59097

Розробка уроку з музики

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Чайковський Танець феї Драже Баба Яга; поспівка Перший клас; пісня Б.Чайковського Танець феї Драже Баба Яга Композитор П.Чайковського з балету Лускунчик у якому задіяні персонажі дівчинка солдатлускунчик казкова фея яка має назву цукерок фея Драже та багато інших і скажіть: до якого названого героя найбільше підходить ця музика Хто з них може танцювати під неї Слухання.Чайковський Танець феї Драже Це танець феї Драже.

Украинкский

2014-06-05

33.5 KB

1 чел.

Розробка уроку з музики

Мета: формувати уміння сприймати музику як виражальне мистецтво; ознайомити з поняттям «нотний стан», «скрипковий ключ», «нота»; вдосконалювати вокальні, танцювальні навички; розвивати ритмічний слух, увагу; виховувати інтерес до музики.

Музично-дидактичний матеріал: П.Чайковський «Танець феї Драже», «Баба Яга»; поспівка «Перший клас»; пісня Б.Фільц «Морозець»; пісня Я.Степовий «Сніжинки»; музично-ритмічна вправа «Ось так»

Обладнання: портрет П.Чайковського, ілюстрації до пісень, малюнки музичних інструментів, казковий герой, дитячі музичні інструменти, DVD-плеєр, синтезатор, диски (1, 2 клас), дидактичний матеріал, цукерки

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Вхід під музику П.Чайковського «Марш дерев'яних солдатиків»

2. Музичне вітання «Перший клас»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Сьогодні до нас на урок завітала добра фея, яка буде спостерігати за вашою роботою, поведінкою на уроці. За кожну правильну відповідь ви отримуватимете сніжинку, а в кінці уроку самих активних чекає сюрприз від феї.

ІІІ. Розспівування і засвоєння музичної грамоти

1.Ознайомлення із термінами «нота», «нотний стан», «скрипковий ключ»

В зошитах твоїх охайних

Зрозуміло все й звичайно:

Є там лінії й клітинки

І відмінні є оцінки.

Там шикуються в загони

Букв і цифр стрункі колони.

Тільки де ж значки музичні

В зошитах шукати звичних?

Для тих знаків особливих

Збудували хатку з ліній!

Їх не важко рахувать:

Раз, два, три, чотири, п'ять!

Має назву хатка та

Нотний стан.

Господинь у домі сім:

До, ре, мі фа, соль, ля, сі.

Щоб дверцята відчиняти,

Треба ключ надійний мати.

Ключ до музики - запам'ятай -

І скрипковим називай.

(під час читання вірша, вчитель на дошці на нотному стані прикріплює кольорові ноти по порядку, скрипковий ключ)

2. Первинне закріплення

- За допомогою яких музичних знаків можна записати музику?

- Скільки нот є? Назви.

- Де записуються ноти?

- Яку назву має ключ, що відкриває нотний стан?

- Які за висотою звучання бувають ноти?

3. Гра «Луна»

Мета: повторити звуки ЗО та ВІ; розвивати музичний слух.

ІV. Розучування пісні Я.Степового «Сніжинки»

Вступна бесіда

- Яка зараз пора року?

- За якими ознаками зима відрізняється від інших пір року?

Відгадування загадки

Срібна зірка біла-біла,

На долоню мені сіла.

А як сіла, то розтала,

Голуба водиця стала.

- Сьогодні на уроці ми розучимо нову пісеньку Якова Степового, яка так і називається «Сніжинки».

Виконання вчителем пісні

- Яка мелодія пісні? (ніжна, плавна)

- Який характер музики? (ніжний, лагідний, ласкавий, спокійний, добрий)

Розучування першого куплету по частинах

Мета: звернути увагу, що сильна доля припадає на другий склад, мелодія починається із затакту.

V. Музично-ритмічні рухи. Фізхвилинка із елементами танцю

VІ. Слухання музики П.Чайковського «Танець феї Драже», «Баба Яга»

- Композитор П.Чайковський досить часто у своїх творах змальовує героїв казок, і його музика настільки правдиво відображає казкових персонажів, що кожна людина може легко відчути цю казковість, слухаючи його музику.

- Послухайте музику П.Чайковського з балету «Лускунчик», у якому задіяні персонажі - дівчинка, солдат-лускунчик, казкова фея, яка має назву цукерок - фея Драже, та багато інших, і скажіть: до якого названого героя найбільше підходить ця музика? Хто з них може танцювати під неї?

Слухання. П.Чайковський «Танець феї Драже»

- Це танець феї Драже. Інструмент, на якому виконується ця мелодія, називається челестою. Це за його допомогою творяться такі чудові казкові звуки. Він схожий на маленьке піаніно, тільки всередині не струни, а металеві пластинки, по яких б'ють молоточки.

2. Аналіз прослуханого

- Як челеста допомагає розповісти про фею Драже?

- Добра вона чи зла?

- Чому ви так вважаєте?

Слухання. П.Чайковський «Баба Яга». Вираження рухами

- Яких героїв казок ви знаєте?

- Усі, кого ви назвали, робили добрі справи, допомагали людям. А хто їм заважав? (Баба Яга)

- Ось як про неї розповідається в одній казці: «Вранці прокинулася Баба Яга - кістяна нога у своїй хатиночці на курячих ніжках. Дивиться - немає Івана-Царевича. Кинулася навздогін з усіх сил. На залізній ступі скаче, тичкою поганяє, мітлою слід замітає - тільки вітер свистить, хмари розганяє...»

- Послухайте, як розповів П.Чайковський казку про Бабу Ягу в фортепіанній п'єсі, яку так і назвав «Баба Яга».

Аналіз прослуханого

- Якою Баба Яга зображена у п'єсі?

