59063

Особливі, одиничні та суттєві ознаки. Корекційне заняття 4-й клас

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Запитання озвучуються інші команди дають відповіді. Запрошення до зоопарку Капітан команди Євразія знайомить усіх дітей із кішкою рись. Капітан команди Африка знайомить усіх дітей із кішкою сервал яка проживає на Африканському континенті.

Украинкский

2014-05-03

38 KB

0 чел.

Особливі, одиничні та суттєві ознаки

Корекційне заняття 4-й клас

Мета: формувати вміння аналізувати, систематизувати отриману навчальну інформацію, використовуючи мисленні процеси про загальне, особливе, одиничне. Розвивати спостережливість, логічне мислення, уміння висловлювати й обґрунтовувати особисту думку, уміння швидко орієнтуватись у поставлених завданнях

Корегувати зорове, тактильне та слухове сприймання.

Виховувати інтерес до навчання, уміння психологічно налаштовуватись на отримання позитивних емоцій від роботи, бережне ставлення до фауни Землі.

Обладнання: картки з висловами відомих зоологів про природу, кольорові ілюстрації диких кішок різних континентів, силуети кішок, книги «Енциклопедія живої природи», «Дитяча енциклопедія», географічна карта, картки із завданнями № 1-4, музичний запис, кольорові сигнальні картки.

ХІД УРОКУ

І. Вправи на актуалізацію зорового сприймання за методом У. Бейтса

Крапки на склі. Акомодація та конвергенція м'язів ока. (Вправа виконується по п'ять раз.)

ІІ. Робота над згуртуванням колективу

Психологічна розминка «Я бажаю тобі...» (Діти по колу передають із пушинкою побажання особистого зростання на уроці.)

ІІІ. Вступне слово вчителя

Люблю я тих, хто вміє дивуватись.

(А не скептично споглядає світ).

Малій тварині, начебто із казки.

І першій квітці, на просонні віт!

Дивуйтеся!

Хіба це не прекрасно -

Знаходить щось в природі і в словах?!

Хай день підносить здивуванню - гасло,

І світ незвичний кружеля, як птах!

Вадим Крищенко

І дійсно, якщо нас не перестає дивувати чаруючий світ живого, а думка бажає огорнути оберегом усе, що дивує, значить, ми є величні люди на загадковій планеті Земля.

Щоби написати та прочитати слово, треба знати абетку. А щоби написати та виконати музичний твір, треба знати нотну грамоту. Із такою ж мудрою точністю, як у світі слів і музики, народжені своя абетка та свої ноти в загадковому світі природи.

Тож запрошуємо всіх вас перегорнути ще одну сторінку абетки захоплюючого життя найграційніших тварин на Землі - родини кошачих.

Ви погодитесь із уважним спостереженням і влучним висловом генія століть Леонардо да Вінчі, що «Навіть сама маленька із кішок - це є шедевр». Тож іще раз і ще раз переконаємося в цьому разом!

Переконувати нас будуть команди зоологів різних материків.

ІV. Гра «Марафон зоологів»

1. Представлення команд: Євразії, Америки, Африки.

2. Завдання 1 для команд.

Відібрати диких кішок, які проживають на певному материку.

Євразія: леопард, тигр, сніговий барс.

Африка: гепард, леопард, лев.

Америка: ягуар, пума.

3. Завдання 2 для команд.

Кожна команда готує шість запитань про одну з диких кішок свого материка (це завдання включає одиничні особливі ознаки кожної кішки. Запитання готуються за опорними словами).

Запитання озвучуються, інші команди дають відповіді.

4. Завдання 3 для команд.

Розселити диких кішок відповідно до материків.

V. Уявна подорож «У гості до зоопарку»

1. Слово вчителя

Через два роки ми будемо святкувати сторіччя від дня заснування Київського зоологічного парку загальнодержавного значення. Ви неодноразово були в цьому унікальному куточку Києва. Нещодавно ми разом відвідали зоопарк, щоби ближче познайомитися з дикими кішками, які перебувають у ньому. Це... (Відповіді дітей: сибірський тигр, леопард, прайд левів.)

Чи розділяєте ви думку, що «Зоопарк - це сад знань?» (Відповіді дітей.)

Чи підтримуєте ви думку, що «Сучасний зоопарк - це театр живої природи»? (Відповіді дітей.)

