59044

Ми тепер не просто діти - ми тепер вже школярі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати пізнавальні здібності першокласників, розвивати інтерес і любов до знань, вчити самостійно і творчо їх здобувати, виховувати почуття гордості за статут школяра, приналежності до учнівського колективу ровесників і друзів.

Украинкский

2014-05-03

44 KB

0 чел.

Урок свято

Ми тепер не просто діти - ми тепер вже школярі

Мета: формувати пізнавальні здібності першокласників, розвивати інтерес і любов до знань, вчити самостійно і творчо їх здобувати, виховувати почуття гордості за статут школяра, приналежності до учнівського колективу ровесників і друзів

Святково прибраний клас. На стендах виставки дитячих малюнків, саморобок, аплікацій, зошитів, альбомів.

На дошці великими буквами квітками написана тема уроку-свята, а знизу підставка для книжки, яку принесуть дід Улас і внучка Оленка. „Чарівна книжка казок". В ній чотири сторінки ілюстрацій, які містять різноманітні завдання. Це стане своєрідним випробуванням для шести річок на право називатися школярами.

Іменні залікові листки для кожного учня, на яких тема уроку свята, прізвище та ім'я дитини, картинка-розмальовка, окреслені місця для виконання завдання з різних навчальних предметів відповідно до навчальної програми.

Дід Улас і внуча Оленка будуть ведучими уроку.

Хід уроку

І. Слово вчителя

Діти! Розпочинаємо з вами незвичайний урок-свято. Погляньте, як багато до нас завітало гостей. Встаньте, будь ласка, поверніться до них обличчям, привітайтеся і подякуйте за те, що прийшли до нас на свято. Сідайте.

Вітаю всіх зі святом! Його назву ми прочитаємо зараз разом. Ми навчаємось у школі уже третій місяць. А чи тали ви за цей час справжніми учнями, скажуть сьогодні наші готі і спеціальна комісія (журі).

Будьте уважні! На вас чекають різноманітні випробування, а також сюрпризи, ігри, веселики. Перший сюрприз від шефів.

Роздаю всім дітям „Залікові листки".

Учитель. Погляньте, який гарний сюрприз. Це „Заліковий листок". На ньому ви будете виконувати різні завдання. Постарайтеся в них працювати старанно і охайно. В кінці свята комісія-журі буде визначати, чи став уже кожний із вас справжнім школярем.

Уважно розгляньте свій листок. Кого ви бачите на малюнку?

Охайно розмалюйте Лисичку!

Складіть речення про Лисичку із трьох слів.

Стук в двері. Заходять в клас дід Улас і внучка Оленка.

Учитель. Ой, подивіться, діти, до нас ще завітали гості. Це мої давні приятелі дід Улас і внучка Оленка. Заходьте, заходьте.

Подають мені книжку.

Учитель. А що це? Наш дарунок „Чарівна книжка казок".

Дід Улас. Ми пропонуємо провести вам мандрівку по сторінках цієї книжки  зустрітися з улюбленими героями казок. Ви згодні?

Діти. Згодні!

Внучка Оленка. Послухайте загадку і відгадайте, герої якої казки чекають нас на першій сторінці.

Носик круглим п'ятачком,

ним в землі їм зручно ритись.

Хвостик - маленьким гачком,

замість туфельок - копитця.

Троє їх і всі кругленькі,

подібні, круглі й чепурненькі.

Відгадайте без підказки, хто оці герої казки?

Діти. Троє поросят.

Учитель. Скільки поросят на малюнку? Скільки грибів? Скільки на малюнку будиночків? А скільки відерок? А книжок? Запишіть.

А тепер порівняйте ці числа. Поясніть, що означає порівняти?

3 < 5 > 1 < 2 < 4

Як звуть поросят з цієї казки? Хто з них найрозумніший?

Наф-Наф підготував для вас математичні вірші (див. додаток).

Учитель. Нуф-Нуф любить розв'язувати приклади. Погляньте, у нього навіть і відерця розмальовані прикладами.

4 + 2

5 + 4

8 - 1

6 - 2

Перепишіть їх у свої „залікові листки" і розв'яжіть.

Учитель. Усі впоралися? Молодці!

Ніф-Ніф також простався і підготував математичну фізхвилинку:

Стільки раз в долоні плеснем 3

Стільки раз ногою тупнем 2

Усі присядьте стільки раз 4

Нахиліться 1 раз

Усі підскочте рівно стільки 5

Ну й рахунок - гра і тільки!

Тепер усі сядьте зручненько і пажем поросяткам наш чарівний м'ячик, який навчає нас рахувати.

Кидаю м'яч і кажу:

Від 7 до 10; від 9 до 6; від 2 до 6; від 10 до 5.

Дід Улас. Наші герої задоволені відповідями. Вони стверджують, що ви можете по праву називатися школярами. А ми поспішаємо відкрити другу сторінку. Ну ж бо, внучко, ти вже придумала для дітей загадку?

Внучка Оленка. Придумала! Послухайте і відгадайте. Хто є казковим героєм другої сторінки?

Що за шум біля вікна?