- Як розповідає про неї музика?

- Якими музичними засобами передає музика характер Баби Яги? (гучними, низькими)

Порівняння музичних образів

VІІ. Ритмічні вправи. Шумовий оркестр

- У чому різниця між ритмічними складами І та П

- Що означає цей знак Z?

- Проплескайте вправу І П Z І І

- Яку пісню нагадує цей ритмічний рисунок П І П І ?

VІІІ. Виконання пісні Б.Фільца «Морозець»

3. Виконання без музичного супроводу, а із супроводом шумового оркестру, виділяючи сильну долю кожного такту

4. Виконання з танцювальними рухами, музичним супроводом та шумовим оркестром

ІХ. Підсумок уроку

Опитування

- Скільки нот є? Назви.

- Де записуються ноти?

- Яку назву має ключ, що відкриває нотний стан?

- Які твори слухали?

2. Нагородження всіх дітей солодкими подарунками від феї Драже

Х. Вихід з класу під музику П.Чайковського «Танець феї Драже»


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

41503. ОСНОВНЫЕ ПОКАЗАТЕЛИ, УЧЕТ И АНАЛИЗ РАБОТ СТАНЦИИ 236.5 KB
  Основные показатели работы станции. Учет работы станции формы учета и отчетности. Анализ работы станции.
41504. Провозная и пропускная способность железных дорог 37.5 KB
  Провозная способность прямо пропорциональна пропускной способности участка и массе составов поездов а также существенно зависит от конструктивных схем и параметров вагонов. Провозная способность увеличивается с понижением коэффициента тары вагонов улучшением использования их грузоподъемности. Расчеты ВНИИЖТа показывают что массовое применение восьмиосных полувагонов и цистерн габаритов Тпр и Тц позволяет увеличить провозную способность железных дорог на 18 .
41505. ТЕХНОЛОГИЯ ОБРАБОТКИ ТРАНЗИТНЫХ ВАГОНОВ С ПЕРЕРАБОТКОЙ. РАБОТА ПАРКА ПРИЁМА 206.5 KB
  Телетайпы устанавливаются в ИЦ станции расположенным обычно рядом с СТЦ. Таким образом до прибытия поезда СТЦ получает точную информацию о составе поезда в виде ТГНЛ в которой в порядке размещения в составе содержатся основные сведения о вагонах: его номер вес груза и наименование станция назначения получатель особые отметки. Оператор СТЦ различает полученную телеграмму натурку в соответствии с планом формирования поездов данной станции. Станция обычно получает 3 экземпляра натурки после разметки один экземпляр передается сначала...
41506. ТЕХНОЛОГИЯ РАБОТЫ ПАРКОВ ОТПРАВЛЕНИЯ 144.5 KB
  На сортировочной станции А производится смена поездных локомотивов у всех поездов как транзитных так и прибывших в расформирование. На сортировочной станции Б четные и нечетные поезда отправляются с локомотивами депо 1; у транзитных поездов смена локомотивов не производится только смена бригад. Могут быть любые другие сочетания участков обращения локомотивов с участками работы локомотивных бригад. В зависимости от схемы обслуживания поездов поездными локомотивами и локомотивными бригадами на сортировочных станциях с локомотивами могут...
41507. ТЕХНОЛОГИЯ РАБОТЫ СОРТИРОВОЧНЫХ ПАРКОВ. ПРОЦЕСС НАКОПЛЕНИЯ ВАГОНОВ В СОРТИРОВОЧНОМ ПАРКЕ 109 KB
  Процесс накопления вагонов отдельного назначения его показатели. Процесс накопления вагонов отдельного назначения его показатели. График накопления вагонов отдельного назначения.
41508. Технология работы станции с местными вагонами 120 KB
  Планирование и организация подачи и уборки вагонов на грузовой пункт. По характеру грузовых операций различают 4 вида местных вагонов: прибывшие в груженом состоянии под выгрузку; прибывшие в порожнем состоянии под погрузку; прибывшие гружеными выгруженными загруженные вновь со сдвоенными операциями; сборные вагоны и вагоны с контейнерами проходящие грузосортировку. С ними выполняются те же операции что и с транзитными вагонами с переработкой но кроме того с местными вагонами производятся: подача к грузовым пунктам...
41509. График движения поездов 174.5 KB
  Он представляет собой графическое изображение следования поездов на масштабной сетке на которой движение поездов изображаются прямыми наклонными линиями линиями хода поездов. Графики движения поездов различают: в зависимости от соотношения скоростей движения разных поездов по одному и тому же перегону параллельные и непараллельные. В параллельных графиках поезда имеют одинаковую скорость и линии их хода на данном перегоне параллельны а в непараллельных графиках линии хода поездов с разными скоростями; по числу...
41510. ЗАКРЕПЛЕНИЕ ВАГОНОВ 33 KB
  При уходе подвижного состава на перегон ДСП обязан используя все имеющиеся в его распоряжении средства сообщить об этом машинистам поездов находящимся на перегоне ДПИ дежурным путевых постов соседней станции переездов и другим работникам чтобы задержать встречные поезда и принять меры к остановке ушедших вагонов. При закреплении составов поездов: на главные и к о путях руководство и контроль за закреплением осуществляет ДСП в отдельных маневровых районах – ДСЦ; ДСП может разрешить отцепку локомотива только после убеждения в...
41511. ОРГАНИЗАЦИЯ РАБОТЫ СТАНЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЧЕСКИХ ЦЕНТРОВ 49.5 KB
  Назначение и размещение СТЦ и ИЦ. Операции выполняемые в СТЦ и ИЦ. Оборудование СТЦ. Назначение и размещение СТЦ и ИЦ.