59068

Побудова симетричних малюнків у графічному редакторі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Подолання вершини Снігова лавина 7 балів. Вчитель говорить: Дорогий альпіністе Якщо ти набрав більше 9 балів ти зійшов на вершину. Молодець Якщо набрав 9 балів подолав другу вершину. Якщо у тебе 7 балів ти зійшов на першу вершину.

Украинкский

2014-05-03

28.5 KB

0 чел.

Урок-гра для учнів 4-х класів

Побудова симетричних малюнків у графічному редакторі

Тема. Побудова симетричних малюнків у графічному редакторі

Мета. Формування вмінь і навичок будувати симетричні малюнки в графічному редакторі, повторити з учнями основні інструменти графічного редактора.

Розвивати увагу та зосередженість, навики роботи з мишкою.

Виховувати наполегливість, алгоритмічне мислення.

Тип уроку. Урок-гра

Обладнання. Комп'ютер з операційною системою Windows, графічний редактор, магнітна дошка та картки

Хід уроку.

І. Перевірка спорядження «Що візьмемо із собою».

У імпровізованому рюкзаку знаходяться картки із назвами основних термінів і понять теми, яким учні повинні дати чіткі усні формулювання.

Терміни і запитання:

Для чого призначений графічний редактор?

Які графічні редактори ви знаєте?

Як вибрати основний інструмент?

Як обрати потрібний колір?

При зафарбовуванні фігури розлилася фарба і залила весь екран. Чому?

Яким інструментом виділяють фігуру?

Як скопіювати фігуру в інше місце екрану?

Як відобразити малюнок зліва направо?

Як перевернути малюнок догори дном?

У якому пункті меню можна відмінити останню дію?

За допомогою якого пункту меню можна очистити малюнок?

ІІ. Метеопрогноз.

На магнітній дошці прикріплені вирізані із кольорового паперу чотири хмаринки, на них з іншого боку записані завдання. Під кожною хмаринкою написано "Похмуро". Відповівши правильно на запитання, учні міняють надпис "Похмуро" на "Ясно". Після цього дозволяється сходження до вершини.

Запитання:

Як необхідно сидіти за комп'ютером?

Як поводити себе біля комп'ютера?

Що не можна робити за комп'ютером?

Як завантажити графічний редактор

ІІІ. Подолання вершини "Снігова лавина" (7 балів).

Для подолання першої вершини необхідно намалювати симетричну ялинку. Для цього треба виконати алгоритм:

Завантажте програму "Paint".

Намалюйте ліву частину ялинки.

Виділіть її та скопіюйте в інше місце малюнку.

Відобразіть копію зліва направо (Малюнок-відобразити- зліва/направо)

Копію сумістіть з лівою частиною малюнка.

Зафарбуйте ялинку зеленим кольором

Домалюйте у ялинки ніжку, скориставшись інструментом прямокутником.

ІV. Привал.

Учні виконують фізкультхвилинку та вправи для очей.

V. Подолання вершини "Льодова тріщина" (2 бали).

Учням необхідно прикрасити ялинку різнокольоровими кульками. При цьому вчитель розповідає цікаві факти із святкування новорічних та різдвяних свят у різних країнах.

VІ. Подолання вершини "Каменепад".

Діти отримують на вибір диференційовані картки із завданнями:

Жовта картка. Намалювати сніжинку.(1 бал)

Синя картка. Намалювати деревинку.(2 бал)

Червона картка. Намалювати метелика.(3 бали)

VІІ. Підведення підсумків гри.

Вчитель говорить: "Дорогий альпіністе! Якщо ти набрав більше 9 балів - ти зійшов на вершину. Молодець! Якщо набрав 9 балів - подолав другу вершину. Це також добре. Якщо у тебе 7 балів - ти зійшов на першу вершину. Це непогано. Якщо ж менше 7 балів - ти залишився у підніжжя гори. Тому не відчаюйся. Тобі необхідно ще раз пройти підготовку та знову спробувати подолати вершини. Твоя вершина ще попереду!" (Учитель згідно набраних балів проводить оцінювання.)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83326. Асоціаністська теорія пам’яті 52.5 KB
  Психологічний рівень вивчення механізмів пам’яті хронологічно є старшим інших; психологічні теорії памяті можна класифікувати і оцінювати в залежності від того яку роль у формуванні процесів пам’яті відводили вони активності суб’єкта і як розглядали природу цієї активності.
83327. Экономическая и социальная политика Екатерины II 30 KB
  К тому же правительство в течение всего века вводило запретительные таможенные тарифы на иностранные товары которые с успехом производились в России. Ведущей отраслью экономики России по-прежнему оставалось сельское хозяйство.
83328. Педагогический совет 27.09 KB
  Педагогический совет является главным органом управления в системе методической работы. Педагогический совет является коллегиальным органом самоуправления образовательного учреждения, определяющим перспективы его развития и координирующим вопросы учебно-воспитательной...
83329. ВИДЫ ИНСТРУКТОЖЕЙ ПО ОХРАНЕ ТРУДА 24.02 KB
  Порядок проведения Обучение и инструктаж по вопросам охраны труда должен проводится со всеми работниками в процессе их трудовой деятельности независимо от формы собственности и видов деятельности предприятия. На предприятиях на основе Типового положения об обучении инструктаже и проверке...
83330. Депенализация 35.14 KB
  Депенализация есть неприменение наказания за совершение уже криминализованных деяний, а также установление в законе и применение на практике различных видов освобождения от уголовной ответственности или Депенализация есть неприменение наказания за совершение уже криминализованных деяний...
83331. Коллектив и его основные признаки 15.52 KB
  Группа может выступать в качестве управляющей управляемой или самоуправляемой структуры с различной степенью сплоченности ее членов от неорганизованной толпы до единого коллектива. Чтобы считаться коллективом группа должна удовлетворять нескольким признакам главным из которых можно считать...
83332. Возрастные особенности системы пищеварения 22.74 KB
  Если у новорожденного она составляет 30-35 мл то к концу первого года жизни увеличивается в 10 раз. Пищеварительная система новорожденного существенно отличается от таковой у взрослых. У новорожденного полость рта развита очень слабо.
83333. Философия и мировоззрение 138.5 KB
  Позднее философом признавали такого человека который направляет свои интеллектуальные усилия на поиск всеобщей истины в вопросах окружающего бытия и человеческого жизнеустройства. Древние мудрецы размышляли и вели нескончаемые споры по самым разнообразным вопросам: о том как устроен космос каково место...
83334. Истории Эпидемиологии 34 KB
  Промышленная революция и развитие капитализма дали толчок в развитии многих наук в том числе и эпидемиологии потому что начало этой новой общественно-экономической формации сопровождалось эпидемиями кишечных инфекций паразитарных тифов и туберкулеза в городских трущобах и появлением в европейских...