Чий пропелер там гуркоче?

І з печивом та варенням

Завітати в гості хоче?

Діти. Карлсон!

Дід Улас відкриває сторінку, на якій намальований Карлсон з надувними кульками в одній руці, а в другій кошик з завданнями.

Учитель. Здогадайтесь, куди летить Карлсон?

Складемо схему слова „школа". Скільки складів? На який голосний падає наголос? У якому складі?

На кульках у Карлсона були написані букви, а вітер їх розвіяв. Складемо букви і запишемо у „Заліковий листок".

А_у_и_м_к_л

А у кошику разом з печивом і шоколадом у Карлсона картки з складами та словами. Прочитайте їх.

Робота в групах.

І група ___ ІІ група ___ ІІІ група

Дивіться додаток.

Запишемо склади в „Заліковий листок", а потім слова.

Фізкульхвилинка

Два прихлопи,

Два притопи.

На носок і каблучок.

Руки вліво, руки вправо.

Ми танцюєм „козачок".

Раз - присіли, два - присіли.

І за парти тихо сіли.

Дід Улас. Увага! Увага! На черзі третя сторінка. Тобі слово, внучко.

Внучка Оленка

Я маленька дівчинка з наперсток,

Люблю сонечко, природу, ясний світ.

Ледь втекла від миші із кротами,

А тепер сьорбаю, тішусь, кожен день стрічаю

Серед барв зелених, квітів запашних.

Діти. Дюймовочка.

Учитель. Ми потрапили в гості до Дюймовочки. Вона дівчинка весела і дуже любить вірші і пісні. Потішимо її?

Діти. Так.

Учитель. А які вірші ви хочете розповісти Дюймовочці?

Дід Улас. Я знаю, діти вивчали на уроках багато віршів про букви. Може, послухаємо їх?

Учитель. Добре.

Гра „Вірш про букву"

Я показую букву, а ви розповідаєте віршик.

О __ а __ у __ м __ с __ к

Внучка Оленка. Надійшла пора пісеньки заспівати „Ой єсть у лузі калина" (див. додаток).

Учитель. Фізкультхвилинка у Дюймовочки також буде музична.

Танець „Подоляночка".

Дід Улас. Заплющіть очі. Остання сторінка „Чарівної книги казок" буде незвичайною. Відкрийте очі і погляньте на сюрприз. Герої казки „Ріпка" у нас в гостях. Зустрічайте оплесками.

Виходять батьки і ставлять казку (див. додаток).

Учитель. А тепер слово надається журі.

Учитель. Я дуже рада, що сьогодні на уроці ми отримали звання „Першокласник". І кожен з вас отримує диплом, який вручатимуть вам наші шефи. А від школи вам пропонуємо таку настанову. Разом з батьками обговорити важливий документ „Статут класу".

У подальшому навчанні бажаємо успіху і радості.

Додаток

Математичні вірші

1. Три грибочки білка швидко

Понесла в своє дупло.

А в дуплі раніше в неї

Два грибочки вже було.

А тепер скажіть ви нам:

Скільки всіх грибочків там? (5.)

2. Васю, ти чому сердитий?

Слів не можу полічити.

5 було, 1 з'їв.

Скільки мамі залишив?

3. Є 2 фарби у Сергійка, і 4 у Андрійка.

Скільки мають фарб малята?

Хто це може відгадати?

Пісня „Ой єсть у лузі калина"

Ой, єсть в лузі калина (2 р.)

Калина, калина.

Комарики дзюбрики, калина.

Там стояла дівчина (2 р.)

Дівчина, дівчина.

Комарики, дзюбрики, дівчина

Цвіт калини ламала ( 2 р.)

Ламала, ламала.

Комарики, дзюбрики, ламала.

Та в пучечки в'язала (2 р.)

В'язала, в'язала.

Комарики, дзюбрики, в'язала.

Казка „Ріпка"

Автор. Посадив на городі дід ріпку. Виросла ріпка велика-превелика. Настала холодна осінь, а ріпка проситься:

- Ой, дідусю білобровий,

Занеси мене в комору.

Став дід ріпку із землі тягти. Тягне-потягне, витягти не може.

Покликав він на поміч бабусю.

- Ей, бабусю, не сиди.

Ріпку вирвати допоможи.

Тягнуть-потягнуть, витягти не можуть.

Кличе бабуся свою онучку.

- Внученько, рідненька,

Допоможи нам з ріпкою справитись, серденько.

Тягнуть знову, а ріпка міцно в землі сидить.

Кличе внучка свою. собачку Жучку:

- Жучко, де ти, приєднайся.

Ріпку вирвати постараймося!

І знову витягнуть не можуть.

Кличе Жучка Кицю:

- Кицю люба, веселенька.

Злазь зі припічка тепленького.

Рукавички одягли.

Ріпку вирвати поможи.

Тягнуть руками, спираються ногами, промучалися весь день, а ріпка сидить, як пень.

Киця. Що ж, прийдеться кликати мишку Сіроманку, нашу вихованку.

З'являється Мишка.

