59102

Сім чудес світу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити і систематизувати знання учнів з історії Стародавнього світу, розглянути матеріали про найвизначніші памятки світової культури; розвивати в учнів логічне мислення та зорову память; виховувати любов до прекрасного, інтерес до історії.

Украинкский

2014-05-04

45 KB

1 чел.

Конспект відкритого засідання історичного гуртка (6 клас)

Сім чудес світу

Мета: закріпити і систематизувати знання учнів з історії Стародавнього світу, розглянути матеріали про найвизначніші пам'ятки світової культури; розвивати в учнів логічне мислення та зорову пам'ять; виховувати любов до прекрасного, інтерес до історії.

Обладнання: політична карта світу, ілюстрації „Семи чудес світу", книги з історії Стародавнього світу, книга К. Іоніна „100 Великих чудес світу", відеофільм „Голоса мертвецов из древних могил".

Хід уроку

Вступне слово учителя

Часто доводиться зустрічатися з висловом „Сім чудес світу". Що входить в це поняття?

Так називають прославлені в давнину споруди і статуї. Згадки про них ми можемо знайти ще в ІІІ ст. до н. е. в елліністичній літературі. Згідно найбільш поширених версій до „Семи чудес світу" належать:

Єгипетські піраміді в Гізе.

Висячі сади Семіраміди в Вавилоні.

Храм Артеміди в Ефесі.

Гігантська статуя Зева в Олімпії.

Галікарнаський мавзолей в Малій Азії.

колосальна статуя бога сонця Геліоса на острові Родос.

Фароський маяк в Олександрійському порту.

Додому, діти, вам було задане завдання підготувати доповіді про названі культурні пам'ятники давнини.

1. Доповідь учня про Єгипетські піраміді в Гізі

Єгипетська піраміда - найдавніше з семи чудес світу. До цього ж це єдине чудо, яке збереглося до наших днів. Велика піраміда була самою високою спорудою в світі - 147 м, утримуючи цей рекорд майже 4 000 років. Її збудували як гробницю Хуфу, відомого грекам, як фараон Хеопс. Вона стоїть на давньому цвинтарі в Гізі, на протилежному від Каїра - столиці сучасного Єгипту, березі р. Ніл. На будівництві працювало 100 000 чоловік. Піраміду будували 20 років і завершили в 2 580 році до е. н. Вона створена з 2 млн кам'яних блоків, вага кожного з 2,5 т. Коли основна споруда була завершена, вона нагадувала ряд східців, які потім закрили блоками з білого вапняку з відшліфованою блискучою поверхнею. Блоки були настільки відшліфовані, що між ними неможливо було просунути навіть лезо ножа. Сторона основи Великої піраміди досягає 230 м. Вона займає більшу площу, ніж дев'ять футбольних полів. Пізніше в Гізі було збудовано ще дві піраміди для сина і онука Хуфу, а також менший піраміди для їх цариць.

Розповідь учителя

Загальна вага блоків, які пішли на будівництво піраміди Хеопса складала 5,7 млн тон. За підрахунками французького імператора Наполеона Бонапарта блоків з трьох пірамід в Гізе вистачило б, щоб збудувати стіну висотою 3 м і товщиною 30 см навколо кордонів Франції.

Згідно з релігійними віруваннями стародавніх єгиптян людина складалася з трьох тіл: фізичного, духовного двійника (ка) і душі (ба) дає право на безсмертя. Тому вони прагнуть якомога довше зберегти покійника. Спочатку тіла померлих закопували в пісок, який висушував його і не давав розложитися. Пізніше навчилися з тіла померлого робити мумію.

Подивимося уривок з відеофільму „Голоса мертвецов из древних могил".

