинка може заблукати. Тоді вона пошила донечці червону шапочку, яку було помітно здалеку.

2. Дівчинка взяла кошик і, весело наспівуючи пісеньку, попростувала лісовою стежиною до бабусі.

3. У тому лісі жив злий і постійно голодний вовк.

4. Вовк прожогом помчав навпростець через хащі.

5. Дівчинка зайшла в будиночок, поставила кошик з гостинцями на стіл, підійшла до ліжка і сіла біля бабусі.

6. Повз будиночок бабусі проходив мисливець.

7. Вони кинулися обіймати мисливця та дякувати своєму рятівникові, радіючи, що все так добре закінчилось.

ІІІ

1. Старшим братам поталанило, й вони могли заробити собі на хліб, а молодший не знав, що робити з такою спадщиною.

2. «Купи мені чоботи, плаща, капелюха й великого мішка.» Син мірошника дуже здивувався, проте виконав прохання кота.

3. Кіт попрямував до королівського палацу.

4. Король наказав слугам витягнути маркіза з води, потім звелів принести йому одяг і запросив до карети.

5. Побачивши королівську карету, косарі дружно закричали: «Слава маркізу де Карабасу, нашому хазяїну!».

6. «Зараз ти сам побачиш!» - гаркнув велетень і відразу перекинувся на сіре мишеня. Кіт є кіт, він спіймав і проковтнув мишку.

7. З нагоди весілля в королівському палаці було влаштовано гучне свято.

4 етап. «Музична феєрія»

Команди прослуховують музичні фрагменти з балетної сюїти Прокоф'єва «Попелюшка».

Завдання: назвати композитора, твір і тему музичного фрагмента.

Попелюшка та Принц;

вальс Попелюшки;

Опівночі.

Учитель. Підбиваємо підсумки гри.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34041. Правовой режим земель водного фонда 48 KB
  ЗЕМЛИ ВОДНОГО ФОНДА К землям водного фонда относятся: 1 земли занятые водными объектами; 2 земли водоохранных зон водных объектов; 3 земли выделяемые для установления полос отвода и зон охраны водозаборов гидротехнических сооружений и иных водохозяйственных сооружений и объектов. В частномельным MM с использованием воды изъятой из водных не водным а гражданским и иными отрас мьм жизни и деятел ьности е лями законодательства. водных отношении тесно вязаны Р территории Российской CoBOicynHWWSSrLS включению в...
34042. Правовой режим земельных участков предоставленных для жилищного, дачного, гаражного строительства, огородничества, садоводства. Нормы предоставления земельных участков 49 KB
  Садоводство огородничество и дачное строительство являются одними из наиболее распространенных видов землевладения и землепользования граждан на землях сельскохозяйственного назначения. Особенностью этих видов землевладения является то что подавляющее большинство его субъектов это граждане проживающие в городах и поселках городского типа. Эти отношения достаточно полно регулируются Законами О садоводческих огороднических и дачных некоммерческих объединениях граждан который был принят 15 апреля 1998 г. и О внесении изменений в...
34043. Правовой режим земель лесного фонда 56.5 KB
  Правовой режим земель лесного фонда. ЗЕМЛИ ЛЕСНОГО ФОНДА К землям лесного фонда согласно ст. 101 Земельного кодекса РФ относятся: 1 лесные земли а земли покрытые лесной растительностью; б не покрытые ею но предназначенные для ее восстановления вырубки гари редины прогалины; 2 предназначенные для ведения лесного хозяйства нелесные земли просеки дороги болота. Земли лесного фонда занимают больше половины территории России 59.
34044. Правовой режим особо охраняемых территорий (общие положения) 25.5 KB
  Правовой режим особо охраняемых территорий общие положения. Особо охраняемые природные территории определены законодательством РФ как участки земли водной поверхности и воздушного пространства над ними где располагаются природные комплексы и объекты имеющие особое природоохранное научное культурное эстетическое рекреационное и оздоровительное значение. Общественные отношения в сфере организации охраны и использования особо охраняемых природных территорий с целью сохранения уникальных и типичных природных комплексов и объектов...
34045. Правовой режим земель сельскохозяйственного назначения (общие положения) 79.5 KB
  Правовой режим земель сельскохозяйственного назначения общие положения. Правовой режим земель сельскохозяйственного назначения. В действующем Земельном Кодексе РФ целая глава посвящена закреплению правового режима земель сельскохозяйственного назначения. Правовой режим использования данных земель кроме ЗК РФ регулируется также специальным Федеральным законом от 24 июля 2002г.
34046. Правовой режим земель специального назначения 84 KB
  Землями специального назначения признаются земли отведенные в установленном порядке предприятиям учреждениям и организациям для выполнения соответствующих задач. Общим признаком всех видов земель данной категории является то обстоятельство что данные земли выступают в качестве территориального базиса и не являются сельскохозяйственными т. Правовой режим земель специального назначения распространяется и на земли других категорий. В зависимости от нахождения в той или иной категории земли специального назначения имеют определенный...
34047. Правовой режим земель поселений 48 KB
  Правовой режим земель поселений. Одной из них являются земли поселений. Данные земли представляют собой пространственнооперационный базис располагающихся на них городов и других поселений. Землями поселений признаются земли предоставленные для размещения и развития городов поселков и сельских поселений.
34048. Правовой режим земель природоохранного, рекреационного, историко-культурного назначения. Особо ценные земли 77.5 KB
  Они имеют целью сохранение и изучение естественного хода природных процессов и явлений генетического фонда растительного и животного мира отдельных видов и сообществ растений и животных типичных и уникальных экологических систем. Земля воды недра государственных природных заповедников со всеми находящимися в их пределах объектами растительного и животного мира историкокультурными и другими объектами недвижимости полностью и безвозмездно предоставляются заповедникам в бессрочное постоянное пользование. Имущество государственных...
34049. Правовой режим особо охраняемых территорий, в т.ч. земель лечебно-оздоровительных местностей и курортов 27 KB
  К землям особо охраняемых природных территорий относятся земли государственных природных заповедников в т. биосферных государственных природных заказников памятников природы национальных парков природных парков дендрологических парков ботанических садов территорий традиционного природопользования коренных малочисленных народов Севера Сибири и Дальнего Востока Российской Федерации а также земли лечебнооздоровительных местностей и курортов.Земли особо охраняемых природных территорий относятся к объектам общенационального достояния и...