А ось для чого потрібні зоопарки:

зберегти зникаючі види тварин;

приблизити людину до природи;

відчути значимість людини для тварин і тварин для людини.

2. Запрошення до зоопарку

Капітан команди Євразія знайомить усіх дітей із кішкою - рись.

Капітан команди Африка знайомить усіх дітей із кішкою - сервал, яка проживає на Африканському континенті.

Капітан команди Америка знайомить усіх дітей із кішкою - оцелот, яка проживає на континенті Америка.

VI. Гімнастичні вправи для очей за методом професора В. Аветісова

(Музичний супровід.)

VII. Визначення суттєвих ознак родини кошачих

Діти разом визначають суттєві ознаки всіх диких кішок:

ссавці;

хижаки;

кошачі;

м'ясоїдні;

чудовий зір уночі;

рівновага у стрибках;

гнучкість тіла;

вуса - антени;

слух;

розкішне хутро;

хутро-маскування;

обережність рухів;

граційність;

подушечки на лапках;

кігті;

клики;

народження сліпими.

VIII. Практична дослідницька робота «Спостерігаючи пізнаємо»

Групова робота (визначення спільного між дикими кішками та іншими предметами)

Завдання 4 (для команди Євразії).

Поміркуйте, прочитайте та скажіть, що спільного між поведінкою лева та мурашиного лева.

(Дітям пропонується ознайомитися з інформацією про поведінку мурашиного лева з дитячої енциклопедії.)

Мурашиний лев

Мурашиний лев нагадує коника-стрибунця. Та личинка цієї комахи - справжній хижак.

Тільки-но личинка вилупиться з яйця, вона викопує в піску нірку й чекає жертву в засідці.

Коли будь-яка комашка наблизиться до нірки, личинка мурашиного лева «вистрілює» в неї піском.

Таку назву мурашиний лев отримав за хижий спосіб життя своєї личинки.

Завдання 4 (для команди Америки).

Знайдіть зв'язок між такими словами та предметами:

тигр;

тигрова каурі;

гроші.

(Дітям пропонуються мушля каурі та інформація з дитячої енциклопедії.)

Тигрова каурі

Тигрова каурі створила свій власний спосіб захисту від ворогів. Цей молюск зустрічає хижаків хмарою отруйної кислоти, яку виприскує в очі морським рибам.

Каурі

Каурі - це тварина, молюск. Живе в мушлі (раковині), яскравим забарвленням маскується від ворогів.

Гроші

У давні часи народи Китаю, Японії, Індії та островів Океанії користувалися мушлями каурі замість грошей.

Завдання 4 (для команди Африки).

Дослідіть зв'язок між тигром та ювелірними прикрасами.

(Дітям пропонуються ювелірні прикраси з коштовного каміння «тигрове око» й інформація про назву цього каменя.)

Є коштовні каміння, які кольором, блиском подібні до очей різних тварин. Звідси й назва «тигрове око», «кошаче око».

Камінь «тигрове око» має густий красивий золотисто-коричневий колір із шовковим відливом.

Ці коштовні каміння видобувають у нас в Україні біля міста Кривий Ріг та у Волинській області.

Люди, які народилися у травні, червні, листопаді, грудні, січні, повинні носити цей камінь як оберіг і талісман удачі.

Завдання 5. Презентація групової роботи

(Діти всіх команд обґрунтовують свої відповіді та доповідають класу.)

ІХ. Підбиття підсумку уроку

Люблю я тих, хто вміє дивуватись

І дар цей збереже до сивини,

Малій тварині начебто із казки

І першій квітці на устах весни.

Запитання до дітей

Чим кожен з вас збагатився на уроці?

Що вас здивувало?

Про що ви дізналися?

(Відповіді дітей.)

Х. Заключне слово вчителя

Спостерігаючи за вашими обличчями під час роботи на уроці, я переймала ваші приємні посмішки.

Учені дослідили, що коли людина споглядає або спостерігає за твариною, яка їй приємна, то в організмі людини виділяється гормон задоволення, радості. І саме цей гормон здатен продовжити життя людини на кілька хвилин.

