59122

Табличний процесор, його призначення. Основні функції табличного процесора

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Що є спільне в усіх цих програмах Що їх відрізняє одна від одної Який шлях до цих програм від головного меню Яким способом можна створити документ у цих програмах не чіпаючи головного меню. Як викликати контекстне меню для певного обєкта ІІ План подання нового матеріалу.

Украинкский

2014-05-04

53 KB

1 чел.

План-конспект уроку з інформатики

Табличний процесор, його призначення. Основні функції табличного процесора

Мета. Ознайомити учнів з табличним процесором, його функціями. Вироблення умінь уведення даних в електронні таблиці. Розвивати пізнавальний інтерес, уявлення про застосування електронних таблиць у різних предметних галузях, творчу активність. Виховувати  інтерес до інформатики.

Обладнання. Табличний процесор Excel, іграшковий мікрофон.

Тип уроку. Пояснення нового матеріалу.

Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань шляхом інтерактивної гри "Мікрофон"

Учитель задає запитання, вручає учням мікрофон. Учні відповідають на запитання, передаючи мікрофон сусіду. Сусід вносить доповнення, коректуючи відповідь попереднього. Передають до тих пір, доки запитання не буде висвітлене повністю. Потім аналогічними діями розбирають наступне запитання.

Запитання для гри.

Що відносять до прикладного програмного забезпечення загального призначення?

Перелічити програми, з якими ви вже ознайомилися в процесі уроків.

Що є спільне в усіх цих програмах?

Що їх відрізняє одна від одної?

Який шлях до цих програм від головного меню?

Яким способом можна створити документ у цих програмах, не чіпаючи головного меню.

Як викликати контекстне меню для певного об'єкта?

ІІ План подання нового матеріалу.

Означення ЕТ, табличного процесора

Функції табличних процесорів

Шлях до Еxcel

Основні елементи програми Еxcel

Формати комірок

Метод автозаповнення даних.

Форматування таблиці

ІІІ. Пояснення нового матеріалу.

Електронні таблиці - це двовимірні масиви, які називаються робочими аркушами і складаються з рядків та стовпців. Програмні засоби для проектування ЕТ називаються табличними процесорами. Головна перевага ЕТ - можливість миттєвого перерахування всіх даних, пов'язаних формульними залежностями у випадку змінення значення любого операнда.

Функції табличних процесорів.

Створення і редагування ЕТ, оформлення та друк ЕТ;

Створення багатотабличних документів, об'єднаних формулами;

Побудова діаграм, їхня модифікація й розв'язання задач різними методами;

Робота з ЕТ як із базами даних (сортування, вибірка за запитом);

Створення підсумкових і зведених таблиць;

Розв'язання задач типу "Якщо" шляхом підбору параметрів;

Розв'язання оптимізаційних задач;

Статистичне опрацювання даних та інше.

Щоб запустити програму Еxcel натискують меню "Пуск-Програми-Microsoft Office-Microsoft Еxcel".

Після запуску програми Еxcel на екрані з'являється вікно, що складається із стандартних елементів: рядка заголовка, рядка меню, панелей інструментів, рядка уведення, робочого аркуша, смуг прокручування, рядка стану. (При цьому учням демонструється програма Еxcel).

Рядок головного меню містить імена меню основних режимів програми. Вибравши один із них, користувач отримує доступ до спадаючого меню, що містить перелік команд, що входить до нього.

Панель інструментів містить певну кількість кнопок, призначених для швидкої активізації виконання певних команд меню і функцій програми.

Рядок уведення відображає дані, що вводять у комірку. В ній переглядають і редагують вміст поточної комірки

У рядкові стану (статусному рядку) містяться відомості про поточний режим роботи програми, ім'я файлу поточної ЕТ, номери поточного вікна і т.д.

Уся робоча ділянка вікна Еxcel зайнята чистим робочим аркушем, розділеним на окремі комірки. Стовпці озаглавлені буквами латинського алфавіту, рядки - цифрами. Кожна комірка індексується стовпцем та рядком. (демонструється активна комірка).

В ЕТ є поняття діапазону комірок, який має свою унікальну адресу. Це може бути рядок, або його частина, стовпець, його частина, а також прямокутник, що складається із кількох рядків та стовпців. Адреса такого діапазону задається вказівкою посилань першої і останньої його комірок, розділених двокрапкою, або двома крапками підряд. Щоб увести дані в комірку, її роблять активною.

