59062

Трудове навчання. Осінні фантазії

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї Наочність та обладнання: репродукція картини Левітана Золота осінь грамзапис П. Чайковського Пори року відеозапис телевізор відеомагнітофон програвач казковий герой Осінь.

Украинкский

2014-05-03

34 KB

0 чел.

Трудове навчання 3-й клас

Осінні фантазії

Мета: навчати учнів виготовляти картину-аплікацію із сухоцвітів. Розвивати мислення, творчу уяву та фантазію, удосконалювати навички виразного читання віршів. Виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї

Наочність та обладнання: репродукція картини Левітана «Золота осінь», грамзапис П. Чайковського «Пори року», відеозапис, телевізор, відеомагнітофон, програвач, казковий герой - Осінь.

Вид уроку: урок-казка.

Девіз уроку: «Чудесний світ відкривається в живих барвах, яскравих і трепетних звуках, у казці та грі, у власній творчості, у красі, що надихає ... серце, у прагненні робити добро» (В. Сухомлинський).

Матеріали до уроку: картон, клей, пензлики для клею, сухоцвіти, засушені рослини, гілочки, кора, дерев'яна рамочка, ножиці, пластилін.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

Учитель. Перевіримо, чи порядок у вас на партах, чи все необхідне для уроку у вас є. Що саме нам потрібно на сьогоднішній урок?

ІІ. Вступна бесіда

У народі кажуть: «Чарівна природа милує нас у будь-яку пору року». Кожна пора по-своєму красива й неповторна. Сьогодні вже третій день зими, але зима щось не поспішає вступати в свої права. Скориставшись цим, ми й проведемо урок прощання з осінню.

Мабуть, немає жодної людини, яка була би байдужою до прекрасної, чарівної пори року - осені.

Ой, а хто це ще до нас на урок поспішає? (До класу заходить Осінь.)

Осінь. Осінь... Скільки поезії в цьому золотаво-сонячному слові та скільки радості й тихого смутку! Мене часто звуть чудовою, замріяною, золотою, загадковою, незбагненною. Щоразу неповторна у своїй красі й витівках. А яка ж я непостійна! То ніжна й лагідна, то похмура й непривітна, то весела й життєрадісна, то мрійлива й плаксива. Може, саме через це мене ніколи не обминають увагою поети, композитори й художники. Вони за допомогою своїх специфічних засобів передають красу осінньої природи. Для художника - це фарби, для композитора - звуки, а для письменника - слово.

Дозвольте запросити вас до осіннього лісу.

(Танок Осені. Музика Чайковського «Пори року», розділ «Осінь».)

Погляньте, яку картину я принесла з собою.

Розгляньте репродукцію картини. (Демонстрація.)

Що зображено на ній?

Яка трава восени?

Чи всі дерева одягають зелене вбрання?

А яке небо на картині? (Синє, високе, по ньому пливуть ніжні, пухнасті хмари.)

Якою здається вода в річці? (Потемнілою, холодною.)

А яке листя на деревах? (Пожовкле.)

Що художник зобразив на передньому плані картини? (Широкі лани.)

Що найбільше сподобалось вам у цій картині?

Театр одного актора

Учитель. Прослухайте вірш і дайте йому назву.

Золота красуня - осінь-чарівниця!

По землі ступає, золотом іскриться.

В жовте і червоне листячко фарбує,

І картини дивні, чарівні малює!

Небо синє-синє, листя кольорове,

А яке довкілля радісне, чудове!

(Учні дають свої заголовки.)

Отже, красу осені можна уявити, побачити, почути.

Девізом сьогоднішнього уроку ми взяли слова видатного педагога В. Сухомлинського.

Як ви їх розумієте? (Красу природи можна побачити в живих барвах, почути у звуках, відтворити в казці, у грі й у своїх творчості. Уся ця краса надихає нас роботи добрі, хороші справи.)

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

Сьогодні на уроці ми будемо фантазувати. Зі своєї уяви та фантазії, на згадку про чарівну красу осені, спробуємо створити красиве й неповторне диво: картинку із засушених трав, квітів, гілочок, котра зможе прикрасити ваш дім чи наш клас, стане гарним дарунком друзям.

ІV. Мотивація навчальної діяльності

Осінь. Але перш ніж ви розпочнете свою роботу, я б хотіла запросити вас до дитячого садка-ліцею «Лілея». Я нещодавно там була. У цьому закладі дуже люблять і поважають природу та творчість. Тому там усе потопає в чарівності й неповторності природи. Я із собою принесла відеозапис, який пропоную переглянути. (Перегляд відеозапису.)

