59023

Комунікація. Дискусія та правила її ведення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Протягом заняття ми мультимедійна проекція слайдів: визначимо місце дискусії у процесі вербальної комунікації; ознайомимося з правилами її ведення; навчимось практично їх використовувати. І тоді людина вдається до дискусії.

Украинкский

2014-05-03

40.5 KB

3 чел.

Інтегрований урок - діловий практикум

Комунікація. Дискусія та правила її ведення

Мета: розширити знання учнів із теми «Комунікація»; ознайомити їх із поняттям «дискусія» та методами її ведення; учити практичному використанню отриманих знань; розвивати вміння аргументовано доводити власну думку та підбирати аргументи для визначеної позиції; виховувати інтерес до предметів.

Обладнання: мультимедійний проектор, фліпчарт, ватман, маркери, шість «капелюшків» (визначених кольорів), матеріал для критерійного покеру.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Учитель ділового мовлення (1). Найважливіше мистецтво - це мистецтво переконання. Ним можна оволодіти лише у процесі комунікації. Сьогодні ми маємо діловий практикум із теми «Комунікація. Дискусія. Правила її ведення» (мультимедійна проекція слайдів).

Протягом заняття ми (мультимедійна проекція слайдів):

визначимо місце дискусії у процесі вербальної комунікації;

ознайомимося з правилами її ведення;

навчимось практично їх використовувати.

При цьому будемо слідкувати за (мультимедійна проекція слайдів):

культурою мовлення;

логічністю викладу думок;

культурою спілкування.

ІІ. Основна частина

Учитель основ маркетингу (2). Скільки людина живе - стільки спілкується, і цей процес спілкування (усі його види) називається комунікацією. Комунікація - це спілкування друзів, комунікація - це навчання, комунікація - це виступ адвоката на суді, комунікація - це привітання із днем народження, комунікація - це розмова з подругою по телефону.

Але кожна людина - це особистість, яка має власну думку. Так чи інакше, люди об'єднані в колективи - класи, сім'ї, організації, установи, які налічують від двох осіб до 2 тис. осіб. Виникає необхідність вирішення певних питань. А в кожній ситуації, яка вимагає прийняття рішення, рано чи пізно настає момент, коли необхідно вибирати один з альтернативних способів дії.

Є рішення, які приймаються дуже швидко: що з'їсти на сніданок, коли встати, щоб не запізнитись на урок. Але є важливі рішення, які призводять до різних наслідків. І тоді людина вдається до дискусії.

Дискусія (discussio) - розгляд, дослідження (мультимедійна проекція слайдів).

Дискусія - публічне обговорення певного суперечливого питання чи проблеми (Тлумачний словник української мови) (мультимедійна проекція слайдів).

Учитель (1). Отже, форма проведення обговорення - це дискусія. Існують різні методи ведення дискусій (мультимедійна проекція слайдів). «Мозковий штурм». Суть методу та його мета

«Мозковий штурм» - це ефективний метод колективного обговорення, пошук рішення, в якому шляхом вільного висловлювання здійснюються думки всіх учасників.

Принцип «мозкового штурму» простий. Ви збираєте групу учасників дискусії, ставите їм задачу та просите всіх учасників висловити свої думки з приводу рішення цієї задачі: ніхто не має права висловлювати на цьому етапі свої думки про ідеї інших чи давати їм оцінку.

За кілька хвилин можна отримати велику кількість ідей, які служитимуть основою для вироблення найбільш розумного рішення.

«Дерево рішень» (метод усіх можливих варіантів). Суть методу та його мета

Ця методика застосовується при аналізі ситуацій і допомагає досягти повного розуміння причин, які призвели до прийняття того чи іншого важливого рішення в минулому.

Учасники дискусії розуміють механізм прийняття складних рішень, а викладач із великою точністю заносить у колонки переваги й недоліки кожного з них. У ході обговорення учасники дискусії заповнюють таблицю.

Дебати. Суть методу та його мета

Мета учасника дебатів - переконати інших у тому, що його підхід до рішення проблеми правильний.

Проведення дебатів є ефективним засобом навчання учасників дискусії вмінню зрозуміло й логічно сформувати свою позицію, віднаходити переконливі факти та доводи на свою підтримку.

Наприкінці дебатів учасники дискусії повинні оцінити наслідки реалізації позиції супротивника. При цьому, можливо, треба буде оцінити діючий закон або політику, що проводиться.