Комірка може мати такі формати: числовий, включаючи дату і час, текстовий, грошовий, може містити формулу. Для виставлення певного формату, активізують ці комірки, викликають контекстне меню і вибирають "Формат ячеек". Далі працюють з діалоговим вікном. (Учитель демонструє це на екрані).

Під час роботи із числами використовується метод автозаповнення. У правому нижньому куті рамки поточної комірки є чорний квадратик - маркер заповнення. У разі наведення на нього покажчик миші (він виглядає як товстий хрест) набуває форми тонкого хрестика. Перетягування маркера заповнення розглядається як операція "розмноження" вмісту комірки в любому напрямку, при цьому, якщо перетягувати правою кнопкою миші, то в пункті меню, що з'явиться, можна обрати певну команду. Наприклад команда "Заповнити" видасть це заповнення у вигляді арифметичної прогресії, а команда "Копировать", скопіює лише певне значення.

Для кращого зорового сприйняття уведеної таблиці, її можна форматувати вручну (використовуючи такі інструменти, як заливка, колір букв), або використати вбудовані автоформати, аналогічно до тих дій, які виконувалися у текстовому процесорі.

Отже, ЕТ - найпоширеніша і потужна інформаційна технологія для професійної роботи з даними. Для керування ЕТ створені спеціальні програмні продукти - табличні процесори.

ІV. Повторення правил техніки безпеки.

Перед вами лежать ПТБ. Даю вам 3 хвилини на повторення.

V. Вироблення практичних умінь.

Учням пропонується увести в електронну таблицю дані успішності дівчат класу за перший семестр поточного року та зберегти її у своїй папці під назвою "Успішність дівчат".

успішність дівчат за І семестр

 

 

 

 

 

 

Прізвище ім'я

алгебра

геометрія

інформатика

біологія

фізика

хімія

середній бал

рейтинг

Антоненко Оксана

7

8

8

10

8

8

 

 

Барташ Ангеліна

4

5

7

8

6

6

 

 

Ворона Анна

5

5

6

9

6

6

 

 

Гайдай Ольга

8

9

9

10

9

9

 

 

Дмитренко Олена

11

10

11

11

10

11

 

 

Комарова Світлана

7

6

8

9

8

8

 

 

Лапоть Катерина

5

5

7

9

5

5

 

 

Миколаєнко Олена

6

7

7

9

7

7

 

 

Носова Оксана

8

9

9

10

8

8

 

 

Тимченко Тетяна

9

10

10

11

10

10

 

 

Темницька Світлана

9

10

10

11

10

10

 

 

Якименко Наталія

11

11

11

11

11

11

 

 

Яременко Олена

10

9

10

8

9

9

 

 

Яковенко Світлана

8

8

9

8

8

8

 

 

(Хто не успів ввести всі дані, по команді учителя зберігає частину уведених даних).

VІ. Підсумок уроку.

На сьогоднішньому уроці ви ознайомилися із електронною таблицею. Дайте відповіді на такі запитання.