Щоб справитись з ріпкою скоренько

Давайте зробимо вправи гарненько

Будемо гантелі піднімати

Та м'язи міцні качати.

Раз і два і,

Вліво, вправо

Вийде діло в нас на славу.

Ще раз разом усі.

Стали, потягнули!

Витягли ріпку!

Статут класу

Навчіться дружити і бути доброзичливими, бо зі злими ніхто дружити не буде.

З повагою ставтесь один до одного, поважайте думку інших.

Сумлінно працюйте на уроках та вдома.

Дорожіть честю школи.

Поводьте себе не так, як заманеться.

На перерві не бігайте. Дотримуйтесь правил безпеки, щоб уникнути травм.

Нічого не робіть комусь такого, чого не хотіли б, щоб зробили вам.

Не говоріть образливих слів, а коли вже сказали, то майте мужність вибачитися.

Умійте вибачити дитину і ніколи не мститися.

Будьте ввічливими в розмові. Не перебивайте учня, коли він відповідає, не перебивайте вчителя, коли він говорить. Звертайтесь до них за порадами.

У скрутну хвилину підтримуйте однокласника.

Н чіпайте чужі особисті речі (портфель, підручник, олівець, ручку).

Поважайте чистоту в приміщенні школи. Бережно ставтесь до шкільного майна.

Дотримуйтесь правил особистої гігієни.

Бажаємо успіху!

Ми тепер не просто діти - ми тепер вже ш к о л я р і!

ДИПЛОМ

виданий учню 1-Б класу на право називатись учнем

Добре вчись.

Люби працювати.

Швидше виростай!

Вітаємо!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74553. Теорія двоїстості 764 KB
  Економічну інтерпретацію кожної з пари таких задач розглянемо на прикладі виробничої задачі п.6 є двоїстою або спряженою до задачі 5. Як у прямій так і у двоїстій задачі використовують один набір початкових даних. Крім того вектор обмежень початкової задачі стає вектором коефіцієнтів цільової функції двоїстої задачі і навпаки а рядки матриці А матриці коефіцієнтів при змінних з обмежень прямої задачі стають стовпцями матриці коефіцієнтів при змінних в обмеженнях двоїстої задачі.
74554. Аналіз лінійних моделей оптимізаційних задач 408.5 KB
  Оцінка рентабельності продукції яка виробляється і нової продукції. Використання двоїстих оцінок уможливлює визначення рентабельності кожного виду продукції яка виробляється підприємством. Водночас можна оцінити інтервали можливої зміни цін одиниці кожного виду продукції що дуже важливо за ринкових умов. Це дає змогу перевірити
74555. Аналіз коефіцієнтів лінійних моделей 196 KB
  1 Аналіз коефіцієнтів цільової функції Під впливом різних обставин ціна виробленої на підприємстві одиниці продукції може змінюватися збільшуватися чи зменшуватися. Нехай змінюється ціна на одиницю продукції виду С тобто початкове значення 3 ум. подамо як де величина зміни ціни одиниці продукції виду С. Отже ціна одиниці продукції виду С може збільшуватися чи зменшуватися на 1ум.
74556. КОНЦЕПТУАЛЬНІ АСПЕКТИ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ 262.5 KB
  Сутність методології математичного моделювання полягає в заміні досліджуваного обєкта його образом математичною моделлю і подальшим вивченням дослідженням моделі на підставі аналітичних методів та обчислювальнологічних алгоритмів які реалізуються за допомогою компютерних програм. Другий етап вибір чи розроблення алгоритму для реалізації моделі на компютері. Зумовленість моделі обєктом. Як модель для обєкта так і обєкт для даної моделі семантично та інтерпретаційно багатозначні: обєкт описується не однією а...
74557. ОПТИМІЗАЦІЙНІ ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ 661.5 KB
  Постановка задачі економіко-математичного моделювання. Приклади задач економіко-математичного моделювання. Задача визначення оптимального плану виробництва. Задача про «дієту». Транспортна задача.
74558. Задача лінійного програмування та методи її розв’язування 2.06 MB
  Основні властивості розвязків задачі лінійного програмування. Графічний метод розвязування задач лінійного програмування. Називається допустимим розвязком планом задачі лінійного програмування.
74559. СИМПЛЕКСНИЙ МЕТОД РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЛІНІЙНОГО ПРОГРАМУВАННЯ 278 KB
  Розвязування задачі лінійного програмування симплексним методом. З властивостей розвязків задачі лінійного програмування відомо: оптимальний розвязок задачі має знаходитись в одній з кутових точок багатогранника допустимих розвязків.
74560. Аналіз та управління ризиком в економіці 642.5 KB
  Економічний ризик — це об’єктивно-суб’єктивна категорія у діяльності суб’єктів господарювання, що пов’язана з подоланням невизначеності та конфліктності в ситуації неминучого вибору.
74561. Система показників кількісного оцінювання ступеня ризику 433.5 KB
  Ймовірність як один з підходів до оцінки ризику. Спрощений підхід до оцінювання ризику. Загальні підходи до кількісної оцінки ступеня ризику Виправданий ризик необхідний атрибут у стратегії і тактиці ефективного менеджменту.