Дискусія у стилі телевізійного ток-шоу. Суть методу та його мета

Ця форма дискусії об'єднує в собі переваги лекції та дискусії у групі. Група із 3-5-ти осіб веде дискусію на заздалегідь вибрану тему у присутності аудиторії. Глядачі вступають в обговорення пізніше: вони висловлюють свої думки або ставлять запитання учасникам бесіди.

Ток-шоу дає можливість чітко виразити різні точки зору на задану тему, але для цього основні учасники обговорення повинні бути добре підготовлені. У всіх рівні умови - 3-5 хвилин. Ведучий повинен слідкувати, щоб учасники не відхилялись від заданої теми. Ток-шоу добре проводити спареними уроками (1,5 год.)

Культура мовлення під час ведення дискусій

Важливе місце після логіки та організації дискусії займає культура мовлення. Адже не так уже й багато людей у ході суперечки вміють дотримуватись елементарної культури мовлення. Це в першу чергу стосується використання необразливих, дипломатичних формулювань і т. п., це стосується вміння лаконічно висловлювати свою думку, не допускати двозначного трактування своїх висловлювань і позицій.

Важливе місце також слід приділити часу виступів сторін, які ведуть дискусію. Не можна допускати, щоб одна сторона мала більше часу для виступу.

Не можна допускати, щоби якась зі сторін переходила на силові методи ведення дискусії. Сила голосу - це ще не вирішення проблеми, це не наближення до найкращого розв'язання суперечки. У жодному разі не можна під час дискусій використовувати недозволені методи ведення суперечок: ображати один одного, натякати на якісь певні негативні сторони один одного, не маючи конкретних доказів чи відносячи до суперечки речі, які не мають логічного стосунку до питань, що розглядаються.

Учитель (2). Із досвіду спілкування, з почутого сьогодні давайте сформулюємо основні правила ведення дискусії (пише на ватмані, прикріпленому на фліпчарт). Вони можуть мати приблизно такий вигляд.

Говорити по черзі.

Не переривати того, хто говорить.

Критикувати ідеї, а не особу.

Поважати всі висловлені думки.

Не змінювати тему дискусії.

Усі мають однаковий час на виступ.

Прошу ще раз звернути увагу на ці правила й дотримуватись їх.

Учитель (1). Дискусія - це аргументований захист власної позиції. А для цього слід навчитися правильно аргументувати. За допомогою ось цих шести капелюшків де Бона ми і спробуємо це зробити. Кожний капелюшок - це певний спосіб бачення проблеми, спрямування думок в одному напрямку.

(На дошці вивішуються зразки й одночасно пояснюється значення кожного кольору: червоний - емоції, передчуття, інтуїція, білий - логіка, дослідження, факти, чорний - негатив, недоліки, проблеми, блакитний - реальний підхід, зелений - нові ідеї, альтернативи, жовтий - позитив, переваги.)

Маємо проблему: «Чи варто Україні вступати до ЄС?». Обговоріть цю проблему в парах, сформулюйте свої основні аргументи. Кожна пара захищає визначену саме для неї точку зору. Час на обмірковування - 1 хвилина.

(Виступи учнів. Учитель слідкує за часом.)

Ми спробували займати певну позицію й відповідно до цього будувати свій виступ і підбирати аргументи.

Учитель (2). Уміння формуються та вдосконалюються лише на практиці. Пропоную ускладнити завдання: самостійно прийняти рішення та аргументувати його.

Маємо актуальне питання: «Що нам треба зробити для здобуття якісної освіти?»

У результаті опитування, проведеного соціологами в різних країнах світу, визначено різні чинники. Кожний із вас отримає один із них, і ваше завдання знайти його місце на нашому полі та аргументувати, чому саме на цьому місці. Поле розділене на три рівні. У центрі ми маємо першочергові критерії (їх найменше), далі йдуть важливі і ще далі від центра - другорядні критерії. Картки треба поставити на те місце на полі, яке ви виберете. Якщо номер уже зайнятий іншою карткою, то ви повинні провести переговори із власником картки про те, який аргумент важливіший. Час виступу - 30 секунд.

(Роздаємо учням картки із критеріями.)

Мотивація.

Сучасні підручники, навчальні комп'ютерні програми.

Уведення нових предметів.

Психологічний комфорт у колективі.

Колектив однодумців.

Висококваліфікований наставник.

Профільність відповідно до інтересів учнів.

Самоосвіта.

Наявність мети в майбутньому.

Сучасний навчальний заклад.

Фінанси.

Підключення до всесвітньої мережі Інтернет.

Можливість вивчати курси за вибором учня.

Сприятливі побутові умови.

Природні здібності.

Стабільність у суспільстві.

Самоменеджмент.

