59051

Наталя Забіла. Чотири пори року

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: виставка творів Наталі Забіли ілюстрації Пори року аудіозапис твору Вівальді Пори року картки зі словами-блискавками картки зі словами-анаграмами запис на дошці аналітико-синтетичних вправ.

Украинкский

2014-05-03

35 KB

1 чел.

Урок читання 3-й клас

Наталя Забіла "Чотири пори року"

Мета: продовжити знайомство з творчістю Наталі Забіли, ознайомити з твором "Чотири пори року", учити правильно, виразно читати поетичні твори, інтонацією передавати настрій твору, учити бачити та відчувати красу й різноманітність природних явищ, передавати своє ставлення до змісту

Розвивати читацькі навички учнів, збагачувати словниковий запас дітей.

Виховувати спостережливість, любов до природи.

Обладнання: виставка творів Наталі Забіли, ілюстрації «Пори року», аудіозапис твору Вівальді «Пори року», картки зі словами-блискавками, картки зі словами-анаграмами, запис на дошці аналітико-синтетичних вправ.

ХІД УРОКУ

Організаційний момент

Сіли, діти, всі рівненько,

Усміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли,

Працювати почали.

Перевірка домашнього завдання

«Мозковий штурм»

Із творчістю якої поетеси ми познайомились на попередньому уроці? (Із творчістю Наталі Забіли.)

Для кого писала свої твори Наталя Забіла?

Як називається перша книга поетеси? («Ясоччина книжка».)

З яким її твором ми познайомились на попередньому уроці? («Хто сильніший».)

Твір «Хто сильніший» - це...

а) оповідання;

б) авторська казка;

в) байка.

Доведіть, що це авторська казка.

Перевірка засвоєння учнями змісту твору Наталі Забіли «Хто сильніший»

Знайдіть у тексті та прочитайте.

Чому засперечалися Сонце й Вітер?

Чому Вітер уважав себе сильнішим?

Що говорило про себе Сонце?

Чиї слова сподобалися більше? Чим?

На кому Сонце й Вітер вирішили спробувати свою силу?

Як Вітер хвалився і як він діяв?

Як діяло Сонце?

Дайте відповідь на запитання, що стало заголовком казки.

Мотивація навчальної діяльності

На сьогоднішній урок я запросила гостей. Зустрічаємо їх.

(Під музичний супровід твору Вівальді «Пори року» входять до класу діти в костюмах Весни, Літа, Осені, Зими.)

Щоб дізнатися, хто до нас завітав, треба послухати слова гостей.

(Гості читають вірші, а учні відгадують відповідну пору року.)

Весна

Це куди подівся сніг

З гірки біля дому?

Він струмочками побіг,

Не здоженеш ніколи.

Гляньте, льоду вже нема

І нема морозів.

А струмок веде свою

Пісеньку в дорозі.

Літо

Теплий, довгий-довгий день,

Повна миска черешень,

Достигає жовтий колос,

Демонструє коник голос,

І суничка дозріває -

То коли це все буває?

Осінь

Сумно у гаях блукаю,

Жовті шати одягаю,

Золотисту стелю постіль -

Жду сестрицю білу в гості.

Зима

Там, де недавно латаття цвіло,

В гості побігла стежка в село.

І розмалюють лід ковзани

Там, де гойдала хвиля човни.

Річка сховалась - була і нема,

Замурувала річку ... (зима).

Але наші гості прийшли не з порожніми руками, вони принесли для нас різноманітні завдання.

Вправи на вдосконалення навичок читання

Завдання від веселої Весни.

Гра «Так чи не так?»

Улітку Микола катався на ковзанах.

Навесні з'являються перші квіти.

Восени кури відлітають у теплі краї.

Узимку земля вкрита білим снігом.

Завдання від теплого Літечка.

Гра «Про яку пору року?»

С_нц_ п_ч_, л_п_а цв_т_, ж_т_ д_ст_г_є. Коли це буває?

Та_ сні_, квіт_ лу_, день при_ває. Коли це буває?

інСган оплялх, діл ан ічкахр, охвіла єугля. Коли це буває?

Голіполя, мокнеземля, дощполиває, листяоблітає. Коли це буває?

Завдання від працьовитої Осені.

Осінь передала вам завдання для фізхвилинки.

Фізхвилинка

Повіяв сильний-сильний вітер,

Нахилив додолу віти.

Віти нахиляються,

Віти не ламаються.

Сонечко встало, віти підняло.

Завдання від холодної Зими.

Картки зі словами-анаграмами: читання слів-«переплутанок»

Енсічь ___ ньверче

ютилй ___ ньпели

ратньве ___ есеньрве

тевіньк ___ столипад

Повідомлення теми та мети уроку

Як звуть наших гостей?

Як одним словом можна назвати весну, літо, осінь, зиму?

На сьогоднішньому уроці ви познайомитесь із твором Наталі Забіли «Чотири пори року» й дізнаєтесь, якими їх уявляла поетеса.

