59077

Урок математики з використанням інтерактивних методів навчання. Подорож до зимового лісу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: учити додавати двоцифрові числа; розвивати логічне мислення, уміння аналізувати, класифікувати, узагальнювати; виховувати охайність, самостійність, інтерес до математики, дбайливе ставлення до природи.

Украинкский

2014-05-03

30 KB

3 чел.

Урок математики з використанням інтерактивних методів навчання

Подорож до зимового лісу

Мета: учити додавати двоцифрові числа; розвивати логічне мислення, уміння аналізувати, класифікувати, узагальнювати; виховувати охайність, самостійність, інтерес до математики, дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: таблиця „Годівниця"; картки; три пластмасові ялинки; ТЗН - діафільм; геометричний матеріал; шишки.

Хід уроку

І. Організація учнів класу

Девіз уроку:

Математика наука

Точна і серйозна,

І прожить без неї, діти.

Нам ніяк не можна!

Учитель. Який день тижня, число? Сходні ми з вами будемо подорожувати до зимового лісу. Роботи на уроці буде багато. Тому ви повинні швидко думати, чітко відповідати, каліграфічно писати.

Тільки ми дійшли до лісу, а назустріч нам сніговичок. Допоможемо йому порахувати шишки, які лежать під сосною.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усний рахунок. Перевірка сигнальними картками.

2. Робота з картками (4 учня).

3. Порівняти числа:

30 * 12

31 * 93

23 * 9

1 м * 100 см

4. Порівняти відрізки.

5. Число 98 > 86.

6. Назви сусідів чисел: 13, 22, 48.

7. Задача.

Пара коней пробігла 40 км. Скільки км пробіг один кінь?

Перевірка карток.

Підсумок.

Діти за правильні відповіді одержують сніжинки.

8. Робота в зошитах.

Хвилинка каліграфії.

Написання цифри 8 і 3.

ІІІ. Робота над новим матеріалом

Підняли голови, побачили хмаринку. А на хмаринці - тема нашого уроку.

1. Пояснення вчителя за таблицею.

34 + 52 = 30 + 50 + 4 + 2

^       ^

30 + 4 50 + 2

2. Вивчення правила на с. 65 підручника.

3. Вправи 344, 345.

4. Самостійна робота.

Вправа 346.

Фізкультхвилинка

На землі сніжок лежить.

Зайчик по сніжку біжить,

Мерзнуть вушка, мерзнуть лапки,

Без калошок і без шапки.

Розв'язування задач.

5. Задача 348

1) 36 + 42 = 78 (д).

2) 78 + 11 = 89 (д).

Відповідь: 89 дітей.

6. Цікаві вправи.

А це хто загубив рукавичку?

Та це ж дідусь із казки "Рукавичка". Звірі розбіглись, а нам залишили цікаві завдання в рукавичці.

Відгадування ребусів:

40А - сорока

100лиця - столиця

3га - тривога

7Я - сім'я

Мі100 - місто

Розв'язування задач

Ми вийшли на лісову галявину. Повісили годівницю.

Для чого потрібно допомагати пташкам взимку?

Пташки знищують шкідливих комах і цим захищають дерева.

Задача

Повісили діти в саду годівницю.

Туди при летіли: 4 синиці,

10 ворон і 6 снігурів,

Сорока весела і 2 горобці.

Хто з вас хутчіше нам відповість,

Скільки пташок в годівниці тій їсть?

4 + 10 + 6 + 1 + 2 = (пт).

Задача

1 синиця за сезон оберігає від комах 20 дерев. Скільки дерев оберігають 2 синиці?

20 + 20 = 40 (д).

8. Робота над геометричним матеріалом (ТЗН).

Ми підійшли до будиночка лісника. З яких геометричних фігур складається будиночок, дерева? (Кадр діафільму.)

Обчисліть периметр будинку, коли 1 сторона його 3 м.

Р = 3 + 3 + 3 + 3 = 12 (м).