(Виступи учнів. Учитель слідкує за часом.)

Для учнів 11-го класу Іванківського районного ліцею для здобуття якісної освіти першочерговим є: ...

ІІІ. Підсумок

Учитель (1). Робота на уроці - перші кроки до оволодіння мистецтвом ведення дискусії. На аркушах, що знаходяться перед вами, напишіть: чого я навчився на уроці, чого хотів би навчитись.

(Учні пишуть на аркушах і приклеюють на дошку.)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77896. Договор хранения 32.5 KB
  Объект индивидуально-определенные вещи вещи определенные родовыми признаками. Может потребовать досрочного расторжения договора когда вещи стали опасны для окружающих. Обязан обеспечить сохранность вещи независимо от того хранение возмездное или безвозмездное. Обязан вернуть вещь немедленно и в том же состоянии с учетом нормального ухудшения вещи.
77897. Сравнительный анализ договора поручения, комиссии, агентского договора 27 KB
  Сравнительный анализ договора поручения комиссии агентского договора По договору поручения одна сторона поверенный обязуется совершить от имени и за счет другой стороны доверителя определенные юридические действия. По договору комиссии одна сторона комиссионер обязуется по поручению другой стороны комитента за вознаграждение совершить одну или несколько сделок от своего имени но за счет комитента. По агентскому договору одна сторона агент обязуется за вознаграждение совершать по поручению другой стороны принципала...
77898. Имущественное страхование. Формы и виды страхования 33.5 KB
  Страховой риск это событие на случай наступления которого проводится страхование. Страховой интерес убытки которые могут возникнуть у страхователя при наступлении страхового случая и от которого он страхуется. Виды страхования: I имущественное страхование: а особый объект страхования...
77899. Сравнительный анализ займа и кредита 34 KB
  В случаях когда срок возврата договором не установлен или определен моментом востребования сумма займа должна быть возвращена заемщиком в течение 30 дней со дня предъявления займодавцем требования об этом если иное не предусмотрено договором. По договору финансирования под уступку денежного требования одна сторона финансовый агент передает или обязуется передать другой стороне клиенту денежные средства в счет денежного требования клиента кредитора к третьему лицу должнику вытекающего из предоставления клиентом товаров...
77900. Договор банковского счета 31.5 KB
  Договор банковского счета По договору банковского счета банк обязуется приниматься и зачислять поступающие на счет открытый клиенту денежные средства выполнять распоряжения клиента о перечислении и выдаче соответствующих сумм со счета и проведении других операций со счета. Субъекты: банк иная кредитная организация которая имеет право на ведение банковских операций; клиент ФЛ ЮЛ. Правовое регулирование: закон о ЦБ РФ о банках и банковской деятельности инструкция ЦБ об открытии и закрытии банковских счетов счетов по вкладам...
77901. Обязательства по совместной деятельности 29.5 KB
  Обязательства по совместной деятельности По договору простого товарищества двое или несколько лиц товарищей обязуются соединить свои вклады и совместно действовать без образования ЮЛ для извлечения прибыли или достижения иной не противоречащей закону цели. СУ: вклад который должен внести каждый из товарищей в общее дело. Должна быть дана денежная оценка вклада товарищей которая определяется по соглашению сторон. Правовой режим: имущество является общей долевой собственностью товарищей договором может быть установлено иное.
77902. Інноваційні процеси 35.86 KB
  Технічні новини і нововведення проявляються у формі нових продуктів виробів технологій їх виготовлення засобів виробництва машин устаткування енергії конструкційних матеріалів. Організаційні нововведення охоплюють нові методи і форми організації усіх видів діяльності підприємств та інших ланок суспільного виробництва організаційні структури управління сферами науки і виробництва форми організації різних типів виробів і колективної праці. За масштабністю і степенем впливу на ефективність діяльності певних ланок суспільного...
77903. Инфраструктура. Система технічного обслуговування 35 KB
  Інфраструктура підприємства це комплекс цехів господарств та служб підприємства які забезпечують необхідні умови функціонування підприємства. Інфраструктура являє сотвабою своєрідний тил виробництва без якого неможлива нормальна робота підприємства. Виробнича інфраструктура підприємства це сукупність підприємств які прямо не беруть участі у створенні основної продукції підприємства але своєю діяльністю сприяють роботі основних цехів створюючи необхідні для цього умови. Виробничу структуру підприємства зокрема складають;...
77904. Організація виробництва та забезпечення якості продукції 69.43 KB
  Якість та конкурентноспроможність продукції. Стандартизація та сертифікація продукції. Державна політика у сфері управління якістю продукції.