Чи сподобалось вам у дитячому ліцеї?

Що цікавого ви там побачили?

Що найбільше сподобалось і запам'яталось?

Спробуймо й самі створити таку красу. Наприкінці уроку нас чекає виставка ваших власних картин «Осінні фантазії».

V. Фізкультхвилинка (проводить учень)

Проти сонця на горбочку

Випинаються дубочки.

Свіжий вітер повіва:

Так щоранку всі дубочки

Роблять вправи на горбочку.

VІ. Інструктаж до роботи

Учитель. Для того щоб створити осінню композицію, не досить зрізати або знайти якусь квіточку чи гілочку. Ця робота вимагає знань, навичок, художнього смаку. Отож, звернімось до пам'ятки:

1. Перш ніж розпочати роботу, подумайте, пофантазуйте. Виберіть тон для картини.

2. Викладіть свою композицію на картоні. Придумайте назву картини.

3. Об'ємні гілочки або кору можна прикріпити до картону шматочками пластиліну.

4. Тоненькі рослини приклейте клеєм. Працюйте охайно! Зробіть дерев'яну чи картонну рамочку.

5. Наклейте назву композиції.

VІІ. Самостійне виконання роботи та поетична хвилинка

(Діти виготовляють композиції в залежності від наявних природних матеріалів. Учитель допомагає індивідуально.)

Поетична хвилинка

(Звучить осіння мелодія. Учні читають заздалегідь підготовлені вірші про осінь.)

VІІІ. Підсумок уроку

(Демонстрація робіт. Виставка картин. Оцінювання.)

Учитель. Діти, а де ви брали матеріали для своїх картин? (У природі.)

Багато чого дає нам природа: їжу, красу, хороший настрій.

Тож любіть природу, бережіть її, милуйтесь нею.

Осінь

А краса живе в усьому:

На землі й на небесах.

В світлі сонечка ясному,

У замріяних лісах,

У степу, на хлібній ниві,

Там, де пташка п'є росу...

І щоб всі були красиві,

Треба бачити красу.

Треба слухати і чути

Пташку в хорі веснянім.

І для себе світ відкрити,

І себе знайти у нім.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

51773. Структура й зміст плану-конспекту уроку художньої культури 87 KB
  Структура й зміст плануконспекту уроку художньої культури.Загальні вимоги до уроку 3. Планконспект уроку застосування набутих знань і умінь.Урок як основна форма організації навчання Після планування вчитель розробляє схему уроку і на її основі – план конспект.
51775. Урок -основная форма занятий спортивным играм в школе 116.5 KB
  Длительность урока колеблется от 30 45 мин до трех и более часов. План урока предусматривает его деление на несколько взаимосвязанных частей в которых решают различные задачи. Длительность частей зависит от общей продолжительности урока подготовленности занимающихся условий проведения и т. Подготовительная часть имеет целью организовать и подготовить занимающихся к выполнению основной задачи урока.
51777. Розвиток української мови 59.5 KB
  Мета: ознайомити з історичними етапами розвитку української мови; з тенденціями розвитку української мови зокрема її лексичного складу в наші дні; виховувати повагу й любов до української мови як державної та материнської виховувати патріотизм; розвивати увагу логічне й образне мислення удосконалювати навички роботи з підручником збагачувати й уточнювати словниковий запас учнів. Науковці стверджують що протягом десятиріччя словниковий склад мови змінюється приблизно на 25. Із поверненням суспільства до національних традицій...
51780. Загальна характеристика розвитку культури та літератури XIX ст., стильове розмаїття літератури. Реалізм як напрям у світовій літературі 2.76 MB
  Тип уроку: комбінований. Гі де Мопассан ХІД УРОКУ I. Гі де Мопассан: Розрадьте мене; утіште мене; дайте мені помріяти; розчульте мене; дайте мені змогу здригнутися; дайте мені змогу поплакати; дайте мені привід для роздумів звернення до епіграфа уроку. Оголошення теми й мети уроку IV.
51781. ВИТОКИ ДЖАЗУ 530 KB
  Джексон переконатись яку важливу роль у житті людей відіграє естрадна музика; пояснити учням значення понять спірічуелс блюз джаз імпровізація;. розвивати вокально – хорові навички зокрема навички кантиленного співу відчуття ритму слухацьку уяву; розвивати інтерес до творчості зірок російської естради; виховувати естетичний смак учнів; розвивати інтерес учнів до легкої музики зокрема джазової ФОРМУВАННЯ КОМПЕТЕНЦІЙ: ТВОРЧОЇ МУЗИЧНОЇ ЖИТТЄВОЇ МУЗИЧНИЙ...