2. Доповідь учня про Висячі сади Семіраміди

Грецькі і римські письменники розказують, що Висячі сади були збудовані близько 600 років до н. е. по наказу повелителя Вавилона Навуходоносора ІІ. Місто Вавилон лежало на берегах ріки Євфрат, на південь від сучасного м. Багдада, столиці Іраку. Їх збудували для дружини царя Амітіди, яка сумувала за гірськими лісами своєї батьківщини Мідії. Спочатку будівельники звели потужні склепіння, які спираються на кам'яні стовпи. Зверху на них насипали родючу землю і висадили дерева, кущі та квіти. Навуходоносор наказав звезти рослини з усього світу. Сади буди збудовані у вигляді терас, сама верхня з яких піднімалась над землею на 40 метрів. Успіх садівників залежав від гарної системи поливу, для якого використовували воду з Євфрату. Воду піднімали на верхню терасу за допомогою ряду відер, які кріпилися до колеса,  колесо обертали раби. Потім вода збігала водоспадом і струмками, що давало змогу землі завжди залишатися вологою. Сади були зруйновані в результаті повені Євфрату. Греки назвали цей сад «Висячими садами Семіраміди», пов'язавши їх з іменем відомої ассірійської цариці.

Залишки садів в 1887 році були знайдені архітектором Робертом Кольдевеєм. Будівлі з Месопотамії були досить рідкісні. Звернувшись до античних авторів, він збагнув, що знайшов Висячі сади.

3. Доповідь учня про храм Артеміди

Храм Артеміди в Ефесі.

Крез був останнім царем Лідії, давньої області в Малій Азії, яка входить в територію сучасної Турції. Він славився своїм багатством. У 560 році до н. е. в ефесі починає будувати храм. Крез вирішив збудувати храм на честь богині місяця, покровительки тварин і молодих дівчат. Греки звали її Артеміда, а римляни - Діана. Храм був збудований з вапняку і мармуру, який видобували в горах конструкція храму складається близько з 120 мармурових колон. Гігантські колони у висоту сягали 20 метрів. Їх складали з окремих частин, які з'єднували між собою металевими штирями. Платформа, на якій стояв храм, досягала 131 метр в довжину і 79 метрів в ширину. Художники прикрасили храм скульптурами і орнаментом. Двосхилий дах був зроблений з мармурових плит. По кутках даху були розміщені чотири мармурових бика гігантських розмірів. У центрі головної зали стояла статуя Артеміди висотою 15 м. Основа статуї була дерев'яна, а зверху вона була прикрашена золотими прикрасами і дорогоцінностями. Через 200 років в 356 році до н. е. храм був спалений. Підпалив його чоловік на ім'я Герострат, який просто хотів прославитися. Його спалили в той самий день, коли народився Олександр Великий, 21 червня 356 року до н. е.

Артеміда в греків вважалась ідеалом жіночої краси, вона була настільки прекрасна, що їй було не потрібно приймати участь в змаганнях між Афіною, Афродітою і Герою. Храм будувалися на болотистій місцевості, вважали, що тут менші поштовхи землетрусу, які були часті в Малій Азії. Коли встановили колони, на них потрібно було покласти балки, щоб не пошкодити капітель, колони на колони клали тільки з піском, а зверху опускали балки.

4. Доповідь учня про статую Зевса

Статуя Зевса.

Майже 3000 років Олімпія була важливим релігійним центром Південно-Західної Греції. Греки поклонялися Зевсу, царю богів. У V ст. до н. е. громадяни Олімпії вирішили збудувати храм Зевсу. Величну споруду будували з 466 по 456 рр. до н. е. Храм був створений з кам'яних блоків і оточений масивними колонами. Для створення статуї Зевса був запрошений видатний афінський скульптор Фідій. Спочатку він збудував дерев'яний каркас, який служив богу кістяком, після цього каркас покрили пластинами з слонової кістки, які заміняли богу шкіру, та золотими пластинами, які заміняли одяг. Зевс сидів на троні, який був інкрустований чорним деревом і дорогоцінним камінням. Завершена статуя досягла 13 м в висоту і майже торкалась стелі. Складалося враження, що якби бог встав, то головою зніс би дах. Вдовж стін збудували площадки для глядачів, щоб люди піднявшись на них, могли побачити обличчя бога. Після завершення в 435 році до н. е. статуя на протязі 800 років залишалася одним з найвеличніших чудес світу.