Опрацювання вірша Наталі Забіли «Чотири пори року»

Завдання перед первинним читанням твору.

З ким порівнюється кожна пора року?

Показове читання твору вчителем

Первинний аналіз твору

З'єднайте словосполучення:

Весна ___ гарна дівчина струнка

Літо ___ бабуся лагідна

Осінь ___ маленька дівчина

Зима ___ молодиця.

Словникова робота

читання слів і словосполучень «луною»:

лине ___ день при дні

рясно ___ йде на лад

буйно ___ раз у раз

турботи ___ по всіх усюдах

малюки ___ дні йдуть;

дібрати синоніми до слів:

лине (лунає, звучить)

турботи (клопоти, справи)

малюки (діти, дітлахи);

поясніть кожен вислів другого стовпчика;

дібрати антоніми до слів:

лагідна -

щедра -

малюк -

Повторне читання вірша учнями:

читання способом «Зима - Весна» вірша «Кожен місяць, кожну пору...»;

читання ланцюжком.

Відновлення змісту за запитаннями.

Якою зображено у вірші Весну?

Знайдіть опис Літа.

Якими справами займається Весна? Літо? Осінь? Зима?

Гра «Розвідники»

(За початком вірша діти знаходять закінчення.)

Читання вірша «Чотири пори року» кращими учнями.

Гра «Дослідники»

Знайдіть рими у вірші до слів:

весна -  струнку - пшениця -

сну -  росло - заважай -

бруньки - лад - вітрам -

шумить - малюки -  привітно -

Поетична хвилинка

Скласти вірш

Тихо падає ... (сніжок)

Білий та ... (лапатий).

Наче гусячий ... (пушок)

Він вкриває ... (хати).

Підсумок уроку

Над яким твором працювали?

Хто його автор?

Який настрій викликав вірш?

Домашнє завдання

Виразне читання вірша, намалювати пори року (за варіантами).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40044. Влияние газовой промышлености на окружающую среду 111 KB
  Геологический метод является начальным методом разведки. Этот метод заключается в том, что геологи выезжают участок, который нужно исследовать и проводят там все необходимые работы, которые включают в себя...
40045. Знакомство с приложением PowerPoint. Создание слайдов. Вставка в слайды различных объектов 136 KB
  Установить для заголовка размер шрифта 60 пт цвет красный. Установить для заголовка тень желтую с помощью кнопки Тень на панели инструментов Рисование. Установить для подзаголовка размер шрифта 40 пт цвет синий тень голубую. Установить фон слайда белый мрамор с помощью команды Формат Фон вкладка Текстура.
40046. Приложение MICROSOFT INTERNET EXPLORER 107 KB
  Сохраните открытую страничку в своей папке: выполните команду Файл Сохранить как; в окне Сохранение вебстраницы откройте или создайте папку ФамилияГруппа; в поле Имя файла введите его название например Студенческая_жизнь; в поле Тип файла выберите Вебстраница полностью и нажмите кнопку Сохранить. Откройте в программе Проводник свою папку и проанализируйте размер трех созданных в ней файлов. Сохраните найденную информацию в файле Об образовании поместив его в собственную папку...
40047. Расчёт и исследование технологической системы разгрузки космического зеркала менисковой формы с переменной толщиной мениска вдоль радиального направления 14.64 MB
  Исследование особенностей технологической системы разгрузки космического астрономического зеркала с целью обеспечения разгруженного состояния зеркала в процессе его контроля и обеспечению технологических условий с условиями эксплуатации зеркала в космическом пространстве...
40048. Комплекс технических мероприятий по эксплуатации и наладке устройства ЭСПУ электроавтоматики и электропривода согласно исходным данным 1.82 MB
  Целью дипломного проекта является приобретение навыков при эксплуатации электронных систем программного управления и выполнения наладочных операций на каждом этапе наладки электронных узлов, а также обеспечение надёжности работы электронных систем программного управления (ЭСПУ)...
40049. Робота з функціями в мові С 290.5 KB
  Программа прошла тестирование: в результате выполнения тестов программа выдала ожидаемые результаты. Программа – работоспособна.
40050. Робота з багатомірними масивами в мові С 512.5 KB
  Получить новую матрицу путем вычитания всех элементов данной матрицы из ее наибольшего по модулю элемента.
40051. Особенности развития зрительской культуры в рамках деятельности театра 345 KB
  Изучить сущность и содержание понятия «зрительская культура». Определить особенности деятельности театров в рамках развития зрительской культуры. Рассмотреть основные направления деятельности Мензелинского государственного татарского драматического театра по развитию зрительской культуры. Проанализировать результаты исследования зрительской культуры.
40052. ИНФОРМАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ Е.В.Сидиряков 343.5 KB
  Информационная технология (ИТ) — совокупность методов и способов получения, обработки, представления информации, направленных на изменение ее состояния, свойств, формы, содержания и осуществляемых в интересах пользователей на основе производственных и программно-технологических средств, объединенных в технологическую цепочку, обеспечивающую сбор, хранение, обработку, вывод и распространение информации.