Скоро Новий рік. Звірі теж люблять це свято. Давайте їм прикрасимо ялинку. За це нам білочка подарує подарунки.

Виходять 3 учні від кожного ряду. Розв'язують приклади. Відповіді шукають на новорічній іграшці, вішають на ялинку.

Той ряд переможець, який першим закінчить розв'язувати приклади.

31+23=54 ____ 42+25=67 ____ 52+21=73

17+41=58 ____ 16+32=48 ____ 15+24=39

24+1=25 ____ 27+1=28 ____ 37+1=38

49-9=40 ____ 40-30=10 ____ 90-20=70

Білочка дякує дітям за прикрашені ялинки. Роздає горішки. Передає від Діда Мороза запрошення на Новорічне свято.

Ми повертаємося з лісу додому.

IV. Підсумок уроку

Ось і пролунав дзвінок,

Закінчився наш урок.

За роботу по заслузі,

Щиро дякую вам, друзі!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

8295. Преуспевать с радостью. Учебник к психологии успеха 870.5 KB
  Когда все говорят о кризисе, не надо этого делать. Несомненно, люди - существа, легко поддающиеся влиянию. Пессимистические заголовки газет и журналов застряли в таком большом числе голов, что сформировалось негативно-парализующее убеждение
8296. Великобританія у 20-30-х роках 59 KB
  Тема: Великобританія у 20- 30-х роках Мета: Пояснити чому в останній третині ХІХ ст. Англія поступово втрачає провідне місце у світовій економіці, Описати що стало причиною занепаду і кризи ідеології і політики англійських лібералів.Навчити лі...
8297. Основы управления предприятием 559.5 KB
  Очевидно, что всякая революция имеет свои причины. В чем же причины непрерывного и часто кардинального изменения форм и методов управления в 20 веке. Ответ естественно искать в изменениях, происходящих в объекте управления системы хозяйствования. Под хозяйствованием мы понимаем гармоничное (согласованное) протекание процессов производства и потребления продукции и услуг...
8298. Преподавание и воспитание в высшей школе: Методология, цели и содержание, творчество 991 KB
  В книге содержатся сведения по различным сторонам деятельности преподавателя современного вуза. Особое внимание уделяется воспитательной работе, способствующей становлению личности студента как субъекта культуры, и творчеству преподавателя. Рассматр...
8299. Педагогика как наука о воспитании и развитии личности 929.5 KB
  Педагогика слово греческого происхождения (пейда - дитя, гогос - вести), буквально оно переводится как деторождение, детовождение или искусство воспитания. В Древней Греции педагогос называли раба, который занимался обучением и воспитанием..
8300. Інформатика. Курс лекцій 7.4 MB
  Навчальний предмет ІНФОРМАТИКА - це нормативна дисципліна з підготовки бакалаврів - майбутніх податківців за напрямом Економіка і підприємництво. Предмет дисципліни - засоби автоматизації інформаційних процесів обробки та використання економічної інформації...
8301. Конспект лекцій з патологічної фізіології 647.5 KB
  Предмет і завдання патологічної фізіології, та її місце в системі підготовки лікаря ветеринарної медицини. Методи патологічної фізіології. Історія розвитку патологічної фізіології та огляд теорій про походження хвороб...
8302. Активізація суспільних та політичних рухів на початку ХХ століття 52.5 KB
  Тема уроку. Активізація суспільних та політичних рухів на початку ХХ століття. Мета: пояснити причинно-наслідкові звязки та перебіг суспільно-політичний рухів на початку ХХ століття розвивати аналітичні вміння при вивченні всесвітньої історії...
8303. Основи охорони праці, техніка безпеки 878 KB
  Дисципліна Основи охорони праці займає особливе положення у формуванні майбутніх фахівців харчової промисловості. Її особливість полягає у нормативному характері знань та умінь фахівців, які спрямовані на збереження здоровя і працездатності людини у процесі трудової діяльності...