Я хочу вам прочитати, що писав про статую Зевса оратор і філософ Діон Христост: „Якщо людина пережила багато нещастя і турбот, з душею, повною страждань, постає перед статуєю Зевса, то вона забуде про всі страждання, які несе за собою людське життя". а ось що писав Плікій: „Багато є видатних скульптур, але всіх затьмив Зевс Олімпійський, створений Фідієм із золота і слонової кістки".

5. Доповідь учня про мавзолей в Галікарнасі

Мавзолей в Галікарнасі.

Мавсол був правителем Карій, яка входила в Персидську імперію з 377 до 353 рр. до н. е. Столицею області був Галікарнас, сучасне місто Бодруш в Турції. Мавсон мріяв збудувати гробницю для себе і своєї дружини. Це повинна була бути унікальна гробниця. Мавсон помер до закінчення будівництва гробниці, але його дружина продовжувала керувати будівництвом до повного завершення в 350 році до н. е. Вона була названа Мавзолеєм у честь царя. Попіл царської сім'ї зберігався в золотих урнах усипальниці гробниці. Ряд кам'яних левів сторожував це приміщення. Над масивною кам'яною основою піднімалася споруда, яка нагадувала грецький храм, оточений колонами і статуями. На вершині споруди знаходилася східчаста піраміда. На висоті 43 метрів над землею було розташоване скульптурне зображення колісниці, запряженої кіньми. На ній стояли статуї царя і цариці. Через вісімнадцять століть землетрус зруйнував Мавзолей. На початку ХІХ століття археологи знайшли цоколь Мавзолею, а також статуї, рельєфи.

Серед знахідок і статуй царя і цариці. В 1857 році знахідки були перевезені в Британський музей в Лондоні.

Мавзолей вражав своєю архітектурною ідеєю: в грецькій архітектурі в ньому поєднувались всі три видатних стилі - дорійський (іонічний), коринфський і іонічний.

6. Доповідь учня про Родоський Колос

Колосом називають гігантську статую, яка стояла в портовому місті на Родосі -острові Егейського моря, біля берегів сучасної Турції. У давнину жителі острова були незалежними торговцями. Вони намагалися не втручатися в чужі війни, але на них неодноразово нападали. У кінці IV ст. до н. е., святкуючи перемогу над греками, народ Родосу вирішив збудувати статую богу сонця Геліосу, якому завдячували за захист. Точно не відомо, який вигляд мала статуя і де вона стояла. Але створював скульптор Харет 12 років. Бронзова оболонка кріпилася до залізного карнизу. Статую будували знизу, поступово з'єднуючи частини. Її обмощували піском і глиною, засипаючи закінчені частини статуї. Будівництво було завершене в 280 р. до н. е. Багато століть над входом в родоську гавань, як показано на малюнку. Але це неможливо. Ширина гавані була близько 400 метрів. Є припущення, що вона стояла в центрі міста і дивилася в море. Приблизно через 50 років після завершення будівництва Колос упав. Під час землетрусу він переломився на рівні колін. Такою статуя пролежала близько 900 років.

Люди припливали на острів, щоб подивитися на поверженого бога. Слова Плінія „І повержений, він все ще був дивом".

7. Доповідь учня про Фароський маяк

У ІІІ ст. до н. е. на маленькому острові Фарос в Середземному морі, біля берегів Олександрії був збудований маяк, щоб кораблі могли успішно обминути рифи на шляху в Олександрійську бухту. Це був перший у світі маяк, і простояв він 1 500 років. На будівництво маяка пішло 20 років, воно було завершене в 280 році до н. е. під час правління Птоломея ІІ, царя Єгипту. Фароський маяк складався з трьох мармурових башт, які стояли на масивних кам'яних блоках. Перша башта була прямокутна, в ній були кімнати, де жили робітники і солдати. Над нею розташувалася менша восьмикутна башта. Верхня башта формою нагадувала циліндр, в якому горів вогонь, який допомагав кораблям успішно досягти бухти. На вершині башти стояла статуя Зевса Спасителя. Загальна висота маяка 117 метрів. Щоб підтримувати полум'я, потрібно було багато палива. За полум'ям стояли бронзові пластини, які направляли світло в море. З кораблів його було видно на відстані 50 км. У ХІІ ст. н. е. Олександрійська бухта була замулена, кораблі не могли нею користуватися. У XIV ст. маяк був зруйнований землетрусом.