Що таке електронна таблиця

Які основні функції ЕТ

Як увести дані в ЕТ

Який інтерфейс табличного процесора Excel

Як скопіювати дані

Які є типи даних

VІІ. Домашнє завдання

Вивчити розділ1 §1, 4 п.4.1-4.2 (підручник І.Т.Зарецька, А.М.Гуржій, О.Ю.Соколов  Інформатика, частина 2, К., «Форум», 2004)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84136. Сущность познавательного процесса. Субъект и объект познания. Чувственный опыт и рациональное мышление: их основные формы и характер соотнесенности 32.99 KB
  Познание это процесс получения знания и формирования теоретического объяснения действительности. В познавательном процессе мышление замещает реальные объекты действительности абстрактными образами и оперируя ими получает возможность теоретически воспроизводить в сознании порядок реальной действительности. Субъект познания это познающее мышление познающий индивид или группа индивидов а объект познания это то в составе действительности на что направлено познающее мышление познавательная деятельность субъекта. Таким образом...
84137. Проблемы истинного знания в философии. Истина, заблуждение, ложь. Критерии истинного знания. Характеристика практики и ее роль в познании 39.57 KB
  Цель любого философского познания – достижение истины. Истина – это соответствие знания тому, что есть. Следовательно, проблемы истинного знания в философии состоят в том, каким образом то или иное философское течение отвечает на вопрос – что же, в самом деле, есть? Или – что есть истинное бытие?
84138. Эмпирический и теоретический уровень научного познания. Их основные формы и методы 38.65 KB
  ЭМПИРИЧЕСКИЙ УРОВЕНЬ НАУЧНОГО ПОЗНАНИЯ это непосредственное чувственное исследование реально существующих и доступных опыту объектов. Классификация и теоретическое обобщение сведений о полученных научных фактах: введение понятий и обозначений; выявление закономерностей в связях и отношениях объектов познания; выявление общих признаков у объектов познания и сведение их в общие классы по этим признакам; первичное формулирование исходных теоретических положений. Таким образом эмпирический уровень научного познания содержит в своем...
84139. Категории качества, количества, меры и скачка. Закон взаимного перехода количественных и качественных изменений. Эволюция и революция в развитии 32.98 KB
  Изменение качества объекта означает изменение объекта вплоть до превращения его в другой объект а исчезновение качества объекта означает его уничтожение поскольку качество неотделимо от объекта. Но поскольку внешние количественные свойства объекта берутся не откуданибудь а произрастают именно из специфики его качества то изменение внешних свойств объекта всегда говорит о том или ином соответствующем изменении и в его качестве. Следовательно изменение количественных характеристик свидетельствует об определенном изменении качества...
84140. Категории тождества, различия, противоположности и противоречия. Закон единства и борьбы противоположностей 33.64 KB
  Таким образом противоречия это внутренний источник движения изменения развития объекта поскольку возникающие противоречия для своего разрешения порождают необходимые внутренние предпосылки объекта к соответствующему необходимому изменению. Когда объект меняется он превращается в нечто иное себе снимая обострившиеся противоречия и таким образом совершает некое необходимое развитие. Однако после момента снятия противоречий после их разрешения сразу же возникают новые противоречия поскольку у изменившегося объекта сразу же возникает...
84141. Категории отрицания и отрицания отрицания. Метафизическое и диалектическое понимание отрицания. Закон отрицания отрицания 38.35 KB
  Отрицание в логике это акт опровержения некоего несоответствующего действительности высказывания который разворачивается в новое высказывание. В философии же отрицание это возникновение нового отменяющего и замещающего собой старое. Применяться подобным образом в философии термин отрицание стал Гегелем который с его помощью объяснял циклический характер развития действительности: 1. В чем суть этого противоречия которое созревает в Разуме и отменяет отрицает собою нынешнее состояние Разума Рассмотрим это: суть этого внутренне...
84142. Общая характеристика философских категорий. Метафизическое и диалектическое понимание их взаимосвязи 39.51 KB
  Кроме того категории отражают наиболее важные характеристики и явления бытия которые пронизывают бытие насквозь во всём его многообразии и во всей его необъятности время пространство движение причина следствие единичное общее материя дух взаимодействие сила субстанция и т. К основным категориям относятся: бытиенебытие единичноеобщее причинаследствие случайностьнеобходимость сущностьявление возможностьдействительность материядвижение времяпространство качествоколичество сущностьявление содержаниеформа...
84143. Понятие общества. Основные идеи формационного и цивилизационного понимания общественной жизни и истории 38.69 KB
  Народ это всё население как таковое вовлеченное в совместную жизнь в системе какоголибо общества. Особая специфика и особая сложность общества состоит в том что его главным смысловым элементом является человек в результате чего общество в отличие от природных систем взаимодействия обладает высокой степенью непредсказуемости своего развития. Благодаря этому общественное развитие это процесс настолько сложный что его исследовательский анализ и теоретическое описание вызывают огромные трудности и сопровождаются безостановочными...
84144. Трудовая деятельность людей как основной фактор антропосоциогенеза. Общественное бытие и общественное сознание, характер их соотнесенности 32.32 KB
  Общественное бытие и общественное сознание характер их соотнесенности. Решающим для превращения человека в разумное и общественное животное стало пользование огнем и приручение животных. Таким образом благодаря труду бытие отдельного человека включено в общественное бытие. Общественное бытие это совокупность всевозможных форм совместной деятельности людей подчиненной общественной необходимости.