Я сподіваюсь, що від нашої спільної праці ви отримали задоволення. Я бажаю вам уміти дивуватись і завжди отримувати насолоду від відкриття.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45898. Функции менеджмента: планирование, организация 12.53 KB
  Функции менеджмента: планирование организация. Планирование это определение будущего желаемого состояния объекта управления то на что направлено управляющие воздействие т. Планирование подготовка сегодня завтрашнему дню.стратегическое планирование высший уровень планирования попытка взглянуть долгосрочный в перспективе основополагающие составляющие фирмы.
45899. Функции менеджмента: учет, координация, контроль 12.37 KB
  Учет это сбор обработка анализ и хранение информации о фактическом состояние объекта управления и связанных с ним объектов внешней среды. Различают следующие виды учета: статистический это сбор информации осуществляемый государственными органами управления по стандартным формам и в строго определенные строки; бухгалтерский учет это сбор информации обо всех затратах объекта управления; оперативный учет это сбор информации состав и сроки предоставления которой определяется субъектом направлении. Большую важность для обеспечения...
45900. Понятие и задачи производственного процесса 13.81 KB
  Под термином процесс на производстве понимается упорядоченное взаимодействие труда и объектов труда направленные на получение требуемого результата протикающие в количественно определенных пространственно временных границах. Производственный процесс представляет собой совокупность взаимосвязанных процессов труда и естественных процессов в результате которых исходные материалы превращаются в готовые изделия.в процессе труда рабочий при помощи средств труда оборудование инструмент оснастка воздействуют на предметы труда...
45901. Структуры форм организации производства 12.16 KB
  Структуры форм организации производства. Основные формы организации производства образуются структурными построениями в произв. Форма организации производства это определение сочетание во времени и в пространстве элементов производственного процесса при наличие устойчивых связей между ними. Временную структуру форм организации производства которая определяется составом и порядком взаимодействия элементов производственного процесса во времени.
45902. Виды и типы производственных структур 13.28 KB
  однородности участок сверлильных карусельных фрезерныхтокарных Преимущества: обеспечивается максимальная загрузка оборудованиякоэффициент загрузки оборудования Кзн стремится к 1 085095 способствует более полному использованию материала облегчает руководству и маниврированию рабочими способствует применению прогрессивных технологических процессов Недостатки: частичная ответственность за качество и сроки выполнения работы усложнение процессов планирования и регулирования производства нерациональные маршруты ...
45903. Классификация производственных процессов 12.6 KB
  Классификация производственных процессов. Производственный процесс это совокупность разнообразных взаимосвязанных между собой естественных и трудовых процессов превращения сырья материалов полуфабрикатов и энергии в готовый продукт состоящие из последовательно выполняемых частичных процессов труда осуществляющих на рабочих местах и производственных подразделений. Состав и сложность вспомогательных процессов зависит от особенностей основных и состава материальнотехнической базы фирмы. Основными тенденциями организации обслуживающих...
45904. Тип производства и их характеристики 14.82 KB
  На рабочих местах единичного производства выполняется большое число разнообразных операций которые либо не повторяются вообще либо повторяются через неопределенное время. При серийном производстве на рабочих местах выполняется несколько операций повторяющийся через определенные промежутки времени. В условиях серийного производства используется автоматизированное оборудование что позволяет применять труд рабочих более низких квалификаций. общее колво различных операций суммарное число операций суммарное явочное число рабочих позиций...
45905. Влияние характеристик изделия на организацию производства 12.42 KB
  Характеристики изделий во многом определяет организацию производственного процесса в пространстве и во времени. размер масса и количество изделий влияют на организацию сборки возможности создания поточного производства организацию транспортировки деталей и полуфабрикатов сборочных единиц и изделий по рабочим местам участкам определяет вид движения предметов труда и длительность производственного цикла. Для крупных и тяжелых изделий применяют неподвижные поточные линии с периодическим движением конвейера. степень точности и чистоты...
45906. Организация производственных процессов во времени. Производственный цикл 14.24 KB
  Длительность производственного цикла это календарный период времени от момента запуска сырья и материала в производство до полного изготовления одного изделия до выпуска готовой продукции то есть время в течении которого обрабатываемые изделия находится в производстве. В общем виде длительность производственного цикла можно определить по следующей формуле как сумму рабочего периода и перерывов ТЦ = ТР ТП где ТЦ длительность произвго цикла ТР время рабочего периода ТП время перерывов. ТР = Ттех Тест Ттр Тконтр Ттех время...