На наступне заняття підготувати доповіді про більш пізні будівлі, які були створені в світі. Наприклад:

Версаль у Франції.

Зимовий палац в Росії (м. Санкт-Петербург).

Софія Київська в Україні.

Ескоріан в Італії.

Букінгемський палац в Лондоні.

Тадж-Махал в Індії.

Висновок

На нашому засіданні ми закріпили, поглибили та систематизували знання по культурі Стародавнього світу. Ті пам'ятки, про які ми дізналися, є унікальними в своєму роді, але існує багато інших споруд.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

55800. Може, маленька дитина повторює те, що було вже зроблено, створено іншими людьми, але якщо це діяння – плід її власних зусиль, – вона творець; її розумова діяльність – творчість 49 KB
  Щоб сформулювати творчі здібності дитині необхідно якнайбільше вражень про навколишній світ під час виконання різних видів діяльності який їй подобається найбільше а потім в усіх притаманних учням видах діяльності гра малювання конструювання...
55801. РОЗВИТОК КРЕАТИВНОГО МИСЛЕННЯ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ ТА НАВЧАННЯ ГРАМОТИ 116 KB
  Бо стає важливим не стільки обсяг знань якими володіє людина скільки вміння застосовувати їх у конкретній ситуації. Скільки вовків було у норі Ізза пенька показалось 6 заячих вух. Скільки вух тепер видно Скільки вушок у зайців Скільки крил у горобців
55802. Розвиток творчого мислення молодших школярів як засіб формування життєвої компетентності 107 KB
  Научання предмету грань розумового розвитку учнів Розвиток одночасно із засвоєнням знань Читання джерело думки Значення предметів естетичного циклу та фізкультури для розвитку творчого мислення...
55803. Розвиток пізнавального інтересу на уроках математики як засіб підвищення якості знань учнів 241.5 KB
  Де вчитель там і школаМатематика служниця вчителяМатематика завжди незважаючи на всілякі вдосконалення в методі викладання залишиться для учнів важкою роботою. Вихідною умовою становлення досвіду роботи стали результати діагностики які свідчать про зниження інтересу учнів до уроків математики що спричиняє погіршення результатів навчання і якості знань з математики. Визначальною умовою становлення досвіду є створення умов що сприяють удосконаленню якості знань учнів з математики посилення їх мотивації...
55804. Розвиток мовленнєвої компетентності дітей під час нетрадиційної роботи за казками В. Сухомлинського 47 KB
  Хід заняття: Дітки давайте привітаємось з нашими гостями. Давайте ми зараз розкажемо про осінь яка вона. Подивіться на нашу берізку що на ній не вистачає Давайте прикрасимо її золотими стрічками. Давайте я почну а ви продовжите діти переказують казку за картинками.
55805. Зображення людини в русі. Різні художні техніки як засіб передачі руху людської фігури 610 KB
  Тема уроку з образотворчого мистецтва: Зображення людини в русі. Обладнання уроку: музичні записи навчальні роботи з методичного фонду магнітна дошка з рухомими моделями людських фігур таблиця пропорцій тіла людини репродукції зображень мистецьких творів...
55806. РУХ КРОВІ ПО СУДИНАХ 61.5 KB
  Мета уроку: обговорити з учнями можливі причини руху крові по судинах і зміни тиску крові; навчити вимірювати частоту пульсу і артеріальний тиск в стані спокою і після фізичного навантаження.
55807. ЦЕЛИТЕЛЬНАЯ СИЛА РУК ЧЕЛОВЕКА 132 KB
  Слайд-шоу Слово мудра в переводе с санскрита это особое положение рук и пальцев рук по строго определённым канонам законам. Мудра Раковина Эта мудра полезна при любых заболеваниях горла гортани а также охриплости голоса.